Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam pewien problem, a mianowicie:

 

moja płyta to AsRock 870 Extreme 3

procesor to phenom II 955 (bez BE) 125W c3

zasilacz seasonic

 

gdy ustawię napięcie Vcore w biosie na 1.3V to w windowsie w programie CPU-Z pokazuje mi 1.3V, natomiast gdy ustawię 1.45V to pokazuje 1.55V (C'n'Q wyłączony). Czy może wiadomo czy moja płyta zawyża napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięciami w cpu-z nie masz sie wogóle co sugerować , ja mam faktycznie 1,36 na procku a cpu-z pokazuje 1,2v. Jak chcesz wiedzieć jakie masz napiecie dokładnie na CPU to miernik w łapki i mierz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miernika niestety nie posiadam, dodam, że jak ustawiłem 1.4V w biosie to w biosie pokazywało 1.44V

 

miernik możliwe, że jutro bd miał, ale potrzebna mi dzisiaj ta wiedza;P jutro mogę zmienić procesor bo dostałem bez BE a zamawiałem z BE i chce sprawdzić do ilu ten sie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem cos pod plyty GB

1 SPOSÓB

Wchodzimy do biosu, przyciks [DEL]

Wchodzimy do [MB Inteligent Tweaker(M.I.T.)] potem [Advanced Clock Calibration] i zaznaczamy:

[EC Firmware Selection] na [Hybrid] a [Advanced Clock Calibration] na [Auto]

 

2 SPOSÓB

Wchodzimy do biosu, przyciks [DEL]

Wchodzimy do [MB Inteligent Tweaker(M.I.T.)] potem [Advanced Clock Calibration] i zaznaczamy:

[EC Firmware Selection] na [Hybrid] a [Advanced Clock Calibration] na [Auto]

Wracamy się i wchodzimy do [DRAM Configuration] i ustawiamy [DCTs Mode] na [unganged]

 

JEŚLI WCIĄŻ NIE DZIAŁA

Wchodzimy do biosu, pierwsze co robimy to naciskamy CTRL + F1 , poczym zamiast 6 opcji w lewej kolumnie mamy już 7.

Następnie wchodzimy w odkrytą zakładkę [Advanced Chipset Features] i ustawiamy [sB750 Spread Spectrum] na [Enabled]

 

Przy okazji najlepiej wyłączyć nieużywane funkcje jak [Onboard 1394] czy [Drive A] itp.

tylko jak to sie ma na asrockach ? probowal ktos, sa w ogole te opcje? i czy jest jakas szansa w moim przypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu vcore - podbij 1,4V a nawet 1,45V, licząc vdropa to w sumie i tak dużo nie jest,

cpu-nb - 1,3V starczy,

nb - 1,2V,

 

jak nadal niestabilne to już nic nie wymyślisz - podkręć 2jajka na 4Ghz i różnicy w większości gier nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nb voltage i cpunb to to samo? bo nie mam cpunb mam tylko nb voltage i nb freq multipler

 

po ustawieniu

cpu voltage na 1.4

nb voltage 1.3

i ust:

 

core1 0

core2 1

core3 1

 

core1 1

core2 0

core3 1

 

core1 1

core2 1

core3 0

 

nadal dzieje sie tak samo, do wyboru trybu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że radiator na NB na moim Asrocku M3A770DE nie jest przyklejony 'na stałe' tylko rusza się na boki - czy to 'normalne'? W dodatku jest cholernie gorący, z resztą radiator na SB tak samo parzy. Nie da się utrzymać ich dłużej niż 10-15sec. To samo pytanie - 'ten typ tak ma'? Proc to PII 555 BE C3 X2@X4. Wszystko stock, 'jedynie' odblokowałem rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś posiadac miernik temperatury elektroniczny.... ( pirometr )

Jesli jednak nie masz a chcesz by temperatury były nizsze to zadbaj o prawidłową wentylację obudowy...

 

P.s Dobrze ze nie masz gigabyte na 7xx to wtedy asrock przy nim to zimny trup ;)

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym radiatorem też sie zainteresowałem po kupnie płyty i go dość często macałem :P Może to dziwne, ale nieraz był chłodny a nieraz gorący nawet w spoczynku na stock, nie wiem od czego to zależało, myślałem że od styku z chipsetem bo też my się chybotał na boki :) Po wymianie budy na Anteca i zarzuceniu 5 wentylatorów do środka zamknąłem bok i przestałem się interesować tym chipsetem bo gdzie jak gdzie ale w takich warunkach nie może sie nic mu stać, jak nawet procek odblokowany do X4 @ 3,6ghz chodzi w pasywie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie zmonotwałem zestawik opart o Asrocka 870 extreme3. Niestety pojawił się problem przy konfiguracji RAID. W biosie gdy probuje ustawic dyski pod raid wskazuje mi tylko na porty 5 i 6. Na plycie porty numerowane sa od 1-5. Ktoś spotkał się z tym problemem ? Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że w BIOS-ie dyski "znikają" po przestawieniu trybu na RAID jest normalne. Zajrzyj do instrukcji!

O ile dobrze pamiętam, to w celu konfiguracji RAID-u bootowało się komputer z płyty ze sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tryb Ganged i ungagned...no ok ale w biosie nie ma opcji wyboru ( sig ) i na stałe jest ungagned ...

 

Ma ktos pomysł jak przełaczyć się w ganged ? ( potrzeba mi tego trybu na 40 sekund testu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...