Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawiłem stabilnie offseta na 0.17 po 12h wypiekania primem moje napięcie procesora skoczyło na 1.5 .... więc trochę za dużo chyba :/ a na początku miałem max 1.44 ( po 3, 4 h ), jest może jakiś sposób na zmniejszenie tego v .... ? Może włączę speed stepa ?( w spoczynku vcore jest również 1.5 no chyba ze po wypiekach się po jakimś czasie zmniejszy ? )

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile uistawiłeś pracka że masz takie duże napięcie. A offset 0.17? Nie wim czy wogole taki da sie ustawic a jezeli tak to bardzo duzy cos.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile uistawiłeś pracka że masz takie duże napięcie.

 

napięcie mam na auto ... wpisujac ręcznie miałem zwieszki co 5 sekund .... Proponujesz wpisać ręcznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Npaisz cos wiecej. Jakla płyta, jaki procek, jaki mnożnik, jakie ramy i jaki offset dokładnie?

 

Juz widze :) Ale ramy Gskill 1600mhz 5 5 5 24 cl5? - jakie 2 x 2 i jakie napiecie.

 

4700 bedzie cieżko na takim chlodzeniu. Daj mnożnik na 46 na początek. Offset daj na + 0.050. Pamięci ustaw recznie na 1600 + timingi i napięcie recznie. Kalibracje daj na High.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Npaisz cos wiecej. Jakla płyta, jaki procek, jaki mnożnik, jakie ramy i jaki offset dokładnie?

 

Juz widze :) Ale ramy Gskill 1600mhz 5 5 5 24 cl5? - jakie 2 x 2 i jakie napiecie.

 

4700 bedzie cieżko na takim chlodzeniu. Daj mnożnik na 46 na początek. Offset daj na + 0.050. Pamięci ustaw recznie na 1600 + timingi i napięcie recznie. Kalibracje daj na High.

 

 

Płyta Asus P8P67 Pro rev.3 ( bios najnowszy ), procek Intel 26000k 3.4 Ghz, Ram G.Skill RipjawsX DDR3 16000 4x4 CL 9-9-9-24 1.5V, napiscie procka na manual i przydzielanie na auto i offset 0.17 a mnoznik 47x100 ..... kurcze wszystko stoi stabilnie tylko te 1.5 jest za wysokie .....

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Deluxe i działa ok.

 

htw daj offset +0.050

 

przy 0.05 mam resecik .......

 

 

dalem + 0.100,

 

pamieci dalem wg profilu XMP

 

nastepujace parametry mam tak :

 

kalibracja high

VRM fracurency manual i pozniej 360

Phase control Optimazed

Duty control T.Probe

CPU current Capability 100 %

 

btw ile ustawiles vcore cpu .... masz auto czy wklepales recznie ?

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 0.05 mam resecik .......

 

 

dalem + 0.100,

 

pamieci dalem wg profilu XMP

 

nastepujace parametry mam tak :

 

kalibracja high

VRM fracurency manual i pozniej 360

Phase control Optimazed

Duty control T.Probe

CPU current Capability 100 %

 

btw ile ustawiles vcore cpu .... masz auto czy wklepales recznie ?

 

Vcore na auto mam. Ale jaki masz mnożnik? Phase daj na extreme, Cpu current na +130.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dałem jak sugerowaliście : offset 0,050, phase na extreme cpu courent na 130 mnożnik na 46 ( 46x100 ) i ramy wg specyfikacji wklepałem recznie. Jade juz 30min primem testem blend czyli wszystiego po trochu i jak do tego momentu mam stabilnie, napiecie jest rowniez przyzwoite bo max. 1.368 ( ciekawe czy skoczy po wypieku ) ... trzeba czekac teraz odezwę sie za parę h, aha mowicie ze z 47 bedzie ciezko ... ? moe podkrecic troche szynę ?

 

no i pierwszy resecik za nami zwiększyć offset'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że te asusy jakieś problematyczne są :/ ,jacekcz ,ud4-b3 warta uwagi? ud5 i ud7 dobrze kręcą cpu u ciebie ?

 

pierwsze testy potwierdzają, ze B3 gorzej kręci niż B2. UD7/b3 wymaga wyższego vcore niż ud5/b2. nie jest to dużo bo coś koło 0.03 ale zawsze coś. Mowa o 5.0GHz.

 

 

testuję dalej.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze testy potwierdzają, ze B3 gorzej kręci niż B2. UD7/b3 wymaga wyższego vcore niż ud5/b2. nie jest to dużo bo coś koło 0.03 ale zawsze coś. Mowa o 5.0GHz.

 

 

testuję dalej.

 

Wstrzymałbym się z takimi wyrokami. Testujesz na dwóch różnych modelach, nie wiesz przecież jak procek szedł na UD7/B2 :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to przez ramy. 4 x 4 jest cieżko ustawic. Zwieksz napiecie pamieci moze.

 

dałem 0.07 i od 7 rano bez zawieszki .... 47 będzie ciężko ? Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś spakowałem płytkę do wymiany na b3, jestem ciekaw jak długo bedzie trwała wymiana, ma ktos moze doświadczenia w tym temacie

 

W czwartek ma być u mnie kurier z B3 w zamian mam mu wręczyć moją starą, ale nie wiem co tam Asus wymyślił :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny_ali ,twoja ga-p67a-ud4 dobrze sie sprawuje ? vdroop tobie działa i jak z oc na tym mobasie ,trudny booting czy cos ,brałbyś tego mobasa po raz kolejny jak stałbyś przed wyborem asusa p67 pro i ga ud4 b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem nad Asusami, ale szybko mi przeszło jak pojawiły się tajemnicze problemy oczywiście zniknęły z upływem czasu. Problemem (może zaletą) Asus'ów imho jest UEFI. Narzędzie potencjalnie potężne, ale jak było na początku przyprawiające o ból głowy. Jako sceptyk staram się brać stare sprawdzone rozwiązania dlatego wybrałem UD4 z biosem Award'a od którego zaczynałem zabawy z oc. Osobiście jak jeszcze raz bym kupował to raczej wziąłbym to samo (może jakiś Asrock extreme 6, chociaż uważam, że jest to dokładnie to samo co Asus). Problemów z boot'owaniem nie ma chociaż jak pocisnę za bardzo pamięci to potrafi się pogubić i musi przywracać bios. Co do vdroopa to nie wiem o co pytasz? Vdroop nie ma działać, pożądane jest aby go w ogóle nie było co jest czasami ciężkie do uzyskania, bo płyty nie są w stanie podawać idealnego napięcia na procesor. Jeżeli pytasz o offset (spadki napięcia bez obciążenia) to działa to wyśmienicie, chociaż nie wiem jak wpływa na stabilność w grach, bo w takich prime'ach czy linx'ach wychodzi, że nie wpływa. Co do stabilności to te moje 4,8GHz jest raczej mało stabilne przy napięciu 1,42V i zjechałem do 4,7GHz, ale bardziej pobawię się na nowej płycie. Wszystko oczywiście ustawione jest z offset'em, więc o procka się nie martwię :wink:

 

BTW. Kup w końcu cuś, bo widzę, że za dużo myślisz :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie trochę mi podpowiedziałeś ,ale wszystkie płyty p67 mają jakieś dziwaczne problemy ,najbardziej zależy mi na kontroli vdroop i żeby płyta stabilnie pracowała 24/7 pracuje w programach 3d ,rendering itp... procek nie może się zawieszać pod czasz 2-godzinnego renderu ,na msi miałem gorsze problemy i nie chce ich znów napotkać.

 

powiedz mi tylko czy napięcie ustawione ręcznie pod obciążeniem jak i w idle ,spada i się rusza jakoś? LLC na enabled i disabled działa dobrze ? ,wezmę chyba tego gigabyte ud4 z b3 ,fajne mobo ,i ładne ,ma jakieś bajery do dźwiękówki zintegrowanej ? jakieś thx pro studio ,czy coś

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...