Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

problem softwareowy

masz za duzo sprzetu i win nie moze znalesc wolnego przerwania :) odlacz cos niepotrzebnego np jedna karte sieciową i po sprawie :)

jesli po tym nie bedzie dzialac to musisz recznie wybrac zwolnione przerwanie =]

pozdro

1510160[/snapback]

Tylko, że problem występuje po reinstalacji systemu z podłączoną tylko grafiką i przejściówką przy braku innych podłączonych kart. Przy ręcznym przyporządkowaniu przerwań jest komunikat, że modyfikacja zasobów jest niemożliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pod slot Asusa dostępne karty Wifi to tylko wersja b (tryb dostępu)?

Podobno występuje również wersja g tej karty -"nie pod PCI"

Jesli ktoś posiada info odnośnie kart w wersji g będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

 

@Mastiff -Dzięki Wielkie za informacje

 

Niestety Karta Wifi w wersji g (tryb punktu dostępowego -AP) pod "slot Asusa" nie istnieje. Sklep który oferował kartę -był nieświadomy tego co oferuje.

Dla własciciela sklepu (obecnie sprostowal to co oferuje) :mur:

http://www.arcomp.com.pl/index.php?pid=kat...6&details=12024 nie robi różnicy magistrala PCI a slot Asusa

Jeszcze wszsytko bylo by ok gdybym nie dopytywal sie o tą karte ktorą tam zakupiłem w tym oto serwisie -wyraznie zaznaczjąc ze chodzi o slot Asusa a nie magistrale PCI-którą mi wysłano!!!!!.

 

Nie polecam interesów z tym sklepem :mur:

Edytowane przez Lord..M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy  pod slot Asusa dostępne karty Wifi  to tylko wersje b (tryb dostępu)?

Podobno występuje również  wersje g tej karty -"nie pod PCI"

Jesli ktos posiada info odnosnie kart w wersji g bede bardzo wdzieczny.

 

Pozdrawiam

1518713[/snapback]

Występuje, ciężko ją dostać, ale spróbuj sie spytać tutaj:

 

http://www.arcomp.com.pl/index.php?pid=kat...6&details=12024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wkładał ktos to A7N8X-E (lub jakiegokolwiek innego A7N8X) pamięci ECC?

 

Wiem, instrukcja do płyty mówi, że płyta wspiera pamięci non-ECC. Ale o niewspieraniu ECC nic nie jest napisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestan sie puszyc, czytalem dokladnie 1-sza strone a Tobie polecam przeczytanie ZE ZROZUMIENIEM mojego pytania.

Nie mowilem o zmianie FSB co 1mzh tylko "Resoulting Frequency" dla pamieci, w Advanced Chipset Features wszystko co sie da mam ustawione na "menu" albo "user defined" ale przy zmianie czestotliwosci PAMIECI nadal pozostaje tylko

by spd

auto

no i te wartosci procentowe

Wiem ze moge podbic FSB i ustawic pamieci syncro ale one leca wyzej niz FSB(mnoznik zablokowany) i chce sprawdzic dokladnie ile.

Wiec jeszcze raz, zna ktos moze bios ktory na to pozwala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jeszcze raz, zna ktos moze bios ktory na to pozwala?

1525510[/snapback]

Nic nie słyszałem o takim biosie poza tym u mnie dzielniki inne niż synchro przeważnie nie działają z jakimiś wyjątkami :?

 

Zresztą procenty nie są takie straszne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co, jak każde taktowanie inne niż 100% zmniejsza wydajność?

Nosze sie z zamiarem sprzedania pamieci i potrzebuje info o O/C do opisu aukcji, a nie mam dostepu to "konkretnej" (bez urazy :wink: ) plyty do podkrecania.

 

a apropos wydajnosci:

przejrzalem ostatnie 15 stron topicu i wiele osob podaje timingi z RAS ustawionym na 7, 8, 9... przeciez na nf2 najwydajniejsze jest 11 tak jak u mnie

 

fsb 200, pamieci syncro, wyniki wg Everesta odczyt/zapis

 

2-3-2-6 2974/1144

2-3-2-11 3008/1165

 

sa to srednie wartosci z kilku odczytow.

 

edit. 2x256 kingstone KVRx64c3 jakby ktos pytal :wink:

Edytowane przez sucharix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z odczytem z czujnikow temperatury procka. Uzywam programu C&QnF2, ladnie dziala (min fsb70mhz). Problem polega na tym ze po dosc ktorkim czasie dizalania tego programu mbm5 gubi odczyt z czujnikow procka i tylko jego. Nie pomaga nia restart samej mbm5, dopiero restart kompa naprawia ta usterke. Co moze byc tego przyczyna??

p.s. inne programy tez nie widza czujnikow procka i diody (everest itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzalem ostatnie 15 stron topicu i wiele osob podaje timingi z RAS ustawionym na 7, 8, 9... przeciez na nf2 najwydajniejsze jest 11 tak jak u mnie

1525986[/snapback]

lubi nie lubi zależy od konkretnych kostek, moje kingstony do ~225 fsb wydajniej chodziły na 11, powyżej na 10

 

trzeba sprawdzić a nie generalizować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam takie pytanie co moge jeszcze zrobic zeby uzyskac wieksze rezultaty, bo jak cos zmieniam to mam czarny ekran i mnie nie puszcza dalej i nie wiem co zmieniac, aktualnie mam Bartona 2.5@3.2 (2200MHz) chodzi na 12x200 stabilnie, pamieci oryginalnie ustawione 4-4-4-8 (GOODRAM) 3x512 DDR 400 PC3200 ( pisze przy starcie kompa DUAL CHANNEL), vcore 1.700, napiecie pamieci 2.7v, TEMP. obecnie 41C w idle, a stres 45C......co radzicie?. Plyta ASUS A7N8X-E Deluxe bios 1013.

Edytowane przez daro_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci oryginalnie ustawione 4-4-4-8 (GOODRAM) 3x512 DDR 400 PC3200 ( pisze przy starcie kompa DUAL CHANNEL)

Popraw timingi pamięci (to też w kwestii czy tRAS ma być 11 czy nie - nie jest to takie proste). Zasada jest taka, że minimalne tRAS ma być CAS+tRCD+2. U Ciebie jest zdecydowanie za mało - powinno być minimum 10. Inna bajka, że wg FAQ na NF2 nie należy ustawiać tak wysokiego CL (prawdę mówiąc jak ustawiłeś tak wysoko?).

Ciekawa dyskusja na temat timingów z dobrymi linkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie :D

Czy ktoś ma może doświadczenie jak współpracują z płytą A7N8X-E Dlx. pamięci TwinMosa 512 MB cl2,5 kości o niejakiej nazwie MoSo ?? Pytam bo jest straszny ogrom tych kości na Warszawskiej Giełdzie Komputerowej i prawie w ogóle nie ma konkurencji :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tego asusa co w podpisie jaki bios modowany i jakim progsem z pod windowsa zmienić.

1529348[/snapback]

Jest taki bios modded by trats i znacznie poprawia obsługę mnożników, wyższego fsb i regulacja V-dimm jest do 2.9V oraz pare innych. u mnie stabilne fsb z 210 Mhz wzrosło do 230 (moze i więcej ale pamięci zdychają). Link jest w FAQ - bierz ten z CPC on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sekman

1. Witam, czy pod Asus A7N8X-E Deluxe moge podlaczyc dysk samsung HD160JJ 160 GB SATA-2 i bedzie on chodzic bezproblemowo? Bedzie go wykrywac jako zwykly SATA??

 

2. Czy pod Asus A7N8X-E Deluxe moge podlaczyc dysk samsung SP2004C SATA-2 200 GB i bedzie on chodzic bezproblemowo? Bedzie go wykrywac jako zwykly SATA??

 

Bardzo prosze o pomoc, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw timingi pamięci (to też w kwestii czy tRAS ma być 11 czy nie - nie jest to takie proste). Zasada jest taka, że minimalne tRAS ma być CAS+tRCD+2. U Ciebie jest zdecydowanie za mało - powinno być minimum 10. Inna bajka, że wg FAQ na NF2 nie należy ustawiać tak wysokiego CL (prawdę mówiąc jak ustawiłeś tak wysoko?).

1529425[/snapback]

 

Przepraszam za mala pomylke mam ustawione 8-4-4-3T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

mam taki problem. kiedys korzystalem z wyjscia audio na plycie glownej (ASUS A7N8X), ale potem kupilem obudowe z przednim panelem audio, a dokladniej to tylko z wyjsciem liniowym i wejsciem mikrofonowym (taka zwyczajna obudowa jakich wiele) i podlaczylem odpowiednie kabelki do plyty glownej.

problem pojawil sie, gdy chcialem znow "podlaczac sie" z tylu obudowy, czyli na plyte a nie z przodu. odlaczylem te kabelki i ku mojemu zdiwnieniu wyjscie liniowe z plyty glownej nie dziala. nie ma zadnego dzwieku, nie ma nawet szumu. nie mam pojecia jaka moze byc tego przyczyna, bo oprocz tego ze podlaczylem kabelki w odpowiednie miejsca i potem je odlaczylem to nic nie zmienialem. nic w BIOSie nie ruszalem, zadnych zworek tez nie.

jak znow podlacze te kabelki to dzwiek z panela przedniego jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Witam, czy pod Asus A7N8X-E Deluxe moge podlaczyc dysk samsung HD160JJ 160 GB SATA-2 i bedzie on chodzic bezproblemowo? Bedzie go wykrywac jako zwykly SATA??

 

2. Czy pod Asus A7N8X-E Deluxe moge podlaczyc dysk samsung SP2004C SATA-2 200 GB i bedzie on chodzic bezproblemowo? Bedzie go wykrywac jako zwykly SATA??

 

Bardzo prosze o pomoc, pzdr

1530289[/snapback]

Niestety muszę cię zmartwić, bo tak:

a - SATA II jest kompatybilna z SATA I

 

b - i tutaj zaczyna sie problem, kontroler SIL 3112 zintegrowany z tą płytą wydaje się nie obsługiwać zbyt dobrze dysków Samsunga na SATA II

 

Podobno sprawę może rozwiązać pobranie nowszych sterowników (tutaj link do nich).

 

Najlepiej, jakbys mógł po prostu umówić sie ze sprzedawcą na sprawdzenie , czy te dyski ruszą na twoim mobo.

 

Nie jestem jednak przekonany co do skuteczności tych sterów, chociaż nie mam jeszcze tych Samsungów u siebie i nie mam jak tego sprawdzić, obawiam się jednak, że konieczna bedzie modyfikacja biosu płyty głównej. I nie mam na mysli zmiany na nowsz, lub jakąś nieoficjalną edycję, tylko modyfikację i podmianę najnowszego biosu do SIL3112 z tym, który aktualnie jest skompilowany w biosie płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sekman

Niestety muszę cię zmartwić, bo tak:

a - SATA II jest kompatybilna z SATA I

To bedzie dzialac?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj punkt b, z którego wynika, że możesz mieć problemy.

 

Nie chcę z góry odradzać ci dysków, dlatego tylko ostrzegam, a jeśli masz możliwość, to:

 

Najlepiej, jakbys mógł po prostu umówić sie ze sprzedawcą na sprawdzenie , czy te dyski ruszą na twoim mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sekman

Przeczytaj punkt b, z którego wynika, że możesz mieć problemy.

 

Nie chcę z góry odradzać ci dysków, dlatego tylko ostrzegam, a jeśli masz możliwość, to:

 

Najlepiej, jakbys mógł po prostu umówić sie ze sprzedawcą na sprawdzenie , czy te dyski ruszą na twoim mobo.

1531935[/snapback]

Ok, dzieki za pomoc! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komus z posiadaczy plyty "A7n8x-E" udalo sie wykonac Vdd moda ?

 

W sieci nie udalo mi sie znalezc informacji by ten mod dziala poprawnie na tej rewersji plyty. (nie mówie o rev 2.0!)

Edytowane przez Lord..M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa że bios Tratsa 1008mod3 wyeliminuje problem niekompatybilności, pamięci Kingstona ddr400 CL3 z płytką ASUS A7N8X Deluxe rev. 2.0 ?

Byłbym bardzo wdzięczny za wyrozumiałą odpowiedź. Pozdrawiam. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa że bios Tratsa 1008mod3 wyeliminuje problem niekompatybilności, pamięci Kingstona ddr400 CL3 z płytką ASUS A7N8X Deluxe rev. 2.0 ?

Byłbym bardzo wdzięczny za wyrozumiałą odpowiedź. Pozdrawiam. :wink:

1537820[/snapback]

Na 100% NIE !

Wymień swoje pamięci na jedne z tej listy.

 

Szczególnie polecem pamięci na kościach Winbonda lub Mosela (KINGMAX) o oznaczeniu MPXC22D-38xxxx.

 

Miałem dokladnie ten sam problem co Ty. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem pamięci Kingmaxa i wszystkie problemy związane ze stabilnością mojego systemy znikly :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa że bios Tratsa 1008mod3 wyeliminuje problem niekompatybilności, pamięci Kingstona ddr400 CL3 z płytką ASUS A7N8X Deluxe rev. 2.0 ?

Byłbym bardzo wdzięczny za wyrozumiałą odpowiedź. Pozdrawiam. :wink:

1537820[/snapback]

Trochę inna wypowiedź od poprzednika - nic nie boli spróbować więc spróbuj :) bios tratsa czyni cuda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...