Skocz do zawartości
Katohaikara

Obciazenie procesora przez radeony seri 5xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolega chce kupic kompa i doradzam mu zeby kupil radeona 5830 a przynajmniej 5770 za ktorymi przemawia dx11. on jednak upiera sie nad gtx260 i jego jedyny argument to taki ze radeony obciazaja procesor, w tym przypadku Intel Core i5-750 QuadCore, 2.66GHz, QPI 4.8GT/s Transfer,

8MB cache. Wiec czy przy tym procku podczas gry w GTA IV albo COD MW2 obciazenie przez radka bedzie duze? i czy bedzie to bardzo odczuwalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego obciazenie to chodzi o to ze gf maja fizyka ktora ma za zadanie odciazanie procka ale czy to dziala to nie mam pojecia. majac 5770 pograsz jakos od biedy jak masz mocna reszte kompa ale ciekawe po co robia dx11 a radkach typu 5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dirt 2 to nie jest aż taka nowa gra, po za tym jej silnik był już wykorzystany w Dirt i Grid został tylko doszlifowany, Nowe gry które pojawią się w przyszłości i będą tworzone pod DX11, mogą nie chodzić już tak ładnie. Ale raz że jest to tylko takie gdybanie a dwa 5770 i tak jest jedną z najbardziej opłacalnych kart. Tym nie mniej jeżeli kolega autora ma zamiar głównie grać to 5850 będzie najlepszym wyborem, 5830 za obecną cenę jest nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie 5830 jest oplacalny poniewaz jest porownywalne do gtx285 ( http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/Radeon/HD+5830/-/1024 ) a jest tanszy. na komputroniku gdzie jak wiadomo ceny sa z nieba kosztuje 890zl

Edytowane przez cMQeeEEEzzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica cenowa pomiędzy HD5830 a H5850 to jakieś 150 zł ( ESC.pl , karty od Sapphire , PowerColor , MSI ) .

 

Nie wiem jak z różnicą wydajnościową tych kart .

 

HD5830 od Sapphire / PowerColor kosztują 899 zł - więc nie wiele drożej niż HD5830 w Komputroniku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sobie przeglądam test na AnandTech .

 

Karta jest droższa od HD4890 / GTX 260 , cenowo to pułap GTX275 .

 

Ale wydajnościowo to już gorzej - praktycznie w każdym teście ww. jest słabsza niż HD4890 , raz jest na równi z nim , raz szybsza o ~ 5 fps .

 

Raz jest szybsza raz wolniejsza od obydwu GTX .

 

TDP HD5830 to 175 W vs. 151 W w HD5850 .

 

HD5830 z zestawem testowym ( I7 920 ) bierze 3 W mniej niż HD4890 i blisko 17 W więcej niż HD5850 .

 

GTX260 bierze 297 W .

 

Wg. mnie albo brać HD4890/GTX260 albo dołożyć te 100-150 zł do HD5850 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150zl do HD5850? no to chyba troche przesadziles. HD5850 kosztuje cos ponad 1000zl a ja za GTX260(gigabyte) (kupowalem koniec lutego) zaplacilem 640zl. Ale wg mnie nie oplaca kupowac sie gf poza fermi ani radeonow z serii 4xxx bo nie obsluguja dx11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wg mnie nie oplaca kupowac sie gf poza fermi ani radeonow z serii 4xxx bo nie obsluguja dx11

Tylko że ten HD 5830 w dx11 klęka przy takim Metro2033. Jaki więc jest to sens? Całe te bajery dx11 "zabijają" topowe karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten HD 5830 w dx11 klęka przy takim Metro2033. Jaki więc jest to sens? Całe te bajery dx11 "zabijają" topowe karty.

 

Dwa bajery z DX11 zabijają karty.

Włącza się DX10 i spokojnie na maksymalnych można pograć... na DX9@4870 tylko w końcowym momencie musiałem dać z very high na high. Więc... Bzdety waćpan gadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ty czytasz o jakiej karcie tu się mówi? Czytasz że chodzi o dx11? Pokaż mi wyniki z frapsa te twoje "płynne" 35-40fps (1680x1050) na dx9 w veryhigh przez całą grę na HD4870, bo na GTX260 ja ich nie mam.

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz masz slabszy procesor? ja nie mam najlepszego i nawet w najstarszym call of duty czasem spada mi do 90 a na tej karcie powinno byc spokojnie 250

W Metro 2033? Grałeś w tę grę? Poczytaj recki jak to "wali" po grafice, a procesor mam taki jak w sygnie, więc chyba nie słabszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wymagania ma niezle. Ale nie gralem i nie mam zamiaru bo nie lubie takich gier :P Hmmmm moze nie w metro ale w dirt 2 pograsz sobie na luzie. A skoro mowiesz ze 5830 nie uciagnie dx11 to 5850 tez i prawdopodobnie 5870 bo nie ma az takiej duzej roznicy miedzy tymi kartami.

Edytowane przez cMQeeEEEzzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech ta polska mentalność. Karta do 1000zł z obsługą (najnowszego) DX11, która poradzi sobie z każdą grą w V. High....chcesz DX11 i V.H. to sobie kup 4x karty za 1.5kafla jedna. A wszystko poniżej to marketing dla takich ludzi jak kolega autora. Czy to nie logiczne? Ktoś pytał po co DX11 w 5400...no po to żeby ktoś to kupił :D

 

Siedze w komputerowym, chce ludziom sprzedać dobre rzeczy, co mi za różnica czy im sprowadzę HD 5400 czy 5870, nie mam na półce więc nie muszę kitu wciskać. A wierzcie mi że i tak ludzie wolą gorsze z większą ilością np. pamięci niż lepsze i wydajniejsze ;)

 

Na DX11 te karty za słabe a skoro można mieć lepszą kartę tyle że pod sam DX10 to czemu nie? Bo starsza i już jej nie reklamują w KŚ czy innym brukowcu..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo stara i dużo je :P

Kartę weź hd5850, wszystkie gry będą chodzić bez problemu, a co do dx11, to macie już te gry z full bajerami z tego dx? Nie, i pewnie długo tak nie będzie, bo najszybciej, aż wyjdzie nowa generacja z nowym gpu które wykorzysta dx11... Bo na pc'ta to się ludziom nie będzie opłacało :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...