Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Czas rozruszać ten wątek ;)

 

Asus na nForce4:http://www.in4.pl/komentarze.htm?kbt=N&news_id=5715

Trochę mało danych o tej płycie. A jak z grafiką?? Tylko na PCI Express??

wlasnie ubogo cosik..... ale przentuje sie niezle.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEmat z innej beczki....

to dobry temat dla tych co lubia walczyc o kilka oczek w benchamrkach

SP1 kontra SP2

ciekawa sprawa:) warto pomyslec??? zreszta nie ma nad czym !!! kazdy wie ze nowe produkty B.G. nie sa naprawde niczym nowym..... tworzy late by zalatac dziure a przy okazji lata staje sie dziura i tak w kolo:) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lolek, nie admin. Admin powinien dawać przykład i działać na takim kompie by nikt mu nie powiedział, że jego jest nie wystarczający do pracy :lol:  :lol:  :lol: No, ale sam lepszy nie jestem i wziąłem dla siebie coś  "nowocześniejszego" :lol:

 

BUAHAHHAHAHAAAAA

LOLEK JESTES :D przez duze L

:D :lol: :wink:

:lol: :lol: :lol:

 

BTW - teraz jest niezła zagwozdka z grafami. Kupisz coś fajnego na AGP i za dwa miesiące jesteś przy upgrade sprzętu w plecy. Ale to MoBo ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lolek, nie admin. Admin powinien dawać przykład i działać na takim kompie by nikt mu nie powiedział, że jego jest nie wystarczający do pracy :lol: :lol: :lol: No, ale sam lepszy nie jestem i wziąłem dla siebie coś "nowocześniejszego" :lol:

 

BUAHAHHAHAHAAAAA

LOLEK JESTES :D przez duze L

:D :lol: :wink:

:lol: :lol: :lol:

 

BTW - teraz jest niezła zagwozdka z grafami. Kupisz coś fajnego na AGP i za dwa miesiące jesteś przy upgrade sprzętu w plecy. Ale to MoBo ciekawe.

NO tu masz racje... ja narazie nic nie kombinuje poza zakupe na trzecia stacje DFI LanParty IIB ... a jesli biega o grafike to sam nie wiem co mam robic.... narazie czekam.... kasa nie zajac nie ucieknie jak juz jest w mojej kieszeni ... ale gorzej bo nie wiadomo w co zainwestowac... ale moze po malu jakos zaczne splacac moje 3 kredyty i jakos bedzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglbys powiedziec cos i nim wiecej!?? jest lepszy od 1007 uber!?? czym sie roznia! prosze! o odpowiedz!

Wiesz nie mam mobo twojego typu i bez obaw powinienes zainstalowac ...

ja mialem najpierw 1006 potem 1007 pozniej 1007uber a na koniec 1008 i bylem bardzo zadowolony ale 1008mod3 pozwolil mi na wiecej ... jeszcze wiecej... niz myslalem... FSB z 11x213 na 10x235 powiem revelka ... zwiekszone mozliwosci zmiany napiec .. szkoda tylko ze nie procka... oj szkoda... szkoda...

moja zona na NF7-S ma znacznie wieksze mozliwosci ....

jak nie sprobojesz sam nie bedziesz wiedzial co zyskales........ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wheelerfan i jak odczules moc nowego biosu!?? dal Ci cos? bo nie wiem czy wgrywac co miales poprzednio!? miales moze kiedys 1007 UBER?

napisz cos

Hmm, dla mnie głowną mocą nowego Biosu jest mozliwość używania mnożników mniejszych niż 11, które na innych Biosach po prostu nie działają.

Jeżeli masz zablokowany mnożnik godną i chyba lepszą alternatywą dla Uber'a 1007 będzie Uber 1004 (jeżeli nie masz dysków SATA).

Różnice w osiągach na tych Biosach nie są może powalające ale zauważalne.

Zrób sobie jakieś testy na biosie który masz a potem p.roponuje Ci do testów Uber 1004 i 1008 mod3 (CPC ON). wyniki ocenisz sam, bo nie ma 100% gwarancji, że twoje wnioski pokryją się z moimi lub wnioskami Hanu.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz dales mi do myslenia! czy zmienica bios czy nie!?? o to jest pytanie! jest to przeciez ryzykowne zadanie. mowcie co mam robic? zmienic ubery czy nie? a w 1008 mod3 mozna dac na pamiatkli napiecie 3,0V?? czy jest jakas rozniaca w biosie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- L12 (200fsb) mod built-in

- higher bandwidth romsips from dfi infinity 6-19 bios

- xp-m cpu name included

- various bios options/settings are unhidden

 

opis biosu

a i male sprostowanie chodzi mi oczywiscie o: 1010-Bmod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- L12 (200fsb) mod built-in

- higher bandwidth romsips from dfi infinity 6-19 bios

- xp-m cpu name included

- various bios options/settings are unhidden

 

opis biosu

a i male sprostowanie chodzi mi oczywiscie o: 1010-Bmod

Z tego wynika, że masz A7N8X -E Deluxe a to nie to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS MOD3 są dla wersji Deluxe. IMHO 1008 MOD 3 rządzi na maxa. Zmienia kompletnie oblicze tej płyty.

ZGADZA SIE DELUX RULES

Ostatnio chcialem zamowic MOBO A7N8X DELUX PCB2.0 (bez -E) i co sie okazalo Pan Łukasz poinformowal mnie ze to jest prawie kompletnie nieosiagalne MOBO ... z -E czemu nie ....

Nawet gdyby byla to cena bylaby o wiele wieksza o wiele wieksza niz wersji -E....

 

POZDRO DLA ALL:) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS MOD3 są dla wersji Deluxe. IMHO 1008 MOD 3 rządzi na maxa. Zmienia kompletnie oblicze tej płyty.

ZGADZA SIE DELUX RULES

Ostatnio chcialem zamowic MOBO A7N8X DELUX PCB2.0 (bez -E) i co sie okazalo Pan Łukasz poinformowal mnie ze to jest prawie kompletnie nieosiagalne MOBO ... z -E czemu nie ....

Nawet gdyby byla to cena bylaby o wiele wieksza o wiele wieksza niz wersji -E....

 

POZDRO DLA ALL:) :D

Przyczyny są proste A7N8X Deluxe już od jakiegoś czasu nie produkują :(.

A A7N8X-E Deluxe robi obecnie za okret flagowy ASUS'A na tę platformę :)

Co do pcmax'a. Ważne, że nie masz A7N8X Deluxe, bo to jej BIOSy porównywaliśmy. W związku z powyższym o BIOSIE o który pytasz nie mamy nic do powiedzenia, bo i skąd? :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja nie uważnie czytam, albo nikt jeszcze nie zamieścił informacji o nowym biosie do A7N8X-E Delux?

link:http://forums.pcper.com/showthread.php?t=352326

 

Może ktoś z forumowiczów już go testował? Jeśli tak to dajcie znać o wynikach OC.

 

PS. Nowy tu jestem, ale śledze ten topic od dłuższego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem bios 1008mod3. Wcześniej miałem Uber 1004. Po testach mogę stwierdzić jedno: u mnie nic sie nie zmieniło. Nadal max fsb to 210 przy mnożniku 11. przy wyższych fsb (nawet jeśli zmniejszę mnożnik) komp jest niestabilny - prime nie chodzi dłużej niż 3 minuty. Wydaje mi się że to wina pamięci. Proc też już więcej nie pociągnie przy 210x11.5 oraz 12 postuje wchodzi do windy ale prime również niestabilne. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawałem większe napięcie na procku i na pamięciach to jednak nie pomogło.  

Znalazłem jakiś topic o wygrzewaniu pamięci przy pomocy mocnej żarówki. Czy ktoś z was wygrzewał pamięci w taki sposób i czy to coś dało?

A jak zachowuja ci sie napiecia przy twojej zasilce??? tylko 300W??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kręceniu na 2520 MHz (które jest niestabilne) w stresie jest

12V - 12,50V

5V - 4,80V

3V nie pamiętam

 

odczyty z Aidy. Tego zasilacza nie sprawdzałem miernikiem, ale wcześniej małem codeshita i pomiary miernikiem wypadały korzystniej w stostunku do tego co podawała Aida, więc teraz powinno też być dobrze.

Dorzuciłem ostatnio radiator na mosfety bo jeden z nich strasznie się grzał. To również nie poprawiło sytuacji.

 

Mam jeszcze jedno pytanko. Robie sobie włąsnie radiator miedziany. Ma on wymiary 85x60x45. 20 listków grubości 1,2 mm. takie coś waży teraz okolo 1,2kg (wiem tylko że to dobry gatunek miedzi). Mam problem z zamocowaniem tego. Kombinuję już coppershimma (też samoróbka).

Czy to wszystko może wisieć na zapince (na 3 zaczepy) czy musze zrobić jeszcze jakieś mocowanie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaa, 1,2 kg na zapince 8O Powisi 2 dni i tylko huk usłyszysz jak wyrwie zaczepy i spadnie na grafę. Pozostaje tylko i wyłącznie mocowanie do otworów na śruby. O ile tylko nie popękają ścieżki na laminacie od naprężeń spowodowanych ciężarem coolera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaa, 1,2 kg na zapince 8O Powisi 2 dni i tylko huk usłyszysz jak wyrwie zaczepy i spadnie na grafę. Pozostaje tylko i wyłącznie mocowanie do otworów na śruby. O ile tylko nie popękają ścieżki na laminacie od naprężeń spowodowanych ciężarem coolera...

8O

 

To już Zalman chyba wisi na płycie "na styk" a waży dużo (?) mniej niż 1,2 kg

 

Odważny jesteś .... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...