Skocz do zawartości
PelikanQ

Dziwna Nagrywarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Postanowiłem sobie,że dzisiaj obejrzę jakiś dobry film.Więc udałem się do wypożyczalni,wybrałem tytuł i wracam do domu.Wkładam płytę i czekam na uruchomienie auto odtwarzania.A tu nic.Wkładam jeszcze raz... to samo,po prostu nagrywarka jakby "nie widzi" tej płyty.Więc patrzę,a może coś z płytą jest nie tak?Nic z tych rzeczy,płyta wygląda jak nowa,bez żadnych zarysów itp.Bez problemowo płyta wczytuję się na laptopie,czy na telewizorze.Więc coś w nagrywarce jest nie tak...

Biorę przykładową płytę z grą (DVD) wkładam ją do komputera a tu... zonk,to samo,po prostu nagrywarka nie widzi płyty.Z kilkoma innymi płytami DVD też tak jest (w gruncie rzeczy - ze wszystkimi).

 

A tu ciekawostka: WSZYSTKIE płyty CD wczytują się bezproblemowo.Tylko jak ja mogę żyć bez DVD ? :unsure:

 

Model nagrywarki to : Samsung SH-S223B SATA (black)

 

Czy możecie mi coś poradzić?

Pozdrawiam :)

 

P.S.Nagrywarka ma zaledwie 2,5 miesiąca,a bodajże tylko 2 razy coś na płycie nagrywałem,służy mi ona tylko do odczytu płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o autorun,w ogóle płyty DVD nie idzie odczytać (Gdy włożę płytę do nagrywarki,a następnie w Moim komputerze chciałbym "ręcznie" otworzyć ją, to po prostu jej nie widać <jest napisane Stacja dysków DVD-RAM (E)> pomimo tego że płyta "fizycznie" jest w napędzie.)

A programy służące do odtwarzania filmów tak samo "nie widzą " płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walniety odczyt DVD ... zdarza się to.. czesto szybciej szwankuje odczyt CD niż DVD ale to nie reguła.

Albo padł laser lub rozkalibrował się ( lekka możliwość kalibracji jest PR-kami ale nie zawsze )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nagrywarka ma uwalony laser dvd. Miales wczesniej problemy z odczytyem/zapisem dvd? Zdarzało sie ze nagrywarka 'muliła' ?

Nigdy nie miałem jakiś problemów,zawsze płyty były odczytywanie normalnie.Ale dzięki za dobre chęci,ja już rozwiązałem swój problem.A wiecie jak? Po prostu sformatowałem cały dysk twardy oraz na nowo zainstalowałem Windowsa.Po tym zabiegu nagrywarka o dziwo NORMALNIE odczytuje wszystkie płyty.

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc :)

 

Mam jeszcze tylko jedno pytanie.Jaka jest bezpieczna szybkość nagrywania płyt DVD ? (Robiłem to tylko 2 razy na tej nagrywarce,oba w prędkości 4x ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie im nizsza predkosc tym lepiej. Natomiast ostatnio dreczylo mnie to samo pytanie i postanowilem napisac na forum cdrinfo.pl i uzystaklem informacje ze dopoki nagrywa sie na dobrej jakosci nosnikach (czyt. np. Verbatim) to predkosc nie ma tak wielkiego znaczenia jak kiedys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrajne wartości prędkości są nie polecane. Jak nagrywasz z dużą prędkością to barwnik krócej się naświetla i przez to może tylko nieznacznie zmienić swój kolor i przez to niektóre napędy mogą mieć problem z odczytem. Analogicznie jest przy zbyt małych prędkościach. Barwnik jest długo naświetlany i może za bardzo zmienić swój kolor. Najlepiej trzymać się z dala od skrajnych wartości (czyli najszybszej i najwolniejszej), aczkolwiek tak jak @abezus pisał, jak jest dobra płyta to nie ma to takiego znaczenia.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po raz kolejny się okazało że reinstalka jest dobra na wszystko:D:D:D

 

A w temacie, płytki z reguły nagrywa się na takiej prędkości jaką rozpozna sobie napęd. Można spróbować obniżyć ale nie zawsze będzie to poprawiało jakość (może się zmienić strategia zapisu i popsuje to jakość).

Jeśli nagrywasz rzadko to się tym nie przejmuj tylko kupuj markowe płyty i nagrywaj tak jak poleci nagrywarka.

Jeśli dużo nagrywasz to poświęć kilka płyt i nagraj ten sam materiał z różnymi prędkościami i sprawdź jakość nagrania. Będzie wiedział co jest najlepsze dla danej partii płyt.

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...