Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przymierzam sie do kupna płyty pod A2500+ i rozważam miedzy innymi Asusa A7N8X-E Deluxe. Zastanawiam się jeszcze nad możliwością zmiany Vcore i FSB. Komputer pracuje u mnie prawie cały czas, ale tylko czasami potrzebna jest pełna moc (gry, kompresja filmów...). Ponoć program 8rdavcore umożliwia dynamiczną zmianę Vcore i FSB. Czy na tej płycie jest to możliwe? Na stronce programu pisze TESTING i to dla innych wersji płyty (o ile dobrze zrozumiałam). A jeśli jest możliwe, to w jakim zakresie jest to bezpieczna operacja, czyli możliwy zakres zmian z poziomu W2k w porównaniu z biosem. Serdeczne dzięki za pomoc i nie krzyczcie, jeśli pytam o sprawy oczywiste - ja tego nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martini dlaczgo szok?  

W necie znalazłem rysunek techniczny do thermaltake i go wykorzystałem. Oczywiście po założeniu cs-a sprawdzę czy wysokości się zgadzają.

Wystarczy roznica mikrometrow i masz po procku. Wiara nie kupuje tych blaszek oryginalnych bo zdarzaja sie takie sytuacje. A ty chcesz recznie to zrobic? Oczywiscie moze Cie nie doceniam, ale uwazalbym na Twoim miejscu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas zmiany radiatora, urwałem kondesantor smd przy układzie o oznaczeniu 4500m 343033. Układ leży obok socketu. Czy ktoś wie jakie zadanie spełnia ten układ??

 

Edit:

Jednynym objawem uszkodzenia kondensatora jest błędny odczyt napięcia na lini 5 i 12V. Napięcie na 5V skacze od 4,44 do 4,70 V a napięcie zmierzone miernikiem wynosi 4,86V. Napięcia zmierzone pod obciążeniem prime 95 i skanowaniem w atitool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. ludziska - odpowiedzcie coś - na pewno coś wiecie w tym temacie...

Witam! Przymierzam sie do kupna płyty pod A2500+ i rozważam miedzy innymi Asusa A7N8X-E Deluxe. Zastanawiam się jeszcze nad możliwością zmiany Vcore i FSB. Komputer pracuje u mnie prawie cały czas, ale tylko czasami potrzebna jest pełna moc (gry, kompresja filmów...). Ponoć program 8rdavcore umożliwia dynamiczną zmianę Vcore i FSB. Czy na tej płycie jest to możliwe? Na stronce programu pisze TESTING i to dla innych wersji płyty (o ile dobrze zrozumiałam). A jeśli jest możliwe, to w jakim zakresie jest to bezpieczna operacja, czyli możliwy zakres zmian z poziomu W2k w porównaniu z biosem. Serdeczne dzięki za pomoc i nie krzyczcie, jeśli pytam o sprawy oczywiste - ja tego nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. ludziska - odpowiedzcie coś - na pewno coś wiecie w tym temacie...

Witam! Przymierzam sie do kupna płyty pod A2500+ i rozważam miedzy innymi Asusa A7N8X-E Deluxe. Zastanawiam się jeszcze nad możliwością zmiany Vcore i FSB. Komputer pracuje u mnie prawie cały czas, ale tylko czasami potrzebna jest pełna moc (gry, kompresja filmów...). Ponoć program 8rdavcore umożliwia dynamiczną zmianę Vcore i FSB. Czy na tej płycie jest to możliwe? Na stronce programu pisze TESTING i to dla innych wersji płyty (o ile dobrze zrozumiałam). A jeśli jest możliwe, to w jakim zakresie jest to bezpieczna operacja, czyli możliwy zakres zmian z poziomu W2k w porównaniu z biosem. Serdeczne dzięki za pomoc i nie krzyczcie, jeśli pytam o sprawy oczywiste - ja tego nie wiem :(

O ile wiem na tej płycie nie ma ytakiej możliwości

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko

 

1Czy to normalne ze chip SATALink na płycie jest gorący? ,no nie tak jak mostek południowy, ale jest gorący.

 

2 Posiadam Kingmax 512 ( 3200) w singlu.

teraz można kupić taką pamięć za 340Zł, co sądzicie warto dokupić i mieć 1Gb i dual ?( chodzi o wydajność nie o cennę) a może lepiej Kingston 512MB czy Kingmax Hardcore ( 3700) 466Mhz( 364zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe 512MB na pewno da spory przyrost wydajnosci, zwlaszcza w nowych grach. Jezeli pamieci maja chodzic w dualu to chyba lepiej dokupic druga taka sama kosc, choc nawet to nie gwarantuje poprawnej pracy.

 

BTW: Dzisiaj mija moj pierwszy rok na Tweak'u :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bilas: gratuluje :)

jakubwi: jestes elektronikiem ? masz duzo kasy ? bo pomysly masz raczej odwazne ;D i tak trzymac

co do radiatora to moze obroc bude tak zeby buda lezala na plasko i cos podsac pod socketa miedzy plyta a blacha co by trzymalo tego coolera bo niby 1,2 kg to nic ale juz jak lekko kopnniesz przypadkiem bude to moze byc klopot spory

pozdrawiam krzys75

bilas: gratuluje :)

jakubwi: jestes elektronikiem ? masz duzo kasy ? bo pomysly masz raczej odwazne ;D i tak trzymac

co do radiatora to moze obroc bude tak zeby buda lezala na plasko i cos podsac pod socketa miedzy plyta a blacha co by trzymalo tego coolera bo niby 1,2 kg to nic ale juz jak lekko kopnniesz przypadkiem bude to moze byc klopot spory

pozdrawiam krzys75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzys75: studiuję elektronikę :P, kasy nie mam za dużo, a co do pomysłów, to wykorzystuję jedną zasadę, jeśli mogę coś zrobić to robię to.

Założyłem radiator trzyma się na 4 szpilkach które przechodzą przez płytę główną i blachę obudowy, która jest zaraz za płytą główną. Temperatura spadła o około 10 stopni, a w dodatku bardzo wolno rośnie. Radiator to czysta miedz (podobno najlepsza jakościowo) wymiary 80x60x40, powierzchnia ok 1200cm^2. waga około 1,2 kg. polerka spodu na lustro.

Na procku mam cs własnej roboty. Może to wydaje się śmieszne że go nie kupiłem ale mieszkam w Bydgoszczy, a to takie dziwne miasto, że nigdzie w sklepach tego nie ma. Po za tym to nie jest nic trudnego - wystarczy kawałek blachy grubości 0,6mm. Po dokładnych pomiarach okazało się że jądro nie jest równe. Na środku jest zdecydowanie wyższe.

 

Ponawiam pytanie. Czy ktoś wie co to za układ: 8 nóżek, oznaczenia na obudowie to 4500M 343033????

 

Jeszcze jeden problem. Mogę zmienić FSB do 230 przy mnożniku 11. Komp postuje, odpala windę, ale prime b. szybko wywala błąd. Co najdziwniesze najwyższa stabilna magistrala to 210. Zmiana mnożnika na procku nie poprawia stytuacji, zmiana timingów gwarantuje jedynie odpalenie windowsa. Ustawiłem na pamięciach 2,9V, a na procku 1,825V czyli max. Zasiłka to wytrzymuje. Temp. max jądra w stresie 55 stopni. Poradźcie co kobinować, aby poprawić stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzys75: studiuję elektronikę :P, kasy nie mam za dużo, a co do pomysłów, to wykorzystuję jedną zasadę, jeśli mogę coś zrobić to robię to.

Założyłem radiator trzyma się na 4 szpilkach które przechodzą przez płytę główną i blachę obudowy, która jest zaraz za płytą główną. Temperatura spadła o około 10 stopni, a w dodatku bardzo wolno rośnie. Radiator to czysta miedz (podobno najlepsza jakościowo) wymiary 80x60x40, powierzchnia ok 1200cm^2. waga około 1,2 kg. polerka spodu na lustro.

Na procku mam cs własnej roboty. Może to wydaje się śmieszne że go nie kupiłem ale mieszkam w Bydgoszczy, a to takie dziwne miasto, że nigdzie w sklepach tego nie ma. Po za tym to nie jest nic trudnego - wystarczy kawałek blachy grubości 0,6mm. Po dokładnych pomiarach okazało się że jądro nie jest równe. Na środku jest zdecydowanie wyższe.

 

Ponawiam pytanie. Czy ktoś wie co to za układ: 8 nóżek, oznaczenia na obudowie to 4500M 343033????

 

Jeszcze jeden problem. Mogę zmienić FSB do 230 przy mnożniku 11. Komp postuje, odpala windę, ale prime b. szybko wywala błąd. Co najdziwniesze najwyższa stabilna magistrala to 210. Zmiana mnożnika na procku nie poprawia stytuacji, zmiana timingów gwarantuje jedynie odpalenie windowsa. Ustawiłem na pamięciach 2,9V, a na procku 1,825V czyli max. Zasiłka to wytrzymuje. Temp. max jądra w stresie 55 stopni.  Poradźcie co kobinować, aby poprawić stabilność.

Ciężko będzie o dalszą poprawę

Podniosłeś napięcia, zmieniłes timingi, zapewniłes dobre chłodzenie.

Jedyny pomysł jaki mi pozostał to próba z innym BIOSEM, ale nie oczekiwałbym dużej poprawy, a może być nawet pogorszenie.

Potem zostaje Ci chyba jednynie zmiana płyty, proca i pamięci, ale zdaje się, że nie o to Ci chodziło :)

 

Zakladając jednak, że nic ze sprzętu nie wymieniasz pozostaje Ci właściwie tylko BIOS + ewentualnie ciągle jednak praca nad timingami pamięci, mozesz tez pozamieniac kości miejscami, czasem coś to daje ale tez raczej niewiele.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakubwi:bardzo dobre podejscie, sma bym wykonal sobie radiotor w/g mojego pomyslu ale nie mam gdzie ani jak no i o czasie tez nie ma co zapominac. co do cs to fakt ze to w sumie tylko blaszka o odpowiedniej grubosci :D dodatkowo gdzies na jakiejs stronie byly takie poduszeczki zelowe przewodzace cieplo bardzo dobrze nazywaly sie bodajze alfaGel czy jakos tak dodatkowo zabezpieczyly by proca przed ukruszeniem i zastepuja paste

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie. a mianowicie kumpel kupil sobie bartona 2500 i poprosil mnie zeby mu go podkrecil do 3200 bo sam nie umie(sa jeszcze tacy na swiecie) wiec podciagnalem pieknie fsb do 200 i juz wszystko gra!!!jest tylko jedno male ale!!po dluzszym graniu np w RBR komp sie resuje... podejrzewam ze to wina kinstonow poniewaz sa to PC 2700 czyli 333 :? apiecie standart na procku nic nie zmienialem!!jesli sie myle prosze o poprawienie mnie!!z gory dzieki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, spróbuję jeszcze raz dowiedzieć się czegoś na tym forum :? Wzięłam ze sklepu Asusa a7n8x-e deluxe - do testów na weekend, fajnie chodzi, nic się nie dymi, nie rzęzi, ale zastanawia mnie takie zjawisko: pamięci ELIXIR 512-400-cl3, w trzecim slocie chodzą tylko do 198 MHz. Oczko wyżej - czyli 200MHz (bez wzgledu, czy ustawione ręcznie, czy synchro do FSB czy SPD) komp nie rusza. No, za wyjątkiem wentylatorów. Aby do odblokować, trzeba dać pamięć do innego gniazda i zresetować bios. Za to w slotach 1 i 2 mozna tę pamięć wykręcić co najmniej do 220 MHz. I to bez podnoszenia napiecia.

 

Pytanie: czy tak ma być, czy też płyta jest cośkolwiek walnięta?

 

Pytanie drugie: jaka jest najwyższa rev. PCB tych płyt na dzień dzisiejszy?

 

No fachowcy - pobudka! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...