Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w temacie o swietnej plycie B)

 

Jak u Was jest z FSB200MHz?

1366733[/snapback]

Rzeczywiscie to chyba pamiec nie dociaga, w podpisie masz 333MHz no name(?).

Pozycz jakies 400, jak mowi mamcar i sprawdz, powinno dzialac, no chyba ze ta "pelna" A7V600 to jakis mega matrix :)

 

A ja osobiscie nie znam nikogo kto by mial fsb nizsze niz 200 :D

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie poproszę o pomoc. Mój komp jest taki jak w opisie. Procesor wykrzacza na mnożniku 11,5. normalnie powinien chodzic na 11,5x 166 (jak dla 2600+ a chodzi na 11,0x 200 i jest ok). Mam problemy ze stabilnoscia przy mnozniku wlasnie rownym 11,5. zaczyna byc niestabilny nawet przy 173 !!! a przy 178 nawet win sie nie zaladuje tlyko reset. Chlodzenie mam standard i temperaturka w granicach 45C. Może ktoś powiedziec dlaczego nie wstaje ??

 

Musze edytować. Otóz proc chodzi jednak na 11,5 i 200fsb przy napieciu nie nizszym niz 1,85. Moglem popracowac na kompie jednak martwilem o napiecia. Czy takie skoki jak 12,45-12,70 są poprawne przy 12v ????? W sumei sie boje...a to tylko 100mhz. Moze cos mam ustawic w BIOSie plyty ?? moja plyta to ta slynna A7V600-X B)

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz Colorshit? :huh:

ludzie, kto wam taki badziew wciska?!

przeciez to jest oczywiste ze oc z takim zasilaczem to jak kupon na nowy sprzet.

Ja chyba zaloze nowy topik, i petycje napisze zeby sprzedaz zasilaczy typu codegen, megabajt, colorsit byla prawnie zabroniona :lol:

Kto sie podpisze? Jutro wysylam do prezydenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moga byc takie skoki napiecia ponizej przeklejone tolerancje :

+5V +/- 5%

-5V +/- 10% (jesli jest)

+12V +/- 5%

-12V +/- 10%

+3,3V +/- 4%

+5VSB +/- 5%

 

i proponowalbym mierzyc miernikiem, na pewno dokladniejszy odczyt, chcociaz zasilacz Colorshit nie wrozy zbyt dobrze. Co do tego napiecia 1.85v no coz widocznie tyle proc potrzebuje i nic z tym chyba juz nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mamcar

no niby takie normy sa ale ja bym nie qpil zasilacza ktory sie wychyla ponad 3%, nie wiem jak u Ciebie jest, ale z dobrym zasilaczem 5% roznicy jest nieosiagalne :D

Dziwi mnie tylko jak ktos ma dobry, czyt. drogi sprzet i do tego taki zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt pamiatki to 333MYHz. Ale puszczalem je asynchronicznie. FSB200, pamiec 166. Na kompie moge pracowac caly dzien ale jak wezme restart to sie wylacza ale juz nie wstaje. Dopiero wylaczenie przyciskiem power i ponowne wlaczenie sprawia ze startuje normalnie. Sproboje skombinowac 400MHz pamieci i zobacze co bedzie. Jakie macie biosy? Ja mam 1008. (to tak z ciekawosci) Zauwazyliscie jakies znaczace roznice pomiedzy biosami: wydajnosc stabilnosc itp? I jeszcze jedno: jak u Was jest z opcja Q-Fan? U mnie gdy ja wlacze to jezeli procek rozgrzeje sie do ponad 60*C to wiatrak na CPU nie ma ochoty przyspieszac. Na necie w testach tej plyty przeczytalem ze to chyba norma :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej konfiguracji i pracy z Athlonem xp na 11,0x200fsb@2200mhz moje napiecia wynosza odpowiednio:

12v - 12,352

5v - 4,919

3,3v- 3,312

i oczywiście 1,75 - 1,744v core

 

napiecia sprawdzone programem jaki byl na plycie od ASUSa czyli "Asus Probe 2"

 

A teraz moje pytanie. Czy napięcia są w miare dobre, lub jak tam je inaczej określić ???

 

aha przy 11,5x 200fsb@2300mhz i na 1,85 zmienia sie jedynie 12v na 12,4-12,7 - to dobrze czy zle.....chyba źleee... :mur:

 

Jeszcze jedno......czy komp bedzie poprawnie chodzić z zasilczem CHIEFTEC 360W ???? wliczając O/C procesora jak i karty graficznej ??oraz tych innych dodatkowych podzespołów jak drukarka, głośniki (mocne - serio :lol: ), web camera, i max zasilane USB.

 

 

A tak przy okazji. Komp działa na UPS-ie 360W. Czy to oznacza, że jeżeli mam ten zwykły zasilacz o mocy 450W to żeczywiście wyciągnie przez ten UPS tylko 360 W, bo UPS nie da mu więcej powera czy cos podobnego ???????

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hirotaro

Zmniejsza predkosc i wedlog Asusa powinie przy wzroscie temperatury zwiekszac obroty wentylatora. Pisalem kiedys do nich w tej sprawie to odpowiedzieli ze wzrost temperatury byl za maly (ponad 60*C ;)) a tak wogole to zebym najlepiej to wylaczyl bo Q-fan zmniejsza wydajnosc systemu. lol :o

 

@quartzXXI

Napiecia: to nalepiej miernik w reke :) Chieftec 360 starczy. Moj zestaw na nim idzie i 0 problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie technologia q-fan (Hirotaro co to jest wedlug Ciebie program q-fan? :huh: )

dziala w dwie strony i jesli jest za wysoka temp wentyl powinien przyspieszac

tutaj

jest wszystko dokladnie opisane

 

A tak nawiazujac do tematu to A7V600-X nie ma w ogole takie funkcji, a to chyba o tej plycie temat jest :-P

 

Na 12V nie powinno być większego wahania niż 0.2V a Ty masz 0.3...

@Hirotaro

nie wiem skad takie info wytrzasnales

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie biosy? Ja mam 1008. (to tak z ciekawosci) Zauwazyliscie jakies znaczace roznice pomiedzy biosami: wydajnosc stabilnosc itp?

1367990[/snapback]

Ja mam bios 1007, i szczerze mowiac nie bardzo jest z czym porownywac :/

Lewych biosow do tego asusa jeszcze chyba nikt nie zrobil, a oryginalne to po prostu uaktualnienia, dodaja obsluge nowszych procesorow i inny niepotrzebny badziew. Stabilnosc to chyba akurat na tej plycie byla od poczatku, a w wydajnosci zadnych zasadniczych roznic nie ma

 

edit:

ten 1008 to jest jakis night release :)

asus go nie daje do zassania, mam go na dysku, ale juz nawet nie pamietam skad sciagalem.

a Twiggy696 ma plyte A7V600 bez -X, a te biosy niestety sie roznia i do X nie wchodzi ten "lepszy"

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=46719795 - CHIEFTEC 420W

http://allegro.pl/show_item.php?item=47042159 - CHIEFTEC 360W

 

a pytanko do tego 360w. Czy bedzie wspolpracował ??? Bo w opisie pisze ze jest pod P4 i atx2.0 ????

 

zalezy mi na wysokim O/C ale konieczne musze miec podlaczony UPS. Wiec gdybym mial tego 420 to i tak by dzialal tylko na 360w czy nie ??? UPS powoduje ze moc zasilacza bedzie taka jaka jest wstanie przeslac UPS ??? Wczesniej napisalem ze moj UPS jest 360w. Bardzo prosze o odpowiedz

 

aha. everest home pokazuje ze bios mojej plyty glownej to: AWARD Modular BIOSv6.0 Co to oznacza ???bo nazwa troche inna jak u waszej

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ raf.z

 

 

Zapytaj każdego co się zajmuje komputerami.

Choćby Rapry => a jemu chyba uwierzysz.

 

Wahania ponad 0.2V na linii +12V mogą (nie muszą!!!!) powodować nietsabilność systemu i sugerują zbyt duże obciążenie zasilacza.

 

Szczególnie wyraźnie odznacza się to w płytach, które korzystają z linni 12V na zasilanie proca jak w NF7 choćby...

 

 

A Q-FAN to jakby programik zaimplementowany w BIOSie... Przecież to działa tak samo a przynajmniej rzekomo powinno, choć nigdy nie zanotowałem żeby tak działało...

 

Miałem A7V600 osobiście i montowałem sporo tych płyt => nigdy nie zmieniała się prędkość wentyla przy podniesieniu temperatury...

 

 

Zawsze też rozumiałem to jako Quiet Fan i tylko tyle... Że zwalnia na 11/15tych lub inną wartość i nic poza tym.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pytanko do tego 360w. Czy bedzie wspolpracował ??? Bo w opisie pisze ze jest pod P4 i atx2.0 ????

1368120[/snapback]

roznica polega na tym ze chieftec ma wtyczke 24 pin, a Twoja plyta 20. Mozesz qpic przejsciowke za 10zl np. w komputroniku

albo pokombinowac (gdzies na forum bylo jak to samemu zmajstrowac)

 

@Hirotaro

ok zle Cie zrozumialem, myslalem ze chodzi Ci o odchylenie od 12v, a nie wahania 8)

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... aktualnie w domu nie jestem i nie mam jak potestowac biosow. mozna by sprawdzic jak wydajnosc i mozliwosci o/c zaleza od biosu. biosy sa dostepne na ftp asusa: ftp.asus.com jezeli mnie pamiec nie myli. Jest juz beta 1009-001. Nie wgrywalem jej. Zabawe z biosami zaczne pewnie za dwa tygodnie jak do domu wroce :(

 

@quartzXXI

nie zwrocilem uwagi na Twoja grafe. Troche pradu pewnie ciagnie. Nie pamietam adresow stron ale mozna znalezc kalkulatory mocy. Poszukaj na google i bedziesz wiedzial ile Twoj komp ciagnie i jaka zasilke. Ale szef powinien styknac...

 

co do UPS-a: komp pociagnie tyle mocy z upsa ile potrzebuje. Masz zasilacz 450W ale komp moze zuzywac np. 290W (taki przyklad)i bedzie ok. Moc upsa nie powoduje ze moc zasilacza spada. Jak moc pobierana przez kompa przekroczy moc dawana przez upsa to poprostu nie zadziala (chyba tak to jest- nie bardzo sie znam na tym)

 

@raf.z

Temat niby o X ale mozna by zmienic na wszystkie modele A7V600. Wielu uzytkownikow widze ze nie ma i nie ma sensu rozdrabniac sie na topici o kazdej wersji. Autor topica moze zmienic nazwe na np: A7V600/X/F/SE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu bez sensu byloby w moim przypadku kupowac CHIEFTECA 420, bo skoro UPS nie pociągnie więcej niż 360W to w tym wypadku najlepiej byłoby wybrać jakiś markowy 360W czyli np. Chieftec :wink: ?? Zgadza się ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ftpie asusa najnowszy bios do A7v600-x to nadal 1007 (1009 jest do pelnej a7v600)

moglby w koncu ktos zmontowac jakis wlasny bios, do abitow pelno, a asus to niby gorszy? :)

 

@Twiggy696

a to fakt ze nazwe topiku moznaby zmienic, ale jak piszesz ze jest nowy bios to pisz do czego;]

 

Uprasza sie szanownego autora mamcara o zmiane nazwy tematu na nazwe odpowiednia dla wszystkich plyt a7v600 :D

 

 

Komp działa na UPS-ie 360W

@quartzXXI

Ty moze caly czas jedziesz na upsie? czy jak?

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak caly czas "jade na UPSie" B) Ale moje pytanie brzmi czy przez to ze UPS jest 360W to maksymalna moc komputera bedzie wynosic "tylko" te 360W ?? Mimo ze moj normalny zasilacz ma 450W ????Bo w koncu power idzie od gniazdka do UPS-a, a potem od UPS-a do zasilacza. Z góry dziékujé za pomoc.

 

PS. Przepiécia spowodowaly spalenie mojego bylego laptopa:

pentium 86mhz, 16mb ram, 800mb dysku. SERIO!!!! :lol:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to nie jest dla mnie tak rozowo odstawic na polke UPS za 250zl :unsure: rodzice mnie zabija, bo wkoncu to oni kupili ten UPS dla tego bo jakis facet nagadal im w sklepie. Dlatego odlozenie UPS nie w chodzi w rachube

 

 

Mam pytanko. Gdzie jest ta niezwykla "bateryjka" od Biosu na plycie glownej ??W ktorym miejscu naplycie glownej ?? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...