Skocz do zawartości
Destiny

Dylemat: GF4 Ti4200 i 256MB RAM czy Radek 9100 i 512MB RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Wezcie tylko pod uwage ze smieszny 3Dmark ktorym tyle osob tak sie zachwyca optymalizowany byl pod karty Nvidii. Co do samych testow w 3Dsmarkaczu wiele do powiedzenia ma grafa (najwiecej) kolejne 256MB to jakies 300pts. Proc tez niewiele wplywa na sama wydajnosc (aczkolwiek roznice sa, ale nie takie jak przy kreceniu grafy)

Grrr.

Olac 3dmarka. W grach jest milion razy lepiej z ti4200. Nie dosc, ze szybszy w kazdej o jakies 25% w rozdz. 1024x768x32.

Do tego odjac problemy z grami ?

A 512 ramu przyda sie jedynie do grania w beznadziejnego Unreala 2.

I w battlefielda 1942 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo taq sie sklada z e w battlefildzie 1942 najwaznejszy jest procesor - bo boty sa zle napisane i straszne p[ochlaniaja moc procka i pamiec, chociaz grafa tesh jest wymagajaca.

Battlefield dobrze skonfigurowany dziala plynnie w 800x600 na Celofanie 800 + 512 ramu + geForce2 MX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niom to wlaśnie u mnie Battlefield1942 śmigał bes problemu w 800x600 przy rocu Celeron 700@902, 512 SDRam(PC133) i Creative Ge-Force 2 mx 32MB DDR :twisted: oczywiście z detonatorkami 30.82 Na dobrze skonfigurowanym kompie i porządnie zrobionym systemie wszystko pójdzie :wink: Teras zmeniłem proca to pewnie będzie działać jeszcze lepiej :wink: GiKeR wieczorem gramy w CS'a :!: :!: :!: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soultaker, wiesz jak odpale q3 na moim konfigu to mam 500 fps. Jak dam na maxa to mam z 200 wiec nawet i BF mozna pograc na C800 ale czy ja bym chcial grac w BF na picmipie 9 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soultaker, wiesz jak odpale q3 na moim konfigu to mam 500 fps. Jak dam na maxa to mam z 200 wiec nawet i BF mozna pograc na C800 ale czy ja bym chcial grac w BF na picmipie 9 ? :)

hehe to prawda - mozna niezle skroic

swego czasu jak mialem jeszcze p166MMX@182MMX i TNT to okroilem q3 i tez mial 30 klatek z tym ze grafika, nie jaka grafika jej wogle nie bylo

wszystko sie da.... prawda - tylko chodzi o to zeby ladnie wygladalo i szybko chodzilo a nie kafelki ogladac - jakbym chcial kafle ogladac to moge se isc do kibla.. :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja cos mowilem, że coś okrajałem ? Fakt, ze ustawinia BF byly na medium, ale gralo sie naprawde dobrze, jedyne przyciecia daly sie zauwazyc kiedy na ekranie naprawde duzo sie dzialo (MX to nie Ti).

A co do wyboru Ti4200/9100 to bym sobie poszukal na allegro lub sprobowal poszukac w hurtowniach Ti4200 za fajna cene a ramu kupil i taq 512. Nie wiem dlaczego ale nie lubie Radeonow i JA OSOBISCIE (to jest tylko i wylacznie moje podejscie i prosze tego nie kometowac bo mnie to drazni - bo ja uwazam ze kazdy moze miec wlasne zdanie) kupiłbym Ti4200 nawet za cene 256MB pamięci mniej w kompie. nVidia RuLeZ :twisted: a ram zawsze latwiej dokupic.

PS w q3 w 1280x1024x32 przy wszystkim co sie da na MAXA mam zazwyczaj 70 fps (bo takie odświerzanie monitora) i nie wiem po co by mi bylo 500 FPS skoro ludzkie oko jest zdolne zauwazyc jedynie ~60 klatek/sekunde a jaq przy zadymie mi spadnie do 55 FPS to tehs da sie grac i gdyby nie licznik FPS w rogu ekranu to bym tego nie zauwazyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja cos mowilem, że coś okrajałem ? Fakt, ze ustawinia BF byly na medium, ale gralo sie naprawde dobrze, jedyne przyciecia daly sie zauwazyc kiedy na ekranie naprawde duzo sie dzialo (MX to nie Ti).  

A co do wyboru Ti4200/9100 to bym sobie poszukal na allegro lub sprobowal poszukac w hurtowniach Ti4200 za fajna cene a ramu kupil i taq 512. Nie wiem dlaczego ale nie lubie Radeonow i JA OSOBISCIE (to jest tylko i wylacznie moje podejscie i prosze tego nie kometowac bo mnie to drazni - bo ja uwazam ze kazdy moze miec wlasne zdanie) kupiłbym Ti4200 nawet za cene 256MB pamięci mniej w kompie. nVidia RuLeZ :twisted: a ram zawsze latwiej dokupic.

PS w q3 w 1280x1024x32 przy wszystkim co sie da na MAXA mam zazwyczaj 70 fps (bo takie odświerzanie monitora) i nie wiem po co by mi bylo 500 FPS skoro ludzkie oko jest zdolne zauwazyc jedynie ~60 klatek/sekunde a jaq przy zadymie mi spadnie do 55 FPS to tehs da sie grac i gdyby nie licznik FPS w rogu ekranu to bym tego nie zauwazyl.

Heh SoultakeR ludzkie oko jest w stanie zauwazyc ~25 klatek/sek :D

 

I gramy dzisiaj CS'ka wieczoirkiem a taq apropo to w CS;ku mam ponad 500FPS na maxymalnie rozsypanym systemie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja cos mowilem, że coś okrajałem ? Fakt, ze ustawinia BF byly na medium, ale gralo sie naprawde dobrze, jedyne przyciecia daly sie zauwazyc kiedy na ekranie naprawde duzo sie dzialo (MX to nie Ti).  

A co do wyboru Ti4200/9100 to bym sobie poszukal na allegro lub sprobowal poszukac w hurtowniach Ti4200 za fajna cene a ramu kupil i taq 512. Nie wiem dlaczego ale nie lubie Radeonow i JA OSOBISCIE (to jest tylko i wylacznie moje podejscie i prosze tego nie kometowac bo mnie to drazni - bo ja uwazam ze kazdy moze miec wlasne zdanie) kupiłbym Ti4200 nawet za cene 256MB pamięci mniej w kompie. nVidia RuLeZ :twisted: a ram zawsze latwiej dokupic.

PS w q3 w 1280x1024x32 przy wszystkim co sie da na MAXA mam zazwyczaj 70 fps (bo takie odświerzanie monitora) i nie wiem po co by mi bylo 500 FPS skoro ludzkie oko jest zdolne zauwazyc jedynie ~60 klatek/sekunde a jaq przy zadymie mi spadnie do 55 FPS to tehs da sie grac i gdyby nie licznik FPS w rogu ekranu to bym tego nie zauwazyl.

Heh SoultakeR ludzkie oko jest w stanie zauwazyc ~25 klatek/sek :D

 

I gramy dzisiaj CS'ka wieczoirkiem a taq apropo to w CS;ku mam ponad 500FPS na maxymalnie rozsypanym systemie :D

 

chyba patrząc w sciane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja cos mowilem, że coś okrajałem ? Fakt, ze ustawinia BF byly na medium, ale gralo sie naprawde dobrze, jedyne przyciecia daly sie zauwazyc kiedy na ekranie naprawde duzo sie dzialo (MX to nie Ti).  

A co do wyboru Ti4200/9100 to bym sobie poszukal na allegro lub sprobowal poszukac w hurtowniach Ti4200 za fajna cene a ramu kupil i taq 512. Nie wiem dlaczego ale nie lubie Radeonow i JA OSOBISCIE (to jest tylko i wylacznie moje podejscie i prosze tego nie kometowac bo mnie to drazni - bo ja uwazam ze kazdy moze miec wlasne zdanie) kupiłbym Ti4200 nawet za cene 256MB pamięci mniej w kompie. nVidia RuLeZ :twisted: a ram zawsze latwiej dokupic.

PS w q3 w 1280x1024x32 przy wszystkim co sie da na MAXA mam zazwyczaj 70 fps (bo takie odświerzanie monitora) i nie wiem po co by mi bylo 500 FPS skoro ludzkie oko jest zdolne zauwazyc jedynie ~60 klatek/sekunde a jaq przy zadymie mi spadnie do 55 FPS to tehs da sie grac i gdyby nie licznik FPS w rogu ekranu to bym tego nie zauwazyl.

Heh SoultakeR ludzkie oko jest w stanie zauwazyc ~25 klatek/sek :D

 

I gramy dzisiaj CS'ka wieczoirkiem a taq apropo to w CS;ku mam ponad 500FPS na maxymalnie rozsypanym systemie :D

lol tyle powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm procesor o prawie 1GHz mocniejszy a tylko troche ponad 1000 3D Markow wiecej, zakladam she genghiskhan na sprzecie Grinch'a ze swoim Ge-Foecem Ti4200 by pociagnol jakies 14.000 moze 15.000 tys 3D Markow :twisted:

No moj blad z tym co widzi oko ludzkie ~25 FPS racja - to po co te 500 FPS - chyba jedynie dla satysfakcji, no i po to zeby za czesto nie zmieniac kompa :wink:

A pozatym to dajcie jakies porwnania, wyniki testow itp obu kart zamiast sie klucic bo tylko mieszacie w glowie - mysle że chlopak sam zdecyduje co wybrac jaq sobie porona obie karty :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm procesor o prawie 1GHz mocniejszy a tylko troche ponad 1000 3D Markow wiecej, zakladam she genghiskhan na sprzecie Grinch'a ze swoim Ge-Foecem Ti4200 by pociagnol jakies 14.000 moze 15.000 tys 3D Markow :twisted:

No moj blad z tym co widzi oko ludzkie ~25 FPS racja - to po co te 500 FPS - chyba jedynie dla satysfakcji, no i po to zeby za czesto nie zmieniac kompa :wink:

no niedlugo bede mial AXP 1700@ ??? jakies 2.2GHz to 15k w 3dsmarku bedzie.... hehe a moze pod koniec roku zmiana grafy tez bedzie???

zobaczylem filmy z HL2 i stwierdzilem ze musze w to pograc to i sprzeta 3a bedzie qpic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj zrobi screena i zapodam

wiesz ja w doomie 3 w menu to mialem 2000 fps....- ale tylko w menu

te klatki to pic na wode przeklamanie...

Ja nie mowi o menu tylko o grze.

Skoro mowisz ze to jakies przeklamanie to po co piszesz

lol tyle powiem

ja nigdy nie slyszalem o jakims przeklamaniu. CS jest troszke stary (jakies 3 lata)wiec niewidze problemu zeby miec 500FPS.

Ale skoro to przeklamanie to trudno,dla mniei jest tylko wazne zeby plynnie dzialal oi tyle - jaq dla mnie moze byc nawet 30FPS :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj zrobi screena i zapodam

wiesz ja w doomie 3 w menu to mialem 2000 fps....- ale tylko w menu

te klatki to pic na wode przeklamanie...

Ja nie mowi o menu tylko o grze.

Skoro mowisz ze to jakies przeklamanie to po co piszesz

lol tyle powiem

ja nigdy nie slyszalem o jakims przeklamaniu. CS jest troszke stary (jakies 3 lata)wiec niewidze problemu zeby miec 500FPS.

Ale skoro to przeklamanie to trudno,dla mniei jest tylko wazne zeby plynnie dzialal oi tyle - jaq dla mnie moze byc nawet 30FPS :twisted:

dobrze dobrze masz te 500fps i juz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co tak sobie mysle. My tu roizmawiamy o 3dmarkach i podatnosci karty na o/c. Zrobmy test w defaultowych ustawieniach, jestem ciekaw jakie byly by wyniki. I powiedzmy to GF4Ti jest lepsze od R9100 qrwa koniec tej wojny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co tak sobie mysle. My tu roizmawiamy o 3dmarkach i podatnosci karty na o/c. Zrobmy test w defaultowych ustawieniach, jestem ciekaw jakie byly by wyniki. I powiedzmy to GF4Ti jest lepsze od R9100 <font color="#FF0000">[ciach!]</font> koniec tej wojny :]

Roznice pomieddzy Ti4200 a R8500(275/550) w dobrze z optymalizowanych grach byly by niewielkie.

 

szczegolnei dlatego ze multitexturin i inne teoretyczne testy wypadaja bardzo podobnie. czyli wydajnosc w grach tez powinna byc podobna , a nie jest :( wiec cos jest nie tak ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co tak sobie mysle. My tu roizmawiamy o 3dmarkach i podatnosci karty na o/c. Zrobmy test w defaultowych ustawieniach, jestem ciekaw jakie byly by wyniki. I powiedzmy to GF4Ti jest lepsze od R9100 <font color="#FF0000">[ciach!]</font> koniec tej wojny :]

Roznice pomieddzy Ti4200 a R8500(275/550) w dobrze z optymalizowanych grach byly by niewielkie.

 

szczegolnei dlatego ze multitexturin i inne teoretyczne testy wypadaja bardzo podobnie. czyli wydajnosc w grach tez powinna byc podobna , a nie jest :( wiec cos jest nie tak ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem jedno kazdy kto ma troche oleju w glowie od razu podkreci karte na maxa a niestety ti4200 sie o wiele lepiej kreca i uzyskuja wyniki bardzo dobre - watpie czy ktos wykreci r8500 core na 350 i ramy na 650????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli będę miał płyte na nForce2, 2x 256DDR synchronicznie i w trybie Dual DDR to przy ti4200 będzię śmigać aż miło.

Tylko skąd kaski na te ti4200??

Którego producenta model (ti4200) jest dobry i nie za drogi i dobrze się kreci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli będę miał płyte na nForce2, 2x 256DDR synchronicznie i w trybie Dual DDR to przy ti4200 będzię śmigać aż miło.

Tylko skąd kaski na te ti4200??

Którego producenta model (ti4200) jest dobry i nie za drogi i dobrze się kreci??

patrz jak moj sie kreci - a dowalilem jedynie wentyl 100x100@7V a karta ma jeszcze zapas w kreceniu jeszcze nie widzialem lepiej krecacego sie ti4200 niz LEADTEKA

jakis gosc na forum ma karte albo mial identyko co ja tylko core tak nie krecil ale ramy mu szly na 670!!!!!

LEADTEK ONLY!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no i juz olewajac wybor katry. To qr.wa  czlowieku z 256 ramami to nic niezrobisz na tym kompie. Kolega ma g4ti4200 i 256 i to co sie w mafii dzieje to demolka. Za to u drugiego na g3ti200 i 512 ta sama mafia naprawde smiga zadnych zaciec dysku niczego niedogrywa.

no dobrze tez widze brak 512 ramu ale 100zloty to juz dla goscia nie bedzie wydatek - gorzej jakby mial grafe zmieniac za miesiac :wink: he

ram to sprawa 2 rzedna juz - w kazdej chwili za mala gotowke mozna dokupic a karte nie - karte raz na dluzszy czas sie kupuje

Ale zależy jakie ramy checsz kupić za grosze bo ja bym nie kupował jakiś v-dat czy noname, jak tak to za grosze kupsiz, ale już 250 dobrych ramów kosztuje 250-30 zł to nei wiem czy takie grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...