Skocz do zawartości
Destiny

Dylemat: GF4 Ti4200 i 256MB RAM czy Radek 9100 i 512MB RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Fundusze są lekko ograniczone przychodzi mi stanąć przed dylematem.

Co się bedzie lepiej opłacało??

Więcej pamięci a słabsza grafa czy lepsza grafa i mniej pamięci??

Zaznaczam że GF4 będzie Gainwarda (wersja AGP x4 z 64MB pamieci) a Radek Saphire (64 MB pamięci, 128 bitowa szyna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś powiedział jeszcze jakie pamięci masz zamiar kupić DDR czy SDR a może RAMBUS :lol: a tak na poważnie to ja bym brał GF4 i 256 ram ale nie od gainwarda kupisz od msi lub creativa będzie taniej i lepiej bo w gainwarda możesz trafić na wadliwy model no i drorzszy.

 

P.S. R8500 i 512 to też bardzo dobra konfiguracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwydajniejsze wyjscie to ti4200 !!!!!!!! ram mozna pozniej dokupic - te radki 9100 to badziewie - w 3dmarku wymiekaja z ti4200!!!!!!!

prosze to porownanie mojego kompa durex 1GHz z kompem grincha - ktory ma 2GHz i 9100 - widac ze moje ti4200 kopie dupe

 

http://genghis.w.interia.pl/111.gif

ten wynik z 9000 to moj porownajcie sobie i zobaczcie wreszcie ze nie opyla sie kupowac tych radkow - bylo juz tysiace topikow o r8500vs ti4200 i rozne opinie widzialem a to porownanie chyba dobrze pokazuje problem

milego wyboru :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r9100 + 512 ramu

hehe widac kazdy chwali swoje ale nie koniecznie musi miec racje :twisted:
poczekaj az zrobie formata bedzie o niebo lepiej, zresztą widac jaka jest minimalna roznica miedzy GF4Ti a r9100 zlookaj sobie testy na benchmarku.pl

 

 

PS. r9100 i 512 nie jest zlym wyborem poprostu jes to INNY wybór. Jak to mowia RAMU nigdy za wiele :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko: majac GF4 Ti4200 tvout 64 mb i 256 MB odpalalem kiedys New World Order (bez latek) i bylo takie klatkowanie ze szkoda slow. To samo z 512 Mb , nie ma porownania.

Co do Radka , to jeszcze jest jedno pytanie czy masz monitor jakis konkretniejszy, bo dopiero na takich widac wyraźnie roznice w jakosci obrazu.

Wniosek: 512 RAMu to podstawa, bez względu na grafe !:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwydajniejsze wyjscie to ti4200 !!!!!!!! ram mozna pozniej dokupic - te radki 9100 to badziewie - w 3dmarku wymiekaja z ti4200!!!!!!!

 

:wink:

Tym postem pokazales jaka z ciebie lama totalna. Radzilbym sie troszke zooriantowac , 3d mark 2001 to nie cale zycie. W 2003 bylbym bardzo zdziwiony jak bys jak to mowisz kopal ta dupe z 512 ramami...

Aha i jescze jedno wcale niemasz wiekszego wyniku od grincha wiec nieszalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r9100 + 512 ramu

hehe widac kazdy chwali swoje ale nie koniecznie musi miec racje :twisted:
poczekaj az zrobie formata bedzie o niebo lepiej, zresztą widac jaka jest minimalna roznica miedzy GF4Ti a r9100 zlookaj sobie testy na benchmarku.pl

 

 

PS. r9100 i 512 nie jest zlym wyborem poprostu jes to INNY wybór. Jak to mowia RAMU nigdy za wiele :]

ale po co bede siegal na benchmark skoro przestawilem dobre porownanie - a jednak no tak masz racje roznica jest mala tylko ok 1000 punktow tylko ze ty masz 2x szybszego proca a wynik podobny - sporoboj wyciagnac 13-14 tys na tym 9100???

wiec nie wciskaj tu kitu ze nie duza roznica

ktos kupi to 9100 i bedzie cierpial pozniej tylko dlatego ze ty chwalisz swoje i ze jestes zawzietym ATI'owcem!!!!!!!!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno cenowa roznica miedzy GF4Ti a R9100 jest DUZA a roznica wydajnosci mala. Na moj system nei ma co patrzec bo to gowno jest i tyle zrobie formata to bedzie lepiej.

 

genghiskhan patzr:

 

Dołączona grafika

soryy ale 400pkt w 3dmarku mnie nie jara :|

 

Dołączona grafika

kolejne 400 :|

 

Dołączona grafika

300 :lol:

 

Czyli co ? Mamy mniej o 400pkt za to o niebo lepszą jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwydajniejsze wyjscie to ti4200 !!!!!!!! ram mozna pozniej dokupic - te radki 9100 to badziewie - w 3dmarku wymiekaja z ti4200!!!!!!!

 

:wink:

Tym postem pokazales jaka z ciebie lama totalna. Radzilbym sie troszke zooriantowac , 3d mark 2001 to nie cale zycie. W 2003 bylbym bardzo zdziwiony jak bys jak to mowisz kopal ta <font color="#FF0000">[ciach!]</font> z 512 ramami...

Aha i jescze jedno wcale niemasz wiekszego wyniku od grincha wiec nieszalej.

ad 1.

masz racje 3dmark to nie wszystko - w innych urzytkach 3d ti4200 tez kopie dupe

w 3dmarku2k3 rowniez

ad.2 owszem nie mam bo jeszcze nie kupilem antka!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r9100 + 512 ramu

hehe widac kazdy chwali swoje ale nie koniecznie musi miec racje :twisted:
poczekaj az zrobie formata bedzie o niebo lepiej, zresztą widac jaka jest minimalna roznica miedzy GF4Ti a r9100 zlookaj sobie testy na benchmarku.pl

 

 

PS. r9100 i 512 nie jest zlym wyborem poprostu jes to INNY wybór. Jak to mowia RAMU nigdy za wiele :]

ale po co bede siegal na benchmark skoro przestawilem dobre porownanie - a jednak no tak masz racje roznica jest mala tylko ok 1000 punktow tylko ze ty masz 2x szybszego proca a wynik podobny - sporoboj wyciagnac 13-14 tys na tym 9100???

wiec nie wciskaj tu kitu ze nie duza roznica

ktos kupi to 9100 i bedzie cierpial pozniej tylko dlatego ze ty chwalisz swoje i ze jestes zawzietym ATI'owcem!!!!!!!!! :twisted:

Są osoby nma tym forum co tyle wyciągają :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteście zaje.biści kłócicie się ale wszystko zależy od przeznaczenia :P ile czasu poświęcasz na gry itd. mi jeszcze długo starczy mój 7500 i tyle

pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze bez gadania o tej jakosci obrazu jakos widzialem obie karty w akcji i roznicy nie widac wiec nie krec kitu.....

ja mowilem apropos tematu - dla goscia lepiej bedzie jak kupi ti4200 i 256 ramu!!!!!! bo lepiej pieniadze na karte wydac niz na ram.....

hmmmmmm

dziwne oni na benchmarku maja te testy - jakbym dowalil 2GHz proca to juz roznica 5tys punktow by byla 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zależy czy w stosunkowo krótkim czasie będziesz mógł dokupić dodatkowe 256 MB pamięci. Jeśli tak to weź GF 4 Ti, jeśli natomiast wiesz że nie dokupisz powiedzmy prze zrok więcej RAMu to bierz Radeona i 512 pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r9100 + 512 ramu

hehe widac kazdy chwali swoje ale nie koniecznie musi miec racje :twisted:
poczekaj az zrobie formata bedzie o niebo lepiej, zresztą widac jaka jest minimalna roznica miedzy GF4Ti a r9100 zlookaj sobie testy na benchmarku.pl

 

 

PS. r9100 i 512 nie jest zlym wyborem poprostu jes to INNY wybór. Jak to mowia RAMU nigdy za wiele :]

ale po co bede siegal na benchmark skoro przestawilem dobre porownanie - a jednak no tak masz racje roznica jest mala tylko ok 1000 punktow tylko ze ty masz 2x szybszego proca a wynik podobny - sporoboj wyciagnac 13-14 tys na tym 9100???

wiec nie wciskaj tu kitu ze nie duza roznica

ktos kupi to 9100 i bedzie cierpial pozniej tylko dlatego ze ty chwalisz swoje i ze jestes zawzietym ATI'owcem!!!!!!!!! :twisted:

Są osoby nma tym forum co tyle wyciągają :twisted:
znajdz mi takie osoby i podaj - pewnie maja 3GHz procki :D

nie wiem czemu do ciebie nie dociera to ze ti4200 gniecie d.u.pe 9100 - nawet jesli chodzi o krecenie ti4200 @ ti4600 ktore juz jest szybsze od 9500radka - wedlug wlasnie tego benchmark.pl

na ile wykrecisz swojego radka i ile ci wynik skoczy - no czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze bez gadania o tej jakosci obrazu jakos widzialem obie karty w akcji i roznicy nie widac wiec nie krec kitu.....

To moze poszukaj przyczyny w swoim monitorze, jak ty teraz masz sieczke to nawet radek niepomoze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie producentow kart bierzesz pod uwage?? Bo np.: GF4 ti4200 64MB DDr TvOut od PROLINKA kupisz juz za 560 pln a za radka 9100 zaplacisz chyba nie wiele mniej :?

R9100 386zł jak dla mnie spora różnica(174zł) , ja jestem takiego zdania. Lepiej miec troszke gorszą wydajność i 512 ramu niz 256 i leprzy sprzet w aplikacjach 3d. Tak ja bym wybral !! Nie zaprzeczam ze R9100 jest gorsze w wydajnosci ale nie samym 3dmarkiem czlowiek zyje !! WIec troche nie kumam ataku genghiskhan'a, ale jak kto lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no i juz olewajac wybor katry. To qr.wa czlowieku z 256 ramami to nic niezrobisz na tym kompie. Kolega ma g4ti4200 i 256 i to co sie w mafii dzieje to demolka. Za to u drugiego na g3ti200 i 512 ta sama mafia naprawde smiga zadnych zaciec dysku niczego niedogrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze bez gadania o tej jakosci obrazu jakos widzialem obie karty w akcji i roznicy nie widac wiec nie krec kitu.....

To moze poszukaj przyczyny w swoim monitorze, jak ty teraz masz sieczke to nawet radek niepomoze:D

A miales te dwie karty porownywales??? Osobiscie podzielam zdanie genghiskhan'a nie pleccie goopot o roznicy w jakosci obrazu bo te czasy juz dawno minely :!: chyba ze macie mikroskopy w oczach :? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze bez gadania o tej jakosci obrazu jakos widzialem obie karty w akcji i roznicy nie widac wiec nie krec kitu.....

To moze poszukaj przyczyny w swoim monitorze, jak ty teraz masz sieczke to nawet radek niepomoze:D

a co ty od mojego monitora chcesz

obraz zyleta nie tylko na ti4200 na TNT tez super !!!!!!!

naserio niektorym z powodu ATI to juz na mozg chyba padlo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9100 i 512 RAM cały czas na kompie się nie gra!!!, jeśli nawet a te parę klatek w mniej wielka mi różnica za to 512 gwarantuje szybsze loady itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no i juz olewajac wybor katry. To qr.wa  czlowieku z 256 ramami to nic niezrobisz na tym kompie. Kolega ma g4ti4200 i 256 i to co sie w mafii dzieje to demolka. Za to u drugiego na g3ti200 i 512 ta sama mafia naprawde smiga zadnych zaciec dysku niczego niedogrywa.

no dobrze tez widze brak 512 ramu ale 100zloty to juz dla goscia nie bedzie wydatek - gorzej jakby mial grafe zmieniac za miesiac :wink: he

ram to sprawa 2 rzedna juz - w kazdej chwili za mala gotowke mozna dokupic a karte nie - karte raz na dluzszy czas sie kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze bez gadania o tej jakosci obrazu jakos widzialem obie karty w akcji i roznicy nie widac wiec nie krec kitu.....

To moze poszukaj przyczyny w swoim monitorze, jak ty teraz masz sieczke to nawet radek niepomoze:D

a co ty od mojego monitora chcesz

obraz zyleta nie tylko na ti4200 na TNT tez super !!!!!!!

naserio niektorym z powodu ATI to juz na mozg chyba padlo!!!

Komuś padło na mózg na punkcie 3dmarka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie producentow kart bierzesz pod uwage?? Bo np.: GF4 ti4200 64MB DDr TvOut od PROLINKA kupisz juz za 560 pln a za radka 9100 zaplacisz chyba nie wiele mniej :?

R9100 386zł jak dla mnie spora różnica(174zł) , ja jestem takiego zdania. Lepiej miec troszke gorszą wydajność i 512 ramu niz 256 i leprzy sprzet w aplikacjach 3d. Tak ja bym wybral !! Nie zaprzeczam ze R9100 jest gorsze w wydajnosci ale nie samym 3dmarkiem czlowiek zyje !! WIec troche nie kumam ataku genghiskhan'a, ale jak kto lubi...

no jezeli tak to pewnie Radek + 512 ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...