Skocz do zawartości
Gazi

Jest Sens Takiej Konfiguracji?

Rekomendowane odpowiedzi

Bedzie. Tylko po co ? o.0 no przeciez to nonsens. Pisza Ci koledzy ze lepiej brac jedno kosc bo to eliminuje problemy i ulatwia OC i pozniejsza sprzedaz. Chce kupic dwie kosci tylko po to zeby miec mniej miejsca czy po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie. Tylko po co ? o.0 no przeciez to nonsens. Pisza Ci koledzy ze lepiej brac jedno kosc bo to eliminuje problemy i ulatwia OC i pozniejsza sprzedaz. Chce kupic dwie kosci tylko po to zeby miec mniej miejsca czy po co ?

 

Dobrze to podajcie jakieś markowe ramy w kości 2gb, które mają osiągi, wydajność i potencjał oc podobny do tych korsarzy i w tej samej cenie;/. W tej cenie to tylko lowendowe goodramy są(nikt jeszcze mi nie odpisał co sądzi o tych hyperx). Edytowane przez Gazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to podajcie jakieś markowe ramy w kości 2gb, które mają osiągi, wydajność i potencjał oc podobny do tych korsarzy i w tej samej cenie;/. W tej cenie to tylko lowendowe goodramy są(nikt jeszcze mi nie odpisał co sądzi o tych hyperx).

 

No jeśli chodzi o kwestię oc to właśnie goodramy są w miarę dobre, patrz co napisał @Blit do tego są tanie, jakbym kupował ddr3 pod amd to bym je brał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w czym problem ? Przeciez to te same kosci, wiec co za roznica gdzie kupisz ? Sklep nie ma nawet nic do gwarancji, tylko dowod zakupu Ci potrzebny. A OC maja bardzo dobre i to nie ze za te cene, ogolnie ida na tyle ile potrzeba. Ram naprawde odgrywa wazna role w ograniczonych zastosowaniach i nie odczujesz nawet roznice miedzy cl7 a 9.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, czym tak naprawdę różni się płyta M3A770DE od ma770t-ud3p. Są to chyba najbardziej polecane płyty na forach, zauwazylem ze asrock jest polecany do tanszych a ud3p do srednich i drozszych zestawów, jednak oprocz koloru, marki i przedewszystkim dosc duzej roznicy cenowej to czym one sie roznia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie sekcją zasilania - GB ma 5 faz po 4 mosfety, a ASR 5 faz po 3 mosfety. Im lepsza sekcja, tym stabilniejsze napięcia. Przy mocnym OC więcej się wyciśnie na płycie GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poprzez chodzenie rozumiesz podkręcanie - to tak :wink: . Jednak w obu przypadkach sekcja się grzeje (choć jak piszę - w GB mniej) i warto przy mocnym OC zamontować jakieś radiatory na mosfety, ewentualnie dać jakiś nawiew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety czeka mnie spore cięcie budżetowe i jestem zmuszony do zakupu 1gb ramu(siedze na xp więc przez jakiś czas to zniosę). I teraz pojawia się pytanie. Mam okazję zakupić 1gb DDr3 Goodram 1333MHz za 65zł albo 1gb ddr3 1600MHz cl7 Corsair za 100zł. I teraz mam pytanie. W związku z tym, że w przyszłości planuję dokupienie 2gb ramu w jednej kości ramy goodrama 1333 mogą spowalniać przyszłe 1600(racja?). Natomiast corsair nie będzie tego robił ponieważ ma 1600MHz, ale i także cl7(przyszłe ramy 2gb goodram mają cl9). Czy to też może kolidować? Co w tej sytuacji byście mi polecili? Za goodramami napewno przemawia cena, ale niestety są 1333;/. Proszę o szybką pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegoś najtańszego 2GB w jednej kości 1333, czy 1600. Wyjdzie pewnie niewiele drożej, niż te Corsair.

 

Najtańszy w jednej kości to w cenie 175zł. Niestety nie mam tyle. Zaoszczędziłbym na płycie głównej, ale odblokowanie procesora na x4(kupiłem selekta) ma dla mnie wyższy priorytet niż większa ilość ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co pędzie później to się zobaczy;). Tzn. zestaw będzie kompatybilny?

 

Phenom II x2 550@x4 B50(selekt)- czy po podniesieni mhz do 3200 robi z niego wydajnościowego odpowiednika phenoma ii 955?

 

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P

2x 1gb Corsair 1333MHz

Gainward 8800gt 512mb

Chieftec 450Watt

Seagate 500 7200.12

 

Styknie na tym większość gier na high(rozdziałka 1024x768)?

Edytowane przez Gazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...