Skocz do zawartości
tanx

Czy nożna zmienić cel 1.5ghz 400 s478 na pentium m 1.8ghz 400 s478?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio mi przyszedl pomysl do glowy, zeby zmienic procesor w swojej toshibie i zastanawim sie czy ten procesor bedzie pasowal, czy laptop sie z nim uruchomi? Aktualnie jest procesor Celeron mobilny 1,5ghz szyna 400mhz socket 478 taki jak ten:

 

PROCESOR Intel Celeron M 370 1,5/1M/400 (932246045) - Aukcje internetowe Allegro

 

A chcialbym zmienic na Pentiuma mobilnego 1.8ghz ktory takze jest na szynie 400mhz i sockecie 478 taki jak ten:

 

PENTIUM 4-M 1.8 /512KB/400MHZ - SZYB. WYS (956925864) - Aukcje internetowe Allegro

 

Czy taka zmiana ma sens, bo wychodzi bardzo niedrogo, czy odczuje sie przyrost mocy?

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od chipsetu i biosu jak kolega wyżej napisał. ja zmieniałem celerona m na core duo ale wcześniej sprawdziłem w necie, że chipset obsłuży. oczywiście nie było oficjalnych wiadomości od producenta, jednak byli tacy którzy już próbowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w everescie sprawdzilem chipset to brookdale i845MZ i z tego co czytalem o nim w necie i na stronie intela to:

"The Intel 845MP/845MZ Chipset MCH-M supports both 8259 and Intel Mobile Pentium 4 Processor-M

interrupt delivery mechanisms."

 

"The Intel 845MP/845MZ Chipset MCH-M is optimized for the Mobile Intel Pentium 4 Processor-M. The

primary enhancements over the Compatible Mode P6 bus protocol are:

• Source synchronous double pumped address

• Source synchronous quad pumped data

• System bus interrupt and side-band signal delivery

In this mode, the MCH-M supports a 64B cache line size. Only one processor is supported at a System

bus frequency of 400 MT/s."

 

"The Intel 845 Chipset-Mobile Family (MCH-M) is in a 593-pin FC-BGA package and contains the

following functionality:

• Supports single Mobile Intel Pentium 4 Processor-M configurations at 400 MT/s"

 

 

z tego wynika ze skoro ten procek tez jest na szynie 400 powinien odpalic? nigdzie tylko nie moge znalesc zakresu mnoznikow i predkosci procesorow jakie plyta gl obsłuży moze wy znajdziecie cos ciekawego:

 

http://www.intel.com/Products/Notebook/Chipsets/845MP-845MZ/845MP-845MZ-overview.htm

 

http://www.intel.com/assets/pdf/datasheet/250687.pdf

 

z gory dzieki

Edytowane przez tanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio mi przyszedl pomysl do glowy, zeby zmienic procesor w swojej toshibie i zastanawim sie czy ten procesor bedzie pasowal, czy laptop sie z nim uruchomi? Aktualnie jest procesor Celeron mobilny 1,5ghz szyna 400mhz socket 478 taki jak ten:

 

PROCESOR Intel Celeron M 370 1,5/1M/400 (932246045) - Aukcje internetowe Allegro

 

A chcialbym zmienic na Pentiuma mobilnego 1.8ghz ktory takze jest na szynie 400mhz i sockecie 478 taki jak ten:

 

PENTIUM 4-M 1.8 /512KB/400MHZ - SZYB. WYS (956925864) - Aukcje internetowe Allegro

 

Czy taka zmiana ma sens, bo wychodzi bardzo niedrogo, czy odczuje sie przyrost mocy?

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

 

Wymiana nie ma sensu - przyrost wydajności może być albo żaden, albo proc będzie jeszcze wolniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz... zaraz... Ty chcesz zamienić celerona M 1MB cache na Pentium 4 M 512MB? Chcesz zamienić : siekierkę na kijek? Jak już zamieniać, to na Pentium M 2MB Cache (dothan).

 

Czy się opłaca? To zależy, do czego używasz tego kompa? Jeżeli jedynie to neta i prac biurowych, to nie zauważysz różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

to mi troche rozjasniliscie

laptopa uzywam na codzien do gadu itd muzy, ale jak wyjezdzam za granice itd sluzy mi wtedy jako glowny komputer plus jakies starsze gierki RTCW czy battlefield 1942 ida spoko, to mowicie ze ten z 512 cache bedzie slabszy od mojego celerona? a co powiecie na tego?

tez szyna 400 wiec powinien styknac i z toshiby wyjety, pasuje mi bo gosc sprzedaje karte wifi na miniPCI to od razu bym raz zaplacil za wysylke

Intel Pentium M 725 1600 Mhz 2MB FSB 400 + GWR ++ (969745792) - Aukcje internetowe Allegro

 

ps czy wystarczy podlaczyc karte i juz bedzie mi dzialac wifi czy musze jeszcze jakies antenki czy cos podlaczac u siebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

to mi troche rozjasniliscie

laptopa uzywam na codzien do gadu itd muzy, ale jak wyjezdzam za granice itd sluzy mi wtedy jako glowny komputer plus jakies starsze gierki RTCW czy battlefield 1942 ida spoko, to mowicie ze ten z 512 cache bedzie slabszy od mojego celerona? a co powiecie na tego?

tez szyna 400 wiec powinien styknac i z toshiby wyjety, pasuje mi bo gosc sprzedaje karte wifi na miniPCI to od razu bym raz zaplacil za wysylke

Intel Pentium M 725 1600 Mhz 2MB FSB 400 + GWR ++ (969745792) - Aukcje internetowe Allegro

 

ps czy wystarczy podlaczyc karte i juz bedzie mi dzialac wifi czy musze jeszcze jakies antenki czy cos podlaczac u siebie??

 

 

odkręć w laptopie klapkę tam gdzie jest miejsce na kartę minipci i sprawdź czy masz tam doprowadzone antenki (sztuk 2), jeśli tak to wystarczy wpiąć kartę w slot, podłączyć antenki i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

to mi troche rozjasniliscie

laptopa uzywam na codzien do gadu itd muzy, ale jak wyjezdzam za granice itd sluzy mi wtedy jako glowny komputer plus jakies starsze gierki RTCW czy battlefield 1942 ida spoko, to mowicie ze ten z 512 cache bedzie slabszy od mojego celerona?

 

Tak, będzie słabszy. To jest nic innego jak Pentium 4 a te - jak wiadomo - nie grzeszyły wydajnością przy niższych zegarach. Celeron M oraz Pentium M, to już jest zupełnie inna bajka.

 

 

a co powiecie na tego?

tez szyna 400 wiec powinien styknac i z toshiby wyjety, pasuje mi bo gosc sprzedaje karte wifi na miniPCI to od razu bym raz zaplacil za wysylke

Intel Pentium M 725 1600 Mhz 2MB FSB 400 + GWR ++ (969745792) - Aukcje internetowe Allegro

 

Jeżeli chodzi o gry, to ograniczeniem jest karta grafiki a nie procesor i jego wymiana na niewiele się tutaj zda. W zastosowaniach net+biuro różnicy też nie odczujesz, tak samo jak i ja lnie odczułem gdy przesiadałem się z IBM T40 (pentium M 1,5ghz banias) na T43 (pentium M 1,83ghz dothan).

 

ps czy wystarczy podlaczyc karte i juz bedzie mi dzialac wifi czy musze jeszcze jakies antenki czy cos podlaczac u siebie??

 

Kolega wyżej już napisał - jeżeli są kabelki, to jest i antena i nie ma problemu. Ewentualnie zawsze można dać kartę na PCMCIA, tyle że wtedy wystaje z boku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od tego, że wypadałoby przeczytać wątek od początku ze zwróceniem uwagi na pytanie autora i dopiero wtedy ewentualne wypowiadanie się.

Inaczej, to Twoja pierwsza wypowiedź:

Rossolinie ...

 

bzdury gadasz ... odczue roznice z jednego glupiego powodu :

 

speedstep ... tego cielak jest pozbawiony

...wygląda raczej głupio w odniesieniu do pytania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiesz mi ze kesz i zegar nic nie daje w wydajnosci ?

nawet jakby grafa miala ograniczac ...

 

Zawsze czytam temat moj drogi ;]

 

a odnioslem sie strikte do twojej odpowiedzi

 

kesz 2 MB pownien dac wieksza plynnosc dosc mocno odczuwalne ... bawilem sie takim mobilnym cielakiem ... subiektywne odczucia : system rwie nie czuje sie plynnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nawet nie chce mi sie z toba pisac bos niestety niezbyt ogarniety , jezeli pokazesz mi gdzies ze Cielak 370 jest lepszy niz Intel Pentium M 725 1600 Mhz 2MB FSB 400

 

A gdzie ja coś takiego napisałem? Napisałem jedynie, że nie odczuje różnicy w zastosowaniach biuro+net!!! Już dostrzegasz różnicę, czy jeszcze masz z tym problemy?

I wyobraź sobie, że nie jest to moje widzimisię, tylko wiem to z własnego doświadczenia - miałem komputer z takim celeronkiem i miałem również Pentium M (banias) 1500mhz, który wydajnościowo odpowiada temu celeronowi. Zarówno jeden jak i drugi sprawowały się b.dobrze - system chodził szybko i płynnie, nic nie "rwało" jak Ty to wcześniej opisałeś. Obecnie w notebooku mam Pentium M 750 i różnicy nie widzę w tych zastosowaniach.

 

ps ... prosze o odpowiedz gdzie mijam sie z pytaniami autora ...

 

Widzę, że trzeba "jak chłop krowie na rowie"

Autor zadał pytanie:

Czy taka zmiana ma sens, bo wychodzi bardzo niedrogo, czy odczuje sie przyrost mocy?

 

...a Ty zaczynasz na dzień dobry nawijać o speedstep :D

teraz już jasne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak moj drogi to raczej tobie trzeba jak krowie na rowie

 

mialem tego cielaka i odczulem roznice po zmianie na pentaka wlasnie w biuro + net ( najbardziej wlasnie net ) ... speedstep dodalem jako bonus ... dosc przydatny notabene ;]

 

Ja bym zmienial ... tyle

 

kolega i tak zrobi jak bedzie chcial

 

ps. wydawalo mi sie logiczne dlatego nie napisalem tego w pierwszym poscie ze PM bedzie wydajniejszy ... tylko dodalem speedstep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak moj drogi to raczej tobie trzeba jak krowie na rowie

 

mialem tego cielaka i odczulem roznice po zmianie na pentaka wlasnie w biuro + net ( najbardziej wlasnie net ) ... speedstep dodalem jako bonus ... dosc przydatny notabene ;]

 

Ja bym zmienial ... tyle

 

kolega i tak zrobi jak bedzie chcial

 

ps. wydawalo mi sie logiczne dlatego nie napisalem tego w pierwszym poscie ze PM bedzie wydajniejszy ... tylko dodalem speedstep

 

Jeżeli "gołym okiem" wychwytujesz różnice liczone w tysięcznych sekundy, to nic tylko pogratulować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

myslalem ze juz temat umarł i przestałem zaglądać a tu proszę jaka dyskusja;p

rozwazania na temat ulepszania upadly z momentem zakupu netbooka :)

Jedyne co chce zamontowac w nim to wifi i wracajac do tematu wifi to aktualnie w laptopie jest tylko irda, z lewej stronie jest taki przelacznik wlaczania sieci bezprzewodowych. Co do gniazda minipci to w rogu sa takie 2 male kabelki z cyckami na koncu wyprwoadzeone jedyie tylko na sama krawedz nie da sie ich wyciagnac dalej, pewnie trzeba rozebrac notebooka zeby ja wyciagnac?

czy kazda karta wifi na mici pci bedzie dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gniazda minipci to w rogu sa takie 2 male kabelki z cyckami na koncu wyprwoadzeone jedyie tylko na sama krawedz nie da sie ich wyciagnac dalej, pewnie trzeba rozebrac notebooka zeby ja wyciagnac?

 

Kabelki podłącza się z samego brzegu karty, więc może sięgną?

 

 

czy kazda karta wifi na mici pci bedzie dzialac?

 

Teoretycznie tak. Nie wiem, czy przypadkiem toshiba nie stosuje blokady dla kart niereferencyjnych? Dla świętego spokoju szukałbym takiej, jaką producent poleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...