Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

jakubwi

może jakiś cytat z FAQ ,będzie szybciej i skuteczniej

Ludzie zlitujcie sie!!!! :evil:

 

P: Co za badziewna płyta. Mogę ustawić magistralę tylko 100, 133, 166 (200). Nie da się innych?

O: Oczywiście, że się da. Trzeba tylko w BIOSie w Advanced Chipset Features opcję System Performance ustawić na User Defined.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uzytkownikow Asusa, wiem ze temat watku jest inny , ale moze bedzie mi ktos w stanie doradzic.

Posiadam Asusa A8V K8T800Pro, kodec dzwiekowy w niej to: Realtek ALC850. Mam ogromne problemy z uzyskaniem dzwieku DD5.1 przez podlaczenie: optical, coaxial, graja mi przednie glosniki , a tylnych wogole nie slychac. Podlaczenie zwykle kablowe dziala, ale miedzy innymi dla tych wyjsc kupilem ta plyte i chcialbym z nich kozystac. Jezeli ktos z was jest mi w stanie pomoc , to bardzo prosze.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

worms

trzeba miec glosniki z zewnetrzyn procesorem dzwiekowym ;]

mam to wszystko podlaczone do amplitunera yamahy rx-v496, wydaje mi sie ze wszystko jest ok , mozesz to rozwinac, jak to zewnetrzny procesor dzwieku w glosnikach, tzn. ze juz moge sobie odpusci taki rodzaj podlaczenia? Myslalem ze wina lezy po stronie zlego oprogramowania i sterownikow od dzwieku.

Pozdrawiam , i dziekuje za odpowiedz luchuma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakubwi

może jakiś cytat z FAQ ,będzie szybciej i skuteczniej

Ludzie zlitujcie sie!!!! :evil:

 

P: Co za badziewna płyta. Mogę ustawić magistralę tylko 100, 133, 166 (200). Nie da się innych?

O: Oczywiście, że się da. Trzeba tylko w BIOSie w Advanced Chipset Features opcję System Performance ustawić na User Defined.

Dzięki za info. ale to już przerobiłem.

chodzi mi o :

 

byzik napisał:

Pytania może naiwne ale ja mam problem

mam płytę jak widać niżej.

bios 1013

CPU ext.Freq. - 200

CPU Freq. muliple - 11

System perfor. - User Defined

Memory Freq. - 100%

Pamięć 2x 512 ( 8-3-3-2,5 )

FSD spread spec. - 0,5% - noże powinno być inne 1% lub Dis.?

AGP - // - - dis

CPU Vcore - 1,7V

System bios Cacheable - Dis

AGP Freq. - Auto

 

Jeżeli zmieniam FSB na 205 i testuję Primem zaraz pokazuje błąd

zmieniam CPU freq. multiple na 11,5 system nie wstaje( FSB 200)

Podniosłem Vcore na 1,725, FSB 205, CPU freq. multip. 11- test pimem -błąd

Wymieniłem bios na Umber 1013 ale przy w/w ustawieniach brak poprawy stabilności przy FSB 205

Byłem an FAQ ad. bios ale tam są suche info. mnie chodzi o wasze doświadczenie

proszę o wszelkie sugestie

Dzięki

 

proszę o uwagi !!!!

Powiem więcej czego nie rozumiem i mogę się mijać z prawdą bo moja wiedza jest skąpa ale przy użyciu Umber bios1013 i ustawieniach jak w 1013 bios wyniki w Everest są o ( odczyt,zapis, czs oczekiwania)

umber 2789/1002.101 podstawowy 3060/1167/91,6

gdzie tkwi błąd - złe ustawienia bo bios Umber powinien być lepszy?

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...NIedawno kupilem płytę Asus A7n8x-e i mam biosa w wersji 1012?Mam pytanie czy warto zmieniac na nowego?Ewentualnie nawet tego umber 1013?Tylko prosilbym o linka,bo jestem poczatkującym Asusowcem :P I jeszcze jedno pytanie?Mam Athlona 2200+(moge zmieniac mnoznik) Jakie dac ustawienia napiec,zeby poszedl np.10x200 lub 11x200 i kto wie czy nie wiecej :),bo obecnie mam Fsb 150 bez zmiany jakichkolwiek napiec tzn.pamieci czy vcore?Czyli skromne 2.03 GHz?Prosze o wasze sugestie...Z gory dzieki...Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowany bios to bios Ubera, a nie Umbera ;)

 

@Vincenty

Wszystko zalezy od indywidulanych mozliwosci twojego proca. Poczytaj to: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=29395 i to: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=26983

 

Jezeli chcesz uzywac mnoznika 10 przy FSB 200MHz+ to potrzebujesz biosu 1008Mod3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P małe przejęzyczenie :),ale dzięki za odp.Co do linkow to juz je czytalem wczesniej ;),ale moglbyc mi powiedziec cos dokladniej o tym Biosie?Dlaczego ten?I ewetualnie wyslac go na maila?jak mozesz to rowniez z zalaczonym programikiem do Upgradu...Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam trywialne pytanko :D

Jaką pamięć poiwnienem kupić najlepiej do mojego kompa, tzn ile powinna mieć mhz, jakiej marki, itp. ?

Na 1. stronie w FAQ jest lista kompatybilnych pamieci. Jezeli chodzi o ilosc to przynajmneij 512MB, a najlepiej 1GB.

dzięki, ale tyle tego jest że nie wiem co wybrać, a ja sie nie znam na tym :oops:

No i chodzi mi o to czy ktoś mógłby mi dobrac jakieś pamiątki. Mam w tej chwili jakieś seiteki 333 MHZ, ale w połączeniu z kartą graf (x800 XT) to jest to chyba wąskie gardło i spowalnia mi grafe. Napewno bym brał dual i 2x512, ale nie wiem czy brać 400MHZ, czy 433, czy 466 czy moze 500. Chodzi mi o najszybsze jakie mogę kupić, ale żeby je wykorzystac, tzn. jeśli 500 to za dużo to doradźcie coś z 400, czy 500 da sie wogóle wykorzystać ??

Procka mam 2800, ale podkręcony 11x200, na 2200 MHZ. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale podaje :lol:

Pomocy !! :D

 

Czy wogóle odczuje przyrost mocy, na przykład w grach ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

No to dołączyłem do klubu posiadaczy Asusa A7N8X-E Deluxe. Po całej wieczności przesiadywania na A7V (dla niektórych chyba kultowa płyta na chipsecie kt133) postanowiłem pozostać wiernym marce i tym razem kupiłem to, co wspomniałem wyżej. Przed kupnem długo czytałem o płytce (wady zalety i takie tam) chociaż musze przyznać że nie byłem w stanie przebrnąć przez cały ten topic o niej (jednak 147 stron to strasznie dużo). I Cholera nie wiem, jakim cudem, mimo że tak wczytywałem się w to wszystko umknęło mi jakoś, że płyta trawi bardzo mało typów kości pamięci. Zamówiłem wszystko w internecie … i o zgrozo przyleciały pamięci TwinMos’a i to na M’tecach. Jednak jak się okazało całkowicie niepotrzebnie stresowałem się … złożyłem wszystko do kupy i wszystko pięknie chodzi. Nie taki straszny diabeł jak go malują.

Po złożeniu przyszedł czas na kręcenie, w socketa wsadziłem ekonomicznego Semprona 2400, parę ruchów palca po klawiaturze i standardowa szyna 166 jest przestawiona w biosie na 210 (BIOS swoisty dla Asusów, ale ponieważ przesiadałem się z A7V, więc nie było zaskoczenia). Napięcie na procku podniesione o 0,05 V, pamięci na Cl2. W sumie dosyć softowo, ale mi nie chodzi o ekstremum kręcenia. Bardzo ważna jest dla mnie stabilność. Nie wiem jak tam było przed podkręceniem, ale musze przyznać, że mostki całkiem nieźle grzeją się (za to mofsety wcale). I to zarówno południowy i północny. Na północnym mostku zamieniłem standardowy radiator (całkiem sympatyczny, przyklejony jednak na koszmarną gumę, która w dodatku na środku chipa wcale nie przylegała) na niebieski radiator Zalmana (pasta Arctic Ceramique). Z braku wiatraka na procesorze musiałem założyć na tego Zalmana mały wentylator 50x50 puszczony na 5V. Południowy mostek też nieźle przypieka się, więc przykleiłem na niego radiatorek.

Jeśli chodzi o resztę wyposażenia płyty ... bardzo sympatyczne. O SoundStorm’ie nie będę się rozpisywać, bo już sporo osób pisało o nim. W każdym razie moja poprzednia karta dźwiękowa Terratec 512i idzie w odstawkę. Tak samo zresztą i karta sieciowa, wbudowany Gigabitowy Marvell Yukon jest o wiele ciekawszy niż tanie karty sieciowe. Obecnie więc pozostała w komputerze tylko jedyna karta ... karta graficzna.

Jak za taką kasę to jestem bardzo zadowolony z modernizacji :).

 

PS.

Jeszcze na koniec mała wzmianka na temat temperatur (oczywiście orientacyjnie) 37-39’C w tak zwanym spoczynku a po katowaniu prime95 maksymalnie widziałem 43-44’C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnozniki 10 i 10,5 przy FSB 200MHz dzialaja tylko w tym biosie.

1008Mod3

Program do upgrade'u znajdziesz na stronie ASUSa

Witam, chcialem upgradowac bios na ten z tej strony ale nie wiem ktory bedzie wlasciwy, nadmieniam ze korzystam z dwoch dyskow: jeden na SATA a drugi PATA wiec ktory sie nada??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

to i ja sie podepne ;] ktroy z nich najlepszy i czy ni powoduja problemow przy sacie z raidem ??

no i czy jak wgram ten hd0boot to nie bede mogl bootowac z saty i odwrotnie jak sie wgra sata to nie bede mogl bootowac ze zwyklego dysku ?

jest to dla mnie o tyle wazne ze uzywam obu mozliwosci

pozdrawiam krzys75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zostałem posiadaczem Asusa A7N8X-E Deluxe rev. 1.01 i oraz twardziela 200GB SATA. Płytka już śmiga w kompie, ale do pełni szczęścia brakuje mi kilku rzeczy, a właściwie większej wiedzy co by wszystko płynnie grało. Mianowicie jak sprawić, aby pod win xp pro widać było tego hdd? Jest podłączony do sata_raid1 i zasilania oczywiście, ale pod windą go nie widać (raid go wykrył, więc na pewno działa). System bez żadnych service paków, działa na twardzielu podłączonym do ATA. Potrzebowałem drugiego twardziela i postanowiłem pójść z duchem czasu więc wziąłem z SATA i sprawiłem sobie nowego ASUS-ka. Niestety brak odpowiedniej wiedzy nie pozwala mi na pełną zabawę.

Kolejne pytanie dotyczy samego raida, a konkretniej jak go wyłączyć? Na mojej poprzedniej płycie A7V333 wystarczyło przełożyć zworkę i po sprawie, a tutaj jakoś nie mogłem się doczytać gdzie to zrobić? Idźmy dalej. Płyta ma dwie karty sieciowe i chwała jej za to, ale włożenie kabelka do jednej lub drugiej spowodowało tylko tyle, że zniknęła mi w trayu ikonka "kabel sieciowy jest odłączony", a net i tak nie działał. Zamontowanie zwykłej sieciówki problem rozwiązało, jednak ja chciałbym się tej sieciówki pozbyć i korzystać tylko z wbudowanego portu.

Na koniec pytanie o sloty pamięci. Mam 1x512 MB Kingstona i pytanie do, którego slotu ją wpakować? Dimm a2 czy Dimm a1? Na razie śmiga po a1, ale czy to na pewno dobry pomysł?

To na tyle moich pierwszych doświadczeń ze sprzętem. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar kupić sobie ta płytke na świeta :D przesiąde się z MSI kt4V (KT 400), i teraz z góry sorka jeśłi już było ale dopiero jestem na 70 poście i nie znalazłem, czy na tej płytce pobudze troche mojego procka Athlon XP 2400+ (thorton) mnożnik najprwdopodobniej zablokowany i dość wysoki bo 15 :roll:

W głowie mi się już kręci bo musze wybrać miedzy tą a abitem NF7S ......

Skończyłem nie dawno lekture o Abicie NF7S i teraz czytam o tym asusie, nie jestem jakims zagorzałym fanem overlockingu ale jak można coś przyspieszyć to czemu nie, mam nadzieje że nie wrąbiecie puntktów kary i nie zbanujecie od razu, kolega mój ma tą płytke ale na deafultowych ustawieniach takze od niego się nie dowiem, a cos czuje że jednak dołącze do asusowego grona użytkowników tego forum :D

No i po 1 primo stabilność się liczy :banan: :banan: :banan:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xardas:

no to lecimy ;]

aby winda go widziala trzeba zapodac sterowniki zalaczone na plytce z oprogramowaniem (aby zainstalowac na takim dysku winde trzeba przygotowac sobie specjalna dyskietke ze sterownikami)

Raid wlacza sie w biosie saty pod F4 no ale oczywiscie trzeba miec 2 dyski :) przy raid 0 tracisz wszystkie dane zawarte na dyskach oczywiscie

co do karty sieciowej to mniemam ze jestes w sieci lan z dhcp gdzie ip przyznawany jest w oparciu o numer MAC numer ten jest unikalny dla kazdej karty i po prostu musisz zglosic zmiane karty sieciowej u operatora. lub przypisac jednej z kart numer starej pod winda sie da. ze slotami to pewnie w faq'u jest

pozdrawiam krzys75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tak wysokim zablokowanym mnoznikiem wiele nie poszalejesz niestety niezależnie od MoBo.... :cry:

 

A jesli zmoduje sie na Mobila, to nie da sie przypadkiem mnoznika obnizyc (tylko obnizyc)??? Czy juz mi sie cos pomieszalo? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do krzys75 - dzięki.

Mam zainstalowane stery do Sata. W menedżerze urządzeń -> Kontrolery SCSI i Raid widnieje Silicon Image SiL 3112 SATARaid Controller (włączony). Do tego w tray'u widnieje niebieski ludzik "Satalink" choć nie mam pojęcia do czego służy. Z płyty zainstalowałem zarówno sterowniki jak i SATA Utility. W Moim komputerze dysk jest niewidoczny, ale we właściwościach menedżera jest dysk o pojemności 200 GB (channel 0 target 0). Może gdzieś w biosie trzeba pogrzebać. Ten dysk ma mi służyć jedynie do przechowywania danych. Rozumiem też że samego raida nie da się wyłączyć?

Oj teraz widzę jaka moja wiedza jest cienka z tego zagadnienia.

 

Mam też kolejne pytanko. A właściwie 2.

1. Strona 4-20 instrukcji opisuje m.in. Graphics Aperture Size, który w biosie ustawiony jest na [64M]. Do czego to służy? Jeśli mam kartę z pamiecią 256 MB to mam tę wartość ustawić, czy może służy ona do zabawy tylko przy podkręcaniu?

2. W faq wyczytałem, ze rev płyty podany jest pod 2 slotem PCI. W instrukcji natomiast piszą (coś tam z tego enlisza rozumiem ;-)), że na płycie ze sterami w prawym górnym okienku (pierwsza ikona) podany jest rev płyty i biosu. Oczywiście na płycie głównej jest 1.01 a na cd 2.xx. Komu wierzyć?

Sorry za lamerskie pytania, ale to początek mojej zabawy z tą płytą, a nie mam siły czytać tych 148 stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Moim komputerze dysk jest niewidoczny, ale we właściwościach menedżera jest dysk o pojemności 200 GB (channel 0 target 0)

Czy ten dysk jest podzielony na partycje?

Explorer widzi partycje, a nie dyski twarde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem kompletny antytalent jeśli chodzi o kompy, a szczególnie podkręcanie.

Dlatego mam wieklą prośbę, do was, znawców tematu, o pomoc w opytmalnym ustawieniu kompa :D

Mój konfig:

Asus A7N8X-Deluxe

Saphire X800 XT

Pamięć Mushkin 2x512 MB 3200 Level One

1 x DVD

1 x nagrywarka DVD

Procek: Athlon 2800 XP

Jedyne co podkręciłem to procek: 11x200.

 

Pomocy, czy tak zostawić, czy lepiej dać np. 10x220, albo 244x9.

Jak ustawić pamięci, jak je podkręcić, nie kumam wogóle tych ustawień coś tam 7,2,2,2, i nie trafdiają do mnie żadne opisy i FAQ :D

 

Pomocy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ale gapa ze mnie. Przecież nie sformatowłem tego dysku. Ostatni raz robiłem to ze dwa lata temu i dopiero teraz naprowadziliście mnie na właściwy trop. Partycje poustawiane, właśnie się formatują. Eh. pierwszy problem rozwiązany. Dzięki.

 

Co do sieciówki to racja. Będę musiał zgłosić w ICP, że w moim sprzęcie zaszły zmiany technologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...