Skocz do zawartości
Holi

Komputer Sie Zawiesza.

Rekomendowane odpowiedzi

Ok z innej stronki sie pobiera 600 mega. A problem sie chyba rozwiazal. Kumpel w GTa IV ustawil ja na maxa wyszedl poza karty mozliwosci 516 mb ustawil na 512. Po 15 minutach zawiesila się mu. Identycznie jak u mnie. wiec chyba mamy przyczyne. Ale jeszcze potestuje u mnie na tym 7600gs. Kumpel nie wierzy w firme zasilacza Fortron . mozecie cos o niej powiedziec?? Mowi ,ze to ona moze palić po kolei czesci. Co sadzicie o Tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jakimis dowodami przekonac mnie do Twojej tezy??:) No i wracajac do tematu, wciagu 1,5 h scielo mu kompa 2 razy. Wiec to napewno juz grafika. Jak sadzicie cos jeszcze jest nie halo z kompem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha,thx, poszukam i poczytam;p Bo kumple mowia ,ze jakiegos no-name zasilke wybralem ;/ xD Znawyc:| xD No narazie rewelka jeszcze 30 min zostalo do sciagniecia 3d marka. I jak narazie komp wzorowo chodzi;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal jakiegoś 3DMarka 06 czy coś, bo gry to nie aż tak dobry wyznacznik stabilnosci ;)

Bywa też na odwrót. ;)

 

 

Ja jeszcze zaproponuję upewnić się w Podglądzie Zdarzeń, czy nie ma jakichś zdarzeń w czasie około zwiechy, które są błędami. Przejrzyj je, albo zapamiętaj przy następnej zwieszce godzinę i wtedy sprawdź. Niestety, zanim odkryłem to narzędzie, z ludźmi kilka tygodni na PurePC się męczyliśmy, żeby odkryć, dlaczego mi się gry wyłączały, pozostawiając po sobie dźwięk w głośnikach. W podglądzie było wszystko podane na tacy(Co powoduje problem? Jaki? Co nastąpiło?). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Otwórz Podgląd zdarzeń, klikając przycisk Start, polecenie Panel sterowania, pozycję System i zabezpieczenia i pozycję Narzędzia administracyjne, a następnie klikając dwukrotnie pozycję Podgląd zdarzeń.‌ Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź." - Windows 7

Źródło:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows...en-Event-Viewer

 

I od razu uprzedzam. Żeby Cię przypadkiem wena nie napadła! :D Nie recytuj nam tu wszystkich ostrzeżeń i błędów w historii danego dnia, bo dużo ma mniejsze, bądź zerowe znaczenie. :) Podaj tu treści tylko tych błędów, które wydarzyły się w okresie zwiechy.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe , nie bedzie weny i nie bedzie spamu:( Nic tam nie ma xD Kompletnie nic pustka;p

Edit:

Sorki cos mam ,a co wam mam podac konkretnie ?? tam ,gdzie pisze blad to co mam z tego wnioskowac??

Ok jeden mam : "Krytyczny: System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania." inny blad "Wystąpił krytyczny błąd sprzętowy.". nastepny z Tym "System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania." I tak mi sie wydaje ,ze to przy Tych resetach. Inny to "Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xfffffa8004d504f8, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000). Zrzut zapisano w: C:\Windows\Minidump\121409-21481-01.dmp. Identyfikator raportu: 121409-21481-01.". inny"Poprzednie zamknięcie systemu przy 18:28:09 na ‎2009-‎12-‎14 było nieoczekiwane. Z dwoch dni wczesniej "Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie nadaje się do użytku. Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie \Device\HarddiskVolume1."nastepny "Wystąpił krytyczny błąd sprzętowy." Przy tych resetach powtarza sie 1 i 2 blad o Tym krytycznym bledzie sprzetowym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie jedynie jak gram np. w nfs mw. Ten filmik co na wrzucie wam pokazywalem ten problem z niknal ,ale troche muli przy przezkakiwaniu opcji. Ale mysle ,ze to rpzez windows 7. A narazie chodzi ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy grafa... Ja bym tu do dysku / zasilacza przykuwał większą uwagę. <_< HD Tune już testowałeś, ale zobacz jeszcze co wyjdzie jak przejedziesz dysk poleceniem CHKDSK w wierszu poleceń.

I naprawdę spróbuj załatwić od kogoś zasilacz. Zaufaj, że nieprawidłowo działający zasilacz może powodować problemy w pracy każdej z części. ^^

 

Ale dobrze, czekamy. Mów jak tam z grafiką.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Stary jak mozesz nie wiedziec czy to karta?? Kumpel testuje na swoim kompie ja i mu pada. A zasilacz ma 2x lepszy . Chifteca 550wat. A mi narazie komp genialnie chodzi. A zasilacza niestety nikt mi nie uzyczy;/ Musze jakos inaczej to sprawdzic. Probowalem z Tym pisaniem w wierszu polecen ,ale nie mam jakis uprawnien i mi to nei chodzi;/ Wpienia mnie ten komp szczerze mowiac. Nowy sprzet za 2 koly a tu juz 2 podzespoly dead ;/ NARAZIE TYLKO DWA... I to też pewne nie jest:( Plyta glowna i procek chyba sa w porzasiu ,co nie?? ZOstal dysk i zasilacz. Wiem ,ze zasilacz to bardzo wazna rzecz w kompie. Hmmm , i mozliwe ,ze on jest tez wina. Ale dopoki nie bede mial dowod nie wysle go na gware , bo zawolaja sobie za ekspertyze 25 zl ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komp będzie chodził dalej stabilnie na pożyczonej grafie, to prawie pewne, że winowajcą była grafa. Twój zasilacz nie jest słaby - jeśli chodzi dobrze, to nie ma powodu wymieniać. Podobnie zresztą dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie po tym co teraz napisałeś Holi obstawiam kartę, bądź zasilacz, bo:

1. Karta może być uszkodzona i masz zwisy,

2. Zasilacz może nie funkcjonować poprawnie i po prostu przez to nie ciągnie tej karty.

 

Gdybyś mógł załatwić zasilacz, obstawilibyśmy diagnozę na 90% trafną. Pozostałe 10% to kwestia upewnienia się, na pewno byśmy jeszcze coś zdziałali, zanim odesłałbyś na gwarancję konkretną część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno to karta na bank. U kumpla sie wiesza. Wiec karta napewno uszkodzona. Co do zasilacza ,byc moze cos z nim jest. Skoro od pierwszego uruchomienia juzmi sie restowal itd. Bo ramy poszly za 1 razem ,ale to chyba rownoczesnie z grafa. Szkoda ,ze wtedy pelnej ekspertyzy nie przeprowadzilem , pewnie mialbym teraz spokoj ;]. Moze ,te czesci byly po prostu uszkodzone, albo zasilacz je pali?? co sadzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Tym 7600 Gs taki wynik. Kumpel zaraqz jeszcze raz ta moja przetestuje. xD W gta Iv pogra na full. Wczoraj gral 30 min i mu wytrzymala ,ale wlaczyl 100% wiatraczek. Zreszta ja gralem 4 h i dopiero sie zawiesil. Wiec pewnie wada jakas fabryczna. Po nowym roku odeśle na gware i zobaczymy. Bo teraz uznalem ,ze nie ma co , bo zaraz swieta, co nie??^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wynik z 3d marka xD http://pliczek.net/index.php?p=23444 I powiedzcie czy dobry. Na moim GF gts 250 u kumpla wyszlo 11k punktow sama grafa. (Chociaz ma gorszego proca i ddr2, jezeli to ma znaczenie. ). A jak narazie komp dziala ;] 0 zawiech;p Ale nadal w HD Tune mam ten C7 ale obok pisze ,ze OK. Wiec chyba ok , co nie zrobie to to pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja mysle, zeby proca jeszcze przetestowac, ale moze cos jeaszcze ,co wy na to mowicie?? Wlacze mu Prime 95 i niech chodzi ,albo orthosa na noc. Albo podajcie jeszcze jakis program co obciaza ,ramy i proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to powodowac resety??xD?? to co zasilacz wali mi napiecie na obudowe czy inny podzespol slabo odidzolowany??

1. Według mnie to w pierwszej kolejności wina zasilacza. Musisz podłączyć inny i będzie pewne.

2. Dysk się sypie. Sprawdzić Kopa bez dysku, jakieś Live CD. Np. http://ubuntu.pl/pobierz.php

Edytowane przez brajx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up. Przeciez juz odkrylismy ,ze grafika padla. Zostawie go dzis na noc w OCCT i zobaczymy co on na to powie. Jezeli cala noc w OCCt przecipi RAM + Procesor. Znakiem tego ,ze jest wszystko dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...