Skocz do zawartości
Ardzej16

Zastępca Winampa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znacie może program który pobiera jak naj mniej zasobów PC i jest przyjazny w obsłudze?

Teraz używam Winampa ale nie zadowala mnie pod względem używania zasobów kompa.

Aimp też wychodzi z gry.

Może polecicie mi coś.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem więc czego wymagasz. foobar śmiga bez jakiegokolwiek problemu nawet na naprawdę starych pecetach pokroju pierwszych Pentium II, na współczesnych komputerach po prostu nie czuje się tego że działa w tle.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jest to na tyle prosty w obsłudze program, że podstawowe opcje obsługuje się odruchowo, a do dokładnej konfiguracji wystarczy minimalna znajomość języka. Albo słownik w ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows media player?

 

Nawet zminimalizowany Windows Media Player pożera więcej zasobów niż Winamp :|.

@autor tematu - może już po fakcie, ale także poleciłbym wspomnianego foobara, sam jednak jakoś nigdy nie mogłem się do niego przekonać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winamp, Aimp czy Foobar (instalowane bez śmieci - to nie jest wielkie halo odznaczyć zbędne rzeczy) zajmują 2-3MB RAM i 1% procka od czasu do czasu. Mniej zasobów zużywają tylko odtwarzacze konsolowe. Nie wiem więc, czego wymagasz. Jak żrą dużo, to zacznij od dobrej konfiguracji, a nie zmiany programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem chyba wszystkich konfiguracji i nic to nie dała. Nawet gdy winamp był zminimalizowany i chciałem go zmaksymalizować to musiałem chwilę odczekać, a fobar od razu.

 

Od programu wymagam stabilnego działania. Odtwarzacze nie powinny być "żrące" jeśli chodzi o pamięć RAM czy Procka.

Wszystkim dziękuje za odpowiedzi. Fobar to program którego szukałem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo używasz Winampa 5.x czy ile tam teraz jest. Polecam jak wyżej podano wersję 2.95 - na Pentium II czy później Pentium III działała bez zarzutu, zwiech czy namyślania się. Mam ją zainstalowaną teraz, na tym Dellu co w podpisie, śmiga jak złe. Nie zawsze "najnowsze = najlepsze".

 

W nieładną stronę to idzie - chcesz dajmy na to przeglądarkę do obrazków, a ona od razu proponuje jakieś durne toolbary, "pomocnicze" aplikacje, bezsensowne linki czy ikonki do czegoś tam. Winamp niedługo będzie oferował obsługę lodówki, uruchamiając się przy tym dłużej niż najświeższe wersje Firefoxa :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o instalację bez zbędnych śmieci, które wybrane są domyślnie (milion stacji radiowych, reklam, banerów, sidebarów i wspomagaczy). Następnie wyłączenie automatów do pobierania napisów/okładek/list itp bzdetów. Na koniec wyłączenie wizualizacji, tysiąca "szuflad" i wtyczek do formatów, o których nawet nie słyszeliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja winampa używałem przez ponad 10lat jeżeli dobrze liczę.

Począwszy od wersji 3 robił się coraz gorszy.

Wprawdzie początkowe wersje 5 były naprawdę bardzo dobre, ale im dalej tym więcej syfu się wkradało jako bonus pack.

Z pół roku temu przerzuciłem się na foobara. Ze sporymi oporami bo jakiś taki był "surowy" i niefajny.

 

Jak się przełamałem i nauczyłem się go obsługiwać to okazało się, że jest po prostu najlepszym playerem.

Stworzonym do odtwarzania muzy bez zbędnych dodatków i syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...