Skocz do zawartości
maxymili

Jaką antenę do domowego radia?

Rekomendowane odpowiedzi

Którą antenę wybrać? Cena 20-50zł.

Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

 

Mieszkam tuż koło Warszawy, mam w okolicy całkiem sporo stacji radiowych, wcześniej korzystałem z anteny zbiorczej, ale podłączyłem po tym kablu internet, tak to u nas Aster wykombinowało i nie mam anteny do radia. TV nie oglądam i nie potrzebuję.

 

Wcześniej myślałem o takiej. Wystarczy?

Antena telewizyjna SONUS SOLO FV- (1199029493) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, do radia to do radia, taka antena TV się nie nada. Tu przykład: ANTENA RADIOWA DOOKÓLNA ZEWNĘTRZNA Z SYMETR. (1181831799) - Aukcje internetowe Allegro

Jeśli podłączasz to do ampli np. to potrzebny będzie jeszcze desymetryzator (taka płytka co wchodzi w antenę, dostałem od razu od sprzedawcy, jak powiedziałem o co chodzi).

 

Tak, którą wkleiłem jest dookolna, oczywiście zewnętrzna. Zalety - ściąga z każde strony, wady - ściąga z każdej strony (zakłócenia również).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam taką "antenę" od wieży JVC i jest ogólnie kicha 8O to właśnie kawał drutu nawinięty na szpulę. Jak polatam z tym po pokoju to załapie, ale wtedy muszę stać z anteną w określonym punkcie co raczej wygodne nie jest 8O

 

A co do zakupu osobnego grata to po co mam sobie zajmować miejsce? Poza tym głośniki JVC dają bardzo przyjemny dźwięk a tandetne radio na pewno nie.

 

@stark, czyli co? te anteny wewnątrz domowe nie nadadzą się?

RADIOWA ANTENA FM POKOJOWA - TELMOR 6442A promocja (1208040848) - Aukcje internetowe Allegro

Antena telewizyjna SONUS SOLO FV- (1199029493) - Aukcje internetowe Allegro

 

Ta druga jest niby radiowo telewizyjna. Mają tą zaletę, że nie trzeba na balkon kabla ciągnąć i dziur robić. Niby mają odbierać dobrze w domu co wydaje mi się prawdopodobne, bo mój obecny drut też daje radę jak się go trzyma w odpowiednim miejscu.

 

Jest jeszcze taka,

 

Antena Sonus FM RADIOWA aktywna pokojowa (1214434528) - Aukcje internetowe Allegro

 

od podobnej wyżej różni się siłą wzmocnienia ta ma 18dB a tamta miała 12dB. Najdroższa ma do 25dB. Czy to będzie miało znaczenie skoro to w sumie nie jest daleko od nadajnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez do FM to wystarczy kawal drutu odpowiedniej dlugosci...

 

Dokładnie, tylko wyciągnąć go na maksymalną długość najlepiej na zewnątrz - im dłuższy, tym lepiej będzie ściągać sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, czy pokojowe dadzą radę? Nie mam pojęcia, sam takiej nie mam, więc nie chcę wróżyć. Co wiem to to, że u mnie kabel sam nie zdawał egzaminu, teraz mam taką, jak podałem w linku, i jest duża poprawa. Ale oczywiście może być tak, że u ciebie wewnętrzna się sprawdzi doskonale, bo masz blisko nadajniki i mury tak tego sygnału nie przygaszą. A jeśli chodzi o tego telmora i czy jest wart tej ceny. Jeśli jesteś skłonny tyle dać to jasne 8O

 

Tu może poczytaj jeszcze o tych sprawach: link

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba zdecyduję się na zewnętrzną TOTAL FM SV. Pozdrawiam.

 

Edit:

czy taki kabel ok 5m będzie odpowiedni?

Czy inny?

http://ast-anteny.com.pl/c/pl/22_113/1/1/0/long/przewody+koncentryczne.html

 

Edit:

antena kupiona, kabel antenowy też, zasilacz i nawet przejściówka bo ze wzmacniacza wychodzi gniazdo zamiast wtyku.

 

Podłączone, małe zaskoczenie, bo w futrynie, przez którą puściłem kabel była podwójna blacha. Heh, musiałem wiertło kupić 8O

 

Teraz radio odbiera tak, że lepiej chyba się już nie da.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam taką "antenę" od wieży JVC i jest ogólnie kicha 8O to właśnie kawał drutu nawinięty na szpulę. Jak polatam z tym po pokoju to załapie, ale wtedy muszę stać z anteną w określonym punkcie co raczej wygodne nie jest 8O

 

Troche pozno ale umknal mi ten topic: kawal drutu nawiniety na szpule to antena do AM, na fale dlugie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, taką miałem w zestawie, ale mi chodziło o FM. Ta co kupiłem sprawdza się rewelacyjnie. Tylko trochę słabo przykręciłem kabel antenowy i mały niestyk powstał. Na razie docisnąłem i jakoś się trzyma a na wiosnę poprawię to, rozkręcę i zmontuje na nowo. Antena zaskoczyła mnie, myślałem jednak, że nie będzie, aż tak wysoka. Sięga mi aż po balkon sąsiadów wyżej 8O i lekko się ugina na czubku. Przykręciłem ją do barierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...