Skocz do zawartości
Destiny

Dylemat: GF4 Ti4200 i 256MB RAM czy Radek 9100 i 512MB RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Aha no i juz olewajac wybor katry. To qr.wa  czlowieku z 256 ramami to nic niezrobisz na tym kompie. Kolega ma g4ti4200 i 256 i to co sie w mafii dzieje to demolka. Za to u drugiego na g3ti200 i 512 ta sama mafia naprawde smiga zadnych zaciec dysku niczego niedogrywa.

no dobrze tez widze brak 512 ramu ale 100zloty to juz dla goscia nie bedzie wydatek - gorzej jakby mial grafe zmieniac za miesiac :wink: he

ram to sprawa 2 rzedna juz - w kazdej chwili za mala gotowke mozna dokupic a karte nie - karte raz na dluzszy czas sie kupuje

Ale zależy jakie ramy checsz kupić za grosze bo ja bym nie kupował jakiś v-dat czy noname, jak tak to za grosze kupsiz, ale już 250 dobrych ramów kosztuje 250-30 zł to nei wiem czy takie grosze
eeeee tam bez przesady 256 ramu dobrego kosztuje 130zl i sie kreci na 400 CL2!!!

a i tak czekam na ddr2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soultaker, wiesz jak odpale q3 na moim konfigu to mam 500 fps. Jak dam na maxa to mam z 200 wiec nawet i BF mozna pograc na C800 ale czy ja bym chcial grac w BF na picmipie 9 ? :)

 

No to mistrzu powiedz jak masz skonfigurowanego tego swojego configa ze wyciagasz 500fps nie w jednym miejscu tylko stale

No bo wiesz ja z takim czyms sie niespotkalem moj kumpel ma

GT4 Ti 4200 64MB od Gainword'a procka P4 2.4Ghz i tyle niewyciaga nawet na 800x600 wszysttko low i picmip 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem jedno kazdy kto ma troche oleju w glowie od razu podkreci karte na maxa a niestety ti4200 sie o wiele lepiej kreca i uzyskuja wyniki bardzo dobre - watpie czy ktos wykreci r8500 core na 350 i ramy na 650????

no i wlasnie sie mylisz ... nam sie moze tak wydawac bo siedzimy na (tweak.pl twoje centrum o/c :lol: ) ale jak by zrobic sondaz to (taki na ulicy) w srod ludzi ktorzy maja i pracuja przy kompie to wyszlo by moze ze 5% podkreca a 10% odwazy sie otworzyc obudowę ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no i juz olewajac wybor katry. To qr.wa  czlowieku z 256 ramami to nic niezrobisz na tym kompie. Kolega ma g4ti4200 i 256 i to co sie w mafii dzieje to demolka. Za to u drugiego na g3ti200 i 512 ta sama mafia naprawde smiga zadnych zaciec dysku niczego niedogrywa.

no dobrze tez widze brak 512 ramu ale 100zloty to juz dla goscia nie bedzie wydatek - gorzej jakby mial grafe zmieniac za miesiac :wink: he

ram to sprawa 2 rzedna juz - w kazdej chwili za mala gotowke mozna dokupic a karte nie - karte raz na dluzszy czas sie kupuje

Ale zależy jakie ramy checsz kupić za grosze bo ja bym nie kupował jakiś v-dat czy noname, jak tak to za grosze kupsiz, ale już 250 dobrych ramów kosztuje 250-30 zł to nei wiem czy takie grosze
eeeee tam bez przesady 256 ramu dobrego kosztuje 130zl i sie kreci na 400 CL2!!!

a i tak czekam na ddr2 :wink:

Zależy co kto lubi ja tam wole dać więcej ale mieć dober np Twinmosy czy Geli a one tyle kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem jedno kazdy kto ma troche oleju w glowie od razu podkreci karte na maxa a niestety ti4200 sie o wiele lepiej kreca i uzyskuja wyniki bardzo dobre - watpie czy ktos wykreci r8500 core na 350 i ramy na 650????

no i wlasnie sie mylisz ... nam sie moze tak wydawac bo siedzimy na (tweak.pl twoje centrum o/c :lol: ) ale jak by zrobic sondaz to (taki na ulicy) w srod ludzi ktorzy maja i pracuja przy kompie to wyszlo by moze ze 5% podkreca a 10% odwazy sie otworzyc obudowę ;

widzisz to znaczy ze wiekszosc ludzi z sondy to tłuki jedne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem jedno kazdy kto ma troche oleju w glowie od razu podkreci karte na maxa a niestety ti4200 sie o wiele lepiej kreca i uzyskuja wyniki bardzo dobre - watpie czy ktos wykreci r8500 core na 350 i ramy na 650????

no i wlasnie sie mylisz ... nam sie moze tak wydawac bo siedzimy na (tweak.pl twoje centrum o/c :lol: ) ale jak by zrobic sondaz to (taki na ulicy) w srod ludzi ktorzy maja i pracuja przy kompie to wyszlo by moze ze 5% podkreca a 10% odwazy sie otworzyc obudowę ;

widzisz to znaczy ze wiekszosc ludzi z sondy to tłuki jedne :wink:

wg Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf4 tit4200 + 256Ram - wejdź na benchmark.pl i zobacz hierarchie kart graficznych (dla tych co niechce się wchodzic na tą strone to powiem tyle, że ten GF jest wydajny jak R9500 non pro, a Radon 9100 jest na niższym miejscu), a ramce mozesz zawsze dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"na nizszym miejscu"

konkretnie

 

jedna linkijke niżej. czyt. R8500 jest bezposrednio pod Ti4200.

juz pokazywalem porownanie 8500/9100 z ti4200 - wiec jest to pare linijek :)

ale chyba nie dociera to do niektorych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"na nizszym miejscu"

konkretnie

 

jedna linkijke niżej. czyt. R8500 jest bezposrednio pod Ti4200.

juz pokazywalem porownanie 8500/9100 z ti4200 - wiec jest to pare linijek :)

ale chyba nie dociera to do niektorych

 

przeciez napisalem ze jest nizej :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf4 tit4200 + 256Ram - wejdź na benchmark.pl i zobacz hierarchie kart graficznych (dla tych co niechce się wchodzic na tą strone to powiem tyle, że ten GF jest wydajny jak R9500 non pro, a Radon 9100 jest na niższym miejscu), a ramce mozesz zawsze dokupić.

przecie ta tabelka jest z<span style="color:red;">[ciach!]</span>a....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf4 tit4200 + 256Ram - wejdź na benchmark.pl i zobacz hierarchie kart graficznych (dla tych co niechce się wchodzic na tą strone to powiem tyle, że ten GF jest wydajny jak R9500 non pro, a Radon 9100 jest na niższym miejscu), a ramce mozesz zawsze dokupić.

przecie ta tabelka jest z<span style="color:red;">[ciach!]</span>a....

dlaczego tak sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez beznadziejnego.

Zreszta gralem w BF. Nie wiem po co tam 512.

To graj dalej w 3dsmarka.I jaraj sie punkcikami.

 

Kaeres sobie pewnie popykuje w te demo z tym samochodzikiem w 3dmarku 2001 :lol:

rotfl :lol: HAHAHA! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf4 tit4200 + 256Ram - wejdź na benchmark.pl i zobacz hierarchie kart graficznych (dla tych co niechce się wchodzic na tą strone to powiem tyle, że ten GF jest wydajny jak R9500 non pro, a Radon 9100 jest na niższym miejscu), a ramce mozesz zawsze dokupić.

przecie ta tabelka jest z<span style="color:red;">[ciach!]</span>a....

dlaczego tak sądzisz?

ano chocby dlatego ze:

 

1 radek 8500le jest stawiany na rowni z r9100L

2nie ma tam radka 8500 pro jak by wogule nie istniał

3 r 8500 je stawiany na rowni z 9100 a przecie 9100 to nic innego jak 8500le

4 nie jestem taki pewien ze radek9800pro jest słabszy od fx5800ultra

w najnowszych testach fx 5900ultra jest tylko minimalnie ale to minimalnie szybszy od r9800pro (kwestia sterow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf4 tit4200 + 256Ram - wejdź na benchmark.pl i zobacz hierarchie kart graficznych (dla tych co niechce się wchodzic na tą strone to powiem tyle, że ten GF jest wydajny jak R9500 non pro, a Radon 9100 jest na niższym miejscu), a ramce mozesz zawsze dokupić.

przecie ta tabelka jest z<span style="color:red;">[ciach!]</span>a....

dlaczego tak sądzisz?

ano chocby dlatego ze:

 

1 radek 8500le jest stawiany na rowni z r9100L

2nie ma tam radka 8500 pro jak by wogule nie istniał

3 r 8500 je stawiany na rowni z 9100 a przecie 9100 to nic innego jak 8500le

4 nie jestem taki pewien ze radek9800pro jest słabszy od fx5800ultra

w najnowszych testach fx 5900ultra jest tylko minimalnie ale to minimalnie szybszy od r9800pro (kwestia sterow)

no niby tak te niescisłosci z nazwenictwem sa. ale onni na benchmark.pl traktuja R8500 jako 8500le a 8500pro jako full... w ogole troche dziwnie

to jest ale ogolnei jest dobrze zrobiona chodzi mi o wydajnosc. nie biorac pod uwage tych niescislosci w ktorych i tak wiadomo jak powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh ten 3dmark01 to juz jeden wielki przekret, wynik zalezy od driverow :P a co do jakosci obrazu to wiadomoze ati ma lepszy

te karty sa rowne tyle ze gf zyskuje na ciut gorszym obrazie ale to jak pisalem tez sprawa driverow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu kiedy ATi sprzedaje swoje uklady koncernom takim jak His albo Mint jakosc obrazu juz nie jest taka znowu cudna,najbardziej widac to w tych najtanszych kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu sie czepiacie tej jakosci i mowicie ze na tym polu ATi rzadzi - a gownoo prawda jakosc 9800 i fxII to zupelnie inne rzeczy - chodzi tu o zastosowane filtry jak i o jakosc obrazu ze wzgledu na GPU!!! (oczywiscie lepsza ma niestety FXII)

ale ta jakos to i tak kupa bo MATROXOWI nikt nie dorowna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu sie czepiacie tej jakosci i mowicie ze na tym polu ATi rzadzi - a gownoo prawda jakosc 9800 i fxII to zupelnie inne rzeczy - chodzi tu o zastosowane filtry jak i o jakosc obrazu ze wzgledu na GPU!!! (oczywiscie lepsza ma niestety FXII)  

ale ta jakos to i tak kupa bo MATROXOWI nikt nie dorowna :P

GFX to zupelnie inna bajka, ale porownaj jaka kolwiek karte Geeforce Ti/Mx z jakim kolwiek Radeonem 8500 wzwyz jakiejs dobrej firmy hercules/gigabyte/ati to moge ci z gory powiedziec ze przy wysokim odswieżaniu i rozdzeilczosci beda róznice. Mi osobisice to zwisa bo mam kiepski monitor i pracuje w rozdz 1024. Ale niektorm moze na tym zależec mam na mysli komus kto potrzebuje niezłej jakosci obraz 2d i lubisobie czasem zagrac wtedy Matroxy odpadaja chyba ze PArhelia 512 , ale widaomo ile ona kosztuje a jej wydajnosc w aplikacjach 3d tez nie powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu sie czepiacie tej jakosci i mowicie ze na tym polu ATi rzadzi - a gownoo prawda jakosc 9800 i fxII to zupelnie inne rzeczy - chodzi tu o zastosowane filtry jak i o jakosc obrazu ze wzgledu na GPU!!! (oczywiscie lepsza ma niestety FXII)  

ale ta jakos to i tak kupa bo MATROXOWI nikt nie dorowna :P

GFX to zupelnie inna bajka, ale porownaj jaka kolwiek karte Geeforce Ti/Mx z jakim kolwiek Radeonem 8500 wzwyz jakiejs dobrej firmy hercules/gigabyte/ati to moge ci z gory powiedziec ze przy wysokim odswieżaniu i rozdzeilczosci beda róznice. Mi osobisice to zwisa bo mam kiepski monitor i pracuje w rozdz 1024. Ale niektorm moze na tym zależec mam na mysli komus kto potrzebuje niezłej jakosci obraz 2d i lubisobie czasem zagrac wtedy Matroxy odpadaja chyba ze PArhelia 512 , ale widaomo ile ona kosztuje a jej wydajnosc w aplikacjach 3d tez nie powala.

hmmm GF Ti dobrej firmy tez ma zajebisty obraz a te roznice to chyba halucynacje jakis ortodoxow co maja Ati na pokladzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu sie czepiacie tej jakosci i mowicie ze na tym polu ATi rzadzi - a gownoo prawda jakosc 9800 i fxII to zupelnie inne rzeczy - chodzi tu o zastosowane filtry jak i o jakosc obrazu ze wzgledu na GPU!!! (oczywiscie lepsza ma niestety FXII)  

ale ta jakos to i tak kupa bo MATROXOWI nikt nie dorowna :P

GFX to zupelnie inna bajka, ale porownaj jaka kolwiek karte Geeforce Ti/Mx z jakim kolwiek Radeonem 8500 wzwyz jakiejs dobrej firmy hercules/gigabyte/ati to moge ci z gory powiedziec ze przy wysokim odswieżaniu i rozdzeilczosci beda róznice. Mi osobisice to zwisa bo mam kiepski monitor i pracuje w rozdz 1024. Ale niektorm moze na tym zależec mam na mysli komus kto potrzebuje niezłej jakosci obraz 2d i lubisobie czasem zagrac wtedy Matroxy odpadaja chyba ze PArhelia 512 , ale widaomo ile ona kosztuje a jej wydajnosc w aplikacjach 3d tez nie powala.

hmmm GF Ti dobrej firmy tez ma zajebisty obraz a te roznice to chyba halucynacje jakis ortodoxow co maja Ati na pokladzie :wink:
Nie.Tych co nie maja klapek na oczy na nvidie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...