Skocz do zawartości
costi

PS Vita

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne już teraz sprzedają Vitę poniżej kosztów. Widocznie nie mogą sobie pozwolić na obniżki, to jest kawałek solidnego sprzętu. Topowe smartfony są z dwa razy droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony to niech pomyśli o jakiejś obniżce, bo ceny za konsole a już w szczególności za akcesoria to jakieś kiepskie żarty. Albo niech się potem nie dziwią, że im sprzedaż nie idzie i wszyscy się przesiadają na tablety i sp.

 

A myślałem, że chociaż na forum komputerowym nie będę musiał czytać takich bredni.

 

Konsolowców to jeszcze rozumiem bo większość pewnie ledwo wie co to procesor, ram i karta graficzna , ale żebym na forum hardwarowym czytał , że Vita kosztuje za dużo kiedy w środku siedzą bebchy kasujące telefony za 500 euro ?

 

Sorry za post pod postem.

 

Oplaca sie za 220 $ CAD wersja Wifi? Czekam na nizszy kurs a do kraju wracam dopiero w sierpniu. Czy poza Kanada beda dzialac gry kupowane w Europie? Jak zreszta internet czy inne uslugi. Czy nie bedzie jakis ograniczen po prostu.

 

 

Modem 3G może mieć Sim-locka (w stanach ma na AT&T, w europie nie mają, w Kanadzie nie mam pojęcia)

 

Dalej - na konsoli ustawiasz jedno konto na konkretny kraj. Bedą ci na nim chodzić gry na kartach pamięci z każdego regionu bo sprzęt nie ma region locka, ale regionalizowana jest zawartość cyfrowa - więc jak kupisz coś z PSNu to będzie chodzić tylko na koncie z którego kupiłeś. Podobnie wszelkiej maści kody DLC/online passy - jak ustawisz je na Polske ( a przy obecnym kursie Euro to nie jest zly pomysl) to gry kupione w Kanadzie będą chodzić ale DLC do nich nie i po necie nie pograsz jak wymagają online passa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekam na cenę, bo skoro jest na poziomie na jakim jest to mam prawo oczekiwać czegoś więcej niż 2 gier na krzyż. A skoro nie są w stanie tego dostarczyć to niech opuszczą odpowiednio cenę. Może nie jest ona kosmiczna, ale jest wysoka w stosunku do tego co to urządzenie (obecnie) oferuje. Proste. A co do gier to moim zdaniem premiera Vity chyba nie do końca została przemyślana. Bo na starcie było za mało naprawdę mocnych tytułów, a konkretna dostawa szykowana jest już tradycyjnie na końcówkę roku. A co w międzyczasie? Nawet wzbogacanie o nowe bajery typu YouTube (IMO powinno być od początku) idzie dość mozolnie. Sony poważnie powinno zacząć działać coś ze swoją konsolką przenośną, bo śmierć przyjdzie dużo szybciej i niespodziewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakby była tańsza, a jednocześnie w dobrym tempie Sony dorzucałoby kolejne features to znalazłaby się pewna (niewykluczone całkiem spora) grupa odbiorców, którzy gry traktowaliby gry jako jedną z WIELU możliwości jaką daje taki sprzęt i wtedy nawet przy braku system sellerów można to sobie rekompensować w inny sposób. Ale Sony postanowiło, że zrobi sprzęt stricte do gier tylko zapomniało o samych grach. W tym momencie jak nie ma w co grać to nic dziwnego, że większość wybiera taki czy inny telefon, który pod względem różnorodności zastosowań bije Vite na głowę, a nawet cenowo jest to zdecydowanie bardziej opłacalny zakup. Ja po prostu myśląc o obniżce mam na myśli wyjście z sytuacji w której obecnie znajduje się ta konsola: skoro nie ma gier to obniżcie cenę jeśli chcecie w ogóle myśleć o przyszłości tej zabawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz na E3 to sie niczym konkretnym nie popisali jesli mowa o grach. A cena za PS3 w Kanadzie to tylko 180-200$ jak dobrze poszukasz. Nawet w zwyklym sklepie typu Walmart PS3 kosztuje taniej od Vity. Za drogo im ta konsolka wyszla i do tego brak gier. Oj start to maja nieciekawy. Wzialem zimny prysznic i mi przeszlo na razie z zakupem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dostałem do rąk Vitę w wersji Wi-Fi/3G, i o ile byłem sceptycznie do niej nastawiony to okazuje się że całkiem fajna zabawka :)

Z gier póki co mało, startowe tytuły są gorzej niż słabe (diving, table soccer i coś tam z fajerwerkami).

Ale już taki Rayman wciągnął mnie bardzo, posiedzenia na tronie znacznie się wydłużają :lol:

Czekam jeszcze na Uncharted, demko wygląda całkiem zacnie i nawet mnie zainteresowało.

Z gier PSP zassałem z ciekawości Tekkena 6 no i szału nie ma - widać że gra robiona na poprzednią generację i razi pikselami.

Przeglądarka www działa też tak se - brak płynnego przewijania stron jest chyba najbardziej denerwujący, dodatkowo można zapomnieć o flashu.

Fajna jest z kolei wersja Skype'a z obsługą wideło-rozmów.

Ogólnie bardzo interesująca konsolka, pewnie w podróży się przyda:)

 

Jeszcze jedna rzecz mnie interesuje na którą trafiłem przeglądając PS Store - co to jest network pass? Czyżby Sony szło śladem MS w kwestii grania online?

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca tak różowo, bo część gier nie będzie działać. I niestety chodzi o system sellery jak Uncharted czy Wipeout. Zresztą jakoś totalnie nie przemawia do mnie idea tych mini konsolek, a tym bardziej granie w gry w niskiej rozdzialce na 50" FHD. Dużo ciekawszy news to ulepszona i tańsza Vita.

 

Wysłane z Memo Pad HD 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie my jesteśmy odbiorcami tego sprzętu, tylko ludzie którzy chcieli choćby kupić Ouyę dla pierdółkowatych gier na dużym ekranie, a teraz mają najlepsze tytuły dostępne. Tylko parę gier jest nieobsługiwane, a być może do niektórych wyjdą patche przystosowujące pod obsługę bez ekranów.

 

http://www.dualshockers.com/2013/09/10/playstation-vita-tv-already-sold-out-on-amazon-japan/ Trzeba przyznać że trafili w 10 z tym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko parę gier i aż parę gier biorąc pod uwagę jakie tytuły wypadły. Mi przyszło do głowy inne zastosowanie i wtedy to ma sens: podpiac to do systemu AV w samochodzie. Kilkucalowy monitorek i taka konsolka pozamiatalaby każdy samochodowy infotainment obecnie dostępny.

 

Wysłane z Memo Pad HD 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mówisz o grach z Vity, a jest jeszcze ogromna biblioteka gier z PSP i PSOne :) Ja i tak w końcu kupię normalną Vitę właśnie ze względu na możliwość grania poza domem, ale jeśli Vita TV dorzuci jeszcze parę możliwości to kto wie,.

 

Pomysł rzeczywiście ciekawy, do tego dorzucić jeszcze mobilny internet i możemy grać w aucie w gry z PS4 (pod warunkiem że w domu pod tv jest takowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psp i Ps one? Come on, przy możliwościach jakie daje Vita kto będzie sie cofał do prehistorii? Ja na Vite sie czaje od dłuższego czasu, ale była za droga i jednak gier jak na lekarstwo. Jak teraz ma byc tańsza i lepsza to może na Święta kupię skoro z next genem jeszcze sie wstrzymam. Jedną rzecz mnie tylko dziwi: wcześniej mówili ze gry z PS4 będzie można streamowac bezposrednio na Vite via Wifi, a teraz ze taką możliwość da dopiero to nowe pudełko. Coś ominalem albo źle zrozumiałem?

 

Wysłane z Memo Pad HD 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie dlatego nie jestes odbiorca docelowym tego pudelka, jest od groma ludzi ktorzy chca pograc w starsze tytuly i nie obchodzi ich grafika.

Kazda Vita + Vita TV bedzie mogla streamowac PS4, nawet w ktorejs reklamie z poniedzialku było widac jak laska laczy się z restauracji z PS4 w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212 - Gry z PS4 będziesz mógł streamować na Vitę bez żadnych dodatków. :) A i polecam urządzenie, kupiłem w niedzielę i jak na razie wciąga, nawet te darmowe gierki są całkiem przyjemne :D No i oczywiście jeżeli kupujemy Vitę, trzeba także koniecznie dokupić PS Plus, bez tego ani rusz przy aktualnych cenach gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie dlatego nie jestes odbiorca docelowym tego pudelka, jest od groma ludzi ktorzy chca pograc w starsze tytuly i nie obchodzi ich grafika.

Kazda Vita + Vita TV bedzie mogla streamowac PS4, nawet w ktorejs reklamie z poniedzialku było widac jak laska laczy się z restauracji z PS4 w domu.

 

 

Czyli chcesz mi poowiedzieć że na małym 5 calowym ekraniku będę mógł grać w gry z PS4? Jak Killzone czy miejmy nadzieje Uncharted 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo kupujesz subskrypcje powiedzmy na miesiąc to będziesz miał zarówno na PS3/(potem PS4) I PS Vita. Jest to obsługa obejmująca wszystkie 3 platformy. No prawie, bo PS4 jeszcze nie ma na rynku ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, co miesiąc są jakieś gry zarówno na PS3 jak i Vitę, a w listopadzie (przynajmniej w amerykańskim, jeszcze nie wiadomo co w europejskim) będą już 2 gry na PS4:

http://blog.us.playstation.com/2013/10/31/playstation-plus-november-preview/

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzucamy sie z kilkoma osobami na Vite dla kumpla i przy tej okazji zahaczyłem o sklep z konsolami. Wg sprzedawcy Vita Slim ma pojawić sie w Polsce juz w styczniu. Cena nizsza o jakieś 150-200 złotych wiec obstawia sugerowaną na 599. Żadne potwierdzenie, ale niby takie info przekazalo Sony. Jak faktycznie będzie za taki pieniądz to chyba mozna poważnie pomyśleć nad zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...