Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość memel

Jest pokazane, że max mnożnik to 31.5, a proc jest aktualnie na 3GHz.

faktycznie. Sorki ale mam ostrego kaca, dwoi mi sie w oczach jeszcze.

 

Ale to i tak fake. PII 710 mają laserowo zablokowany mnoznik albo procek jest w wersji inżynieryjnej.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

Nie wiem co to wnosi do malowania ??

 

o matko boska. przetlumaczyc ci na polski?

Zapomnij o malowaniu a link odnosi sie do postu gdzie ten magiczny unlocking nie dziala

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdzie nie pisze że fizyczna ingerenci nie pomoże:]

Tam nie ma gdzie fizyczne ingerować, to nie s.A gdzie po malowaniu można było odblokować mnożnik czy cache. Jak nie wierzysz to poszukaj fotem procków chocby pod s939 bez czapy, a zobaczysz, że oprócz rdzenia nic tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam płyte a780gxh ale mam problem wszystko podłaczyłem zasilanie do płyty 20pin + 4pin i 4pin wszystkie kabelki z obudowy do komputera, ale komp nie startuje wszystkie wiatraki chadzą a komp nie startuje czarny ekran na monitorze i nic nie wydobywa sie z spekera ?? co to moze byc z góry thx

 

Asrock 780gxh

phenom 720

ocz 2x2gb 1066

ocz 500w

his 4850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz kabelki z obudowy, wszystkie, nawet power i reset. Uruchom kompa śrubokrętem czy czymś innym metalowym i zobacz czy odpali. Często jest tak, że np źle podłączone USB powoduje takie akcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam płyte a780gxh ale mam problem wszystko podłaczyłem zasilanie do płyty 20pin + 4pin i 4pin wszystkie kabelki z obudowy do komputera, ale komp nie startuje wszystkie wiatraki chadzą a komp nie startuje czarny ekran na monitorze i nic nie wydobywa sie z spekera ?? co to moze byc z góry thx

 

Asrock 780gxh

phenom 720

ocz 2x2gb 1066

ocz 500w

his 4850

 

Podłącz tylko 20 pin i 4 pin i powinna ruszyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie pomaga, wyjąłem płyte z obudowy podpiąłem tylko prock i nic zadnego pykniecia wiatrak chodzi i nic wiecej, z zasilaniem tez kombinowałem, no cóż w ponniedziałek bede ja serwisowac, i zobaczymy co jest z nia nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj jeszcze z pamięciami, włóż tylko jedną, powkładaj je w inne sloty, wyjmij baterię na kilka minut.

nic nie pomaga, jak wyjmę pamięci żadnego odgłosu w spekerze

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1358854.html

 

tu gosc miał podobny problem (raczej jego kumpel) pytałes sie go na gg i pomogął zmiana biosu w serwisie przez programator, ale nie wie czy wczesniej speaker sie odzywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym chłodzisz?

Masz problem z bootowaniem?

Brak problemow z bootowaniem. Chlodzenie BOX (1,3k rpm)wspomagane obudowa CM ELITE 334 - 120mm z przodu(1,3k RPM) i 120mm z tylu obudowy(1,3k RPM CoolerMaster boxowy dostarczany z obudowa).

Idle 44C.

Wszystko na napieciu procesora 1,25V, sprobuje jeszcze go obnizyc:)

@down

Najblizsze zakupy to Corsair 400W i 9600GSO:)

Edytowane przez Pagode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja z oc na 2x2 GB?

Generalnie spróbuj timingów:

tCL, tRCD, tRP = 5T

tRAS = 17 - 18T

tRC = 24 - 26T

tRRD = 5T

tWR = 3T

tWTR = 6T

CR = 2T

Addr/Cmd Fine Delay = Disabled lub 1-3

CS/ODT Fine Delay = Disabled lub 1-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie pomaga, co z tego że się uruchamia na 400, jak i tak mizerne taktowanie.

Poza tym na żadnych ustawieniach nie mogę Windowsa zainstalować :/ Bluscreen i koniec:/. A na już uruchomionym wszystko działa stabilnie.

a na 2x2 jeszcze nie prubowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam problem z moim asrockiem a780gxh/128 , otóż gdy wymieniałem częsci ze starych ( intel socket 775) zostawiłem sobie dysk ale go nie sformatowałem , windows nie wstaje , pisze do was teraz z awaryjnego ale nie o to chodzi

 

gdy chce przeinstalować windowsa , to wrzucam płytke , resetuje , ale nie chce się bootować ... w biosie mam ustawione żeby bootowąło z dvd ale dalej nic ... nie mam pojęcia co zrobić ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tamtego problemu z tragicznym o/c pamięci na innych div niż 800, i niemożności zainstalowania visty od nowa:/. mam taki problem że łączyłem ACC, X3 @x4 system widzi go jako x4 ale w wydajności pokazuje 3 rdzenie, cpu-z widzi go jako x4 ale ilość rdzeni pokazuje jako 3 :(

Poza tym przydała by się opicja TRFC moje pamięci najlepiej działają na wysokim 3xx

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak njnowszy, co do instalacji spotkałem wypowiedz gościa (miał bardzo podobnego) bluscreena do mnie. Problemem okazało się że płytka nielubi się z jego dyskiem, po wymianie dysku wszystko chodziło cacy dysk Segate 160gb

Na końcu bluscreena jest napis tcpip .....

Po wielkich bojach zainstalowałem system, ale mam taki problem:

Bład przy karcie graficznej menadzeże urządzeń, instaluje stery ale błąd widnieje dalej. Niezależnie czy używam karty zintegrowanej czy integry.

Identyczny błąd mam z sieciówką, ale zależnie od sterowników mam błąd 39 albo 10

W trybie awaryjnym sterowniki instalują sie poprawnie

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...