Skocz do zawartości
Destiny

Dylemat: GF4 Ti4200 i 256MB RAM czy Radek 9100 i 512MB RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Aha no i juz olewajac wybor katry. To qr.wa  czlowieku z 256 ramami to nic niezrobisz na tym kompie. Kolega ma g4ti4200 i 256 i to co sie w mafii dzieje to demolka. Za to u drugiego na g3ti200 i 512 ta sama mafia naprawde smiga zadnych zaciec dysku niczego niedogrywa.

no dobrze tez widze brak 512 ramu ale 100zloty to juz dla goscia nie bedzie wydatek - gorzej jakby mial grafe zmieniac za miesiac :wink: he

ram to sprawa 2 rzedna juz - w kazdej chwili za mala gotowke mozna dokupic a karte nie - karte raz na dluzszy czas sie kupuje

no tak zgoda ale nie przesadzaj ze znowu te radki sa takie zle i az tak duzo odstawaja od ti4200 dla przecietnego uzytkownika 9100 w zupelnosci wystarcza i mysle ze tutaj to bedzie lepszym rozwiazanie chociaz osobiscie wzialbym ti4200 +256 ramu a za pare dni :) dokupil jeszcze jedna kosche ramu i tyle

pozdrovka

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grinch czekam podaj nominalne taktowanie tego twojego 9100 i po max OC i zmierz wyniki - he czy radki tez sie tak dobrze kreca

a co do ilosci ramu to post wyzej patrz!!!

Mój się <span style="color:red;">[ciach!]</span>owo kręci bo to 128MB :| inne radki o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no i juz olewajac wybor katry. To qr.wa  czlowieku z 256 ramami to nic niezrobisz na tym kompie. Kolega ma g4ti4200 i 256 i to co sie w mafii dzieje to demolka. Za to u drugiego na g3ti200 i 512 ta sama mafia naprawde smiga zadnych zaciec dysku niczego niedogrywa.

no dobrze tez widze brak 512 ramu ale 100zloty to juz dla goscia nie bedzie wydatek - gorzej jakby mial grafe zmieniac za miesiac :wink: he

ram to sprawa 2 rzedna juz - w kazdej chwili za mala gotowke mozna dokupic a karte nie - karte raz na dluzszy czas sie kupuje

Zgadzam się z tobą ze grafe kupuje się na jakiś dłuższy czas, ale nie mówimy o fx5900 vs 9100 tylko ti4200 a różnica pomiędzy nimi niewielka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie samym kompem człowiek żyje że ktoś z Was po tygodniu dokupił by sobie 256ramu tio juz wasza sprawa. Niektorzy maja jeszcze inne koszty...nie tylko komp. A przeciez chcemy jak najlepiej dla usera :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejny co mowi ze niewielka - a jednak przy szybkim procu to jest te 4000 punktow a nie jak grinch zobaczyl w jakims poj!ebanym! tescie ze 400 8O

Grinch--> 128ramu??? hehe masz pecha!!! ten ram na karcie i tak nic nie daje w sumie w wydajnosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie samym kompem człowiek żyje że ktoś z Was po tygodniu dokupił by sobie 256ramu tio juz wasza sprawa. Niektorzy maja jeszcze inne koszty...nie tylko komp. A przeciez chcemy jak najlepiej dla usera :]

widzisz ja tez nie samym kompem zyje ale jak chodzi o najlepszy stosunek cena/wydajnosc to daje jakies sensowne rady

na takim ti4200 pociagniesz jakies pol roku wiecej niz na radku 8500 - chodzi mi o to ze pojawia sie bardziej sprzetorzerne progsy a szybsza karte pozniej bedzie sie musialo wymienic - to jest chyba dobro usera wedlug mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejny co mowi ze niewielka - a jednak przy szybkim procu to jest te 4000 punktow a nie jak grinch zobaczyl w jakims poj!ebanym! tescie ze 400 8O

Grinch--> 128ramu??? hehe masz pecha!!! ten ram na karcie i tak nic nie daje w sumie w wydajnosci :D

wiem że nic nie daje, ale nie miałem innego wyjścia w swoim czasie i musialem kupic 128MB. A test nie jest po<span style="color:red;">[ciach!]</span>y, poprostu ty nie mozesz w to uwieryc ze twoj wspanialy GF4Ti jest troszke lepszy od r9100 i tyle na ten temat. CO do mojego systemu, to gwarantuje CI że po formacie bedzie o wiele wiele lepiej, zreztą nieomieszkam Cię o tym powiadomić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zależy czy w stosunkowo krótkim czasie będziesz mógł dokupić dodatkowe 256 MB pamięci. Jeśli tak to weź GF 4 Ti, jeśli natomiast wiesz że nie dokupisz powiedzmy prze zrok więcej RAMu to bierz Radeona i 512 pamięci.

 

Dokładnie. Ale jak już to pamiętaj o ramie. Ale szczerze to i tak IMHO wolę od razu R9100 i 512 MB :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejny co mowi ze niewielka - a jednak przy szybkim procu to jest te 4000 punktow a nie jak grinch zobaczyl w jakims poj!ebanym! tescie ze 400 8O

Grinch--> 128ramu??? hehe masz pecha!!! ten ram na karcie i tak nic nie daje w sumie w wydajnosci :D

wiem że nic nie daje, ale nie miałem innego wyjścia w swoim czasie i musialem kupic 128MB. A test nie jest <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, poprostu ty nie mozesz w to uwieryc ze twoj wspanialy GF4Ti jest troszke lepszy od r9100 i tyle na ten temat. CO do mojego systemu, to gwarantuje CI że po formacie bedzie o wiele wiele lepiej, zreztą nieomieszkam Cię o tym powiadomić :)
no zapewne wyciagniesz 500punktow wiecej - czyli i tak malo

i nie mow ze roznica jest niewielka dobrze???

mowimy tu o konkretnym przypadku - ti4200 wykrecone na maxa ktore szybkoscia dorownuje radkowi 9500 nie pro!!!!

czekam wiec na wyniki walnij na priwa jak je bedziesz mial

ja moze jeszcze z 300 tez wiecej wyciagne na tym szicie bo tamten test byl na 1080 a teraz mi proc spox chodzi na 1180!!! :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie samym kompem człowiek żyje że ktoś z Was po tygodniu dokupił by sobie 256ramu tio juz wasza sprawa. Niektorzy maja jeszcze inne koszty...nie tylko komp. A przeciez chcemy jak najlepiej dla usera :]

widzisz ja tez nie samym kompem zyje ale jak chodzi o najlepszy stosunek cena/wydajnosc to daje jakies sensowne rady

na takim ti4200 pociagniesz jakies pol roku wiecej niz na radku 8500 - chodzi mi o to ze pojawia sie bardziej sprzetorzerne progsy a szybsza karte pozniej bedzie sie musialo wymienic - to jest chyba dobro usera wedlug mnie

Oczywiscie ze pociagniesz dluzej na GF ale granie w battlefielda na 256ramu nie jest przyjemne co innego z 512. Wszystko szybciej dziala i nie mozesz zaprzeczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ghenghis , grinch wlaczcie se anizo x8 i zobaczymy kto bedzie mial lepsze wyniki :D  FSAA na Ti4200 jest lepszy fakt ale tez do <font color="#FF0000">[ciach!]</font>

a kogo to juz obchodzi... daj juz spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewnoscia jak GF4 jest w czyms cienkie to nikogo to nie obchodzi a to ze radek jest gorszy o 400 pkt to juz tragedia a 512 Ramu to przeciez nie warto miec bo po co? gry wymagaja przeciez 32 ramu by pojsc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ghenghis , grinch wlaczcie se anizo x8 i zobaczymy kto bedzie mial lepsze wyniki :D  FSAA na Ti4200 jest lepszy fakt ale tez do <font color="#FF0000">[ciach!]</font>

a kogo to juz obchodzi... daj juz spokoj
Już finito :] koniec konfliktu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ti4200 pokonany!!! kazdy wie ze r9100 z 8anizo +512ram to atrakcyjniejsza alternatywa

no i ti4200 pokonany!!! kazdy wie ze r9100 z 8anizo +512ram to atrakcyjniejsza alternatywa

no i ti4200 pokonany!!! kazdy wie ze r9100 z 8anizo +512ram to atrakcyjniejsza alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej całej kłutni popieram Grincha. Jednocześnie uważam że powinieneś koniecznie wziąć 512 ramu bo jedak 256 to minimum. Ja na twojim miejscu bym pożyczył 300-400zł i kupił bym Ati Radeona 9500PRO.

Sam mam 9700PRO i jestem zadowolony chociaż wynik mam kiepski bo kiepsko u mnie pamięci działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ti4200 pokonany!!! kazdy wie ze r9100 z 8anizo +512ram to atrakcyjniejsza alternatywa

no i ti4200 pokonany!!! kazdy wie ze r9100 z 8anizo +512ram to atrakcyjniejsza alternatywa

no i ti4200 pokonany!!! kazdy wie ze r9100 z 8anizo +512ram to atrakcyjniejsza alternatywa

tego nikt nie powiedzial :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ti4200 pokonany!!! kazdy wie ze r9100 z 8anizo +512ram to atrakcyjniejsza alternatywa

no i ti4200 pokonany!!! kazdy wie ze r9100 z 8anizo +512ram to atrakcyjniejsza alternatywa

no i ti4200 pokonany!!! kazdy wie ze r9100 z 8anizo +512ram to atrakcyjniejsza alternatywa

tego nikt nie powiedzial :D
po co mowic cos o czym kazdy wie!!

a radeona to sapphire tylko niekup modelu z 64bit-owymi pamieciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako milosnik ATi musze jednak przyznac ze wolalbym kupic GF4Ti4200 np. od creativa niz R9100.Szafirki sa 64bit,SuperGrace niedotaktowane,Hercules z jakimis paskami wyskakuje :?

 

p.s - ja sie tylko ciesze ze przeszla mi mania giercowania i moj starusienki radek allinwonder jeszcze dluuugo posiedzi w moim kompie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem wyznawca nVidi od czasu TNT a potem przesiadlem sie na geFoirce 2 Ti i do teraz na nim jade i jest ok.

Ale sobie kiedys powiedzialerm ze jush nigdy nie kupie geForce - dopiero zakupie produkt nVidii kiedy karty nie beda sie jush nazywaly geForce. NVidia wypuszcza na rynek coraz wieksze chaly zeby zapchac rynek a po geForce 2 dopiero najnowszy FX za okolo 2000zl troszke namiesz na rynku. Dlatego na pewno kupie sobie tym razem ATI. Jedyne w co zainwestuje z nVidii to nForce 2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pominelisci w klotni wazne aspekty jak na przyklad spadek ceny wiadomo za ti 4200 jest drozszy i po spadku cena ta bedzie duzo nizsza a ati pewnie wypusci niedlugo R9300 i bedzie trzeba tylko bios up i bedsziemy mieli nie 9100 a 9300 i tak w koleczko:))

ja sam zrezygnowalem z ti 4200 i kupilkem 256 DDram i 9100 Vivo 250/250 karty jeszcze nie mam tak ze nie wiem jak to bedzie ale osobisciew proponowalbym r 9500 na starych laminatach (i nie uszkodzone potoki) to jest wygar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlacz sobie Battlefield 1942.Najpierw na 4200 i 256,potem 9100 i 512 ramu.A nie daj boze miec WinXP i Teamspeaka w tle wlaczonego.512 tylko piszczy,256 to po prostu porazka...A to tylko jedna z nowszych gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezcie tylko pod uwage ze smieszny 3Dmark ktorym tyle osob tak sie zachwyca optymalizowany byl pod karty Nvidii. Co do samych testow w 3Dsmarkaczu wiele do powiedzenia ma grafa (najwiecej) kolejne 256MB to jakies 300pts. Proc tez niewiele wplywa na sama wydajnosc (aczkolwiek roznice sa, ale nie takie jak przy kreceniu grafy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezcie tylko pod uwage ze smieszny 3Dmark ktorym tyle osob tak sie zachwyca optymalizowany byl pod karty Nvidii. Co do samych testow w 3Dsmarkaczu wiele do powiedzenia ma grafa (najwiecej) kolejne 256MB to jakies 300pts. Proc tez niewiele wplywa na sama wydajnosc (aczkolwiek roznice sa, ale nie takie jak przy kreceniu grafy)

Grrr.

Olac 3dmarka. W grach jest milion razy lepiej z ti4200. Nie dosc, ze szybszy w kazdej o jakies 25% w rozdz. 1024x768x32.

Do tego odjac problemy z grami ?

A 512 ramu przyda sie jedynie do grania w beznadziejnego Unreala 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezcie tylko pod uwage ze smieszny 3Dmark ktorym tyle osob tak sie zachwyca optymalizowany byl pod karty Nvidii. Co do samych testow w 3Dsmarkaczu wiele do powiedzenia ma grafa (najwiecej) kolejne 256MB to jakies 300pts. Proc tez niewiele wplywa na sama wydajnosc (aczkolwiek roznice sa, ale nie takie jak przy kreceniu grafy)

Grrr.

Olac 3dmarka. W grach jest milion razy lepiej z ti4200. Nie dosc, ze szybszy w kazdej o jakies 25% w rozdz. 1024x768x32.

Do tego odjac problemy z grami ?

A 512 ramu przyda sie jedynie do grania w beznadziejnego Unreala 2.

SWIET(N)E SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...