Skocz do zawartości
jonas

Sony Vaio Nw21sf/s Za 3199 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

jonas: Zawsze można użyć Open Office, albo IBMowskiego Lotus Symphony (w sumie to też OO, ale z innym interfacem trochę)

Pozwoliłem sobie wyciąć niepotrzebne rozważania na temat piratów z Karaibów oraz ciągów literek i cyferek - tak na wszelki wypadek. ;]

 

Zanim zaczniesz instalować diabli wiedzą co, wrzuć najnowszego OpenOffice.org. Jak Ci się nie spodoba lub czegoś nie otworzy, to dopiero wtedy będzie można zacząć marudzić i szukać dziury w całym.

Przepraszam za te cyferki tato, to było głupie.

 

Open Office jest nam (bo komputer jest dla żony) znany i o ile ja się przyzwyczaiłem do pewnego komfortu i stabilności, jaki oferuje, o tyle żona ma zainstalowany równolegle z MS Officem na stacjonarce i mimo powtarzanych prób podejścia nie może się przestawić.

Po wypłacie znajdzie się te 300 zł i kupi 3436587[/snapback]

Jesli o takie "firmowe" oprogramowanie chodzi, to dla mnie absolutnym liderem jest... znowu Samsung ;) Nie potrafie zrozumiec czemu Sony, czy HP tak na sile probuja pokazac te swojego programiki, pozniej w menu start na swiezym systemie, jest z 10 zakladek "Sony costam", czy "HP costam", albo "Lenovo costam". W Samsungu wszystko ladnie, schludnie pochowane pod jedna zakladke, a i jakos tam az tylu programow do sprawnej obslugi wszystkiego nie trzeba.

Dell też robi podobnie jak Samsung.

I cholera dalej nie działa regulacja jasności matrycy. Nie nadaję się jako tester nowości, zaraz coś porozwalam. Jak pijany ogr testujący dotykowy telefon.

 

Regulację jasności naprawiłem, instalując programik Vaio Event Service. Ponieważ wywaliłem je wszystkie na początku, pewnie coś jeszcze nie zadziała, ale tak już jest, jak po kupnie nowego, gotowego do jazdy samochodu wyrywa się ze środka tapicerkę i wyrzuca koło zapasowe, żeby zmniejszyć masę pojazdu.

Aha, oryginalny Office 2007 z wieczystą licencją domową na trzy stanowiska to około 250-350 złotych. Żaden koszt w porównaniu do tego, co pamiętam z wersji 97 czy 2000. Nie ma sensu piratować i spuszczać się nad jakimiś crackami czy bogowie wiedzą czym.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie powiedzieć, że Sony potrzebuje dodatkowego oprogramowania zeby dzialaly takie rzeczy jak regulacja jasności :blink: ? W moim Dellu na gołym systemie działaja wszystkie klawisze funkcyjne bez jakichkolwiek problemow. Za jakosc sie płaci, heh ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie powiedzieć, że Sony potrzebuje dodatkowego oprogramowania zeby dzialaly takie rzeczy jak regulacja jasności :blink: ? W moim Dellu na gołym systemie działaja wszystkie klawisze funkcyjne bez jakichkolwiek problemow. Za jakosc sie płaci, heh ;)

Dziwne, działała regulacja głośności, ale już jasności matrycy nie.

No i po zainstalowaniu powyżej opisanego diabelstwa pojawiła się taka ładna wizualizacja podczas regulacji. W Dellu miałem podobnie - na gołym systemie działało, ale wizualizowało stany dopiero po dodaniu Quicksetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Regulację jasności naprawiłem, instalując programik Vaio Event Service.

Dziwne, działała regulacja głośności, ale już jasności matrycy nie.

No i po zainstalowaniu powyżej opisanego diabelstwa pojawiła się taka ładna wizualizacja podczas regulacji. W Dellu miałem podobnie - na gołym systemie działało, ale wizualizowało stany dopiero po dodaniu Quicksetu.

Takie problemy dotyczą wszystkich lapów - producenci nie trzymają się standardów (ACPI, HID). Dziwne i śmieszne w tym kontekście jest to, że kupując byle jaką tandetną klawiaturę multimedialną w hiperku dostajemy produkt, w którym bez instalacji sterów działa 90 ze 101 dodatkowych klawiszy specjalnych... :lol:

W mojej tośce pod windą bez sterów działała tylko hibernacja i przełączenie na zewnętrzny monitor (ale już z powrotem było gorzej). Nie działała nawet dynamiczna zmiana zegara CPU - Toshiba to lider w wypuszczaniu zwalonych biosów i niekompatybilnych rozwiązań - nie narzekaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma podobnie. Działa regulacja dźwięku i chyba tyle. Do reszty trzeba sterownik/panel. Ironicznie mam w domu klawiaturę firmy ART, na której wszystkie opcje (sterowanie przeglądarką, odtwarzaczem, kalkulator, poczta i explorer) działają bez żadnych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...