Skocz do zawartości
dax

Zestaw/Płyta główna pod i7 930

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niestety mój komputer przestał być wystarczający na moje potrzeby w związku z tym tworzę sobie nowy zestaw, tak do ok 4tys max.

 

Problem mam jednak z wyborem płyty głównej (czytałem podwieszone wątki). Byłoby idealnie gdybym znalazł jakiegoś następne cudownej MSI NEO-2 FIR, ale jak narazie nie widzę.

 

W związku z przyszłościowym myśleniem potrzebuje:

 

- 6 slotów na DDR3

- Firewire

- USB 3.0

- 2 sloty PCI x16 w razie jakiegoś SLI

- możliwość OC

 

 

Na płyte chcę wrzucić wspomniany i7 860, OCZ 4GB DDR3 1800 Reaper CL8-8-8 Dual 8GB, GeForce GTX 460 1GB DDR5. Całość ma być wykorzystywana do obróbki zdjęć, projektów 300dpi w Photoshopie i pracy/renderingu filmów fullHD w Adobe Premiere Pro.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie propozycje.

 

EDIT: PATRZ POST PONIŻEJ

 

EDIT: NIE KUPUJCIE W RAMNECIE!!!

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez dax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 6 slotów na DDR3 - nie ma

- Firewire - są na PCI

- USB 3.0 - zbędny bajer

- 2 sloty PCI x16 w razie jakiegoś SLI - P55 bez mostka nforce 200 obsługuje tylko CF

- możliwość OC - to w każdej

 

DDR2.PL :Gskill,EVGA,Intel,Asus,Corsair - EVGA P55 132-LF-E655-KR - dla SLI

 

DDR2.PL :Gskill,EVGA,Intel,Asus,Corsair - MSI P55-GD80 - każde inne wyjście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dowaliłem. Tylko X58 (socket 1366 i7 9xx) ma triple channel, P55/H55 (socket 1156 - core i3/i5/i7 8xx) dual.

 

USB 3.0 zbędne, bo na razie muszą pojawić się urządzenia, wykorzystać ich potencjał i przegonić USB 2.0 (60MB/s) i eSATA (3Gbit/s). Teraz USB 3.0 i SATA 3.0 są jakby doczepione na siłę, jak to miało miejsce przy premierze starszych standardów.

 

ed. Ach, nie zauważyłem - EVGA rzeczywiście ma port FireWire.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam plyte Asus P7P55D-E

 

6 slotow nie znajdziesz na s1156 tutaj jest dual jesli chcesz triple to x58

 

co do usb 3,0 to zawsze warto miec ale jesli plyta nie posiada to tez nie koniec swiata

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&k=93&id=51956&v=zo&ord=nazwa&f=more

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- USB 3.0 - zbędny bajer

- 2 sloty PCI x16 w razie jakiegoś SLI - P55 bez mostka nforce 200 obsługuje tylko CF

 

USB 3.0 może jest zbędne w tej chwili, ale płyty z USB 3.0 drogie nie są, a w sumie lepiej mieć niż nie mieć...

 

- 2 sloty PCI x16 w razie jakiegoś SLI - P55 bez mostka nforce 200 obsługuje tylko CF

 

Nieprawda, SLI obsługują płyty typu P7P55D-E Pro i Gigabyte P55A-UD4 wzwyż, z prędkością x8/x8.

 

I właśnie te płyty bym polecił, mają wszystko, co trzeba. Jeśli ma być taniej, to pozostaje tylko ASRock P55 Deluxe3 (~530 zł), ale w kwestii OC jest trochę słabiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanie czy warto inwestować w X58 dla 6 slotów, bo i7-930 jest w tej samej cenie, jedynie 860 jest bardziej sprawdzony. Co byście proponowali na X58? Asus Rampage II GENE?

 

No to teraz pytanie czy warto inwestować w X58 dla 6 slotów, bo i7-930 jest w tej samej cenie, jedynie 860 jest bardziej sprawdzony. Co byście proponowali na X58? Asus Rampage II GENE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że mi bardziej zależy na tych 6 slotach niż na SLI 16x bo to SLI to tylko daleka przyszłość w razie jakby rendering wysiadał przy jednej karcie.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać Gigabyte GA-X58A-UD3R + Core i7 930, bo cenowo faktycznie wychodzi podobnie jak P55 + Core i7 860. Choć bardziej opłacalne od obu opcji byłoby kupno np. Asusa P7P55D-E Pro + Xeon X3440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB RAM to bardzo dużo do 2d i filmów. Dopiero w 3d im więcej, tym lepiej.

 

Uwierz - nie wiesz o czym mówisz ;) Do 2D wystarczy w zupełności, do pracy z AVCHD i w miare bezklatkowego podglądu na żywo 8GB to minimum.

 

Możesz brać Gigabyte GA-X58A-UD3R + Core i7 930, bo cenowo faktycznie wychodzi podobnie jak P55 + Core i7 860. Choć bardziej opłacalne od obu opcji byłoby kupno np. Asusa P7P55D-E Pro + Xeon X3440.

 

Gigabyte bardzo fajna opcja, wielki + za 2 złącza e-Sata i 2x Firewire (do backupu będa używane).

 

Opcja z Asusemm i Xeonem bardzo kusząca, mógłbyś jakoś to rozwinąć? Jak mają sie wyniki do np. tego Gigabyte'a i i7 930?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja z Asusem i Xeonem bardzo kusząca, mógłbyś jakoś to rozwinąć? Jak mają sie wyniki do np. tego Gigabyte'a i i7 930?

 

Xeon to mniej więcej to samo, co Core i7 8xx, a te przy tych samych taktowaniach nie ustępują Core i7 9xx. Core i7 9xx podkręcają się 200-300MHz lepiej niż Core i7 na S1156, ale trzeba mieć bardzo dobre chłodzenie, żeby wykrzesać te dodatkowe megaherce. Dodatkowo Core i7 8xx pobierają mniej prądu, z tego, co pamiętam.

 

BTW pojawiły się komplety 2x4GB DDR3, ale najtańsza oferta, jaką znalazłem, to 913 zł... 2x2GB kosztuje ok. 350 zł, a 3x2GB ok. 500 zł. Ogólnie proponowałbym w przypadku S1156 zapełnić sloty pamięciami 4x2GB, a jak 1x4GB potanieją - wymienić.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też się spodziewałem, że jedyną różnicą między 930 a 860 jest x58 a więc owe 6 slotów, usb 3.0, więcej e-Sata itd. Podejrzewam jednak że opcja z Xeonem odpadnie, bo Adobe bardzo wspiera wszelkie nowinki technologiczne i w przyszłych programach napewno będzie wsparcie technologii i7 niż Xeona (coby to nie było). Musze niestety też brać to pod uwagę bo ten komp ma wystarczyć na co najmniej 3 lata jeżeli nie będe upgrade'ował do innego materiału niż AVCHD, a to jest bardzo wątpliwe.

 

Co do pamięci, napisałem 4GB na początku ale chodziło mi o OCZ 4GB DDR3 1800 Reaper CL8-8-8 Dual (2 x 2GB) - 555zł x2 - 1110zł ;)

Radzisz coś tańszego wziąć? Z moich Platinum Rev2 jestem mega zadowolony dlatego po raz kolejny celuje w OCZ. Patrzyłem na Goodram'a ale on chyba niestety zaczyna się od CL10. Wole stawiać już bardziej w jakość bo łatwiej mi potem będzie dokupić dwie dodatkowe kości niż wymieniać wszystkie.

 

Do całości niestety musze dokupić Windowsa 7 Ultimate BOX więc dlatego tak kombinuje z tą płytą żeby nie wychodziła ponad 750zł.

 

Największy problem to mam z tym, że ja to chce wziąć wszystko na raty, a trudno złożyć to wszystko po cenach z Ceneo.pl bo co cześć to inny sklep ;) Najlepszym rozwiązaniem byłby komputronik ale wtedy za całość zapłaciłbym ok 20% więcej.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam jednak że opcja z Xeonem odpadnie, bo Adobe bardzo wspiera wszelkie nowinki technologiczne i w przyszłych programach napewno będzie wsparcie technologii i7 niż Xeona (coby to nie było).

 

Xeon X3440=Core i7 8xx z mniejszym taktowaniem. Xeon ma wszystko co Core i7 8xx, a nawet więcej (bo ma np. obsługę pamięci ECC, albo technologię Intel® Demand Based Switching, ponoć związana z większą oszczędnością prądu).

 

Co do pamięci, napisałem 4GB na początku ale chodziło mi o OCZ 4GB DDR3 1800 Reaper CL8-8-8 Dual (2 x 2GB) - 555zł x2 - 1110zł ;)

Radzisz coś tańszego wziąć? Z moich Platinum Rev2 jestem mega zadowolony dlatego po raz kolejny celuje w OCZ. Patrzyłem na Goodram'a ale on chyba niestety zaczyna się od CL10. Wole stawiać już bardziej w jakość bo łatwiej mi potem będzie dokupić dwie dodatkowe kości niż wymieniać wszystkie.

 

Zdecydowanie coś bardziej tańszego. Ogólnie poleciłbym Goodramy, bo są tanie, solidne i nieźle się kręcą, a opóźnienia mają CL9, co zresztą nie ma dla Ciebie znaczenia, bo przecież podkręcasz i sam możesz sobie ustawić takie timingi, jakie będą możliwe do ustawienia. Jeśli jednak koniecznie chcesz czegoś z wyższej półki, to proponuję G.Skille z serii ECO, które są bardzo popularne ze względu na bardzo dobre możliwości OC.

 

Największy problem to mam z tym, że ja to chce wziąć wszystko na raty, a trudno złożyć to wszystko po cenach z Ceneo.pl bo co cześć to inny sklep ;) Najlepszym rozwiązaniem byłby komputronik ale wtedy za całość zapłaciłbym ok 20% więcej.

 

Sklep mogę polecić ESC, ma dość dobre ceny. Jeśli ma być tanio, to ram.net lub Techplanet, ale tam ciężko czasem się z nimi dogadać, jak coś się popsuje i z realizacją gwarancji bywa różnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zdecydowałem się jednak na X58.

 

Zestaw który sobie ułożyłem (do pracy przy montażu filmów, Premiere Pro i gigantycznej ilości zdjęć, obróbki itd) to:

 

Gigabyte GA-X58A-UD3R

Intel Core i7 930 2.80GHz S-1366 BOX

G.Skill DDR3 4GB 1600MHz Dual Eco CL7 (6 x 2GB)

GeForce GTX460 1GB DDR5 256bit

WD Caviar Black 500GB (x2) lub Samsung Spinpoint F3

Windows 7 Ultimate BOX

 

czy ktoś by coś zamienił - jeżeli tak to dlaczego - ?

 

Muszę do tego jakieś chłodzenie na proca znaleźć + zasilacz 650W max do 300zł.

Z całością muszę się zamknąć w mniej więcej 5500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh pozazdrościć tylko takiego sprzętu :)

 

Proponuje coś takiego:

 

i7 930 1080zł

Zalman CNPS10X Flex 121zł + 2 ciche i wydajne wentylatory 120mm np. Fander Selekta 30zł szt. x2 = 60zł

Gigabyte GA-X58A-UD3R 744zł

Gigabyte GeForce GTX460 1GB 780zł

Samsung 500GB HD502HJ F3 157zł szt. x2 = 314zł

Windows 7 Ultimate PL 1pk DVD 64-bit OEM 684zł

OCZ Z-Series 650W Silver 391zł Jeżeli zależy Ci na modularnym zasilaczu 650W z certyfikatem 80 PLUS Silver to takiego nie znajdziesz, są tylko od 750W modularne w górę które spełniają tą normę...

http://www.80plus.org/manu/psu/psu_join.aspx

 

a pamięci proponuje

A-Data 6GB (3x2GB) 2000MHz CL9 Gaming 577zł ale niestety nie ma ich w ramnecie tylko w techplanet, w tej cenie innych 2000MHz nie znajdziesz :P

 

 

RAZEM 4751zł ufff ;)

 

A obudowę posiadasz? ^^

Edytowane przez frozenpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh pozazdrościć tylko takiego sprzętu :)

 

Proponuje coś takiego:

 

i7 930 1080zł

Zalman CNPS10X Flex 121zł + 2 ciche i wydajne wentylatory 120mm np. Fander Selekta 30zł szt. x2 = 60zł

Gigabyte GA-X58A-UD3R 744zł

Gigabyte GeForce GTX460 1GB 780zł

Samsung 500GB HD502HJ F3 157zł szt. x2 = 314zł

Windows 7 Ultimate PL 1pk DVD 64-bit OEM 684zł

OCZ Z-Series 650W Silver 391zł Jeżeli zależy Ci na modularnym zasilaczu 650W z certyfikatem 80 PLUS Silver to takiego nie znajdziesz, są tylko od 750W modularne w górę które spełniają tą normę...

80 Plus PSU List

 

a pamięci proponuje

A-Data 6GB (3x2GB) 2000MHz CL9 Gaming 577zł ale niestety nie ma ich w ramnecie tylko w techplanet, w tej cenie innych 2000MHz nie znajdziesz :P

 

 

RAZEM 4751zł ufff ;)

 

A obudowę posiadasz? ^^

 

Hm... To czemu mi wychodziło tak drogo? ;D

 

System napewno musi być BOX więc te 400zł doliczam.

 

Pamięci odpadają, za duże opóźnienie, zamierzam z nimi zejść do CL7 mimo wszystko a z tymi będzie ciężko bo obudowa będzie zamknięta a w środku ma maty wygłuszające EVO więc troche temperatura tam rośnie. Obudowe posiadam, jakąś wyjebczą LianLi za 5 stów którą kupiłem jak jeszcze miałem nierówno pod sufitem ;)

 

Dyski muszą być 32MB Cache, to jest kompletna podstawa (!)

 

Ale oprócz tego bardzo zacnie to złożyłeś, szukałem właśnie sklepu w którym to wszystko kupie ale wczoraj coś ram.net dziwnie działał.

 

O zasilaczach prawde mówiąc mam małe pojęcie, wiem tylko że muszą dobrze trzymać napięcie. Zasilacz planowałem tak do 300zł.

Edytowane przez dax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten komputer ma być jednak do gier ?

 

Jeżeli komputer ma służyć do obróbki HDTV to taka karta jak najbardziej się przyda...

 

@dax

Poprawiony zestaw:

i7 930 1078zł

Zalman CNPS10X Flex 120zł + 2 ciche i wydajne wentylatory 120mm np. Fander Selekta 30zł szt. x2 = 60zł

Gigabyte GA-X58A-UD3R 743zł

Gigabyte GeForce GTX460 1GB 790zł

Samsung 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB 245zł

Windows 7 Ultimate PL DVD BOX 1037zł

OCZ Z-Series 650W Silver 391zł Jeżeli zależy Ci na modularnym zasilaczu 650W z certyfikatem 80 PLUS Silver to takiego nie znajdziesz, są tylko modularne od 750W w górę które spełniają taką normę...

80 Plus PSU List

 

Co do pamięci:

W ramnecie o 6GB CL7 1600 ciężko, jak już CL8 i manualnie spróbować zejść na CL7 tymi: DDR3 OCZ 6GB PC1600 3x2GB CL8 GE LV 616zł

 

Chyba że chcesz zaszaleć to masz takie cuda ^^ DDR3 OCZ 6GB PC1600 3x2GB CL6 Reaper 731zł

 

Nowa cena: 5080zł (z tymi słabszymi pamięciami)

Co do temperatury w obudowie proponuje wrzucić jakieś ciche wentylatory żeby nie upiec podzespołów bo szkoda by było ^^

Edytowane przez frozenpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komputer ma służyć do obróbki HDTV to taka karta jak najbardziej się przyda...

 

Masz jakieś linki do testów jak się spisuje w jakichś programach do przetwarzania video (a dokładnie co wnosi wzgl. np. starszych GF lub Radeona 4xxx/5xxx)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do różnicy w wydajności między starszymi układami a GTX 460 chyba nie ma wątpliwości kto jest zwycięzcą.

 

Zatem korzystanie w programach typu AVCHD z technologi nvidia PureVideo HD w skrócie dekodowanie obrazu HD przez akcelerator graficzny (odpowiednik u ATI UVD) u GTX 460 będzie bardziej wydajne niż u konkurencji (336 rdzeni CUDA robi swoje)

 

Podaj przykład nowej karty graficznej która za 790zł oferuje taką wydajność jak GTX 460... Zaproponowałem ją ponieważ do tak mocnego sprzętu nie poleca się integry lub karty starszej generacji. Ta karta jest najnowszą obecnie konstrukcją na rynku także przewiduję że wytrzyma próbę czasu znacznie lepiej niż konkurenci...

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@frozen: dyski muszą być dwa (dlatego 500gb bo na 1TB mnie nie stać, mimo ze to różnica 50zł na dysku) więc chyba wejde w Caviary Black ;)

 

jeszcze nie wiem czy będę brał raty czy kredyt z banku, jeżeli kredyt to wtedy pamięci kupie w innym sklepie.

 

z zasilaczem nie ma sensu schodzić do 300zł?

 

@kyle: pytanie - pracujesz w premiere pro? - jeżeli nie, to wybacz, po prostu nie chce mi się pisać epopeji dlaczego karta jest w dzisiejszych czasach przy Adobe CS5 niezwykle ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do dysków to Samsung 500GB F3 wypada na takim samym poziomie a często lepiej od Caviar Black a różnica w buforze 16mb vs 32mb nie ma większego wpływu na wydajność... Pełno testów w sieci jest poszukaj i zobacz czy opłaca się kupować WD :P

 

Jedyny zasilacz do 300zł który przychodzi mi do głowy to Fortron FSP650-80GHN 85+ 650W 304zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie złożone, we wtorek będzie, zdam relacje jak już wszystko poskładam ;)

 

Mam tylko dylemat - kupić 8GB ramu i Starcrafta 2 (troche rozrywki z tego sprzętu trzeba mieć) czy 12gb ramu ;D Niestety do mojej pracy 8 może być za mało i Starcraft będzie musiał poczekać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już decyzja całkowicie zależna od Ciebie i Twoich wymagań, sam najlepiej wiesz ile ramu wykorzystasz.

 

Ewentualnie możesz zrobić tak - kup najpierw 8GB bez starcrafta i zobacz czy tyle wystarczy, jeśli tak to kupuj SC2 jeśli nie dokup 4GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niestety G.Skile Dual Eco CL7 nagle zniknęły z Ram netu, a tam zamawiałem cały zestaw. W związku z tym stoję przed wyborem zamówienia z innego sklepu owych pamiątek. Niestety również moje fundusze troszeczkę się uszczupliły i nei mogę sobie pozwolić już na CL7, muszę znaleźć pamięci do 450zł max.

 

Jak narazie wybór padł na G.Skill Dual Eco CL8 2x2gb - x3 to wszystko, aby było 12GB.

 

Czy bardziej opłacałoby się kupić CL7 i zamontować tylko 8GB? Bo podejrzewam że z tym CL8 też da się zejść do CL7, a jednak dodatkowe 4GB pamięci robią swoje.

 

Czy polecacie może coś innego zamiast tych G.Skilli i jeżeli tak to dlaczego?

 

Jutro musze już je zamówić więc będę bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

 

// nikt nie odpisał w moim temacie w odpowiednim dziale więc podczepie to pod ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się problem :| Te G.Skille nagle podrożały o 50zł, co na 3 stickach daje 150zł + 30zł przesyłka czyli 180zł więcej niż planowałem. Problem jest taki że nie mam tych dodatkowych 180zł :|

 

A więc poszukiwania pamięci ciąg dalszy :/ Max do 450zł za 2x2gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...