Skocz do zawartości
bosch

Nowy komputer do 8,1k

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy "Nowy komputer do 8,1k" znaczy ze musi na niego wydac dokladnie 8100zl? Jesli moze kupic to samo np. 3 tys taniej to jaki sens glupio wydawac kase na pare % wydajnosci wiecej i "super" wyglad.

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia tego czego się oczekuje od kompa jeśli ma być maxymalna wydajność i stabilność przy oc to trzeba wydać dobra plyta ,zasilacz, dobra buda to podstawa ja osobiście wole na tym nie oszczędzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek ktory oczekuje maksymalnej wydajnosci i stabilnosci przy oc, nie pyta na forum co ma kupic ;) jezeli mu dasz najlepsza plyte glowna w milionem opcji to po prostu nie wykorzysta jej potencjalu  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerslaveChciałem tańszą klawiaturę i myszkę ale ten Logitech MX518 mis się nie podoba a zwłaszcza te wgniecenia.

Pogrzebałem trochę i znalazłem takie coś:Logitech 920-000293 Crdls Desktop Wave-220zł i myszka jest ładniejsza a tez dobra.

Jak masz inne propozycje to pisz.

 

kkNd ja mówiłem ze mam monitor 19 iiyama ale ja chcę zmienić na jakiś z tunerem tv 23 calowy.

 

Będę chciał podkręcić procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że każdy jest odpowiedzialny za własne zakupy, ale imo kupno tak drogiego konfigu to wywalenie kupy pieniędzy w błoto. Jeśli nie sr*sz gotówką, to przemyśl to dobrze, bo za 3 lata jak Twój superkomputer będzie warty 1000zł i przypomnisz sobie ile za niego dałeś to będziesz rwał włosy z głowy. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerslaveChciałem tańszą klawiaturę i myszkę ale ten Logitech MX518 mis się nie podoba a zwłaszcza te wgniecenia.

Pogrzebałem trochę i znalazłem takie coś:Logitech 920-000293 Crdls Desktop Wave-220zł i myszka jest ładniejsza a tez dobra.

Jak masz inne propozycje to pisz.

 

kkNd ja mówiłem ze mam monitor 19 iiyama ale ja chcę zmienić na jakiś z tunerem tv 23 calowy.

 

Będę chciał podkręcić procesor.

 

Jakie wgniecenia? Chyba nie mowisz o tym pod kciuk dzieki ktoremu masz pelna kontrole nad myszka co podczas grania jest najwazniejsze, nie jest to mysz ktora nie masz jak chwycic by podniesc. tego jak "dobra" jest ta bezprzewodowa myszka z tego zestawu nie skomentuje, ale moze masz mniejsze wymagania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika o te na górze.

 

Pewnie masz tą mysz Logitech MX518i dlatego mi ją polecasz. A możesz polecić mi jakąś inną mysz i klawiaturę.

 

To co mam brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie sa zadne wgniecenia... taka ma grafike

 

Jak bys zauwazylyl w podpisie to aktualnie mam Razer DeathAdder. Od 2004 mam MX510 (MX518 to nowszy model o takim samym ksztalcie z lepszym laserem z wiekszym dpi 800 vs 1600) 4 lata gralem codziennie nawet kilka godzin w CoD i nigdy mnie ta myszka nie zawiodla. Do dzis uzywam 510 w pracy i dziala idealnie, dlatego polecilem ci 518 skoro szukales tanszej alternatywy. Jesli ci sie nie podoba nie kupuj proste, ale 518 to najlepsza myszka jaka mozesz dostac za takie pieniadze i zdecydowanie ma najlepszy stosunek cena/jakosc.

Klawiatury nie polece, bo jak pisalem lepiej sprawdzic samemu, wiadomo zeby sprawdzac w sklepie cos markowego, a nie tracer czy inne g.wna.

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

Nawet jeśli masz fure kasy, to nie warto wywalać 8k na PC. Lepiej kupić za 3k i modernizować, niż wywalić tyle kasy. A Battlefield, GTA4 pójdą nawet na kompie za 3k + dodatki jakie tam chcesz typu karta dźwiękowa jakaś lepsza itp. ALE TO MOJE SUBIEKTYWNE ZDANIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Razer DeathAdder to moich dwóch braci ma te myszki :) Niestety muszę powiedzieć, że różnicy między X-750BF nie czuć :D Podobnie z podkładami: mam Steelseries i 2 razy tańszą X7 Gaming... okazuje się, że to co wcześniej przeczytałem nawet chyba właśnie na tym forum, było prawdą, czyli te 2 podkładki to, oprócz różnych nadruków, identyczny produkt... Z drugiej strony przyznam, że moje granie kończy się na poziomie "normal" w takich grach jak CoD, żadnych konkursów, turniejów itd.

 

Ktoś też polecił klawiaturę Logitecha za 80zł. Ostatnio wymieniałem i trochę się orientuje w cenach... taka zwyczajna, do pracy, żadne cudo to koszt 120zł a taka już fajna z tych serii dla graczy (lub model illuminated) to jakieś 240-300 zł. Jeśli ktoś składa kompa za 8 tysięcy to ja taką klawiaturę tu widzę :D

 

Ostatnie to kwestia tego, że najwięcej by tu chyba zmieniła macierz czy SSD. Podobnie zastanawia mnie grafika za ponad dwa tysiące jak ktoś proponował. Poważnie jest to aż takie ważne? Ja mam zwykłego 8600GT z pasywnym chłodzeniem (plus nawiew home-made) i w takich grach jak CoD czy FC2 spokojnie w full hd można pograć, aczkolwiek nie mam porównania, bo na lepszej grafice (ale też nie za 2,5 tys) widziałem te gry znowu na monitorze 17 cali, obecnie za 390zł więc wiadomo...

 

Wszystkie te uwagi oczywiście to pozycja konsumenta-realisty :D Jednak co najważniejsze według mnie: kup tak, żebyś za 2 tygodnie na forum nie zakładał 10 tematów, każdy z innym problemem. :D Oczywiście kupienie popularnych produktów również nie jest gwarancją sukcesu: przykładowo nowo zakupiony Samsung N130 (netbook) okazało się mieć specjalną funkcję od Phoenix Failsafe, która na Linuxie generuje 30 sekundową zawieszkę systemu, za każdym razem 5 minut po starcie, co dalej generuje +1 do C7 Ultra DMA Error Count w Smart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę tylko swoje 3 grosze:

 

1. Karty graficznej od GB bym nie wziął, podobnie płyty głównej tego producenta. AsRock to też nie jest jeszcze szczyt marzeń. To tylko moje uprzedzenie do tych firm. O MSI przez grzeczność nawet nie wspomnę...

 

2. Urządzenie wielofunkcyjne to strzał w stopę. Chciałeś wywalić 8K na kompa, a szkoda Ci na porządny sprzęt. Wybij sobie z głowy szpanerską mysz i klawiaturę, natomiast kup porządny kombajn laserowy. Atrametówki to przeżytek - zwykły laser w kolorze starczy (bez skanera itp). A zamiast skanera polecam cyfrówkę za 300 PLN - i tak pewnie użyjesz go 2 razy w życiu. Raz przy instalacji sterowników i raz, żeby pochwalić się kumplom. ;]

 

3. Monitor poniżej 24 cali to kolejna porażka. Myślę, że 2 cale więcej na ekranie wygląda dużo lepiej, niż mysz czy klawiatura.

 

4. Jesteś audiofilem? Zamierzasz robić muzę? Jeśli nie, to kup zwykłą kartę. Puszczanie mp3 z Netu przez tą kartę, to jak jazda Ferrari do sklepu oddalonego o 500m.

 

5. SSD można by rozważyć pod system, ale po co? Zbyt słaby stosunek zysków do ceny. Przy obecnych cenach i możliwościach to raczej zabawka dla fanatyków. Jeszcze nie warto.

 

Chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj w temacie o ssd pytanie, czy ktos zaluje zakupu. Przesiadka ze starego x2 na i7 nie da takiego kopa w windowsie jak ssd za 400 zl ;] Nie mowiac o tym, ze na zestawie z x2 i ssd bedzie sie pracowalo lepiej niz na i7 + hdd ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja na twoim miejscu nawet bym sie nie zastanawiał nad ssd to jest naprawdę rewelacyjna sprawa wystarczy ze trochę popracujesz na takim dysku i juz nigdy nie będziesz chciał systemu na hdd , intel 40 Gb jest strzałem w dzisiatke polecam , komfort pracy, szybkość reakcji komputera czysta przyjemność z użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zestaw może być.

1.Słuchawki:Sennheiser HD201-80zł

2.Drukarka:Brother DCP-375 WiFi-360zł

3.Obudowa:Lancool K62-450zł

4.Klawiatura:Microsoft SideWinder X6-220zł

5.Myszka:Razer DeathAdder-165zł

6.Karta muzyczna:Sound Blaster X-Fi Titanium-305zł

7.Podkładka pod myszkę:Razer Goliathus Standard - Control-60zł

8.Monitor:Samsung 22 SM 2333HD-1035zł

9.Procesor:Intel Core i5-750 2,66 GHz 8MB cache s. 1156 Box-715zł

10.Chłodzenie procesora:Zalman CNPS 10X QUIET-180zł

11.Płyta główna:MSI P55-GD65 IP55 s1156-500zł

12.Pamięć:A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz Xtreme Series-400zł

13.Karta graficzna:Sapphire HD5850 1GB 256 PCI-E GDDR5-1050zł

14.Zasilacz:Corsair HX650 CMPSU-650HXEU 650W-460zł

15.Dysk:Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2-180zł

16.Nagrywarka:Samsung SH-S223L LightScribe SATA Black OEM-95zł

17.Głośniki:Logitech 5.1 X-540-340zł

18.A-Data SSD 592 Series 32GB (230MB/s)-400zl

Razem 7000zł

 

Na ile starczy mi taki zestaw i czy pogram na ful detalach bo jeśli nie to proszę o taki zestaw aby dało się grać na full detalach

Na czy można jeszcze oszczędzić?

 

Z góry dziękuję i proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk ssd zmien na intela o ktorym ci wczesniej pisalem, ssd intel 40 Gb x-25-v. intel produkuje najlepsze dyski na rynku i nie patrz na ciągły zapis i odczyt bo to nie ma wpływu na wydajność systemu.

chlodznie CPU moim zdaniem mugen II z pasta AS5 bedzie lepszym rozwiązaniem

zasilacz moze zostac ew antec

reszta ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO:

1. Klawiatura, mysz i obudowa przesadzona - Twój wybór.

 

2. Urządzenie wielofunkcyjne na atramencie to wpadka. Jak nie drukujesz dużo, to ciągle będą tusze zasychać i o 12 w nocy będziesz chciał wydrukować ściągę na jutro, a tu kupa. Laser w kolorze zaczyna się już od około 600-700 PLN.

 

3. Za mały monitor do przyjemnego Full HD. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie wiem, nie orientowałem się. Trzeba poczytać o cenach tonerów i ewentualnych zamiennikach. Dobrze, aby miała długą gwarancję. Można przejść się po sklepach i popytać, co się dobrze sprzedaje i bez reklamacji. Przy okazji popytać o ceny tonerów i ewentualne napełnianie.

 

Do rozważenia jest Brother, HP, Samsung ewentualnie Canon. Swego czasu chwalono Brothera, lecz nie wiem jak teraz stoi. HP w laserach wymiatał - szczególnie swoim modelem LJ 1100. Samsunga ma moja dziewczyna (tyle że mono) i rzadko używana wprawdzie, ale ciągnie już 3 rok. Napełnienie tonera 82 PLN w punkcie obsługującym biura i firmy. W większym mieście pewnie by znalazł taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwiekowka za droga moim zdaniem. Popatrz co jest polecane na forum i w zestawach, mysle ze xonar da spokojnie rade.

Co do 5.1 to kiedys czytalem opinie ze to non sens ale skoro wybrales to pewnie czytales o tym.

pioras pisal o podkladkach :P moim zdaniem 60zl to za duzo.

Dysk na Intela koniecznie.

No i OC bo bez tego to nie ma co myslec o full :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupil bym karty dzwiekowej ktora kosztuje prawie tyle co glosniki :D Do tych pierdziawek integra to max.

 

Jesli chodzi o drukarke, to prawde mowiac malo kto naprawde uzywa "wielofunkcyjnych" a posiadanie byle by posiadac to tez glupota. Tak wiec odpowiedz sobie na pytanie czy potrzebujesz kombajnu do drukowania zdjec, setek stron dokumentow, czy raz na tydzien sciage do szkoly? Moim zdaniem wystarczy ci zwykla mono laserowka, bo jesli potrafiles przezyc do dzis bez kombajnu to nie umzesz nie kupujac go razem z kompem. Zaponij o atramentach, z nimi same klopoty.

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ostatecznie decyduję się na Socket LGA 1156.

I biorę taki zestaw:

1.Procesor: Intel Xeon X3440 /2.53GHz-800zł

2.Płyta główna: MSI P55-GD65 /intel P55-495zł

3.Pamięć: A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz Xtreme Series-400zł

4.Chłodzenie procesora: Zalman CNPS10X Flex-130zł,wentylatorx2 SilentiumPC Zephyr 120 (13,9 dBA)-40zł

5.Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3-185zł

6.Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD5870 1024MB DDR5-1370zł

7.Nagrywarka: Samsung SH-S223L SATA LightScribe-110zł

8.Obudowa: Lancool K62-450zł

9.Zasilacz: Corsair 650W [CMPSU-650HXEU] modularny-430zł

10.Monitor: Samsung 2333HD-1070zł

11.Głośniki: Logitech X-540 (5+1)-370zł

12.Karta dźwiękowa: Asus Xonar DS.-170zł

13.Drukarka: Brother DCP-375 WiFi-360zł

14.Słuchawki: Sennheiser HD201-80zł

15.Klawiatura: Microsoft Sidewinder X6 Keyboard-200zł

16.Myszka: Logitech MX518 Gaming-Grade Optical Mouse-140zł

17.Podkładka pod myszkę: Razer Goliathus Standard – Control-60zł

 

Powerslave jednak przekonałeś mnie do tego logitechaMX518!!!

 

Czy teraz wszystko do siebie pasuje?

Czy pogram na ful detalach?

Proszę o wszelkie zmiany.

Edytowane przez bosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wypowiedział, ale nie słuchasz mnie...

 

Zamiast tego pseudo-kombajnu weź laser kolor. To nie jest wielki wysiłek poszukać czegoś dobrego. Na pewno to lepszy sposób na spędzenie czasu, niż pisanie co 7 godzin "wypowie się ktoś?".

 

Poza tym masz płytę MSI i kartę GB. O ile GB w grafice jeszcze do przełknięcia (pomijając już, że to Radek - stery, stery i jeszcze raz stery), o tyle MSI jako mobo dla mnie jest nie do przełknięcia.

 

Mimo wszystko Twój zestaw wg wskazówek innych. Może się uda i ten model nie okaże się typowym MSI, atrament nie zaschnie, a grafika zainstaluje się bez problemów i będzie działać dobrze z każdą grą...

 

Edit:

Oho, ktoś Ci posta skasował z godziny 12:cośtam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

Po co taka obudowa za 450zł? 0.o Albo klawiatura za 200zł? Do szpanu kolegom? Klawa za 20zł też dobrze pisze, chyba że jesteś ProGamer albo nie masz na co kasy wydać :) Twój wybór, twoja kasa. (Zaraz posypią się posty, że Początkujący Użytkownik gó**o wie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor T240HD jest trudno dostępny a ten Samsung 2333HD-1070zł a ten jest zły?Telewizję będę oglądał z TP lub z cyfrowego Polsatu może naziemną.

 

Obudowa dlatego taka bo chcę mieć obudowę z oknem a ona akurat mi się podoba.

 

Klawiaturę za 20zł to sobie wsadź wiesz gdzie nie będę wymieniał klawiatury co miesiąc.

 

Drukarka po co mam wydawać 700zł na drukarkę laserową,a poza tym jak wcześniej napisałem ,że chcę laserową to odpisałeś mi że nie wiesz jaką.

 

ULLISSES to jaką kartę graficzną proponujesz i płytę główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulisses rzuc jakims testem a nie swoimi chorymi uprzedzeniami do poszczegolnych marek. Nie piszesz nic konkretnego. Co to za porada "nie bralbym tego i tamtego" ? Napisz co warto ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> a jak juz twierdzisz ze czegos nie warto to napisz dlaczego. I nie jest to zaden atak tylko naprawde jak juz cos piszesz to uzasadnij, nie chce mi sie latac i szukac info co takiego moglo byc kiedys tam z mobo MSI ze dzis masz z tym problem.

 

ps. Twoje opinie roznia sie od wiekszosci i roznia sie od tego co oficjalnie jest polecane na portalu i wcale tego nie negujesz ? GB jest tam "normalka"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...