Skocz do zawartości
smagal jr.

Filmy HD

Rekomendowane odpowiedzi

witam, posiadam taki oto sprzet:

procek: Athlon X2 3800+

pamięć: 3gb ddr2 kingston

grafika: sapphire radeon HD4830

 

mam duzo filmow na komputerze w rozdzielczosci 1080p ale tną się. podobnie filmy w takiej rozdzielczosci na youtubie. chodzą poklatkowo.

czego to moze byc wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam taki oto sprzet:

procek: Athlon X2 3800+

pamięć: 3gb ddr2 kingston

grafika: sapphire radeon HD4830

 

mam duzo filmow na komputerze w rozdzielczosci 1080p ale tną się. podobnie filmy w takiej rozdzielczosci na youtubie. chodzą poklatkowo.

czego to moze byc wina?

 

1. ściągnij najnowsze sterowniki ATi

2. co do youtube'a - ściągnij flash player'a w wersji conajmniej 10.1 alpha - odblokowuje on przetwarzanie flasha przez GPU :)

3. filmy w 1080p? tutaj potrzebujesz : Media Player Classic (www.mpc-hc.sourceforge.net) oraz musisz powiedzieć mi jaki masz system operacyjny.

 

EDIT: @ UP : no i oczywiście kodeki np. K-Lite

EDIT2: @ DOWN : albo wklep sobie w google właśnie "Media Player Classic DXVA [i tutaj twój system operacyjny]"

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za słaby cpu, użyj karty do odtwarzania (DXVA).

 

Niesądzę, każdy 2-rdzeniowy procek starcza od 2ghz wzwyż. Ostatnio budowałem kompa do biura właśnie z Athlonem X2 3800+ i zintegrowaną GF 8400 i filmy we FullHD chodziły płynnie. Może zależy jeszcze od bitrate filmu ale mówię o ripach po 5000 - 7000 kbps a nie o pełnych blueray'ach.

 

PS. A co do tego Flasha i przetwarzania go przez GPU. Zainstalowałem najnowszego Flash Playera ze strony Adobe (do IE jak i FF) i z ciekawości odpaliłem stronę Nvidii bo tam fajna animacja jest :) i CPU pracuje nadal a GPU leży odłogiem (EVGA Precision pokazuje użycie GPU). Co nie tak?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...