Skocz do zawartości
Gość RedTiger

Gf 7950gt Vs Gf 7900 Gs

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RedTiger

Witam chce kupić sobie grafe pod AGP x8 nie mam kasy na rozbudowe i chce sobie kupić którąś z tych kart która by była lepsza??

GALAXY NVidia GeForce 7950GT 512M:

- Chipset GPU: Nvidia Geforce 7950GT Graphic card

- Memory: 512MB DDR3

- Bus: 256BIT

- Core Speed: 450 MHz

- Memory Speed: 1200 MHz

- Interface: AGP 8X

- Direct X Support: DirectX 9

- OpenGL: 2.0

- RAMDAC: 400 MHz

- Max. Resolution: 2560 x 1600

- Output Ports: D-SUB & DVI & S-Video Out

 

czy GAINWARD 7900 GS Golden Sample 512 MB-256 bit

 

Wielkość pamięci

512MB

Typ pamięci

256BIT

Taktowanie rdzenia

500 Mhz

Taktowanie pamięci

1400 Mhz

RAMDAC

400 Mhz

Typ złącza

AGPx4, AGPx8

Wyjscia/wyjścia

HDTV, 2 x DVI, DVI-CRT

Chłodzenie

cooler

Obsługiwane standardy

DirectX 9.0

OpenGL 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RedTiger

poprostu chce kupic jedną z nich wiec sie pytam którą? która z tych jest lepsza

Edytowane przez RedTiger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ceny , bo może da się znaleźć coś lepszego. Jednak jeśli opieramy się tylko na tych dwóch to... kolejne pytanie z mojej strony : Czy nie pomyliłeś się przy kopiowaniu opisów , bo normalnie 7950gt ma wyższe takty zegarów niż te co podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RedTiger

co da galaxy znalazłem tylko takie traktowania

 

Chipset GPU: Nvidia Geforce 7950GT (G71)

Memory: 512MB DDR3

Core Speed: 500MHz

Memory Speed: 1300MHz

Pixel Pipelines: 24

 

Maximum resolution: 2560 x 1600

 

Monitors supported: 2

 

Interface: AGP 8X / 4X

Direct X Support: DirectX 9.0c

OpenGL: 2.0

RAMDAC: Dual 400 MHz

 

Video Compression Standards: MPEG-2, H.264

Output Ports: D-SUB / VGA , DVI, S-Video Out

Edytowane przez RedTiger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opierając się na poprzednim Twoim temacie wnioskuję że wymiana 7900gtx na którąkolwiek z tych kart mija się z celem (żeby nie użyć bardziej dosadnego stwierdzenia w łacinie podwórkowej).

Opierając się na tym temacie można dojść do wniosku, że taniej nabyć grafikę na pci-e.

 

Opierając się zaś na tym temacie łacina podwórkowa znów ciśnie się na usta. Jeśli karta ma być pod socket a to lepiej idź z kumplami na piwo niż pakuj się w taką kartę. Dla Bartka 3000+ to gf6600 będzie optymalną kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RedTiger

na te kart daje max 400 zł ale powinno taniej pójść i nei chodzi mi o eko tylko o osiągi i możliwość oc to która by była lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900GS to obcięty 7900GT , a 7950GT to 7900GT z podbitymi taktami .

 

W teorii to będzie tak 7900GS>7900GT>7950GT .

 

W praktyce wszystko zależy od taktów GPU/MEM , wyższe takty w 7900GS mogą nadrobić brak kilku jednostek ( 4 TMU i 4 PS oraz 1 VS ) .

 

Z drugiej strony na Bartonie 3000+ ( chodzi na def czy jest po OC ? ) każda z tych kart będzie hamowana .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 400zł to można już coś działać w kierunku wymiany sprzętu. Jeżeli do tego dołożyć kasę ze sprzedaż starych części to będzie można złożyć coś sensownego. Jakiś Sempron 140 czy może na wet Athlon II, jakieś mobo na HD4200 i 2GB ramu. Na początek byś podziałał na integrze a potem by się kupiło coś pokroju HD4670, który tamte karty zje we wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Skoro masz 400zł to można już coś działać w kierunku wymiany sprzętu. Jeżeli do tego dołożyć kasę ze sprzedaż starych części to będzie można złożyć coś sensownego. Jakiś Sempron 140 czy może na wet Athlon II, jakieś mobo na HD4200 i 2GB ramu. Na początek byś podziałał na integrze a potem by się kupiło coś pokroju HD4670, który tamte karty zje we wszystkim.

 

Kolega dobrze mowi...nie oplaca sie inwestowac w agp...lepiej kup cos z am2 np x2 5600 lub 6000, 2gb ram i 8800 czy cos pokroju 9xxx, moze nawet starczy na cos lepszego :)

 

przy dobrych zakupach wydasz 600-800zl za wszystko...zaleznie od konfigu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpakujesz 200 czy więcej złotych w kartę na AGP i za chwilę stwierdzisz że to jednak nie ta wydajność. Naprawde lepiej rozważyć dołożenie paru złotych więcej i przejście na PCIe. Posłuchaj dobrych rad kolegów powyżej, bo bez sensu jest pakować kasę w karty z AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jedynie ja zauważyłem o co kolega RedTiger pytał w swoim poście?! bynajmniej nie pytał o to czy powinien zmienić platformę więc 3/4 odpowiedzi w tym temacie jest nie na miejscu.

w każdym razie, ta strona powinna rozwiać wszelkie wątpliwości: http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale forum to nie jest restauracja, gdzie wchodzisz, zamawiasz i realizują zamówienie... Zakup jest bez sensu, więc trzeba próbować zmienić nastawienie autora. Tu nie chodzi o odpowiedzenie na pytanie, ale o udzielenie dobrej rady.

 

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że to zestawienie oparte o smarki jest niewiele warte...?

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ciach!icha nie tylko ty to zauważyłeś. Brak wątpliwości nie oznacza dobrego wyboru.

Jak kumpel zapyta: mam skoczyć z wieżowca czy ciąć żyły to też udzielisz takiej trafnej odpowiedzi?

RedTiger tak naprawdę zapytał: mam wybrać źle czy drożej (czyli gorzej).

Idąc Twoim tokiem rozumowania odpowiadamy mu jedna czy druga karta i kończymy dyskusję. Autor dokonuje zakupu, karta przychodzi, wpina ją w slot, podłącza do Mustanga a ten galopuje z nią w zaświaty. Inna opcja - autor po tygodniu wpada na forum z pretensjami: co za g*wno mi poleciliście, wszystkie lepsze gry tną się jeśli w ogóle się chcą uruchomić (brak odpowiednich instrukcji SSE2 czy innych wymaganych przez grę).

 

Autor napisał, że nie ma zbyt dużo kasy, warto więc ją wydać dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...