Skocz do zawartości
aerial

Ciekawe chłodzenia i obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak każdy powinien łączyć bloki Dołączona grafika

A Aerial powiedz mi, jak to ma się do wydajności względem innego obiegu (że od CPU idzie od razu do np. chłodnicy ) przykładowo dla kręconego Haswella + 2x 780. Oczywiście pytam o jakieś rozsądne rozwiązanie chłodnicowe np. 3x120 i 2x120. 

 

Bo zaprezentowane rozwiązanie miażdży estetycznie, tylko jak tam z OC itd. ? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam jak się wypowiadali inni posiadające takie połączeniua to nie ma problemu, bo masz rownolengle przejscie wody przez wszystkie trzy bloki - wiec nie masz efektu podgrzewania jednych elementów od drugich jak to ma miejsce w połączeniu szeregowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientuję wydajność jest słabsza w takim przypadku, ale nieznacznie, tylko w skrajnych wypadkach (więcej kart np.) może się pogorszyć. Ale lc ma taki zapas że i tak jest ok.

Trzeba pamiętać, że cpu jest stosunkowo łatwiejszy do schłodzenia niż grafiki, więc niższy flow na cpu, względem połączenia szeregowego, zwyczajnie nie szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o destrukcyjności bloków. Blok cpu jest znacznie "gęstszy". Gdyby na to patrzeć jak na pusty kanał którym płynie woda, to fakt, wszystko by szło na cpu, ale przez restrykcyjność cpu, spora część przepływu jednak idzie przez full covery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych...ale to żadnych problemów z pracą total parallel nie uświadczyłem,tyle  że pompy w tym LC były  zamontowane piekielnie mocne.

Turbo Koolance 450 Strong 24V +kontroler Koolance.

 

 

 

Dołączona grafika



Dołączona grafika
 

 

 

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://hongwrong.com/hong-kong-bitcoin/

a bit offtopic, ale tez chłodzone cieczą.

Warto poklikac w linki i np poczytac to http://www.datacenterknowledge.com/archives/2013/11/13/3m-immersion-cooling/ i poklikac dalej.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten układ pracuje z DDC 1T Plus więc problemu z jedną normalna pompą w total paralell raczej nie ma.

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18516009

DDC+ to mocna pompka, która na dodatek nie należy i do najcichszych, jak i chłodnych. Spaliły mi się dwie DDC+, w tym jedna z dorabianym topem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?252924-Silverstone-TJ07-White-Wolf-Project/page4

 

Zastanawiające, że ludzie mimo wszystko dalej kupują produkty Phoby'a. 

 

Nigdy więcej. 

 

PS: 300 postów stuknęło :D 

Edytowane przez Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep. Nieistotne. 

 

Phobya mimo wszystko jest dość droga jak na swoje wybrakowane produkty. 

 

Ja ciągle czekam, aż produkty CaseLabs będą choć troszkę łatwiej dostępne w PL. 

 

PS: ktoś posiada na forum budę z oferty CL? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę co do budy od CL, ale na pclabie był gość, który miał magnum m8 (pokazywał w zbiorczym temacie).

 

Trochę może nie związane z lc, ale zaskakujące, ktoś wykorzystał ten dodatkowy slot na śledzie we fractalu w dość.. nietypowy sposób :d

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały projekt zapowiadał się mega profesjonalnie - dostęp do narzędzi, logo etc. 

 

Jednak środek według mnie zaburza to, czym miał być projekt. Prowadzenie węży a w szczególności połączenie GPU jest jakieś takie "robione na ostatnią chwilę" i nie bardzo mi się podoba. Reszta fajnie. 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...