Skocz do zawartości
tecra

Sterwniki Ati Mobility Radeon™ Hd 4650

Rekomendowane odpowiedzi

wyjście 1. Ściągnij najnowsze sterowniki 10.2 (normalne do PC), narzędzie Catalyst Mobility modder.

Wypakuj sterowniki ale nie instaluj (włącz instalator, poczekaj aż pierwszy pasek przeleci, i tam gdzie będzie można kliknąć pierwsze ok/installi anuluj instalację). Włącz mobility moddera i wskaż mu folder C:\ati\support\10.2... i zmoduj sterowniki. Potem wejdź do tego folderu i daj Setup.exe

 

wyjście 2. Poczekaj na wersję 10.3 bo ati zmieniło politykę wydawania sterów i od tej wersji sterowniki będą normalnie działać na laptopach bez żadnych kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o modderze wiem od dawna ale to żenujące ze trzeba robic to samemu i nie zawsze dziala.

wsparcie powinno byc zawsze.

no miejmy nadzieje ze to sie zmienic naprawde. byloby super bo karty(mobilne) maja bezkonkurencyjne wg mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry to muszą być stery 9.12. 10.2 faktycznie z modderem nie działają.

 

O 10.3:

Jednak największą jest zmiana polityki udostępniania sterowników do mobilnych kart graficznych AMD. Od tej pory firma będzie co miesiąc udostępniała nowe sterowniki, które będą działały na większości notebooków. Na czym polega problem ze sterownikami do kart mobilnych? Zarówno NVIDIA, jak i AMD pozostawiają producentom notebooków wybór, czy chcą sami troszczyć się o uaktualnianie sterowników, czy raczej wolą, aby dbał o to producent układu graficznego. Do tej pory każda firma, która chciała, aby w jej notebookach dało się zainstalować normalne sterowniki udostępniane przez producenta GPU, musiała złożyć odpowiednie dokumenty i zapisać się do odpowiedniego programu. W przypadku NVIDII działa to całkiem nieźle i udostępniane co kwartał sterowniki do chipów mobilnych instalowały się prawie w każdym notebooku z GPU tej firmy. W przypadku AMD wyglądało to dużo gorzej i użytkownicy często musieli być zdani na producentów notebooków, którzy aktualizowali sterowniki bardzo rzadko, albo musieli używać takich programów jak Mobillity Modder. Teraz AMD zmieniło taktykę. Nowe sterowniki będą obejmowały wszystkie notebooki, o ile producent danego modelu nie zdecyduje, że on sam chce się tym zajmować. Czyli zamiast białej listy obsługiwanych notebooków w sterownikach będzie czarna lista nieobsługiwanych. Można założyć, że wyjąwszy biznesowe modele z najwyższych półek producenci raczej nie będą tracić czasu i środków na blokowanie aktualizacji Catalystów. W ubiegłych latach problemem takich firm, jak Dell czy HP, była właśnie konieczność zabiegania o cykliczne dodawanie ich modeli do programu aktualizacji sterowników. Wydawane co miesiąc nowe sterowniki obejmą wszystkie modele mobilnych Radeonów od serii HD 2000 wzwyż. Ucieszy to szczególnie posiadaczy trochę starszych notebooków, bo prawdopodobieństwo tego, że jakiś producent zechce dodać nieprodukowany już model do czarnej listy sterowników, jest bardzo, ale to bardzo małe.

Z PClaba

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10.3 na swoim vaio zainstalowane , problemów nie stwierdzam ale wydajnościowo jest troszeczkę słabiej niż na tych co daje Sony

poprzednio w 3DMarku 06 miałem 4184 a na 10.3 mam 4088. Na HD4570.

Nie pykam na razie w gierki więc się nie wypowiem czy są lepsze w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...