Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dostałem ASRocka A780GXH i muszę przyznać, że płytka jest kozacka. Zintegrowana dźwiękówka jeszcze lepsza niż w Asusie M3A78 (jak na moje ucho....), ma też kilka bajerów więcej. Proponuję jednak od razu dodać do uwag, że chłodzenie Auras Wave do niej nie pasuje, zapinka chaczy o radiator chipsetu i go przechyla. Z tym jednak sobie poradziłem wyginając zapinkę Aurasa xD Jak narazie jadę na integrze bo nie chciało mi się montować Radka i chyba tak już zostanie bo w gry nie gram. Wkórza mnie tylko nie działająca kontrola obrotów, pewnie trzeba coś w biosie przestawić, nie sprawdzałem jeszcze.

 

Poza tym, że musiałem prerabiać zapinke Aurasa to płyta jest świetna. Będę musiał sprawdzić jeszcze OC, jak przeskoczę na niej 3510MHz (wynik na asusie) to szczerze powiem, że ASRock przeskoczył Asus`a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie dostalem info od znajomego ze udało sie odblokowac na nowym Gigusiu 770-Ud3 rev.2.0, PhenomaII 550BE do X4. Narazie niewystepują problemy z uruchomieniem czy jakies dziwne zawiechy firefoxa czy AOD na asrockach ;) Test OC lada dzien jak sie wywali BOX-owe chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie dostalem info od znajomego ze udało sie odblokowac na nowym Gigusiu 770-Ud3 rev.2.0, PhenomaII 550BE do X4. Narazie niewystepują problemy z uruchomieniem czy jakies dziwne zawiechy firefoxa czy AOD na asrockach ;) Test OC lada dzien jak sie wywali BOX-owe chlodzenie.

To było na MA790FXT-UD5P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigus 770-UD3 rev.2.0 i PhenomII 550BE @X4

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

CPU-Z chyba jeszcze niekompatybilny bo widzi SB750, a to jest 710

 

Gry chodzą i co najwazniejsze firefox sie nie zawiesza :)

Orthos bedzie na dniach jak sie zmieni BOX-a na cos lepszego

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam płytę ASRock A780GXH/128. Komputer jest nowy dzisiaj zainstalowałem Windowsa Xp 32 bit. Problem mam z dźwiękiem. Na pulpicie i przy odtwarzaniu mp3 jest ok, ale w bf2 po załadowaniu filmików, w oknie logowania zaczynają się trzaski. Są ciche ale przeszkadzają. W czasie gry też sie pojawiają.Jakieś pomysły jak to rozwiązać ?

Edytowane przez Recive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz do oprogramowania od dzwieku, realtek zapewne, ja mam np. ikonke kolo zegara. I szukasz zakladki w "glosnikach" "domyslny format" lub czegos podobnego(kazda mobo moze miec inaczej) i masz ustawione na 24 bity, 48000Hz to zmieniasz na 24bity i 192000Hz (probkowanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha fajnie ^^ . Tylko, że to jest chyba w viscie a ja mam Windowsa XP 32 bit w którym czegoś takiego nie ma ? Wiec raczej nie zmienię tego próbkowania .. Jakieś inne pomysły ?

to poszukaj to w "dzwiekach" w panelu sterowania. Jak bys mial inną mobo to bys nie mial tego problemu :P

sprobuj zainstalowac najnowsze stery z strony producenta kodeka, nie wiem co tam teraz za wynalazki asrock pakuje. VIA albo Realtek.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu sterowania też nie ma czegoś takiego a przyspieszenie sprzętu mam na maxa. Inna mobo ha , tylko żę tutaj mi ja doradzali :/ Zaraz sprawdze ten EAX bo instaluje od nowa bf2. Realtek to nie jest ;D

Edytowane przez Recive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu wszystkich sterowników(mysz na PS/2)nadal nie działa mysz na USB.Podłaczyłem druga i to samo.Jedna to A4Tech laser a druga tego samego producenta na diodę.Po wgraniu sterowników za kazdym uruchomieniem komputera pojawia sie informacja aby wgrać PCI-Exp Device High Definicjon Audio i potrzebny jest plik hdaudbus.sys z Microsoft.Na płycie CD ze sterownikami nie ma tego pliku.Czy ktos miał podobny problem?Czy trzeba dodatkowe stery do myszy?

 

 

Problem myszy rozwiazany.Brak było sterownika urzadzenia USB interfejsu HID.Problem tak został rozwiazany: dwie myszy jedna USB druga zwykła PS/2 podłączone do komputera i w momencie kiedy system wykrył urzadzenie USB myszą zwykłą zaakceptowałem wgranie sterownika.Niestety nie mogę znaleźć pliku do tego Audio.

Edytowane przez kupon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czasem nie stery od cyfrowego audio od ATI ? ;) powinno być na płycie od mobo/ karty graf (o ile masz jakiegoś radeona HD poza tym zintegrowanym)

raczej nie mają nic wspólnego z myszą ;)

 

temat o asrockach masz przyklejony wyżej ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czasem nie stery od cyfrowego audio od ATI ? ;) powinno być na płycie od mobo/ karty graf (o ile masz jakiegoś radeona HD poza tym zintegrowanym)

raczej nie mają nic wspólnego z myszą ;)

 

temat o asrockach masz przyklejony wyżej ...

 

Nie mam innej karty graficznej tylko zintegrowana.Na CD ztej płyty nie ma takich sterów.to były dwa tematy w jednym poscie i nie łaczyłem braku mozliwosci podłączenia myszy z tymi sterami.Chodziło mi o oddzielne stery do myszy czy sa potrzebne do tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówiłeś że nigdy Asrock :wink:

E tam, kiedy to było, teraz wiem, że asrock wcale nie jest zły. Rano się biorę za OC, poszukam też jakiegoś zamiennika dla chłodzenia chipsetu, bo ten pseudo radiator bardzo źle mi się kojarzy (wspomnienia z AM2XLi.....).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ta płyta głowna Asrock M3A780GHX/128 nadaje sie do odblokowania 4 rdzenia na procku Phenom II x3 2,8 720 , oraz do spokojnego podkręcania go ? Jeśli nie ona to jaka będzie lepsza w tej cenie? Dzięki za pomoc.

Edytowane przez razer18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam problem z bootem, to pikuś. Ale inni donoszą że są problemy ze stabilnością w określonych sytuacjach. Przydało by sie żeby paru AsRocowców z tym problemem sprawdziło na innych mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomału pojawiają sie Athlony II 400, 405 X3 (Rana) ponizej przedstawiam Validy z magiczną barierą 3,6-3,7ghz na Asrocku ;)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=541589

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=541591

 

Ciekawostką jest tez to, ze rdzen Rana bedzie w Athlonach II X4 wiec modele X3 rowniez są podatne na unlocking.

http://my.ocworkbench.com/bbs/showthread.php?p=446957

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest tez to, ze rdzen Rena bedzie w Athlonach II X4 wiec modele X3 rowniez są podatne na unlocking.

http://my.ocworkbench.com/bbs/showthread.php?p=446957

Fajnie, Asrocki dały radę odblokować. Tylko czemu nie sprawdzili na M3A780GXH :neutral:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj wszystkie stery (poza tymi od dźwięku), ściągnij najnowszą paczkę z Catalystami (tam też są stery do płyty) i zainstaluj.

 

z jakiej strony ściągnąć i jaki rodzaj(numer)sterów.Czy chodzi o to ATi CATALYST 9.2.

Edytowane przez kupon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...