Skocz do zawartości
joorvishoon

kolor gniazdka do SPDIF

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, mam idiotyczne pytanie, ale co poradzę jak nie wiem?

 

mam na płycie głównej z tyłu standardowy blok 6 gniazd jack - czarne, różowe, białe, pomarańczowe, zielone, niebieskie. Które z nich służy do emisji cyfrowego sygnału SPDIF? Nie ma tego w dokumentacji płyty głównej, i ogólnie sprawa jest tak prosta że aż trudno znaleźć. Windows pokazuje czarne w panelu, w googlu wyczytałem że pomarańczowe a w praktyce oba milczą i nie wiem czy robię coś źle, czy posiadam błędne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jeszcze nie spotkałem żeby jakakolwiek plyta główne miała S/PDIF z małym jackiem. Zawsze jest to albo normalne wyjście RCA, albo optyczne tos-link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. już podaję. przepraszam, to z rozpędu.

 

870-c45 od msi

 

Ale jeśli to co mówicie to prawda to hmm... zawsze mi się wydawało że SPDIF da się wyprowadzić z któregoś z Jack'ów, poprzez kabel Jack-RCA (po to chyba właśnie takie kable są). Płyta konkretnie nie ma żadnego dedykowanego spdif'a -> ani toslinka ani rca. Ale pod windą 7 w urządzeniu cyfrowym SPDIF w mikserze mam bezczelnie napisane żeby podpiąć urządzenie SPDIF pod wielofunkcyjne gniazdo Jack. I też wspomniany realtek ALC889 posiada funkcję takową.

 

Jeśli się mylę to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytajac manual do tej plyty natknalem się na to :

 

Dołączona grafika

 

czyli masz spdif, ale wyprowadzony na plycie glownej, nie na jacki

 

swoja droga to istnieja gniazda jack z wyjsciem cyfrowym dzwieku, ale czesciej sa stosowane w kartach muzycznych, nie w integrach

 

wtedy stosuje sie cos takiego, zeby podlaczyc zwykly kabel optyczny

 

Adapter reduktor optyczny S/PDIF TOSLINK-JACK (1331245994) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie podlacz to

 

SPDIF Gigabyte (1362212271) - Aukcje internetowe Allegro

 

lub zrob samemu jesli potrafisz,

 

nie napisales czy zalezy ci na wyjsciu coaxialnym czy optycznym

 

wolałbym coaxa, ale to chyba już nie ma większego znaczenia, po prostu nie wiedziałem że takie śledzie egzystują. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbym coaxa, ale to chyba już nie ma większego znaczenia, po prostu nie wiedziałem że takie śledzie egzystują. Dzięki za pomoc.

 

Optyk jest mniej problematyczny (nie ma pętli mas, nie ma ew. zjawiska uziemienia amplitunera poprzez gniazdo coax, co może być powodem uszkodzenia płyty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...