Skocz do zawartości
mily

Cooler

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Szukałem na forum, ale znalazłem tylko FalconRock II.

Kupiłem procesor AMD i ten coolerek. Proca udało mi się do niespełna 3000GHz podkręcić i chodzi stabilnie, ale temperatura w spoczynku dochodzi aż do 60st C. Nawet nie próbowałem mu wysiłem robić :P

 

Jaki coolerek radzicie do tego?

 

Wszelkie WC, itd. odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkrety please i jakie faktyczne taktowanie proca, jaki proc, wszystkie namiary zapodaj, bo z tego posta jak kolega pisal, to sie mozna jak na razie usmiac tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon XP 1700+ DLT3C JIUHB 0309 podkręcony pracuje na 200MHz*14 = 2800MHz przy 1.9V i grzeje sie jak ...... .

Obecnie chłodzę go pastą Arctic Silver II i coolerem FalconRock II.

To jednak nie pomaga. Już na starcie (w tabelce w POST) ma temp. 40st C. Przy braku pracy (czysty Windows) mam do 50st C a przy wypocinach przepracza nawet czasami 60st C.

 

Ludzie pomozcie.

Mialem tez problem z instalacja Windows, bo BIOS mi kompa wylaczal - musialem ustawic, aby wylaczal dopiero, gdy osiagnie temperature 80st C.

 

Czym dziada chłodzić (WC i inne nie wchodza w gre)?

Proszę o pomoc.

 

P.S. Płyta główna: Epox EP-8RDA3+ i 2 kości RAM TwinMOS DDR400 PC3200 CL2.5 512MB (czyli 1GB RAM'u).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla Ciebie jest "niespełna" ? Nie zgrywaj sie... A co do chlodzenia to jednie Volcano 7+/11, i tak pewnie beda musialy isc na medium, wiec bedzie raczej glosno. A nie lepiej poprostu obnizyc zegar ? Majac tak mocno wykrecony procek, trzeba juz myslec o WC jak sie nie chce siedziec przy odkurzaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niespełna, bo na tym Epoxie pracuje dokładnie jako 2983MHz - ldaczego? Nie wiem ;-)

 

Fakt, zawsze można obniżyć mnożnik, tylkoże to nie pomaga (prawie).

Na 2200MHz mam jakies 4st C mniej. Różnice w temperaturach widać, gdy magistrale zmniejsze, ale szkoda Fsb400MHz (tymbardziej, że RAM mam do tego spoko).

 

A ja nawet myślałem o magistrali 250MHz, czyli FSB500 ;-) To dopiero grzalby sie!

 

A Wy jakie coolerki uzywacie?

Słyszałem, że ten FalconRock II jest do 3GHz, czy to prawda? Jeśli tak, to nie rozumiem czemu się tak strasznie grzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ü...+ 

 

Ludzie pomozcie.

Mialem tez problem z instalacja Windows, bo BIOS mi kompa wylaczal - musialem ustawic, aby wylaczal dopiero, gdy osiagnie temperature 80st C.

 

Czym dziada chłodzić (WC i inne nie wchodza w gre)? 

Proszę o pomoc.

Czlowieku ! 8O

Ty system stawiasz na tak wykreconym procu ??? 8O 8O 8O

Przeciez powinno sie na defaulcie instalowac :?

 

Jak nie WC, to chyba tylko FC lub NC ( :lol: ) na AC to zdruffka zycze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh...

Pisałem, że WC i inne nie wchodzą w gre.

Tylko coolerki ;-)

Jakbym miał instalować Windows'a na defaulcie, to musiałbym co 2-3 dni przetaktowywać procesor ;D

 

Poza tym instalacja Windows na pewno nie daje procesorowi większego wysiłku, jak Unreal II (mam ATI Radeon 9700 128MB AGP 8x) i na Thunderbirdzie 1333MHz szarpało ;-)

 

A o 3D Mark 2003 nie wspomne.

 

Tak więc mam już tylko jedno pytanko: Jakiego coolera użyć??

I bardzo proszę was o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh...

Pisałem, że WC i inne nie wchodzą w gre.

Tylko coolerki ;-)

Jakbym miał instalować Windows'a na defaulcie, to musiałbym co 2-3 dni przetaktowywać procesor ;D

 

Poza tym instalacja Windows na pewno nie daje procesorowi większego wysiłku, jak Unreal II (mam ATI Radeon 9700 128MB AGP 8x) i na Thunderbirdzie 1333MHz szarpało ;-)

 

A o 3D Mark 2003 nie wspomne.

 

Tak więc mam już tylko jedno pytanko: Jakiego coolera użyć??

I bardzo proszę was o pomoc!

Jezeli nie chcesz stosowac chlodzenia ktore da rade twojemu procowi, to o co ci chodzi ?

Nie qmasz ze powietrze nie da sobie rady?

Chyba ze wymienisz wentyl na 120mm i puscisz go na 18V.

Co do instalacji Windy, to nie chodzilo mi o obciazenie proca, ale skoro nie wiesz dlaczego instalowac powinno sie na defaulcie, to nie rozwijam tematu.

Poszukaj sam sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj screena z WCPUID lub CPU-Z bo naprawdę trudno mi uwierzyć w Twoje osiągi. DUNCAN robi 2.9GHz na Prometei a Ty prawie 3GHz na AC 8O .

Jeżeli nie masz gdzie zamieścić ślij na mechlin@wp.pl zamieszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj screena z WCPUID lub CPU-Z bo naprawdę trudno mi uwierzyć w Twoje osiągi. DUNCAN robi 2.9GHz na Prometei a Ty prawie 3GHz na AC  8O .

Jeżeli nie masz gdzie zamieścić ślij na mechlin@wp.pl zamieszczę.

Taaa - a świstak ...

Byłby to najlepiej kręcący się XP1700+ (aż strach pomyśleć jak by go do FC podłączyć)...

Jestem jednak małej wiary - screeny !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos ten wynik malo prawdopodobny 8O Jezeli to prawda to chyba pobiles wszelkie rekordy. A co do temp to mysle ze sa mocno zanizone. Przy 3 GHz taki procek to niesamowity grzejnik ktory wydziela ponad 150W !! Jezli ten cooler ma C/W w okolicy 0.35 (zgaduje i zanizam) to temp powinna wynosic (przy 20C temp w budzie) ponad 70C !! A w budzie napewno jest wiecej jak i cooler wcale taki dobry nie jest. Zaden cooler AC nie zejdzie Ci ponizej 70C tylko chlodzenie woda tu da rade.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon XP 1700+ DLT3C JIUHB 0309 podkręcony pracuje na 200MHz*14 = 2800MHz przy 1.9V i grzeje sie jak ...... .

Obecnie chłodzę go pastą Arctic Silver II i coolerem FalconRock II.

...

jasne - na coolerku z wentylatorem o przeplywie powietrza w okolicach 28CFM, a ja mam PIV 3.06@5.1GHz i chlodze go wentylatorem BOX od PIII bo na lepszy zabraklo mi kasy :P

 

Proszę o pomoc.

...

zmniejsz taktowanie do 2.2-2.3 GHz :P wtedy jeszcze ten cooler bedzie robil swoje

 

jakbys dobrze szukal (a nie kitowal ze szukales) to bys znalazl bo byla kiedys licytacja jaki jest najwydajnieszy cooler - ja stawiam na te 3:

- Thermalright SLK-800 + firmowy wentylator DELTA FFB0812EHE (80mm, 5700 rpm, Air Flow: 80 CFM, Noise Level: 52.5 dBA) :twisted:

- Thermalright SLK-900-U + firmowy wentylator DELTA FFB0912EHE (92mm, 4800 rpm, Air Flow: 110.18 CFM, Noise Level: 55 dBA) :twisted:

- Swiftech MCX462+ z jakims wydajnym wentylatorem moze byc ta DELTA FFB0812EHE

 

mysle ze razem z kosztami przesylki w 300zl sie zmiescisz :P

 

PS

ewntualnie mozesz w/w wentylatory olac i kupic ktorys sam radiator i do tego wentylator PAPST 6200 TD na 48V - rozmiar 172 x 51 max. AIR FLOW 600 m3/h (353 CFM) 8O 8O 8O , Noise Level: 64 dBA :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screena chcę to uwierzę w te twoje 2800 MHz na napięciu 1,9V przecież to niemożliwe a nawet jak go tak wykręciłeś to była by to chyba najlepsza seria na świecie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolo zrobił se prima aprilis z półtoramiesięcznym opóźnieniem, jak to mawiają 'nie karmić trolla' :P

do moderatorów - zamknijcie to proszę, kolo pieprzy trzy po trzy i opowiada że ma złotą kaczkę na platynowym łańcuchu tylko jej pokazać nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przecież widać, że kolega świerzy w temacie, a wy go jedziecie. Pewnie podkecił na 2800XP i jest nieświadomy, że to nie są Mhz, a tyle na spire frII wyciągnie...

 

Co do coolerów: TT volcano 7+ albo potwór zalmana, 7000Cu/AlCu-ale zalmana to jeśli lubisz ciszę i masz dużą budę i trochę $, oraz żyłkę majsterkowicza, po na razie chyba nie ma pod AMD i trzeba zapinkę przerobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tym cacku Dynatron DC1206BM-O  http://4max.com.pl/sklep/dynatron.htm

IMO drogi i glosny - tu masz test modelu z identycznym wetnylatorkiem - sciagnij plik dzwiekowy i odsluchaj czy chcesz miec takiego odrzutowca :!:

http://frostytech.com/articleview.cfm?arti...eid=1029&page=4

a tu dla porownania cos innego - zobacz gorny (LOW) plik dzwiekowy i porownaj

http://frostytech.com/articleview.cfm?arti...eid=1383&page=4

 

kupic to czy Water Cooler 16dB  za 109??

O MAMO tyle juz napisano o tym czyms - szukaj o CPC :!:

 

czy jeszcze cos innego ??

do tego procka co masz w podpisie :?:

nawet jak dales mu napiecie 1.75V to na tym podkreceniu nie wydziela 50W ciepla a do odebrania takiej ilosci styka duzy aluminiowy radiator + "srednioszybki" (okolo 2500rpm) wentylator 80x80x25 - szukaj bo temat coolerow wraca jak bumerang kilka razy w tygodniu :!: masz np temat o coolerach dla XP1700+ podkrecanych tak ze wydzielaja 90W ciepla i wiecej http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=26659

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ściema z tym wynikiem.

Koleś kto ci uwierzy. Napewno nie ja.

 

Jesli tak chcesz to kup tego Zalmana 7000 całego z miedzi.

Będzie niegłośno i napewno wydajniej od Volcano 7+ nawet na High.

 

Podaj jakiego masz batha pewnie 0000.25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon XP 1700+ DLT3C JIUHB 0309 podkręcony pracuje na 200MHz*14 = 2800MHz przy 1.9V i grzeje sie jak ...... .

Obecnie chłodzę go pastą Arctic Silver II i coolerem FalconRock II.

...

jasne - na coolerku z wentylatorem o przeplywie powietrza w okolicach 28CFM, a ja mam PIV 3.06@5.1GHz i chlodze go wentylatorem BOX od PIII bo na lepszy zabraklo mi kasy :P

 

Proszę o pomoc.

...

zmniejsz taktowanie do 2.2-2.3 GHz :P wtedy jeszcze ten cooler bedzie robil swoje

 

jakbys dobrze szukal (a nie kitowal ze szukales) to bys znalazl bo byla kiedys licytacja jaki jest najwydajnieszy cooler - ja stawiam na te 3:

- Thermalright SLK-800 + firmowy wentylator DELTA FFB0812EHE (80mm, 5700 rpm, Air Flow: 80 CFM, Noise Level: 52.5 dBA) :twisted:

- Thermalright SLK-900-U + firmowy wentylator DELTA FFB0912EHE (92mm, 4800 rpm, Air Flow: 110.18 CFM, Noise Level: 55 dBA) :twisted:

- Swiftech MCX462+ z jakims wydajnym wentylatorem moze byc ta DELTA FFB0812EHE

 

mysle ze razem z kosztami przesylki w 300zl sie zmiescisz :P

 

PS

ewntualnie mozesz w/w wentylatory olac i kupic ktorys sam radiator i do tego wentylator PAPST 6200 TD na 48V - rozmiar 172 x 51 max. AIR FLOW 600 m3/h (353 CFM) 8O 8O 8O , Noise Level: 64 dBA :twisted: :twisted: :twisted:

55dBA!? Chcesz, abym ogłuchł? :P

Przeciez to jak wiertarka :)

 

Screeny do wieczorka podesle :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNPS7000-Cu (Socket 478, Socket 754)

Max CPU [GHz] Pentium 4 (478) Willamette: Normal 2.0 Silent 2.0

Northwood:Normal ponad 3.06

 

Silent 3.06

UWAGA: BARDZO cichy cooler

 

Wymiary

[mm] Radiator: 110x106x62

Wentylator: 92x92x25 (sam wirnik wentylatora)

Łożyskowanie podwójne kulkowe

Prędkość [obr/min] Silent Mode 1500 Normal Mode 2800

Głośność [dBA] Silent Mode 20 Normal Mode 32

Przepływ powietrza

[CFM] b.d.

Przewodność cieplna

[°C/W] Normal Mode: 0.30

Silent Mode: 0.2

Połączenie 3 przewody

Zastosowanie INTEL Pentium 4 (socket 478)

AMD Athlon 64 (socket 754)

UWAGAwaga radiatora przekracza dopuszczalne obciążenie Intela

Cena 239.00

 

 

Dorobisz zobie zapięcie i gicior cooler.

 

A jak sie tak kręci to kupie go od ciebie za 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tym cacku Dynatron DC1206BM-O  http://4max.com.pl/sklep/dynatron.htm

kupic to czy Water Cooler 16dB  za 109??

czy jeszcze cos innego ??

Tak zdecydowanie kup sobie ten zestaw :lol: :lol: :lol: . Jest wymiatajacy!!! Twoj procesor bedzie mial 20 C albo jeszcze mniej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNPS7000-Cu (Socket 478, Socket 754) 

Max CPU    [GHz] Pentium 4 (478) Willamette: Normal 2.0 Silent 2.0

Northwood:Normal ponad 3.06

 

etc...

Eh, czasami mam wrażenie, że moje posty są niewidoczne :(

Przecież piałem o tym coolerze kilka postów wyżej i dałem nawet linka do testów na moded-kompz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tym cacku Dynatron DC1206BM-O  http://4max.com.pl/sklep/dynatron.htm

kupic to czy Water Cooler 16dB  za 109??

czy jeszcze cos innego ??

Tak zdecydowanie kup sobie ten zestaw :lol: :lol: :lol: . Jest wymiatajacy!!! Twoj procesor bedzie mial 20 C albo jeszcze mniej!!!

Daj spokój, bo faktycznie kupi i za pare dni będzie, czemu mi zalało kompa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tym cacku Dynatron DC1206BM-O  http://4max.com.pl/sklep/dynatron.htm

kupic to czy Water Cooler 16dB  za 109??

czy jeszcze cos innego ??

Tak zdecydowanie kup sobie ten zestaw :lol: :lol: :lol: . Jest wymiatajacy!!! Twoj procesor bedzie mial 20 C albo jeszcze mniej!!!

Daj spokój, bo faktycznie kupi i za pare dni będzie, czemu mi zalało kompa :D

Kurde przeciez temat CPC jest co tydzien. Baaa, nawet kilka postow nizej jest o tym jak komus zalalo kompa, a ty nadal takie propozycje :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...