Skocz do zawartości
aerial

Ciekawe chłodzenia i obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

JONSBO MX2

Kolejna ciekawa konstrukcja po budzie Phanteksa zrywająca z konserwatywnym podejściem.

Poziom wykonania i jakość materiałów nie ustępuje produktom Lian Li.

Zobaczymy czy także ceny nie ustępują tym u Lian Li Dołączona grafika

 

http://www.youtube.com/watch?v=pxs-VJQah9s&feature=player_embedded

 

 

Dołączona grafika

 

Więcej fotek:

http://www.hardwareluxx.de/community/f141/computex-2013-neue-gehaeuse-von-jonsbo-962408.html

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny i przyjazny w budowie scrap build :Dołączona grafika

 

Build log : http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=257690

Za tego pana będę trzymał kciuki -choć to dopiero początek : http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=260978

Podejrzewam że i tu znalazło by się paru speców od instalcji CO, więc kto wie - może znajdą się naśladowcy Dołączona grafika

I ostatnie - nie tyle mod co gotowe stanowisko robocze, tyle że w wersji pimp :Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Video : http://vimeo.com/67211209

 

Link do strony producenta : http://www.mwelab.com/index.php/en/products

Edytowane przez zriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tego pana będę trzymał kciuki -choć to dopiero początek : http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=260978

Podejrzewam że i tu znalazło by się paru speców od instalcji CO, więc kto wie - może znajdą się naśladowcy Dołączona grafika

http://forum.purepc.pl/topic/305294-blue-red-fusion-mod-by-polandmet-ukonczona/

 

Nie będzie mu łatwo przebić Polandmet'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - tego na pewno nie przebije tym bardziej że w buildzie który podlinkowałem rurki to tylko szkielet a tu tworzą jednocześnie układ chłodzenia. I znoiwy wychodzi na to że cudze chwalimy a swego nie znamy Dołączona grafika

Edytowane przez zriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, przeoczyłem tego workloga, akurat mnie wtedy nie było. Fajnie wygląda, ale wydajnościowo to bym dyskutował z takim ustawieniem chłodnic.

Btw, można nazywać portale po imieniu na purepc, nawet dawać bezpośrednie linki. Tutaj nie ma takich śmiesznych zasad Dołączona grafika

 

Buda podobna do Shinobi XL (chyba jakiś roswell) i dwie potrójne chłodnice, 0 modyfikacji

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi Eldera - zgadzam się całkowicie.

 

O ile Corsair 900D, czy wymysł Phanteksa są bardzo fajnie pomyślane, to inne firmy jakoś nie potrafią zrobić budy tak przyjaznej rozbudowanemu LC.

 

Antec w kwestii obudów od zawsze był dla mnie jakiś dziwaczny i nigdy bym się na ich konstrukcję nie zdecydował. 1900 tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Niby fajnie na pierwszy rzut oka, ale jak tak człowiek zanalizuje detale, to się z leksza kupa okazuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phanteks Enthoo Primo dla osób które potrzebują bezproblemowej budy pod LC (zero cięcia,lakierowania,modowania elementów obudowy)

jest bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Premiera w lipcu i ciekaw jestem czy faktycznie dostaniemy ją za prognozowane 200-250 euro.

 

 

Z innej beczki.

Jeden z niewielu LC totall parallel jakie powstały i spisują sie bezproblemowo,

wbrew opiniom malkontentów że piekielnie mocne pompy są niezbędne do tego rozwiazania :)

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta buda od Phanteksa czuje że będzie sporo kosztować. Jakość pewnie będzie na bardzo dobrym poziomie to plus, ale jak przewalą cenę w ich stylu, to równie dobrze można modować coś tańszego na zlecenie.

 

Robiłem kilka zdjęć komputera który obecnie używam, chwilowo na AC.. klasyczna stara czarna A05, z wymienionymi nóżkami i dołożoną zaślepką na napęd. Myślę kombinować coś z zewnętrzną chłodnicą w stylu mo-ra, ale nie wiem czy taki układ nie będzie zbyt "nudny" i prosty.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw A05 z AC jako komp do netu/pracy/muzy a do majstrowania z LC zrób drugiego kompa.

Nie ma wtedy ciśnienia przy demontażach/montażach i testach...luzik po prostu,tak dokładnie rozwiązałem u siebie tą kwestię i nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian Li D600, wygląda bardzo dobrze pod budę do wewnętrznego montażu chłodnic:

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wygląda na 3x360 na luzie, i miejsce na reza/pompy w komorze za płytą. Ciekawa obudowa się szykuje.

 

I jeszcze jedna interesująca

 

PC-V2130

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak widać, zasilacz stoi pionowo, za nim 4 wentylatory, miejsce na chłodnicę w stylu corsaira 900D. W panelu bocznym są otwory wentylacyjne.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, kto tego używa? Dołączona grafika Pierwszą rzeczą po rozpakowaniu tej obudowy jest wywalenie tych kratek. SSD wejdą gdziekolwiek.

Ta obudowa wygląda w ogóle na jakiś prototyp, ciekawe czy wejdzie do produkcji. Obu jeszcze nie ma na oficjalnej stronie.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian-Li - jakość tak. Ale użyteczność?

Zauważyłem, że projektanci tej firmy od dłuższego czasu stoją w miejscu, przynajmniej jeśli chodzi o ułatawianie życia wodniakom Dołączona grafika

Niby budy spore, ale jakoś tych chłodnic nie ma gdzie pakować. Nie mówiąc o tym, że i tak zazwyczaj potrzeba sporych przeróbek Dołączona grafika  Silverstone też jakoś nie błyszczy...

 

NZXT oraz Fractal ze swoimi ostatnimi projektami, które ukazały się na rynku, zdecydowanie mi się podobają. Goście tam po prostu myślą.

Ale te marki to jednak trochę niższa półka.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden plus tego jest taki, że trzeba się wykazać jakąś tam inwencją. Kupisz fractala, w zasadzie wszystko w tym jest zrobione, kolorek jest, miejsce do schowania kabli też, jedynie to wyjąć jakiś element, wyciąć dziurę na chłodnice. Przy lian li trzeba się trochę wysilić, i jednak przez to też układy różnią się od siebie. Największy plus to materiał, praktycznie zero plastiku, który jest zdecydowanie ulubionym materiałem ludzi z nzxt, fractal też nie szczędzi. Np. ten frontowy panel z plastiku, stylizowanego na szczotkowane aluminium.. Oczywiście przez to ceny są odpowiednio niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ale może się starzeję, czy co... Dołączona grafika

 

Modowanie jest fajne, jednak z drugiej strony jak wydajesz dwa kafle na budę, to fajnie by było, gdyby nie trzeba było jej całej rozpruwać i kombinować jak koń pod górę, byle tylko udało się wpasować chłodnicę.

 

Z reszta niektóre budy Lian-Li są tak pomyślane, że pomimo tego, iż są duże, to nawet po modowaniu nie ma za bardzo gdzie chłodnic nawciskać Dołączona grafika

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa kafle mozna zrobic wlasna bude z alu,nie wiem jak z cenami CNC,ale pewne rzeczy mozna spokojnie zlozyc z czesci.

Rzeczywiscie  Lian-Li robi dobre budy, ale im troche brakuje przy zastosowaniach wodnych.

Funkcjonalność jak funkcjonalność, ale design też trochę trąci. Że minimalistyczny design może być czymś więcej niż zwykłym kanciastym klockiem już parę firm udowodniło - mnie osobiście podobają się Corsairy,Cubitek ofc. , nowe NZXT H630 a zapowiedziana buda Phanteksa też mimo minimalistycznego designu ma parę ozdobników i nie jest zwykłym kanciastym klockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te wszystkie obudowy które wymieniłeś były wykonane w całości z aluminium (łącznie z panelami przednimi, zachowując wszelkie krzywizny), to ciekawe jaki by był koszt..

Mnie osobiście obudowy nzxt odrzucają z tym błyszczącym plastikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała obudowa (fractal arc) - dużo chłodnic + shroudy. Jak się chce to się da, do zamkniętej obudowy układ powinien być całkiem wydajny.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I brzydal (tj07-e)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wam się nowe Sugo SG10 od Silverstone podoba ?

 

Konstrukcja ciekawa, ale przedni panel jakoś mnie nie przekonuje. Dla mnie faworytem z małych bud silverstonea jest niezmiennie tj07-e, świetna cyrkulacja powietrza, klasyczny wygląd.

 

Zmieniając temat, nowy wariant murdermoda, zrobiony przez samego autora projektu:

 

http://million-dollar-pc.com/systems-2013/murderbox-mkii-gold/murderbox-mk2-gold.htm

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...