Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Co do DB vs Tygrys - chciałem z DB zdążyć zanim zrobią update, ale brakło expa i bujam się teraz 3001p. Jeżeli DB jeździ się tak samo (biorąc poprawkę na tier), to wolę Tygrysa. A co do Tygrysa... powtórzę się chyba - albo go od razu polubisz, albo znienawidzisz.

 

Mnie denerwuje to, że wprowadzili to niemieckie drzewko i tak jak wcześniej wiedziałem w co idę (Tiger itd) to teraz kumplowi się udało zbierał na DB i po zmianie drzewka odblokował sobie Tigera p :/ A co do samego tygrysa śmigam nim już, i wszystko mnie obija (od tieru >IV). Nie mam silników i działko mam stockowe... Nic nie przebijam i jeżdżę 30km/h. Muszę pozbierać kasę na 88mm i idę do L72 i znów w snajpowanie się pobawię (jak w PzIV i VK36). Swoją drogą polecieli sobie w c**** z tym Tigerem p i jego 200mm pancerzem z przodu :/ Zwykły Tiger to przy nim niestety zabawka aczkolwiek VK45 vs Tiger II (aka KT) to już zupełnie co innego. Wychodzicie na plus grając kociakiem I?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje małe przemyślenie: czy system balansu nie działa trochę tak, że rzuca nas najpierw do bitwy na naszym poziomie tierowym, jak nam dobrze pójdzie to rzuca nas do bitwy z wyższym tierem a jak tam nam kilka razy tragicznie pójdzie to znowu obniża trochę 'poziom trudności'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa tak. IMO to raczej jakieś równoważenie siły ognia i opancerzenia poszczególnych typów pojazdów. Szczególnie to widzę przy artylerii, jak np. w jednym teamie jest hummel, a w drugim su-5 i wespe. Co do balansowania czołgów/TD - mogę wróżyć.

 

Wychodzicie na plus grając kociakiem I?

 

Wychodzimy. Nie zawsze, ale wychodzimy:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Czasem zarobisz 7k, przy naprawach za 17... norma - niemieckie zabawki z wyższych tierów są drogie. "Normalne" zarabianie skończyło mi się na pz4. VK to już pierwsze minusowania i dokładanie do czołgu, na szczęście e8 ratuje sprawę (i to właśnie nim od wczoraj zrobiłem coś koło 600k w drodze do Tygrysa 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, jakie moduły do Leoparda ?

 

 

siatka maskujaca + lornetka/optyka + wentylacja

 

No i fajna gra mi sie ostatnio trafiła:

 

post-11500-0-97079700-1313409373_thumb.jpg

 

Troche killi uciekło bo grałem gładzikiem w laptopie :lol2:

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m4r rozumiem, że posiadając VK3001 p idziesz do Tigera p? ;)

 

Po patchu VK36 najczęściej wrzuca mnie do E75 VK45 Panterki & Tygryski II oraz naturalnie IS wszelkiej maści (IS-3, IS-4) jeśli chodzi o TD w postaci Ferdka już się przyzwyczaiłem do jego widoku natomiast gdy widzę JagdTigera mam ochotę wyjść z gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie jako trzeci upgrade do KW, oprócz gun rammera i wentylacji?

 

Ja wziąłem dużą osłonę, według mnie działa.

 

Z tego co wiem to jako tako dają sobie radę JagdPanz IV i Jagpanther , Ferdek i JT fajnie wyglądają na papierze ( Ferdek szczególnie ) - gorzej w grze .

 

Generalnie to chyba ruskie TD wysokich tierów są lepsze ( SU-152/ISU-152 czy UFO aka Object 704 ) choć nie mają tak celnych armat .

 

JagdPz to szajs, męczę go tylko po to, żeby odblokować JGPantera i dalej, ale i tak większą zabawę widzę w Su 152 i ISU 152 zwłaszcza jak odkryłem, że ISU nie należy grać pociskami HE tylko AP. Zabawa jest przednia, gdyby to działo jeszcze przeładowywało w 10sek. ....oj działoby się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh 20 porażek pod rząd. Ale fajne teamy mi się trafiały.

 

 

JagdPanz IV jest słaby, ale nie jest tragiczny, po prostu Lowe, IS, Tygrysy są dla niego za mocne. Dla mnie problem z niemieckimi TD to ich słabe działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opierając się na moich doświadczeniach

Panzer Jager 1 - dużo nie grałem, raczej szału nie ma

Marader 2- świetny TD. Przy dużym szczęściu można ściągnąć nawet KV.

Hetzer - też bardzo dobry TD ale tylko ze 105. Ma mało HP i czołgi z którymi walczy zdejmują go 1 strzale. Za Dzięki pancerzu pociski małego kalibru od niego się odbijaą

StugIII - sam TD jest dobry,ale ma słabe działa, ponadto walczy z IS, Tygrysami 2, T-29 itp

JagdPanzer - j.w.

 

Przed chwila widziałem co zrobiło Su-100, stary nie przekonasz mnie że niemieckie TD są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdek jest ok. Troszkę mniejszy DMG niż ISU ale Ferdek przynajmniej TRAFIA :D ISU po za tym nie ma armoru a Ferdkiem to można podbijać całkiem sporo.JPZ4 potrafi odbić nawet ze 128 z Ferdka :D lecz to szajs podobny jak Su-100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już SU-85 miał niezły wygar na armacie 107 mm - 300 dmg na AP , 360 DMG na HP ; przy armacie 122 mm to nawet 450 DMG leci na strzał .

 

SU-100 ma 230/330 DMG dla armaty 100 mm i do 465 DMG dla armaty 122 mm .

 

Ale kosztem celności i czasu ładowania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej JagdPanzer nie grałem ale ponoć jest lepiej.

 

I ciągle jak grałem Stugiem czy teraz JagdPanzer to pociski rykoszetują od wrogich czołgów.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, dobiłem do M4 shermana, w sumie M3 lee nie był taki zły tylko trzeba było nim grać w specyficzny sposób. Teraz nie mogę się przyzwyczaić do obrotowej wieży. :P

Tylko trochę jestem rozczarowany mobilnością jak na razie, zobaczymy czy lepsze gąsienice to poprawią bo na razie to nie jest za fajnie jak na mediuma. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram panzerem 4 , chyba już z 15 walki i tylko 2-3 zwycięstwa.

Rece opadają. Ciągle trafiam na takie fuajry ze głowa mała. Przed chwilą gość kory miał 2% rozwalił 3 ciężkie czołgi z mojej drużyny. W takim tępię t nie wiem kiedy ja ulepszę tego Panzera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pz IV robi się fajny z długą 75 i nową wieżą , dużo pomagają też gąski i najlepszy silnik ( tak jak w każdym czołgu ) - jak dobrze wylosuje to robi masakrę , sam miałem na nim 8 killi i kilka medali w jednej bitwie .

 

Choć nawet potrafi ugryźć HT w rodzaju Tigera I czy IS , nawet w walce z Lowe daje radę , choć odbiera mu po 1-2% HP .

 

Do tego dużo zarabia - średnio 10-15 kk na czysto .

 

Naprawa i ammo kosztują śmiesznie mało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zarabianiem to różnie, mi około 7k na czysto wychodzi. Ale ja nie mam premium. I fakt max ulepszony pz IV z załogą na 90% robi się całkiem przyjemny. Ale na walke w pierwszej lini niema co liczyć. Lepiej snajpić z jakiejś fajnej górki/krzaka. Można się zdziwić jak celne potrafi być jego działo. Z drugiej strony niestety często zdaża się że jest losowany jako odpowiednik KW które ma go na strzała :mur:

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Tygrysa 2. Pierwsza bitwa i... mułowaty, z mega powolnym działem, do tego exp idzie jak krew z nosa. Inaczej - bez premium masakra. Najgorsze, że się doszczętnie spłukałem i znowu trzeba parędziesiąt walk pograć e8, żeby mieć kasę na rammer/wentylację.

Mam nadzieję że za kilkanaście tys. expa będzie lepiej :lol: Jeżeli nie - wracam do pierwszej kici, albo jadę z Porsche.

 

 

No, dobiłem do M4 shermana, w sumie M3 lee nie był taki zły tylko trzeba było nim grać w specyficzny sposób. Teraz nie mogę się przyzwyczaić do obrotowej wieży. :P

Tylko trochę jestem rozczarowany mobilnością jak na razie, zobaczymy czy lepsze gąsienice to poprawią bo na razie to nie jest za fajnie jak na mediuma. :/

 

Potem jest lepiej. Aż do przesiadki na E8 - bo na starcie to też klocek, do tego z mizernym działem, a trafia na tygrysy 2 (mój rekord - 2 ferdki, obiekt i 3 lwy w teamie). Ale jak go zrobisz na elite, to można tym czołgiem już tyle namieszać, że żadnym innym nie da rady.

Wczoraj 700k zarobiłem na czysto (nawet na przegranej - uciułasz 6k, naprawy 3k; na wygranej - 20-25k, naprawy - 3k :lol: ).

Dawno nim nie grałem, ale nauczyłem się celować na tygrysie i jak się na niego przesiadłem, żeby pozarabiać, snajperzy + konfederaci się sypią gęsto (nawet się nie spodziewam, a tu odznaczenie). 25-40 strzałów (raz brakło mi AP :blink:), 95% wchodzi. Rekord penetrujących strzałów - bodaj 26 pod rząd.

 

Wlasnie kupilem ferdka. Alez to jest powolny kloc...

 

Widziałem w paru(nastu) bitwach, co potrafi ferdek. Jak ktoś go ogarnia i nie szarżuje bez potrzeby, to kończy z masą killów i odznaczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pz 4 wykonałem ok 350 bitw, mam go jako elite tanka z załogą na 100%. Ten czołg to istna masakra i jeśli nie wpieprzysz się na jakiegoś TD lub KV z olbrzymim działem odbierającym większość HP lub zabijającym na miejscu jesteś w stanie robić cuda! Miałem wiele gier w których KV padały po odebraniu 100% HP! Ba bywały gry gdy dwa takie czołgi padały od mojego Pz 4. Musisz pamiętać, że nie masz czołgu ciężkiego a co za tym idzie musisz uważać na każdym kroku! Zrób L70 i kitraj się po krzaczorach a będziesz wiedział co potrafi ten czołg. Szkoda tylko, że nie można już z niego dojść do hummela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...