Skocz do zawartości
CoVert

[Win7] Gry nie działają offline

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy nie jestem połączony z internetem i próbuję uruchomić jakąkolwiek grę to:

-Gra nie startuje

-Uruchamia się proces rundll32.exe zrzerający 50% procka

-uruchamia się więcej procesów rundll32 ~3-5 ale nie zużywają proca

-uruchamia się proces gry którą chciałem uruchomić (ale gra się nie włącza)

 

Wiem że to wina game explorera windowsa7 - przeiwja się tego pełno ale na żadnym forum nie ma rozwiązania tzn podają jakieś ale wyssane z palca (gameexplorera nie da się wyłączyć, odinstalować, wyłączenie integracji ciach!o daje).

 

Żeby w coś pograć muszę się podłączyć do neta, uruchomić grę i w tedy mam spokoju na kilka dni grając offline, albo zostawić procesy rundll32 i zamknąć prces gry, uruchomić grę - wtedy się włącza - i dopiero wtedy powyłączać procesy rundll zrzerające 50% procka i w tedy mogę komfortowo pograć (tyle że nie wszystkie gry dają się z alttabować i jest to qrewsko uciążliwe ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gry nie potrzebują bycia online - żal mi ludzi którzy by na to nie wpadli. Problem jest zdiagnozowany i tu nie ma co kombinować - pisałem że chodzi o game explorera. W ogóle mieliście taki przypadek że uruchamiając grę wymagającą podłączonego neta będąc offline zagładzało wam proca na max?:)

 

Dobra wytłumaczę jak debilowi:

-Gry: warcraft 3, return to castle wolfenstein, world of goo, gothic 1 i 2, commandos 2 i 3 działają bez problemu.

-Po jakimś czasie (kilka dni) gry: warcraft 3, return to castle wolfenstein, world of goo, gothic 1 i 2, commandos 2 i 3 przestają działać: 100% zużycia proca (rundll + pochodne).

-Podłączam się do internetu problem znika

-odłączam się od neta i przez kilka dni może ponad tydzień spokój i później znowu to samo.

 

Dużo nie trzeba googlować żeby wpaść na to że problem leży w gameexplorerze np:

RUNDLL32.EXE pins my CPU @ 100% when trying to play games

Windows 7- rundll32.exe 50% CPU load - Windows 7 Forums

Tyle że jak już wcześniej pisałem opisane solucje to półśrodki albo w ogóle nie działają.

 

Na tym forum raczej mi nikt nie pomoże ;p

Edytowane przez CoVert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Zdajesz sobie sprawę z faktu ze odpalenie gry z lokalizacji, w której jest zainstalowana pomija gameexplorera?

 

W ogóle mieliście taki przypadek że uruchamiając grę wymagającą podłączonego neta będąc offline zagładzało wam proca na max?

Ostatni raz miałem komputer offline 8 lat temu... Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę z faktu ze odpalenie gry z lokalizacji, w której jest zainstalowana pomija gameexplorera?

 

Nie zdawałem. Niestety nie pomogło ;p

 

 

Ostatni raz miałem komputer offline 8 lat temu...

 

cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się czytać całości, nie znam W7 ani tego badziewnego programu, ale nasuwają mi się 3 oczywiste odpowiedzi:

1. Wypiernicz ten programik do koszta lub zaktualizuj go.

2. Masz jakiegoś robaka w systemie i to z nim powinieneś walczyć.

3. Zaktualizuj system, jeśli tego nie robiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

1. Wypiernicz ten programik do koszta lub zaktualizuj go.

 

To nie jest program, nie da się odinstalowac, a tym bardziej zaktualizowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem na Wiki i nie bardzo widzę sens (a tym bardziej przymus) w używaniu tego badziewia. Czy dla userów W7 zrobienie sobie skrótu na pulpicie jest już na tyle skomplikowane, że trzeba mieć narzędzie do wyszukiwania gier??

 

Odpalaj gry ręcznie i z głowy. Jak by były upierdliwe, to wydaje mi się, iż tym narzędziem można je stamtąd skasować:

Games Explorer Manager Install - NSIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...