Skocz do zawartości
matpio7

Jaka grafa na AGP do FIC P4M-RS350/L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pewien problem: potrzebuję karty graficznej na złącze AGP. Zdaję sobie sprawę, że są różne wersje tego złącza i nie wiem, czy MOBO będzie "widział" poszczególne karty.

 

Opierałem się na tej tabelce i mam kilka wątpliwości.

 

Everest Ultimate pokazuje, że mam "AGP 3.0". Może to być również "AGP Uni. 3.0 1,5 V"- wdedy nie mam dużego problemu z wyborem karty graficznej. Jednak jeśli jest to faktycznie AGP 3.0 (bez "Uni."), to jak rozpoznać czy karta jest na "AGP Uni." , czy na "AGP Uni. 3.0". Bo wizualnie jest to takie same, a na Allegro nie piszą dokładnego rodzaju.

 

Jeśli możecie to podajcie konkretne modela. Byłbym ogromnie wdzięczny.

 

Karta jak dla mnie mnie powinna mieć co najmniej:

1.128 bitową magistralę pamięci

2.128MB (ale raczej 256) pamięci DDR3

3.[na taktowaniach sie nie znam, ale takie żeby były jak najlepsze]

4.im więcej poszczególnych jednostek tym lepiej, więc żeby jak najwięcej było ;)

 

Jeśli macie zastrzeżenia co do moich wymagań to mnie poprawcie. Będę grał w nie aż tak nowe gry i nie musi to być na najwyższych detalach.

 

Pozdrawiam.

 

PS: Jeśli Wy macie coś do sprzedania to jestem zainteresowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 6200 przesadziłes,

 

Bierz to: 7300GT DDR3. Do 100zł najlepsza ;)

 

A tymi standardami AGP sie nie przejmuj, nieważne czy Uni czy nie wiem co, jak pasują wycięcia w karcie do gniazda i fizycznie pasuje i nic nie blokuje to znaczy że będzie działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gry z przed 3 lat MOŻE pograsz, ale na nic więcej bym nie liczył.

Mniej więcej o to mi chodzi. Wiem, że na tym co mam nic więcej nie pójdzie, ale ze względu na brak jakiejkolwiek karty graficznej (zintegrowana), chodzi mi jeszcze mniej.

 

Serdeczne dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM: 512 MB DDR1, PC3200 (400MHz), Kingston. [Planuję dokupić jeszcze 512]

CPU: Celeron D 310 2.13 GHz, 256KB L2, FSB 133MHz (533 efektywne), 90nm

Zasilacz Logic LC-B350ATX 350W. Wiem że to wyrób zasilaczo-podobny, ale komputer spokojnie mi chodzi od jakiś 4-5 lat na tym egzemplarzu.

 

Do tego 1 dysk twardy SATA, DVD i jakaś mało zaawansowana karta dźwiękowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli możesz zbierać na nowy komputer bo na tym nic się nie zrobi (nawet z tymi planami 512MB dołożyć) nie ma kompletnie sensu

 

a co do zasilacza to że chodzi nie oznacza ze jak coś mocniejszego włożysz że tez będzie chodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do zasilacza to że chodzi nie oznacza ze jak coś mocniejszego włożysz że tez będzie chodził

 

Miałem identyczny zasilacz pare lat temu i ciągnął Bartona 2500+ @ 3200+ i GF 7600GS :lol: Ten zasilacz nie jest chyba taki tragiczny, ma 19A na linii 12v :) - Link

 

Co do tematu to faktycznie ramu mało, gdybyś dokupił 1giga to jakoś by może było ale i Celek słabiutki (w końcu to Celek :P ). Jak nie masz na nowego kompa to możesz kupić jakiegoś 6600GT czy 7300GT na DDR3 z braku laku jakieś tam gierki pójdą stare ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej oplacalne ( zakladajac ze nei mozesz zmienic plyty/ramu i wogole ) to

 

wymienic CPU na np cos takiego : http://allegro.pl/item1174058240_intel_pentium_4_s478_2_4_512kb_800.html

dołozyć ramu np : PROMOCJA ! 512 MB / 400 MHZ / PC 3200 / GWAR ! (1174205950) - Aukcje internetowe Allegro

GPU : jak koledzy pisali albo NV 6600,7300 albo z ATI 2600pro ;]

 

ot tyle

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli możesz zbierać na nowy komputer bo na tym nic się nie zrobi

Mam zamiar kupić nowy komputer (coś na DDR3 i LGA 775), ale chciałbym tez "reaktywować" ten stary (żeby pograć w niektóre gry multi player na 2 komputery). Z powodu małej ilości RAMu i braku karty graficznej możliwości sprzętu są mooocno zaniżone. Mojemu koledze przy podobnej konfiguracji ta sama gra idzie płynnie na wysokich detalach, a mi się często przycina na minimalnych. Właśnie dlatego szukam jakiejś karty graficznej.

 

Serdecznie dziękuję za już podane propozycje kart :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...