Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

W momencie gdy ustawiam w biosie Turbo Boost Power Limit na Manual, znika mi opcja zmiany LLC. Jak przestawie Turbo Boost Power Limit na auto, LLC znowu sie pojawia. Z tego co widze, wy jednoczesnie ustawiacie Turbo Power Limit na Manual jak i LLC, u mnie jest to niemozliwe. O co chodzi? Bios w wersji 2.00.

 

potwierdzam sprawdzilem to z biosem 2.0b i nie znika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pro3 oprócz c1e, c3, c6 jest coś jeszcze odpowiedzialne za oszczędzanie energii?

znalazłem(speedstep) mam teraz kilka pytań:

1 z turbo boost power limit pierwsze dwie opcje ustawic na 250?

2 llc przy vcore fixed lev2, a przy offset lev4-5?

3 jest jakas zasada przy ustawieniu offsetu(od jakich wartości

zacząć)?

Edytowane przez STALKERqwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem skad te raporty w necie jakoby Extreme 3 mial problemy z okolicami 4500 Mhz

Pierwsza jazda probna za mna - wszystkie napiecia ustawilem sztywno na defaultowe, LLC level 5, napiecie procka na offset mode z +0,005V i dojechalem do 4600 Mhz ;) Pozniej juz zwiecha przy 4700 po kilku iteracjach Intel Burna.

 

Jak sie skonczy primegrid challenge to zalacze PLL override i zobaczymy czy potrafi wiecej, ale chyba bede celowal w ustabilizowanie 4500 na codzien przy jak najnizszym napieciu.

 

 

 

Na razie nie moge jeszcze do konca uwierzyc jak Asrock wpakowal tyle bajerow do plyty za 460 zeta:

 

SLI z 3 slotowym odstepem miedzy slotami, Vitru, SRT, przyciski power i reset na plycie, przycisk clear cmos wyprowadzony na tylni panel, 8 faz cyfrowych, chociaz troche przyoszczedzili na laminacie i mobo jest ciut wezsze niz zazwyczaj,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma problemy z nowym biosem 2.1 oraz myszką (np. MX518)? Moja zdecydowanie zaczęła wolniej chodzic (tak jakby było 800dpi a nie 1600dpi) oraz w UEFI ma zamienione osie...

Edit: faktycznie było 800dpi, na nowym biosie jakoś niemrawo działa mi przełączanie DPI. Problem w UEFI mam nadal

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mogę poprosić od kogoś ten UEFI do p67 Pro3 z poprawioną Load Line Calibrtion (ten z oznaczeniem P67P3200b.zip) bo za każdym razem jak próbuję go pobrać ze strony pctrieber nie ściąga się poprawnie i wywala błąd. Jeśli ktoś ma u siebie to proszę mały szybki upload i link. Będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mogę poprosić od kogoś ten UEFI do p67 Pro3 z poprawioną Load Line Calibrtion (ten z oznaczeniem P67P3200b.zip) bo za każdym razem jak próbuję go pobrać ze strony pctrieber nie ściąga się poprawnie i wywala błąd. Jeśli ktoś ma u siebie to proszę mały szybki upload i link. Będę wdzięczny. Pozdrawiam.

 

P67p3200b.zip - download. Darmowy hosting plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem z Asrock Z68 Extreme3 Gen3.

 

w manualu znalazlem info ze Sata3 jest obsługiwane przez dodatkowy kontroler i porty są popielate. ok.

 

Mam 2 x SSD C300 64Gb Sata3. Podłączam oba w Raid0 do popielatych złącz i co widzę:

jeden dysk sata 3gb/s drugi sata 6gb/s

 

próbowalem zonglowac kablami, dyskami, i płyta zachowuje sie tak jakby miala tylko jedno zlacze sata3. drugie chodzi jako sata2.

 

dodatkowo w specyfikacji tej plyty jest opis, iz drugie ze zlacz obsluguje hot plug i jest wspoldzielone z esatą.

 

Jak to ustawic zeby oba dyski smigały jako Sata 6gb/s ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zestaw pod Intel socket 1155:

 

płyta: ASRock P67 PRO3 (New B3)

procek: Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX

ram: 2 x Corsair DDR3 4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance

grafika: Radeon HD 6870 1GB DDR5

hdd: Samsung SpinPoint F3 HD103SJ

psu: Corsair CX500V2 500W

 

Instalacja systemu Windws 7 64bit przebiegła ok. Po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej podczas uruchamiania interfejsu Aero za każdym razem wyskakuje blue screen:

Cytat:

STOP: 0x00000116 (...)

atikmpag.sys

 

 

Co do tej pory zrobiłem:

1. atikmpag.sys wskazuje na sterownik od karty graficznej, więc podłączyłem kartę do drugiego kompa i tam na tym samym sterowniku działała.

2. sprawdziłem z inną słabszą kartą graficzną - GeForce 450 i ten sam BSOD 0x116, w tym samym momencie na pliku od sterownika nvidi (dokładnie nie pamiętam nazwy - zaczyna się od nvidia..)

3. Sprawdzałem z innymi pamięciami (2x4GB Goodram), mocniejszym zasilaczem (Chieftec 650W) - niestety to samo

4. Oddałem płytę główną do reklamacji - dostałem nową i to samo

5. Kupiłem inną płytę główną na tym samym chipsecie - Asus P8P67 LE R3.0 i to samo.

6. Instalacja Vist'y 32 bitowej opóźniła trochę pojawianie się BSOD 0x116

 

Wnioski:

1. Komputer działa dobrze na sterowniku Windowsowym - standardowa karta graficzna VGA

2. Karta graficzna jest dobra

3. Nie jest to wina płyty głównej

4. Nie jest to wina pamięci

5. Zasilacz powinien wystarczyć (mocniejszy nic nie zmienia, a powyżej 650W to chyba do CrossFireX)

6. Dysk twardy nie zmieniany, ale wątpię, czy jego uszkodzenie dawałoby tego typu objawy

7. Znalazłem opisy BSOD 0x116 w sieci, ale dotyczą one sporadycznie wyskakujących błędów, a nie systematycznie - zawsze podczas inicjowania sprzętowego wspomagania przez kartę graficzną .

 

Nie wiem co mam robić, co dalej sprawdzić :?:

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwa wina dysku twardego, ewentualnie procesora. Stawiam na to pierwsze.

Sprawdz na innym dysku. Procesorowi podbij napiecie lub zmniejsz ilosc aktywnych rdzeni.

 

@ tapatalk

 

Ilość rdzeni i możliwie wszystkie zmiany w Biosie zostały poczynione - bez efektów.

 

Głęboko wątpię w winę dysku, ale logicznie rzecz biorąc staje się on jednym z ostatnich podejrzanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uwierzycie, ale wina nie lezy w procesorze,dysku,płycie głównej, tylko w kablu SATA ?!?!?!?!

 

kupiłem 3 sztuki po 100 cm dlugosci. i na 2 dziala jako SATA III a na jednym z nich jako SATA II.

 

Więc jednak między SATA II a SATA III są różnice w kablu SATA.

 

Teraz działają oba jako SATAIII ^^, aczkolwiek zapis z dysku 2TB 5400RPM na raid0 z 2xC30064GB Sata3 jest wolniejszy bo ok 100mb/s niż zapis z raidu na dysk 2TB!! więc coś jest nie halo.

kopiowałem folder gry (14GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos co sie dzieje z asrockiem Z68 Extreme 3 Gen 3 ?

 

Wczoraj byl dostepny w 20 sklepach dzis wymiotlo go z oferty we wszystkich poza trzema ?

 

ASRock Z68 EXTREME3 GEN3 - Płyty główne - ASRock Z68 EXTREME3 GEN3 cena od 516.88zł

 

Teraz juz wrocil - 80-100 zeta drozszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Dla czego jak ustawie napiecie prockana offsed mode i dam żeby było większe o 0.005v pod obciążeniem od standardowego to w stresie podskakuje ono do 1,375v? w idle spada do 1.0v. zna ktoś odpowiedź na to pytanie? Procek jest podkręcony do 4,5ghz i pracuje z napięciem 1.250v, w idle jego mnożnik spada i chciałbym tez żeby spadało napiecie dla tego włączam funkcje offsed, ale ta funkcja w stresie ustawia za wysokie napiecie. jakieś rady?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie tak działa offset. Nie rozumiem ciebie. Najpierw w dwóch tematach zawracałeś ludziom głowę idiotycznym pomysłem jak ustawić częstotliwość procka i napięcie na sztywno, a teraz ci się odwidziało? Skąd nagle taka zmiana?

Działanie offsetu jest banalne i łatwo rozkminić jak działa. Skoro jeśli dodajesz +0,005 i otrzymujesz większe napięcie niż potrzebujesz to oczywistą oczywistością jest, że musisz jechać offsetem w stronę wartości ujemnych. Tyle razy to było powtarzane.

 

Odejmij na moje oko 0,070V i będziesz miał to co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

 

Mam problem, który powoduje, że nie mogę korzystać z komputera w wymagany przeze mnie sposób.

 

Mam płytę P67 Extreme6, dyski ułożone w RAID 1. Przy losowym "numerze" podłączenia dysku zewnętrznego do portów USB komputer zawiesza się albo wyskakuje BSOD. Zdarza się też, że jednocześnie odcinane jest całe napięcie ze wszystkich portów USB (mysz i klawiatura "gasną").

Po zwisie i ponownym uruchomieniu "na twardo" automatycznie uruchamia się Intel Matrix Storage Manager, który oznajmia, że weryfikuje poprawność zapisanych danych. Najczęściej w trakcie tej operacji wystarczy pierwsze podłączenie dysku zewnętrznego żeby ponownie zwiesić cały komp.

 

Nie ma znaczenia czy używam portów USB 2.0 czy 3.0. Wydaje się, że poprawnie działają tylko dodatkowe porty USB samej obudowy. Nie ma też znaczenia czy podpinam dyski zewn. z własnym zasilaniem czy te zasilane z USB. Dysków mam łącznie 8, z czego liczba różnych producentów/modeli oscyluje koło 6-7.

 

Nie udało mi się nigdzie znaleźć rozwiązania tego problemu, a to, co widziałem tutaj odnośnie problemów z USB dotyczy MB Pro3. Poza aktualizacją BIOSu, wszystkie sterowniki zaktualizowałem (w tym Etron USB 3.0 driver ver:1.x - teraz nie mogę jej sprawdzić dokładnie, ale na innym forum znalazłem stwierdzenie, że ta jest stabilna) .

 

Będę wdzięczny za pomoc! Kompa zaniosłem do serwisu (kupiony w ESC.pl), ale oczywiście nie udało im się powtórzyć problemu i zaczęli mnie mamić, że to wina wpinania dysków zewnętrznych do innej listwy albo przeskoków napięcia (nawet zasugerowali żebym się ubrał w antystatyczny kombinezon z maską!!!!). Jeśli tylko uda mi się w domu naprawić ten problem, to zrobię im największy możliwy czarny PR ;)

 

Dokładną konfigurację kompa będę miał wieczorem. Win 7 64-bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko uda mi się w domu naprawić ten problem, to zrobię im największy możliwy czarny PR ;)

Oszczędź nam tego, naprawdę. Sugestia serwisu z listwą zasilającą jest jak najbardziej słuszna. Widocznie w domu nie wszystkie gniazda masz połączone wg tego samego schematu. Czyli albo "udziwnionego polskiego" (faza z lewej strony, styk ochronny na górze) lub "europejskiego" czyli odwrotnie faza z prawej strony (tak jak w gniazdach przemysłowych).

 

Poza tym może masz problemy z zasilaczem. Idąc dalej, jeśli nie masz dysków na USB3.0 to nie podłączaj ich do portów USB 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędź nam tego, naprawdę. Sugestia serwisu z listwą zasilającą jest jak najbardziej słuszna. Widocznie w domu nie wszystkie gniazda masz połączone wg tego samego schematu. Czyli albo "udziwnionego polskiego" (faza z lewej strony, styk ochronny na górze) lub "europejskiego" czyli odwrotnie faza z prawej strony (tak jak w gniazdach przemysłowych).

 

Poza tym może masz problemy z zasilaczem. Idąc dalej, jeśli nie masz dysków na USB3.0 to nie podłączaj ich do portów USB 3.0.

 

Może byłoby to prawdą, gdyby nie to, że:

1. dyski zawsze podłączam do tej samej listwy, co komp

2. nie ma znaczenia czy używam portów 2.0 czy 3.0

3. z żadnym innym kompem nic się nigdy nie działo i problemów nie było

4. przez pierwsze 2 tyg użytkowania problem nie występował

5. muszę sobie sam poradzić z problemem, bo jak widać serwis tylko sobie jaja robi i przetrzymuje komputer nic z nim tak naprawdę nie robiąc (powiedzieli, że testowali go dwoma dyskami zewnętrznymi i kamerą - też mi testy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, mógłby ktoś z was mi doradzić w tym temacie link albo tutaj odpowiedzieć:)

 

Według najnowszego DriverPackSolution mam nieaktualne stery chipsetu, w tym kontrolera sata. Może one pomogą na dysk? Można zaufać temu programowi?

Edytowane przez Castor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...