Skocz do zawartości
Holi

Komputer Sie Zawiesza.

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel juz nie moze z grafika:D Non stop reset;p nawet jak ma 100% wiatraczek ustawiony:D A ja zostawie na noc Kompa w Prime95.

Edit:

Sprawdzalem plyte glowna . I dwa elemty troche prawie parzą . Sa to takie male kostki , na jednej pisze VIa(czyli sterownik dzwieku pewnie na na drugiej ICS). A na kosci biosu mam literke markerem namalowana w ksztlcie V xD Nic innego juz nie zauwazylem. Ale to chyba wydaje sie być normalne;p

Edytowane przez Holi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzisiaj chodzil od 24 do 7:15 w Prime95. Ustawilem mu BLEND , zeby chodzil w stresie glownie ram i CPU. I 0 resetu . Jak go zostawilem w nocy taki byl i rano. Temperatury mial niskie rano. Wiec chyba ,ok ?? Wiec chyba to tylko karta graf.?? Jak sadzicie?? Mogę jeszcze ew. jakies testy zrobić. Co proponujecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe:) Jeszcze dzis zamierzam go na noc w Memtescie 86+ zostawić. Jezeli nic nie wykryje , to chyba już ok. Jeszcze bym sprawdzil dysk. Polecicie jakiś program?? Co by sprawdzil bad sektory itp,itd. Bo martwi mnei troszke ten (C7). Chyba ,ze to tylko blad programu.

Edit:

nie aktualne mam juz program i co i jak . I nawet tu na forum pisze ,ze ten hd tune to ... http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...ik-t166218.html

Edytowane przez Holi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Polecenie CHKDSK w wierszu poleceń(Może być wymagane uruchomienie wiersza poleceń jako administrator),

2. Samsung HDD Utility 1.11 specjalnie do dysków Samsunga.

 

HD Tune już przerobiłeś w całości tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnalem narazie ten program SiSoft Sandra. Ale sciagne i przetestuje Tym co mowisz. A co do CHKDSK nie wiem jak to uruchomić. Wpisuje to w wierszu polecen ,ale chyba musze sie jako admin zalogowac. Ale jak to zrobić?? Co do HD tune , przerobilem go do konca i 0 error'ow(scan error).

Edit:

http://pliczek.net/index.php?p=23465 z tego wynika ,ze moj dysk jest padniety.

Edytowane przez Holi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawym przyciskiem na ikonkę Wiersz Poleceń i wybierasz "Uruchom jako administrator". Tak przynajmniej jest w Viście, tu też powinno coś takiego być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pliczek.net/index.php?p=23465 z tego wynika ,ze moj dysk jest padniety. Przejzyj to jak mozesz.

Edit:

Nie chce nic mowić ,ale mam kazdy z wymienionych bledow z tego linku xD http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...ik-t166218.html

Edit 2:

0A Spin Retry Count -> Powtarzanie rozpędzania tależy. Niektóre dyski zliczają w tym polu każde zatrzymanie i ponowne rozpędzenie (np. spowodowane przez "oszczędzanie energii -> wyłącz dyski po...") bez resetu interfejsu IDE. Inne zliczają tylko awaryjne ponowienia startu tależy (występujące przy problemach z zasilaniem), w takim przypadku parametr może nam dac konkretną informację o np. źle wetkniętej wtyczce zasilania lub niedomagającym zasilaczu.

To co i zasilacz do wymiany??

Edytowane przez Holi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal w HD Tune mam ten C7 ale obok pisze ,ze OK. Wiec chyba ok , co nie zrobie to to pisze.

Z parametrem nic nie zrobisz. Tyle było błędów i koniec. Wpisów SMART się nie kasuje.

Natomiast problem może być, gdy ta liczba będzie nadal rosnąć. Obecnie widzę 32. Są jakieś zmiany?

Podobnie z tym Spin Retry. U Ciebie widzę wartość 0, więc w czym problem??

Jak te wartości się nie zmienią, to możesz wykluczyć dysk.

 

Jezeli sie nie zawiesza to tylko karta graf?? Czy ,moze jeszcze cos potestowac?? Co tam proponujecie??:)

Mimo, iż kumplowi karta się zwiesza, a Tobie jego karta chodzi ok, to zasilacza bym nie odpuścił z powodu przebić na obudowę.

 

1. Przetestuj swoją kartę na jeszcze innym kompie z dobrym zasilaczem, zanim oddasz na gwarancję - nikt nie lubi bezpodstawnych zwrotów.

 

2. Przetestuj u siebie inną mocną kartę. Jeśli problem wróci, to zasilacz też trzeba będzie wymienić w przypadku mocnej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Holi

Co do tamtych wpisów, to nie mają one wpływu na działanie kompa, ale też nie mogły powstać w czasie transportu - dysk musiałby mieć wtedy jakieś dodatkowe zasilanie, żeby to wykryć i zapisać.

MHDD zasysasz stąd: http://www.cdrinfo.pl/download/7273181641 i wypalasz jako obraz na CD.

Wchodzisz do Biosu, przeączasz tryb pracy dysków na IDE, botujesz z CD, wybierasz numerek - dysk i 2xF4. Po przeskanowaniu robisz zdjęcie komórką i wrzucasz tutaj ;)

(Jak nie wykryje dysku, to przepnij w inny port SATA - trzeba trafić na master)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie widze ,zeby wartosci sie zmienialy. Czyli dysk wykluczam. Co do karty ona napewno jest walnieta. Kumpel ma mocny zasilacz. Ma chifteca 550 w. I mu ciagle kompa zwiesza. Ma jej dosc juz. Sądzę ,ze karty nie ma co testowac na innym kompie ,gdyz to ona jest pewnym winowajaca. Co do innej karty , niestety nie mam mozliwosci sprawdzic innej karty na kompie. Co do przebić na obudowę - przeciez uruchomialem kompa na tzw. pajaka i problem nie ustawal. Hmm , nie wiem jak sie jeszcze moge upewnic czy to nie zasilacz. Elektronek dzieki za wytlumaczenie dzis jeszcze przetestuje. Dodam jeszcze ,ze dzis ram bede testowal memtestem 86+ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 8 h W memtescie chodzil i 0 errorow. Wlaczylem go Tym programem co poleciliscie (MHDD). O to screen sory za jakosc,ale wtedy wstalem w nocy i nie wiedzialem co sie dzieje ;/ xD I zrobilem tylko jedna fotke.. http://www.speedyshare.com/files/19834971/DSC00526.JPG. Dzisiaj postram sie go jeszcze raz przeskanowac i wstawie wam fotki. Tylko powiedzcie mi jak poprawnie wlaczyc ten program i co tam wybrac. Nie wiem tylko,czy mi sie uda zeskanowac caly dysk bo dzis kumpel oddaje mi grafe i zabiera swoja. Wiec ciezko bedzie. No ,ale narazie 0 zawiech ma. Nawet jak chodzi w stresie. Co powiecie na to?? jeszcze postaram sie sprawdzic zasilacz i te jego napiecia dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na fotkę, to raczej wszystko w porządku jest. Ale daj jak możesz w lepszej jakości, co by się upewnić. A odnośnie odpalania programu to nie pomogę - sam jeszcze nie korzystałem z niego.

 

Myślę jednak, że skoro wszystko chodzi dobrze, to nie ma już sensu tak dokładnych testów robić. Grafa ewidentnie walnięta, ale radziłbym jeszcze zasiłkę zmienić - te przebicia na obudowę nie wyglądają zbyt ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jbc tu masz jak uruchomic program itp;p http://nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html . Niestety nie mam innej fotki. Postaram sie jeszcze potem zrobić test. No dobra, ale co z tego ,ze wymienie zasilacz?? Jak narazie 0 resetow bylo?? Ew. dam go kumplowi ,zeby mi go miernikami posprawdzal itd,itp. Coś jeszcze mam zrobić?? Dysk napewo dobry?? Co do ramu i cpu mysle ,ze sa dobre , ram 0 bledow w memtescie. Cpu nie wylaczyl sie przez noc , wiec chyba ok? Plyta glowna chyba tez ok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczem chodziło mi jedynie o te przebicia na obudowie - nawet z ciekawosci sprawdziłem u siebie i żadnych przebić nie ma, więc coś u Ciebie musi być źle. Bo nawet jeśli teraz wszystko działa OK, to nie wiesz czy za jakiś czas to przebicie czegoś w kompie nie usmaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdze jeszcze raz te przebicia . A jak to sprawdzales?? Napisz dokladnie gdzie wsadziles sonde itd. Jeżeli nie bedzie przebić,bedzie mial dobre napiecia i nie powodowal resetow ((tak jak teraz). To znaczy ,ze wszystko z zasilaczem jest ok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie mam akurat miernika pod ręką, więc sprawdzałem organoleptycznie za pomocą ręki w różnych miejscach w środku oraz śrubokrętem z lampką, co to świeci się, jak prąd "idzie" ;] I nic nie pokazuje, nic nie czuję.

 

A odnośnie tego jak sprawdzić, to myślę, że najlepiej byłoby masę do uziemienia gdzieś przyłożyć, choćby do grzejnika, a drugą sondą dotykać do budy. I ustawić ją na pomiar napiecia stałego w zakresie 20V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to taki śrubokręt jest na 220;] tez mam taki;p w sumie moj ma napisane 100v-500v. Tak to i moj nie swieci , zaraz kumpel z miernikiem wbije i sprawdze jakie sa w stresie i w idle;].

 

 

No wiec tak zmierzylem mu napiecia.

W stresie:

+12v1 -> 12,12

+12v2 ->12,14

+3.3 ->3.39

+5 -> 5.04

-12 -> 11.62

+5vSB -> 5.00

-5 -> nie mam czegos takiego.

W idle:

+12v1 -> 12,17

+12v2 ->12,16

+3.3 -> 3.39

+5 -> 5,02

-12Vsb -> 11,54

+5Vsb ->4,99/5,00

-5v nie mam takiego. (nie mam bialego kabla i na zasilaczu nic takiego nie pisze.).

 

Na obudowie nie ma przebicia. Na zasilaczu rownież go nie ma. W stresie ,zeby byl wlaczylem mu Prime95. Byl cpu w 100% i ram w 83%. Chyba ,mozna to nazwac stresem;]. Myślę ,ze zasilacz odpada:). Co sadzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, ze nie ma co testować w tym momencie i ciągnąc tego tematu w nieskończoność, bo problem jest rozwiązany.

 

Odeślij kartę na gwarancję i czekaj na nową. Jeśli na nowej będą jazdy, a w innym kompie karta będzie działać prawidłowo, to zacznij od wymiany zasilacz. Gdy ten sposób zawiedzie, to zaczniemy szukać przyczyny w płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myśle. Ale mam jeszcze inna prośbę. Jak poprawnie skonfigurowac bios?? Pomoze mi ktos?? ustawic poprawny timing itd. I chcialbym podkrecic proca do 3.00GHZ i postarac sie odblokowac L3. Co wy na to?? Zakladac nowy temat czy w Tym pisac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To akurat ustawilem. Teraz musze ustawic ram tak jak mi producent każe . Napiecie 1.65V~1.85V .Timing 1333mhz , 7,7,7-20. I to tak ustawic?? Napiecie na 1.65?? I reszte na auto ustawic?? Chcialbym jeszcze podkrecic procesor do 3.00Ghz. I zobaczyc czy moge odblokowac mu L3. Slyszalem ,ze sie da. Ale nigdzie jak narazie nie znalazlem jak to zrobic. Krok po kroku . Moglby ktos pomoc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Szperasz w internecie za testami danego komponentu oraz za jego specyfikacją, a następnie spisujesz nominalne częstotliwości, timingi, napięcia i wklepujesz do BIOS'u. Staraj się tak kombinować, by ustabilizować sprzęt przy jak najmniejszych napięciach. Nie będzie to szybka, łatwiutka sprawa, bo zapewne będzie Cię czekał nie jeden reset pamięci CMOS. ;)

Nie zostawiaj w żadnym wypadku napięć na Auto podkręcając sprzęt. Takie cuda mogą się dziać, że w najgorszym wypadku pożegnasz się z jakąś częścią.

 

Sugeruję Ci zabrać się za OC, jak już będziesz miał w 100% wszystko sprawne(Razem z nową kartą graficzną) i wtedy stworzyć nowy temat, w którym będziesz pytał o wskazówki i prezentował wyniki overclockingu.

 

Powodzenia!

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak własnie myslalem. Czyli po nowym roku oddam karte graf. Czyli 2 tyg. po nowym roku bede to robil. Z góry dziekuje wam wszystkim za wszelka pomoc:) Bez was bym sobie nie poradził;] Teraz jak cos bedzie sie dzialo ze sprzetem wiem ,gdzie walic z pytaniami. Jeszcze raz wielkie thx. Prosze moderatora o nie zamykanie tego tematu. Bo w razie co, bede tu pisal ,a nie nowy temat zakladal.

Thx i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...