Skocz do zawartości
Holi

Komputer Sie Zawiesza.

Rekomendowane odpowiedzi

To może powodować resety i zwiechy.

 

Spróbuj odpalić komputer na tzw. pająka(Wyrzucasz wszystko z obudowy i na jakiejś podkładce odpalasz), oczywiście jeżeli masz trochę więcej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy dobrze robilismy. Bo jeden koniec dawalismy zalozmy pod 12v a drugi do obudowy kolo dysku. i bylo 12.10. takie jak na 12. ciezko bedzie z tym pajakiem;p no ,ale jak to powoduje zawiechy to sie pomysli;p tylko juz nie dzis;p a wlasnie apropo zawiech przedchwila mialem;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie tracisz, jak tylko umiesz złożyć/rozłożyć komputer. Tak jak powiedziałem... Na pająka i to już wyjaśniłoby, czy zaistniało przebicie, które powoduje to.

 

EDIT -- Marians uprzedził mnie. ^^

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i okdziala komp uruchomil sie;p Plyte glowna polozylem na biorku i pudelko od plyty glownej;p reszte normalnie na drewnie lezy/ nic nie ma w obudowie;pi co teraz mam robic??:D

 

edit:

od obudowy mam tylko podlaczonmy reset power hddled dziwkowke i usb.

Edytowane przez Holi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych zwiech? Jeśli tak, to widać zasilacz naprawdę nieźle na budę przebijał. Pozostaje jakoś odizolować zasiłkę od budy - jakiś kawałek silikonu lub czegoś innego między niego i budę i powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie zadnych zawiech. Ale wiesz zawiechy wystepowaly po 10 h czasem xD wiec wiesz:D:D jutro caly dzien bedzie chodzil jak ze szkoly wroce;p to zobaczymy;p jak nie bedzie zawiech bede tak sie smial ,ze ... :D albo nie bede tak wkur..:D Mozliwe ,ze wczesniejsze ramy sie spaliliy dlatego ,ze obudowa walila napieciem xD Komp ma bez tego mniejsze temp;p moze tk go juz zostawie:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D Trzymajcie kcuki ;p JA wystarczy ,ze bede dobrej mysli ;p Jesze troche posiedze tak z 30 min;] i sie okaze. Aha i jeszcze co zauwazylem. Te cale wkrety do plyty glownej co trzyma sie wlasnie na nich (nie pamietam jak to sie nazywa). Sa chyba z aluminium ,a nie z mosiadzu , jezeli to co wam mowi. Ale czytalem ,gdzies ,ze zalecane sa z mosiadzu. Czyli takie brazowe a ja mam srebrne. Aha i na dysku wymienilem te cale kable sata i zmienilem im wejscie sata i nadal w hd tune w zakladce info jest to cale (C7) Ultra DMA CRC Error Count.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to komputer ma być podłączony do gniazdka z bolcem ochronnym (a ten prawidłowo podłączony).

 

Po drugie, teraz pewnie to samo przebicie będzie na wszystkim co jest podłączone do czarnego przewodu zasilacza. Przebicia nie ma tera tylko na obudowie, choć i to nie jest pewne - może np przez masę usb być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer mam podlaczony tak: Gniazdko wejscie na 2 bolce , bez wystajacego->przedłuzacz -> listwa->kabel do zasilacza->zasilacz. Nie jestem w stanie teraz Ci powiedziec na czym mam przebicie. Ale wtedy ktorego kabla nie dotknalem to na obudowie bylo przebicie. Byc moze frontowe usb wali pradem w obudowe. Zobaczymy jutro po testach. Jezeli sie nie zawiesi , to mamy usterke. Jezeli sie zawiesi to szukamy dalej xD

E:

Do takiego gniazdka mam podpiete http://www.karolewscy.pl/galerie/b/bingo-g...dyncze_1993.jpg

Edit2:

No i jestem po testowaniu... Obejrzałem sobie film i padł. Zawiesil sie, ale nie zresetowal sie . Nie mozna nic bylo zrobic i wkolo powtarzało sie slowo "co" , wiadome jak przy ścinie. Wszystkie elementy zimne byly . Dotknąłem chyba wszystkie elementy jakie sa na płycie gł i wszystkie zimne. Tzn lekko ciepłe tak do 30 stopni. Inne podzespoły rowniez takie. Grafika itp. Zasilacz rowniez zimny. Wiec to raczej nie temp.

I zasilacz w takim razie tez odpada- przynajmniej tak mi sie wydaje. Wiec co to moze byc?? Grafika?? Procesor ?? Plyta glowna??pamiec ram??Zle skof. Biosu?? Chyba tylko te zostały podzespoły. W sumie ram tez memtestem jechałem i nic nie wykrył przez 3h. Wypadało by

Teraz przetestowac grafe i cpu. Hm tylko co z tego , ze ja przetestuję cpu jak , moze wtedy zawieche łapać przez grafikę i na odwrot- chyba ... Pomocy bo juz trace sily:D jak pomysle, ze taka kase musialem wydać na kompa. Od nowości popsuty , No fajnie sie zaczyna:p

Edytowane przez Holi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasilacz był wciąż przykręcony do budy, jak podłączałeś kompa na pająka? Jeśli tak, to wyjmij go też - w ogóle niech nic nie będzie do budy podłączone, nawet przyciski power i reset. Kompa możesz uruchomić poprzez zewrzenie ze sobą pinów (choćby i śrubokrętem) odpowiadajacych za włączenie PC.

 

A gniazdka żadnego nie masz z uziemieniem, czyli bolcem? Bo to też można by sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl odlaczony od obudowy lezy na biurku. Ok ,zaraz go tak uruchomie na kompletnego pajaka. A jeszcze mam pytanie czy potrzebny mi kabel do DVI ,ktory podlacza sie od grafiki do plyty glownej?? Taki maly kabelek ma GNd i 5v cos jakbym pod spdi-f podlaczal. Musze znalezdz przyczyne tego bo expertyza w serwisie mnei kosztuje 70 zl;/ .

E:

Co do gniazdka to watpie ,ze to problem. Wczesniej mialem tez ak samo kompa miale podlaczonego (6 lat) i bylo ok.

Edytowane przez Holi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie, wcześniej w tym temacie pisałem że mam identyczny problem z podobną konfiguracją. Mimo pozytywnych pomiarów napięcia pare dni temu, mój bequiet 430w wystrzelił dziś jak fajerwerk :P. Po wymianie zasilacza na nowy nie mam żadnych zwieszek.

Dziwna sprawa imo, bo to zasilacz był przyczyną mimo że napięcia trzymał wzorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak papilon pamietam. To Ciekawe co mowisz:) ja tez hce ,zeby mi go ciach!...:D wtedy mialbym juz pewnosc ;p a wiesz tak ogolnie narazie to mi ciezko cos zdiagnozowac;p narazie go na pajaka uruchomilem i zobaczymy:) Moj sor od infy powiedzial ,zebym go jeszcze na xp przetestowal. xD A co do kabla to w listwie przeciez mam ten bolec ochronny. Wiec chyba tak moze byc. Zaraz go troche potestuje tylko nie bardzo mam czym :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczem to muszę się zgodzić z kolegą papillonem - zasiłki czasami padają, mimo, że wcześniej nic nie wskazywało na to.

 

Potestuj to, co testujesz, i jak wtedy dalej będzie ten problem, to postaraj się od kogoś zasiłkę pożyczyć - przynajmniej będziesz miał pewnosć, czy to zasiłka, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już ręce opadają. Na obudowie zasilacza jak i na innych elementach, takich jak punkty montażowe na płycie głównej czy obudowach napędów optycznych jest potencjał masy czyli wszystkie te elementy są ze sobą połączone. Jeśli mierzyłeś napięcia względem potencjału na obudowie to będą takie same jak napięcia względem czarnego przewodu ponieważ to wszystko jest połączone.

 

Element który jest najbardziej podejrzany to właśnie zasilacz i należy to sprawdzić poprzez zamianę na inny. Jest jeszcze jeden element, który może powodować problemy a dokładnie to tor pomiędzy dyskiem a płytą główną ponieważ SMART jak już wcześniej koledzy wspomnieli wykazuje błędy. Zmieniłeś przewód SATA? Tak. Dalej są problemy? Tak. Czyli winny może być sam dysk jak i płyta główna ale zanim pójdziesz dalej w tym kierunku sugeruję upewnić się, że to nie zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczemu kumpel sprawdzal u siebie tak samo i nic mu nie przedodzilo. Na obudowie mial mase czy cos. No wymienilem ten kabel sata i nadal to samo ,nawet zmienilem wejscie sata. I nadal ten C7 widnieje. Dziwna sprawa. Narazie jak kompa testuje jest ok. Z zasilaczem popytam kumpla czy by mi nie porzyczyl. Mam jeszcze taki problem w grze nfs mw. Ale mysle ,ze ten problem wynika od sterownikow karty graf i z tego ,ze korzystam z win 7. Problem jest taki jak na filmiku ,ze sie powtatrza taki dzwiek jakby na 1 s sie zawiesizal. http://w948.wrzuta.pl/film/0Xnv5oduP2Q/mov00525. Jak narazie to winn jest bardzo duzo ale nic nie ma pewnego ,niestety:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh no i nic ta rozbiorka na pajaka nie dala nadal to samo. Ale mam wiecej szczegolow co do resetow. Tak wiec 1 reset przebiegal tak: postanowilem sobie go obciazyc bardziej, wlaczylem opere ,a wniej wrzuta ,forum i cos do sciagania , dalej gg i gra na max detalach,wszystko ladnie pieknie ,ale wchodze sobie do gry a tu pach. Zawiecha i musialem reset srubokeretem mu robic. Natomiast 2 reset byl ok 15-30 min po wczesniejszym resecie ,to samo uruchomione ,tyle ,ze zacial mi sie jak juz jechalem na wyscigu i nacisnalem przez przypadek "V" . 3 reset natomiast byl chwile ledwie zdazylem sie zalogowac i wlaczyc neta , i gdy juz mialem wchodzic na opere kliknalem 2x juz na ikonke zawiesil sie ,ale sam sie zresetowal. grafa mial ok.50 stopni. reszta ok. Nie wiem juz co to moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to grafa - ale w tym przypadku też byś musiał pożyczyć jakąś od kogoś i wtedy sprawdzić. Inaczej trudno do czegokolwiek dojść. Podobnie z zasilaczem - możliwe, że nie wytrzymuje większych obciążeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grafa akurat problemu nie bedzie. z zasilaczem juz moze byc problem. Ale wiesz co jeszcze zauwazylem ?? Ze jak komp jest zimny np. jak w nocy nie chodzzi i wejde na niego o 14 . to moge siedziec spokojnie 6 h. i jest dobrze. PO jakims czasie to nastpuje. to juz moge zdiagnozowac. Ale na jaki podzespol to swiadczy tego juz nie wiem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...