Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

a co to za wersje F i SE ?

 

hirotaro: działało Ci te ultraxy @spd czy ręcznie ustawiałeś 2-2-5-2-1?

bo u mnie z SPD brało 2,5-3-3-8-2 :) a kostki OK (sprawdzałem gdzie indziej), i na ręcznym ustawieniu smyrgały OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F to wersja która była montowana w zestawach Firmowych (Fujitsu??? czy tam jakiejś innej) => płyta oznakowana i nie sprzedawana jako podmodel.

 

SE to wersja nieco okrojona. Szczególnie pod względem BIOSu...

 

Działały na 2-2-2-5-1 na A7V600 by SPD z Nowym BIOSem.

Na tej płycie (NF7-S) też chodzą tak by SPD ale ja wlę 2-2-2-11-1 :D z pewnych względów związanych z NF7 :-P

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taki Problem Mam Powiedzmy ze Nowa płyte i nie uzywana A7V600-F po włazeniu do niej durona 1000MHz I pamieci ram DDR KINGSTON 256 400 MHZ i Grafy R9600 Komputer Nie wstaje Niewiecie czym to jest spowodowane Własciel zapewniał mnie 100% ze płyta jest sprawna A wiec jak płyta jest sprawna To o co chodzi z niom Czy ja cos robie zle Moze czeba cos na niej przestawic albo co?? Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko .... jak u was ta plytka odczytuje Bartony np 2800 3200 ..?? i jak np po podkreceniu ..... chodzi mi np Barton 2600 podkrecony do wartosci 3600+ nie istnieje taki jak wtedy zachowa sie plyta co wyswietli bios ..... teraz mam aktualnie Athlona 1466 Mhz @ 2300 Mhz plyta odczytuje mi jako 3100+ dziwne przreciez taki nie istenieje .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Markos

 

Płyta z symbolem F nie mogła być nieużywana, gdyż takie płyty montowane są w zestawach chyba Fujitsu i tylko w nich. Asus nie wypuszcza takiej płyty jako Modelu. Tylko płyty A7V600, A7V600-X i A7V600-SE są wypuszczane przez Asusa do sprzedarzy detalicznej. Wersja A7V600-F zawsze kończy u producenta Zestawów o którym napisałem.

 

Poza tym - jeśli wszystko dobrze podłąćzełeś to płyta powinna wstać. Sprawdź czy nie jest ustawiona zworka Kasowania CMOS na włączoną.

 

@ Argento

 

Nie istnieje??? A Sempron 3100+???

Zresztą w planach było wiele rzeczy.

Ja posiadają Bartona 2500+ miałem nastawionego go na 3200+ lub nieco wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze To chodzi o niezgodnosc Wspópracy Pamieci z Z Procesorem A moze jest jakas mozliwosc ustawienia zworków tak aby Procesor pracował z pamieciami o częstotlkiwości identycznej lub o maksymalnie zbliżonej do swojego taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko .... jak u was ta plytka odczytuje Bartony np 2800 3200 ..?? i jak np po podkreceniu ..... chodzi mi np Barton 2600 podkrecony do wartosci 3600+ nie istnieje taki jak wtedy zachowa sie plyta co wyswietli bios ..... teraz mam aktualnie Athlona 1466 Mhz @ 2300 Mhz plyta odczytuje mi jako 3100+ dziwne przreciez taki nie istenieje .....

1592612[/snapback]

wiatm

no mi tez zle wyswietla bo mam 2200MHz to powinien byc 3200+ a wyswietla jako 3100+

Argennto napisz jaka seria procka i jak go cisniesz aktualnie (:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej dlatego, że masz Mobila na jądrze T-bred a nie Bartona. Być może różnica cache powoduje inne rozpoznanie.

 

To zależy jednak od BIOSu. W NF7 zwykly BIOS Mobile traktuje jako MHz'ty i dopiero modowane BIOSy np. Merlina rozpoznają je jako konkretne procesory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Link do AsusProbeII Link

 

Sciagnijcie i sprawdzcie jak dziala. U mnie instalacja staje na 5% i pisze ze nie moze zainicjalizowac jakiegos dll od helpa :| Podobno obsluguje Q-fan-a spod windy. Ta opcja mnie szczegolnie interesuje, bo zdejmowanie obudowy i krecenie regulatorem troche wkurza ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm

no mi tez zle wyswietla bo mam 2200MHz to powinien byc 3200+ a wyswietla jako 3100+

Argennto napisz jaka seria procka i jak go cisniesz aktualnie (:

 

1594902[/snapback]

 

Najprawdopodobniej dlatego, że masz Mobila na jądrze T-bred a nie Bartona. Być może różnica cache powoduje inne rozpoznanie.

 

To zależy jednak od BIOSu. W NF7 zwykly BIOS Mobile traktuje jako MHz'ty i dopiero modowane BIOSy np. Merlina rozpoznają je jako konkretne procesory.

1594948[/snapback]

Argennto ma procka 2400MHz i tez wyswietla mu 3100+

mysle ze to jakis blad

aktualizacja biosa nie pomogla, no chyba ze ta najnowsza beta poprawia ten blad

co do mojego procka to zwykly 1700+ JIUHB z tym ze olowkiem go zmobilowalem (:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle moim zdaniem biosy tych płyt powinny rozpoznawać i przeliczać P_Rating Proca w zależnośći od ustawionej FSB i mnożnika ... a 3100+ co to w ogole jest ?? mam najnowszy bios 1009 ... 3100 juz sie pojawia gdy ma sie FSB ustawione na 200 MHZ a mnożnik nawet może być 8 co daje 1600 Mhz a proc 3100+ nie wydaje mi sie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek taktowany zegarem 2200 powinien mieć oznaczenie 3200 ale tylk o w wypadku gdy jest to Barton .. chociaż widziałem testy Bartona i T-Breda o tych samych zegarach ... to wyniki praktycznie we wszystkich benchmarkach były bardzo podobne .... Barton oczywiście w niektórych miał przewagę ale tylko rzędu kilku %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś moim zdaniem powinien wyedytować ten bios i zmienić tu i ówdzie ... głównie jeżeli chodzi o oznaczenia proca .... albo chociaż żeby płyta pokazywała same zegary a nie P_Rating .. sam bym to zrobił ale nie wiem jakim programem się posłużyć ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma Semprona 2400+ to teżma tylko 256kb Cache. A takich Bartonów nie było. Możliwe, że BIOS wykrywa Cache!!! Wówczas traktuje to jako Semprona. To może powodować błędy które Was tak denerwują. W celu naprawienia ktoś powinien wyedytować BIOS i poprawić w nim tabelę procesorów (jak w przypadku NF7 robił Merlin)

Ja posiadam Bartona 2500+ i na tej płycie ustawionu na 11x200 był wykrywany 3200+ czyli poprawnie.

 

@ Argento

 

EDYTUJ!!! A nie twórz własnego MoNoLoGu!!!

 

Normalne, że Barton miał tylko czasami i w sumie niewielką przewagę. Chodzi o aplikacje które potrafią wykorzystać dodatkowy Cache procesora.

Niektóre testy => ukierunkowane na Cache <= dawały na korzyść Bartona nie tylko kilka procent lecz kilkanaście.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie.

Mam MoBo A7V600-X i AthlonaXP 2400

Zastanawiam się nad tymi prockami:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59854209

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60438909

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60629963

 

I pytanie do Was.

Czy ktoś ma takiego mobilnego Athlona na tej MoBo?

Czy na 200MHz jest stabilnie??

Jak jest z jego chłodzeniem?

Czy na BIOSie 1003 pójdzie?

RAM mam taki:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59317602

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A. BIOS możesz zmienić

B. Mobile chodzą

C. Bartek 2500+ na 3200+ chodził stabilnie => jednak zależy od Pamięci (czy jadą na 1T => a masz 512kę więc może być ciężko, a na 2T (jeśli wersja X ma ją dostępną) wszystko chodzi dużo mniej wydajnie)

D. Chłodzenie??? Dla 3200+ wystarczy Pentagram QC-92 Cu w zupełności (na minimum obrotów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

mam pytanie!!

 

mam kompa na tej płycie A7V600 ; i dysk na S-ATA jest to jedyny dysk w tym kompie !!

 

w chwili obecnej jest na nim zainstalowany system XP ale jest już tak zasyfiony że należy go przeinstalować I TU MAM PROBLEM (((

 

odpalam kompa robię mu boot cd startuje instalacja po czym pokazuje że nie wykrył żadnych twardych dysków !!

 

czytałem że trzeba mieć dyskietkę ze sterownikami do S-ATA i wcisnąc F6 podczas instalacji !!

 

niestety nie mam takiej dyskietki i szukałem na stronie producenta płyty ale znalazłem tylko S-ATA na nforce.... (może źle szukałem))))

 

nie wiem też jak dokładnie należy postępować instalując system na dysku podpiętym pod S-ATA !!!

 

robię to po raz pierwszy więc może ktoś mnie pokieruje !!!

 

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki n-force?? Jak Ty masz KT600!!!

Bierzesz płytę CD ze sterami do A7V600 i znajdujesz na niej katalog Satadisk albo coś podobnego. Pliki z tego katalogu kopiujesz na dyskietkę (jeśli są w archiwum to wypakuj...) i to będzie Twoja dyskietka.

Startujesz komputer z Płyty XP i przy pierwszym Niebieskim Ekranie wciskasz F6. Czekasz aż załaduje resztę badziewia i wtenczas pyta się Ciebie o sterownik z dyskietki. Wybierasz odpowiednią pozycję (Wersje Kontrolera i System) i możesz dalej instalować.

 

 

 

Jeśli nie masz CD czy nie możesz znaleźć to ściągasz ze strony Download ASUSa (wyszukując A7V600) z działu Latest VIARAID220d.zip

 

W tym Archiwum w katalogu VIARAID\DriverDisk znajdują się pliki przeznaczone na dyskietkę. Jeśli to wypakujesz i uruchomisz Make a Disk (z wsadzoną już dyskietką do Flopa) to zostaną nagrane odpowiednie pliki.

 

 

Powodzenia

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki !!! właśnie o to mi chodziło !!

 

nie mam płyty CD a na stronie asusa znajdowałem tylko Sata pod nforca !! (jak pisałem pewnie źle szukałem)

 

dzięki Twoim podpowiedzią znalazłem w/w pliki

 

jeszcze raz dzięki

jeszcze nie instalowałem ale chyba będzie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hirotaro w ogóle nie czytasz ze zrozumieniem!!!

 

Podałem dwa linki do aukcji z mobilnymi 2400 i 2800 (nie 2500) i co o nich sądzicie.

Po drugie pamięci mam dwie kości po 512 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59317602 (tak prędzje podałem).

Możesz rozwinąć myśł o "1T" i "2T"???

Chodziło o "command rate"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Vatzeque

 

Pytałeś czy ciągnie Mobile => odpowiedź TAK

Pytałeś czy stabilnie działa na FSB 200 => odpowiedź TAK

 

Co do procków (wyboru) się nie wypowiadałem, bo osobiście nie wiem który jest najlepszy. Z NIE-Mobili NIE Wybrałbym napewno 2800.

 

Zatem wydaje mi się, że czytam ze zrozumieniem, tylko wybieram na którą część postu mam coś do powiedzenia.

 

1T i 2T tak chodzi o Command Rate czy inaczej Command Per Cycle (CPC). Dwustronne moduły 512MBajtowe mają bardzo często problem z jazdą na 2x200MHz... Szczególnie gdy są 2. Przy 1 sztuce ma się duże szanse, ale dla przykładu wiele kostek Kingston'a CL3 (czy to na Samsungach czy innych) idzie tylko na 2T co sam testowałem przesiadając się z A7V600 na NF7-S.

 

@ zionc

 

Nie ma sprawy ;)

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...