Skocz do zawartości
danello

AMD Fusion. Notebook do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się mocno nad nową technologią AMD - Fusion.

Chcę kupić notebooka w cenie max 2000zł. Co doradzicie? Ja znalazłem fajnego w tej cenie: Packard Bell TK11BZ-E353G50. Niby nie jest to najwydajniejszy z najwydajniejszych modeli, jednak posiada to, na czym mi zalezy, czyli mocna bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie pakowanie netbookowej platformy Fusion do lapkow 15" jest dosc dziwne, ale moze faktycznie zaowocuje bezglosnym chlodzeniem i dobrymi czasami na baterii..

Odnosnie firmy, ktos inny musi sie wypowiedziec.. Daawno temu mialem z nia jeden kontakt (w postaci zepsutego laptopa) i na zawsze sie do niej zrazilem.

 

Ale powiedz jeszcze do czego bedziesz uzywac tego laptopa. Do neta i prac biurowych, czy nawet multimediow jest jak najbardziej ok. Do bardziej wymagajacych procesor moze okazac sie za slaby, a granie to tylko w starsze tytuly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI CR650-018PL

 

Sam się właśnie zastanawiam, poszukuję coś na maj ( wiadomo) od 13 do 15 cali, do netu i flaszowych gierek na stronach takich jak Cartoon Network i filmów. Mi w oko wpadł właśnie ten model MSi :

 

AMD BRAZOS E350 2 x 1600 Mhz

Ati Radeon HD 6310 DX 11

15.6"High Definition 1366 x 768 LED

Pojemny dysk twardy SATA II 500 GB 5400 obr.

Pamiec RAM 4 GB DDR3

Nagrywarka DVDRW

Karta WiFi 802.11 b/g/n

Windows 7 Home Premium 64 bit PL

Niestety matryca błyszcząca.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaszaWspraju - dla CIebie faktycznie Brazos na niewiele sie zda. DO Twoich zastosowan lepszy bedzie mocny procesor - przynajmniej Core i3. HP 4320s jest przy tym dostepny z matowa matryca, a niedlugo mozna sie spodziewac nastepcy 4330s na Sandy Bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a 6310 chyba będzie wydajniejsza niż to co jest z i3? W sumie do i3 dokładają HD 5470. Więc trudny wybór.

 

Wiem, ze zbaczam z tematu ale chyba zdecyduję się na ten http://allegro.pl/gracz-acer-730g-core-i3-4-250-hd5470-win7-raty-i1511717490.html

Ewentualnie poczekam na testy w kwietniu nowych maszyn kiedy zaczną być w końcu dostępne.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do Twoich wymagan nie jest potrzebna mocna grafika, tylko cos co prawidlowo wyswietli Ci pulpit i przegladarke. Jesli dobrze sie orientuje, to flashowe gierki nie sa w zaden sposob wspomagane przez karte graficzna, natomiast obciazaja procesor. Filmy FullHD tez bez problemu odpalisz bez akceleracji sprzetowej na procesorze pokroju i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz taniej to lepiej zamiast Acera weź Asusa np. tego. Taniej, trochę szybszy procesor i Asus. Ojciec miał 3 lapki Asusa przez 5 lat i nic się nie zepsuło. Ja osobiście i tak bym dopłacił do aluminiowej obudowy i lepszej mobilności w HP, ale to moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przy okazji sie moze spytam.. jak sadzicie co bedzie lepszym zakupem:

-Lenovo X120e, czyli netbook 11.6" na Brazos + dysk SSD + 8GB ram (jesli zmiesci sie w budzecie)

-HP 4330s, subnotebook na Sandy Bridge

 

bedzie mi zalezec na

-cichej pracy,

-wygodnej pracy w systemie (tak na poziomie mojego obecnego Acera z C2D 2.5GHz + radek 2400XT + 4GB ramu)

-bezblednej wspolpracy z multimediami (slyszalem o bugu w intelach, ale moze nie bedzie to problemem, byle ogolnie dzwiek i obraz w 1080p byly plynne)

-raz na ruski rok odpaleniu czegos pokroju Obliviona (niezbyt mloda gierka, ktora na Acerze chodzila praktycznie na full)

-w miare dlugim przebiegu na baterii (X120e = ok 5.5h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X120e starczy, ale bez SSD i powiększenia pamięci. Do większości zadań powinien być odpowiedni, szczególnie jeśli wrzucisz tam SSD. Oczywiście nie ma się co spodziewać cudów - w końcu to netbook, mocny bo mocny, ale nadal. Pod względem wydajności to jest daleko z tyłu za twoim obecnym C2D, ale pytanie co tak naprawdę robisz na tym kompie, bo może się okazać, że nawet na E350 wszystko będzie działać jak na tym Acerku. Poza tym prawda jest taka, że obecnie najwięcej i tak daje duża ilość pamięci + SSD, procesory już od dawna zapewniają wystarczającą wydajność (nie licząc gier czy innych rzeczy typu edycja video).

 

edit.

Zapomniałem o jednym: matryca. Obecnie masz 15,6", X120e to 11,6 - różnica będzie bardzo odczuwalna mimo niewielkiej róźnicy w rozdzielczości.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maSTHa212 - ja sie tylko podpialem do tematu. Moj budzet jest nieco wiekszy (powiedzmy ok 2800) i z SSD zmieszcze sie na pewno, a z ramem moze tez. Dlatego chcialem pozbierac troche uwag odnosnie wygody pracy na jednej z tych dwoch platform.

Co bede robil na tym laptopie juz napisalem. To jest glownie przegladarka (ale wiadomo ze flash, youtube, duza liczba otwartych kart w FF zabijaja procka), muzyka, filmy. Gry baaardzo rzadko. Zwykle lapek stoi podpiety do dodatkowego monitora i wzmacniacza, wiec w domu obraz i dzwiek mam zapewnione na odpowiednim poziomie. Z tym ze ostatnio zdarzaja mi sie wyjazdy sluzbowe, na ktore lepiej mi bedzie wziac cos bardziej mobilnego niz moja obecna pietnastka z bateria na 20min.

Wiem ze 11.6" to bardzo malo.. W sklepie ten rozmiar wydal mi sie troche za maly.. Ale jakos nie potrafie znalezc nic sensownego z 13.3" w okolicy 2000zl (przy takiej cenie lapka zostaje na SSD i ram). Dobrze by bylo jakby w ciagu najblizszego miesiaca pojawilo sie cos na Sandy Bridge, w rozmiarze 12.5 lub 13.3". Ale poki co rozwazam tylko podane wczesniej dwa modele.

 

Bo dodatkowym kryterium jest niestety matowa matryca. HP DM1z, nawet jesli bedzie dostepny w Polsce, jak dla mnie odpada ze wzgledu na lustro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli matowa matryca to mus to chyba nie masz zbytnio pola manewru i zostaje tylko ThinkPad. Dla mnie to był też jeden z głównych wyznaczników i dlatego właśnie na niego padł mój wybór. Problem w tym, że na razie nie ma go w PL oficjalnie i z tego co wiem przez najbliższe miesiące ma się to nie zmienić, ale nie traktuj tego jako oficjalnego stanowiska producenta. Wg mnie Brazos + SSD zapewni wystarczającą moc do tego typu zadań, a rozmiar musi być taki - w końu to lapek ultramobilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wybor moze niewielki, ale jest.. W chwili obecnej moglbym pojsc w HP 4320s, ale powiedzmy ze platforma Arrandale mnie nie satysfakcjonuje, jesli chodzi o grafike ;). Dlatego jesli na cos czekac, to HP 4330s oraz wiecej info o Samsungu 2 series i Dellu Vostro 3350. Obawiam sie ze Thinkpady z Sandy Bridge (np X220) sa jednak ponad moj budzet.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...