Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

@Kipek

@Jackul

 

Już spiesze z odpowiedzią. Bios 1004 Uber, rev. 2.0, napięcie 5V stabilne wg mnie waha się w granicach 4,97-5,03.

Witam

 

Review. 2.0, 1004 UBER, czego więcej chcieć :) ?

A teraz tak na poważnie. Wersja płyty i bios powinny Ci bez problemu umożliwić osiągnięcie upragnionego FSB 200. Pozostaje Ci tylko pobawić się w Biosie (próbowałeś już z trybem Agressive ? ) ...

 

Tyle odemnie, troszke skromnie, ale nie wiem jak więcej mogę Ci pomóc - w tym miejscu moja wiedza się skończyła :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunku! Kupiłem nowy procesor Athlona 2500-M i jakoś nie chce za bardzo współpracować z ASUSEM... Chodzi o to ze nie moge ustawić mnożnika powyzej 12.5 a procesor jest odblokowany! Jak ustawiam 13.0 to w efekcie dostaje mnoznik 5.0!!!

Tutaj jest założony przezemnie topic, prosze o wasze opinie.

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=103152

Help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Co to znaczy w niektórych przypadkach? Czy to oznacza ze mam tak jakby zablokowany mnoznik? Czy jest sens ładować bios 1008? Moze tam sie to zmieni? Bo teraz lece na 1004...Jak to? Co to znaczy w niektórych przypadkach? Czy to oznacza ze mam tak jakby zablokowany mnoznik? Czy jest sens ładować bios 1008? Moze tam sie to zmieni? Bo teraz lece na 1004...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Review. 2.0, 1004 UBER, czego więcej chcieć :) ?  

A teraz tak na poważnie. Wersja płyty i bios powinny Ci bez problemu umożliwić osiągnięcie upragnionego FSB 200. Pozostaje Ci tylko pobawić się w Biosie (próbowałeś już z trybem Agressive ? ) ...

 

Tyle odemnie, troszke skromnie, ale nie wiem jak więcej mogę Ci pomóc - w tym miejscu moja wiedza się skończyła :)

 

Pozdrawiam

No cóż, dziekuję w każdym razie, że probowałeś pomóc, Moja wiedza się też skończyla niestety w tym temacie. Jeśli chodzi o Agressive to tak, próbowałem, znowu bez skutku. Nie wiem, może jednak Kingston nie wytrzymuje podkręcania, zupełnie nie mam już pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy te pamięci pójdą w DUALu:

na pierwszym kanale 2 X 512 DDR 400 GEIL 2,5-6-3-3

na drugim kanale kość 1 GB DDR 400 GEIL 3-8-4-4

 

Gość z GEILa powiedział, że nie pójdą, ale chciałbym Was spytać o poradę,

płyta i reszta jak w opisie,

pozdawiam

Spróbuj do pierwszego banku (licząc od procka) 1Gb a do 2 pozostałych po 512. Jeśli kości są o identycznych timingach to powinno pracować ok.

Obawiam się jednak że u Ciebie może być problem.

Tak czy owak spróbować warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzystwo! Dawno mnie tu nie było. Może kilka uwag:

 

@SithlOrd, po pierwsze - masz mnoznik odblokowany czy nie? Jak odblokowany to wrzuć mnożnik 10 - 10,5 ( korzystając wcześniej z BIOSu 1008 Mod3 to ważne) i zobacz wtedy czy da się wyjść pow. 191. Jak tak to odpowiedź masz jasną - proc nie wyrabia w okolicach 2,1 GHz. Zobacz czy nie przegrzewa się NB i mosfety. Temperatury znośne, 12,8 na linii 12V tez sobie daruj po Asus kłąmie w żywe oczy ( pisałem już o tym, realnie masz w okolicach 12,5, zresztą Chieftec lubi podbijać tę linię, taka przypadłość)

 

@jabes, nie sądzę byś miał duże problemy. Płyta obsługuje do 3GB RAM po max. 1 GB w każdym slocie. Ustaw tak ( licząc od slotu nr.1) - 512-512- 1GB. Dlaczego? Przy pamieciach o różnych pojemnościach i obsadzeniu WSZYSTKICH slotów ważna jest zasada działania DUALA, opierająca się na synchronicznym działaniu dwóch kanałów. Pierwszy kanał to sloty 1-2 ( banki 1-4), a drugi kanał to slot 3 ( bank 5-6). Dwie takie same "512" utworzą "zgodną" parę w jednym kanale a "gigówka" w drugim. Dlatego więcej niz prawdopodobny jest fakt, że obsadzenie w stylu 1024-512-512 lub 512-1024-512 będzie sie wykrzaczać.

 

@robot007, jest to normalne co wystąpiło w przypadku Mobile. Asus przy takim procku udostepnia tylko mnozniki do 12,5. Ok. 100 strony pisałem dlaczego tak się dzieje.

 

@nico, ja wiem, że zaleca sie wsadzanie najpojemniejszej kości do pierwszego slotu, ale nie przypadku DUAL z wykorzystaniem trzech kości. Delikatnie mówiąc dajmy spokój tej teorii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SithlOrd, po pierwsze - masz mnoznik odblokowany czy nie? Jak odblokowany to wrzuć mnożnik 10 - 10,5 ( korzystając wcześniej z BIOSu 1008 Mod3 to ważne) i zobacz wtedy czy da się wyjść pow. 191. Jak tak to odpowiedź masz jasną - proc nie wyrabia w okolicach 2,1 GHz. Zobacz czy nie przegrzewa się NB i mosfety. Temperatury znośne, 12,8 na linii 12V tez sobie daruj po Asus kłąmie w żywe oczy ( pisałem już o tym, realnie masz w okolicach 12,5, zresztą Chieftec lubi podbijać tę linię, taka przypadłość)

Dzieki serdeczne za pomoc. Mnożnik mam odblokowany, jak pisałem wcześniej staralem sie nabyć procesor z porządnej serii (ale być może jednak mi to nie wyszło). Faktycznie 191 wydaje się u mnie być granicą nie do przejścia. Powyżej muszę już znacznie podwyższać vcore (nawet do 1,85), żeby Windows wstał, ale i tak wtedy 90% gier wychodzi na pulpit zaraz po odpaleniu więc o stabilności nie ma mowy.

Jesli chodzi o bios 1008 Mod3 - nie probowałem ale z pewnościa to zrobię i zdam raport:). Jeśli mogbyś mi jeszcze przyblizyć kwestię tego biosu - czy mam go traktować testowo, tylko po to żeby sprawdzić czy uda mi się wyjść poza 191, czy potem zostawić go na stałe (pytam bo czytalem kiedyś, że to 1004 Uber jest najlepszym biosem dla podkręcania).

W sprawie napięcia 12V, dzięki, czuje sie uspokojony;)

Mam jeszcze pytanie odnośnie NB i mosfet - jak mam właściwie sprawdzić, że się przegrzewa, jak obiektywnie mam wywnioskować, że jest za duża czy też odpowiednia temperaturka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw sobie 1008Mod3. Możesz też użyć 1008Mod3_2T, w któym patametr CPU Latency jest ustawiony na 2T a nie na 1T. Jest nieco mniej wydajnie, ale da się przez to uzyskac większe FSB. Poszukaj w tym wątku, bo też pisałem co i jak ( hmm, a o czym ja nie pisałem :wink: )

A co do temperatur - najlepiej organoleptycznie, jak czujesz , że jest ewidentnie gorący to cos jest nie tak. Tyle.

 

A co do Bartona - mam obecnie "na wychodnym" egzemplarz z zablokowanym mnoznikiem , ale robi ok. 2450 na 1,9V real z dobrym AC. Jakby co to PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania może naiwne ale ja mam problem

mam płytę jak widać niżej.

bios 1013

CPU ext.Freq. - 200

CPU Freq. muliple - 11

System perfor. - User Defined

Memory Freq. - 100%

Pamięć 2x 512 ( 8-3-3-2,5 )

FSD spread spec. - 0,5% - noże powinno być inne 1% lub Dis.?

AGP - // - - dis

CPU Vcore - 1,7V

System bios Cacheable - Dis

AGP Freq. - Auto

 

Jeżeli zmieniam FSB na 205 i testuję Primem zaraz pokazuje błąd

zmieniam CPU freq. multiple na 11,5 system nie wstaje( FSB 200)

Podniosłem Vcore na 1,725, FSB 205, CPU freq. multip. 11- test pimem -błąd

Wymieniłem bios na Umber 1013 ale przy w/w ustawieniach brak poprawy stabilności przy FSB 205

Byłem an FAQ ad. bios ale tam są suche info. mnie chodzi o wasze doświadczenie

proszę o wszelkie sugestie

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

u mnie tesh nie chodzi na 205 i wiecej

ale wydaje mi sie ze to kwestaja pamiatek :?

a te FSB spread mam na disabled bo nikt tu nieodpowiedzial na pytanie co to jest :evil:

nawet jak zmniejsze multipler to niechodzi na 205

 

zwieksz napiecia na procku i ramach to u mnie pomoglo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Luchuma

zmiana Vcore na 1,725 nic nie daje, może dam 1,75 ale Everest pokazuje napięcie 1,76 przy ustawionym w biosie 1,7.

Każdy przecież ma bios i jakieś ustawienia czy naprawdą tak trudno napisać jakie macie ustawienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

@SithlOrd, po pierwsze - masz mnoznik odblokowany czy nie? Jak odblokowany to wrzuć mnożnik 10 - 10,5 ( korzystając wcześniej z BIOSu 1008 Mod3 to ważne) i zobacz wtedy czy da się wyjść pow. 191. Jak tak to odpowiedź masz jasną - proc nie wyrabia w okolicach 2,1 GHz. Zobacz czy nie przegrzewa się NB i mosfety. Temperatury znośne, 12,8 na linii 12V tez sobie daruj po Asus kłąmie w żywe oczy ( pisałem już o tym, realnie masz w okolicach 12,5, zresztą Chieftec lubi podbijać tę linię, taka przypadłość)

Dzieki serdeczne za pomoc. Mnożnik mam odblokowany, jak pisałem wcześniej staralem sie nabyć procesor z porządnej serii (ale być może jednak mi to nie wyszło). Faktycznie 191 wydaje się u mnie być granicą nie do przejścia. Powyżej muszę już znacznie podwyższać vcore (nawet do 1,85), żeby Windows wstał, ale i tak wtedy 90% gier wychodzi na pulpit zaraz po odpaleniu więc o stabilności nie ma mowy.

Jesli chodzi o bios 1008 Mod3 - nie probowałem ale z pewnościa to zrobię i zdam raport:). Jeśli mogbyś mi jeszcze przyblizyć kwestię tego biosu - czy mam go traktować testowo, tylko po to żeby sprawdzić czy uda mi się wyjść poza 191, czy potem zostawić go na stałe (pytam bo czytalem kiedyś, że to 1004 Uber jest najlepszym biosem dla podkręcania).

W sprawie napięcia 12V, dzięki, czuje sie uspokojony;)

Mam jeszcze pytanie odnośnie NB i mosfet - jak mam właściwie sprawdzić, że się przegrzewa, jak obiektywnie mam wywnioskować, że jest za duża czy też odpowiednia temperaturka.

@Sithl0rd z ttego co widze masz pamięci puszczone w dualu i tu może być problem mogą nie współpracować w dulalu na fsb 200 tak jak moje. Co prawda moje pamiatki to syf straszny alemialem takie same objawy teraz jade na single ale teraz fsb 200 idzie bez problemu . A i timingi moich pamiatek tez mam takie jak twoje. Poprostu zejdz z duala a przyrost mocy i tak będzie duży po przejściu na fsb200. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Luchuma

zmiana Vcore na 1,725 nic nie daje, może dam 1,75 ale Everest pokazuje napięcie 1,76 przy ustawionym w biosie 1,7.

Każdy przecież ma bios i jakieś ustawienia czy naprawdą tak trudno napisać jakie macie ustawienia ?

ja mam napiecie ustawione na 1.8 i mi pokazuje 1.85

wiec czemu wyzej nie podniesiesz??

w idle mam 51* a w stresie 60* przy jakims wiesniackim chlodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Przeglądałem mnóstwo materiału dotyczącego płyty ASUS A7N8X Dlx. (ale tego jest tu mnóstwo 8O ) i nie znalazłem odpowiedzi (może źle szukałem) na mój problem.

 

Otóż posiadam płytę ASUS A7N8X Dlx. Gold rev. 1.04.

Niedawno zdarzyło się, że po normalnym wyłączeniu kompa nie udało mi się już więcej go uruchomić. Objaw jest taki, że wszystkie napięcia są, świeci zielona dioda na płycie jednak sama płyta "nie wstaje". Nie rusza nawet wiatrak na procku i karcie graficznej. W ogóle nie daje oznak życia, przy próbie startu bez np. karty graficznej, pamięci itp. nie wydaje z siebie żadnych dźwięków. Są natomiast dostępne napięcia na wtyczkach do HDD, FD, świecą się diodki na klawiaturze, jak również mysz optyczna również jest zasilana. Oczywiście spróbowałem resetu BIOSu zworką CLR CMOS, wyjmowałem baterię na krótszy i dłuższy czas, profilaktycznie podmieniłem ją na nową, wyjąłem i włożyłem procek, wyjąłem wszystkie dodatkowe karty pozostawiając jedynie grafikę, przeprowadziłem przeróżne próby z kombinacjami umieszczania pamięci w slotach (2x256MB, 3 sloty) - to wszystko nic nie dało. Płyta poszła do serwisu na diagnozę, gdzie stwierdzono padnięcie BIOSu. Otrzymałem jednocześnie potwierdzenie, że RAM i procek są sprawne. Częściowo się uspokoiłem, jednek serwisant powiedział, że posiadają oczywiście programator, jednak nim nie da się wgrać BIOSu, gdyż w moim przypadku musi być programowanie blokowe, a oni mogą jedynie w tradycyjny sposób. Z gadki z tym gościem dowiedziałem się, że trafiają do nich dziesiątki uszkodzonych płyt i za każdym razem uszkodzony jest BIOS. Ponoć jest to przypadłość płyt opartych na nForce2 i nie ma to znaczenia, że jest to np. ASUS.

Niestety nie znam się na programowaniu blokowym BIOSu, jednak nie chcę rezygnować z mojej płyty, którą kupiłem swego czasu za naprawdę duże pieniądze.

Dlatego zwracam się z prośbą, czy zna ktoś i może podać miejsce, gdzie można dać do wgrania BIOS lub kupić już gotową taką kostkę. Z samym plikiem BIOSu, jak i dodatkowym oprogramowaniem nie ma absolutnie problemu, gdyż jak wiadomo dostępny jest on na stronie ASUSa. Bardzo mi zależy na tej płycie, bo spełnia ona w pełni moje oczekiwania i potrzeby, a szkoda z niej rezygnować tylko dlatego, że BIOS się rozjechał.

Potwierdzam!

Sam jestem jednym z tych co załatwili naszą płytę odsyłając BIOS na tamten świat.

Dano mi inny podobno sprawny egzeplarz, ale od samego początku nie działa mi wszystkie 6 kanałów, mam tylko tyły i centralny (subwoofer nie wiem bo nie posiadam). Na głównym wyjściu po prostu nie ma sygnału, zmiana sterów nic nie dała, a wszelkie moje pytania na ten temat zostały zignorowane.

Bowiem czy są możliwe konflikty sprzętowe na tej mobo, przy normalnych dyskach ATA, nie obsadzonych slotach PCI??

Nadmieniam, że na tej płycie gdzie uszkodziłem BIOS jeśli chodzi o dźwięk wszytko było OK, a sprzęt nie był wymieniany z płyty na płyte poszło to samo.

Ma ktos jakies pomysły, czy ew. można reklamować płytę ze względu na ten dżwięk??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Przeglądałem mnóstwo materiału dotyczącego płyty ASUS A7N8X Dlx. (ale tego jest tu mnóstwo 8O ) i nie znalazłem odpowiedzi (może źle szukałem) na mój problem.

 

Otóż posiadam płytę ASUS A7N8X Dlx. Gold rev. 1.04.

Niedawno zdarzyło się, że po normalnym wyłączeniu kompa nie udało mi się już więcej go uruchomić. Objaw jest taki, że wszystkie napięcia są, świeci zielona dioda na płycie jednak sama płyta "nie wstaje". Nie rusza nawet wiatrak na procku i karcie graficznej. W ogóle nie daje oznak życia, przy próbie startu bez np. karty graficznej, pamięci itp. nie wydaje z siebie żadnych dźwięków. Są natomiast dostępne napięcia na wtyczkach do HDD, FD, świecą się diodki na klawiaturze, jak również mysz optyczna również jest zasilana. Oczywiście spróbowałem resetu BIOSu zworką CLR CMOS, wyjmowałem baterię na krótszy i dłuższy czas, profilaktycznie podmieniłem ją na nową, wyjąłem i włożyłem procek, wyjąłem wszystkie dodatkowe karty pozostawiając jedynie grafikę, przeprowadziłem przeróżne próby z kombinacjami umieszczania pamięci w slotach (2x256MB, 3 sloty) - to wszystko nic nie dało. Płyta poszła do serwisu na diagnozę, gdzie stwierdzono padnięcie BIOSu. Otrzymałem jednocześnie potwierdzenie, że RAM i procek są sprawne. Częściowo się uspokoiłem, jednek serwisant powiedział, że posiadają oczywiście programator, jednak nim nie da się wgrać BIOSu, gdyż w moim przypadku musi być programowanie blokowe, a oni mogą jedynie w tradycyjny sposób. Z gadki z tym gościem dowiedziałem się, że trafiają do nich dziesiątki uszkodzonych płyt i za każdym razem uszkodzony jest BIOS. Ponoć jest to przypadłość płyt opartych na nForce2 i nie ma to znaczenia, że jest to np. ASUS.

Niestety nie znam się na programowaniu blokowym BIOSu, jednak nie chcę rezygnować z mojej płyty, którą kupiłem swego czasu za naprawdę duże pieniądze.

Dlatego zwracam się z prośbą, czy zna ktoś i może podać miejsce, gdzie można dać do wgrania BIOS lub kupić już gotową taką kostkę. Z samym plikiem BIOSu, jak i dodatkowym oprogramowaniem nie ma absolutnie problemu, gdyż jak wiadomo dostępny jest on na stronie ASUSa. Bardzo mi zależy na tej płycie, bo spełnia ona w pełni moje oczekiwania i potrzeby, a szkoda z niej rezygnować tylko dlatego, że BIOS się rozjechał.

Potwierdzam!

Sam jestem jednym z tych co załatwili naszą płytę odsyłając BIOS na tamten świat.

Dano mi inny podobno sprawny egzeplarz, ale od samego początku nie działa mi wszystkie 6 kanałów, mam tylko tyły i centralny (subwoofer nie wiem bo nie posiadam). Na głównym wyjściu po prostu nie ma sygnału, zmiana sterów nic nie dała, a wszelkie moje pytania na ten temat zostały zignorowane.

Bowiem czy są możliwe konflikty sprzętowe na tej mobo, przy normalnych dyskach ATA, nie obsadzonych slotach PCI??

Nadmieniam, że na tej płycie gdzie uszkodziłem BIOS jeśli chodzi o dźwięk wszytko było OK, a sprzęt nie był wymieniany z płyty na płyte poszło to samo.

Ma ktos jakies pomysły, czy ew. można reklamować płytę ze względu na ten dżwięk??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Przeglądałem mnóstwo materiału dotyczącego płyty ASUS A7N8X Dlx. (ale tego jest tu mnóstwo 8O ) i nie znalazłem odpowiedzi (może źle szukałem) na mój problem.

 

Otóż posiadam płytę ASUS A7N8X Dlx. Gold rev. 1.04.

Niedawno zdarzyło się, że po normalnym wyłączeniu kompa nie udało mi się już więcej go uruchomić. Objaw jest taki, że wszystkie napięcia są, świeci zielona dioda na płycie jednak sama płyta "nie wstaje". Nie rusza nawet wiatrak na procku i karcie graficznej. W ogóle nie daje oznak życia, przy próbie startu bez np. karty graficznej, pamięci itp. nie wydaje z siebie żadnych dźwięków. Są natomiast dostępne napięcia na wtyczkach do HDD, FD, świecą się diodki na klawiaturze, jak również mysz optyczna również jest zasilana. Oczywiście spróbowałem resetu BIOSu zworką CLR CMOS, wyjmowałem baterię na krótszy i dłuższy czas, profilaktycznie podmieniłem ją na nową, wyjąłem i włożyłem procek, wyjąłem wszystkie dodatkowe karty pozostawiając jedynie grafikę, przeprowadziłem przeróżne próby z kombinacjami umieszczania pamięci w slotach (2x256MB, 3 sloty) - to wszystko nic nie dało. Płyta poszła do serwisu na diagnozę, gdzie stwierdzono padnięcie BIOSu. Otrzymałem jednocześnie potwierdzenie, że RAM i procek są sprawne. Częściowo się uspokoiłem, jednek serwisant powiedział, że posiadają oczywiście programator, jednak nim nie da się wgrać BIOSu, gdyż w moim przypadku musi być programowanie blokowe, a oni mogą jedynie w tradycyjny sposób. Z gadki z tym gościem dowiedziałem się, że trafiają do nich dziesiątki uszkodzonych płyt i za każdym razem uszkodzony jest BIOS. Ponoć jest to przypadłość płyt opartych na nForce2 i nie ma to znaczenia, że jest to np. ASUS.

Niestety nie znam się na programowaniu blokowym BIOSu, jednak nie chcę rezygnować z mojej płyty, którą kupiłem swego czasu za naprawdę duże pieniądze.

Dlatego zwracam się z prośbą, czy zna ktoś i może podać miejsce, gdzie można dać do wgrania BIOS lub kupić już gotową taką kostkę. Z samym plikiem BIOSu, jak i dodatkowym oprogramowaniem nie ma absolutnie problemu, gdyż jak wiadomo dostępny jest on na stronie ASUSa. Bardzo mi zależy na tej płycie, bo spełnia ona w pełni moje oczekiwania i potrzeby, a szkoda z niej rezygnować tylko dlatego, że BIOS się rozjechał.

Potwierdzam!

Sam jestem jednym z tych co załatwili naszą płytę odsyłając BIOS na tamten świat.

Dano mi inny podobno sprawny egzeplarz, ale od samego początku nie działa mi wszystkie 6 kanałów, mam tylko tyły i centralny (subwoofer nie wiem bo nie posiadam). Na głównym wyjściu po prostu nie ma sygnału, zmiana sterów nic nie dała, a wszelkie moje pytania na ten temat zostały zignorowane.

Bowiem czy są możliwe konflikty sprzętowe na tej mobo, przy normalnych dyskach ATA, nie obsadzonych slotach PCI??

Nadmieniam, że na tej płycie gdzie uszkodziłem BIOS jeśli chodzi o dźwięk wszytko było OK, a sprzęt nie był wymieniany z płyty na płyte poszło to samo.

Ma ktos jakies pomysły, czy ew. można reklamować płytę ze względu na ten dżwięk??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Przeglądałem mnóstwo materiału dotyczącego płyty ASUS A7N8X Dlx. (ale tego jest tu mnóstwo 8O ) i nie znalazłem odpowiedzi (może źle szukałem) na mój problem.

 

Otóż posiadam płytę ASUS A7N8X Dlx. Gold rev. 1.04.

Niedawno zdarzyło się, że po normalnym wyłączeniu kompa nie udało mi się już więcej go uruchomić. Objaw jest taki, że wszystkie napięcia są, świeci zielona dioda na płycie jednak sama płyta "nie wstaje". Nie rusza nawet wiatrak na procku i karcie graficznej. W ogóle nie daje oznak życia, przy próbie startu bez np. karty graficznej, pamięci itp. nie wydaje z siebie żadnych dźwięków. Są natomiast dostępne napięcia na wtyczkach do HDD, FD, świecą się diodki na klawiaturze, jak również mysz optyczna również jest zasilana. Oczywiście spróbowałem resetu BIOSu zworką CLR CMOS, wyjmowałem baterię na krótszy i dłuższy czas, profilaktycznie podmieniłem ją na nową, wyjąłem i włożyłem procek, wyjąłem wszystkie dodatkowe karty pozostawiając jedynie grafikę, przeprowadziłem przeróżne próby z kombinacjami umieszczania pamięci w slotach (2x256MB, 3 sloty) - to wszystko nic nie dało. Płyta poszła do serwisu na diagnozę, gdzie stwierdzono padnięcie BIOSu. Otrzymałem jednocześnie potwierdzenie, że RAM i procek są sprawne. Częściowo się uspokoiłem, jednek serwisant powiedział, że posiadają oczywiście programator, jednak nim nie da się wgrać BIOSu, gdyż w moim przypadku musi być programowanie blokowe, a oni mogą jedynie w tradycyjny sposób. Z gadki z tym gościem dowiedziałem się, że trafiają do nich dziesiątki uszkodzonych płyt i za każdym razem uszkodzony jest BIOS. Ponoć jest to przypadłość płyt opartych na nForce2 i nie ma to znaczenia, że jest to np. ASUS.

Niestety nie znam się na programowaniu blokowym BIOSu, jednak nie chcę rezygnować z mojej płyty, którą kupiłem swego czasu za naprawdę duże pieniądze.

Dlatego zwracam się z prośbą, czy zna ktoś i może podać miejsce, gdzie można dać do wgrania BIOS lub kupić już gotową taką kostkę. Z samym plikiem BIOSu, jak i dodatkowym oprogramowaniem nie ma absolutnie problemu, gdyż jak wiadomo dostępny jest on na stronie ASUSa. Bardzo mi zależy na tej płycie, bo spełnia ona w pełni moje oczekiwania i potrzeby, a szkoda z niej rezygnować tylko dlatego, że BIOS się rozjechał.

Potwierdzam!

Sam jestem jednym z tych co załatwili naszą płytę odsyłając BIOS na tamten świat.

Dano mi inny podobno sprawny egzeplarz, ale od samego początku nie działa mi wszystkie 6 kanałów, mam tylko tyły i centralny (subwoofer nie wiem bo nie posiadam). Na głównym wyjściu po prostu nie ma sygnału, zmiana sterów nic nie dała, a wszelkie moje pytania na ten temat zostały zignorowane.

Bowiem czy są możliwe konflikty sprzętowe na tej mobo, przy normalnych dyskach ATA, nie obsadzonych slotach PCI??

Nadmieniam, że na tej płycie gdzie uszkodziłem BIOS jeśli chodzi o dźwięk wszytko było OK, a sprzęt nie był wymieniany z płyty na płyte poszło to samo.

Ma ktos jakies pomysły, czy ew. można reklamować płytę ze względu na ten dżwięk??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Ma ktos jakies pomysły, czy ew. można reklamować płytę ze względu na ten dżwięk??

Pozdrawiam

Hmmm, a dlaczego by nie? Sprzęt sprzedawany był jaki w pełni sprawny a taki nie jest. Jeśli płyta jest uszkodzona a masz jeszcze na nią gwarancję ....

 

Dlaczego sprzedający ma decydować, która usterka jest na tyle istotna żeby można było sprzęt wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Na mojej plycie nie dzialala sieciowka 3com'a. Z jednej strony mi to wisialo, bo jeste przeciez druga, na ktroej caly czas jechalem! Byl to rev1.06... Wiec niedzialajaca k. sieciowa byla dobrym pretekstem do reklamowania plyty, a tym samym do prawdopodobnej wymiany na nowy egzemplarz tylko ze juz rev2.0! I tak tez sie stalo. Dostalem nowa plyte - rev2.0, ale na niej rowniez nie dzialala ta sieciowka! Wiec kolejny raz mi wymienili!:) Teraz juz jest ok. Wiec jesli cos wam nie dziala, to walcie do serwisu! Chyba ze swiadomie sie godzicie na brak dzialania jakiegos elementu...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś wie co to za wynalazek: Asus A7N8X-LA :?: Płyta ma 3 PCI, AGP i radiator na chipsecie :?: :?: :?:

 

Szukałem w necie, ale bardzo mało informacji o tej płycie.

 

PS: Na allegro kupiłem takie coś na próbę (za 80 PLN'ów mogę sobie pozwolić :D): http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36912698 Płyta jest bardzo podobna do modelu A7N8X-VM, ale jednak są drobne różnice.

Co o tym sądzicie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam jesli juz takie pytanie w tym temacie sie pojawiło, ale przy uzyciu wyszukiwarki nie udało mi sie znalezc wsrod tych ponad 140-tu stron odpowiedzi na moje pytanie a czytając wszystko po kolei skonczyłbym pewnie na Wielkanoc :wink: .

 

Wiec problem jest taki: mam nową plytę A7N8X-E Deluxe rev1.01 i nie mogę uzyskac FSB200. Z tego co zdołałem wyczytac to ta plyta ma problemy z wysokimi FSB przy procesorach z mnoznikiem m.in. 10.5 a taki wlasnie ma moj Duron 1.4 Applebred. Sam procesor na innej plycie (BIOSTAR M7NCD Ultra 8.1 na nForce2 400 Ultra) chodzi bezproblemowo na FSB200 jako 2100 (10.5x200) przy napięciu 1.7V. RAMy niestety niemarkowe (V-Data), ale puszczone asynchronicznie z procesorem chodzą na tym ASUSie na DDR400. Kiedys juz probowalem odblokowac mnoznik procesora ale to niestety zbyt chirurgiczna robota dla mnie i nie dałem rady. Probowalem najnowszego biosu ze strony ASUSa (wersja 1013) oraz najnowszego Uber'a (wersja 1013E) - niestety bez zmian. Rowniez podniesienie napięcia na 1.75V ani nie pozwoliło na uruchomienie komputera z FSB200 (w ogole sie nie uruchamia), ani nie poprawiło stabilnosci na FSB ponizej 200 (zawiesza sie w benchmarkach i gierkach 3D). Na razie metodą prób i błędów probuję dojsc do maksymalnego stabilnego ustawienia FSB ale juz wiem, ze bedzie to ponizej 192MHz (testy przerwałem by napisac ten post).

Mam wiec takie pytanie: czy problem niepelnej zgodnosci tej plyty z procesorami z mnoznikiem m.in. 10.5 przy wysokim FSB ma szansę zostac naprawiony np. aktualizacją lub uzyciem zmodyfikowanego BIOSu bądz w jakis inny sposob :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwl Problem mnoznika 10 i 10,5 rozwiazuje dopiero niedawno zrobiony mod najnowszego biosu. Nie wiem niestety czy mod ten zostal rowniez wykonany dla plyt w wersji -E. Musisz poszukac.

 

Jesli masz dobre chlodzenie sprobuj ustawic napiecie na procku na maxa. Chocby zeby zobaczyc czy odpali. Podnies takze troszke napiecie na RAMie. Zwroc uwage czy nie grzeje Ci sie chipset - organoleptycznie.

 

Poprobuj a potem daj znac z placu boju, ok?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwl Problem mnoznika 10 i 10,5 rozwiazuje dopiero niedawno zrobiony mod najnowszego biosu. Nie wiem niestety czy mod ten zostal rowniez wykonany dla plyt w wersji -E. Musisz poszukac.

Poszukalem i znalazlem :P. Prawdę powiedziawszy, to bylem przekonany, ze jedyny modowany bios dla tej plyty to dzieło Ubera :roll: . Wszedzie o tym piszą a nikt nie wspomniał o wersji niejakiego tratsa (lub ew. ja cos przeoczyłem), ktora naprawia problem z FSB200. Troszke nie byłem tez pewien czy go uzyc, bo Uber dokladnie opisał wszystkie biosy pod wzgledem przeznaczenia do konkretnych wersji A7N8X i łatwo było znalezc odpowiednią dla A7N8X-E Deluxe, a trats tego nie zrobił i było male ryzyko. Ale opłaciło sie - bardzo dziekuję za pomoc :D.

Jesli masz dobre chlodzenie sprobuj ustawic napiecie na procku na maxa. Chocby zeby zobaczyc czy odpali. Podnies takze troszke napiecie na RAMie. Zwroc uwage czy nie grzeje Ci sie chipset - organoleptycznie.

Wlasnie wczesnie probowalem wszystkich ustawien na ktore tylko pozwalał bios, tak dla procka jak i RAMu. NB sie nie grzeje, ale i SB sie nie grzeje, co jest dosc ciekawe zwlaszcza przy korzystaniu z SS (a czytalem, ze MCP-T moze sie grzac nawet do 70*C a on chłodniutki).

 

Przy okazji: szkoda, ze w FAQ na początku tego topicu jednak nie wyjasniono do konca kwestii mnoznika 10.5 :? Tzn. brakuje sugestii rozwiązania problemu (uzycie zmodowanego biosu) co by pewnym osobom pozwoliło zaoszczedzic 50zł wydane m.in. na serwisowanie sprawnego sprzętu i klotnie w serwisie :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...