Skocz do zawartości
aerial

Ciekawe chłodzenia i obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

BitFenix Shinobi XL, mieści 2x360 bez modyfikacji (w tym przypadku zainstalowana tylko jedna 360 na froncie).

Banalnie proste ułatwienie w postaci wycięcia w podstawie zatok 5,25'', umożliwia wstawienie tam wysokich chłodnic. Wielu producentów mogłoby to podpatrzyć, oszczędzając ludziom wycinania.

 

Dołączona grafika

 

Bitfenix Shinobi XL - Datorer - SweClockers.com

 

I jedna FT02:

 

Dołączona grafika

 

http://www.sweclockers.com/galleri/9032-vattenkylt-fortress-ft02

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość upakowanych elementów może i ponadprzeciętna

lecz ani to przyjazne w obsłudze ani ładne w wykonaniu.

 

Black&White układ z poprzedniej fotki bardziej przemyślany i pięknie wykonany

pomimo użycia seryjnego okablowania od zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak na najlepszy układ w A05, to co zrobił Screamer nie ma sobie równych, jest spora przepaść między układemi któremu bym przyznał drugie miejsce. Upchał tam bardzo dużo.

 

edit:

 

Inne Lian Li, dawno nie było żadnego TYRa, X500 (starsza wersja z zasilaczem na górze)

 

Dołączona grafika

 

Wykonanie nie powala, ale sama koncepcja, z powieszeniem tak chłodnicy (i nie zabudowywaniem), na którejś z małych tyrów jest ciekawa (x500/x500fx/x900), na górze wentylator jest na środku (chłodnica mocowana przez extender do wentylatora, można użyć np. tego od EK), idealnie pasuje jakaś ładna 480tka (np. sr1). Fajny efekt połączeń można uzyskać kiedy węże wchodzą do obudowy właśnie od dołu, np. obok zasilacza w modelach w których zasilacz leży na podłodze (x900 tak ma).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pokusił o ukrycie pompy gdzieś na górze, z rezem, a węże do komory z pytą, wychodziłyby ze złączek umieszonych w tej "półce". Tak umieszczona chłodnica musi być sporym wyzwaniem dla pompy.. chociaż z drugiej strony, możesz odkręcić ją od budy i odpowietrzać na płasko.

 

Generalnie nie jestem fanem jak ludzie małych TYR upychają reza i pompę obok płyty (czasem jeszcze chłodnice).. jest tam mało miejsca, i nawet jak to się zmieści, to jest strasznie upchane i niesymetryczne.

A chłodnica na tyle dobrze się komponuje, bo te obudowy są nietypowo krótkie, więc nawet taki tandem nie jest zbyt duży. Jak ktoś ma ładną chłodnicę jak SR1 idealny zestaw żeby ją "pokazać" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały TYR nie jest obudową projektowaną pod montaż LC

stąd problemy z aplikacją reza i pompy wewnątrz budy.

Brak miejsca.

Szczególnie jak mamy SLI.

 

Owszem...można dać rez Koolance czy DD w zatoki i wtedy mamy temat rozwiązany

lecz z chłodnicą/chłodnicami do mocnego konfigu SLI jest problem.

 

W sumie po przymiarkach z dual SR1 560

myślę czy jednak nie zaaplikować slim chłodnicy Magicool 3x180 mm (plus 3xPhobya 180 mm 700rpm)

Tylko wątpię czy da sobie radę z moim konfigiem w stresie

równie dobrze jak tandem SR1 560.

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden sposób by to sprawdzić....podłączyć do mojego konfigu Magicool 3x180 z 3xPhobya 700rpm

bo wydaje mi się to zbyt piękne by było prawdziwe.

 

Może z zamontowanymi wyjcami Silverstone AP181 1200 rpm (219.7m³/h) ta chłodnica daje radę schłodzić 4WAY SLI.

Może...bo konkretnych wyników pracy z takim konfigiem jakoś nikt nie podał w worklogu.

 

Niestety chcę pogodzić sprzeczne rzeczy...ciszę i wydajność przy full load a to nie proste zadanie.

Tandem SR1 560 daje radę,po Magicool+3xPhobya 700rpm nie spodziewam sie takiej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik...nie podgrzewają siebie wzajemnie,w stresie (Metro 2033) płyn ma max 6*C powyżej temp otoczenia

układ ma ogromną wydajność mimo wentylatorów pracujących na zaledwie 750 rpm.

Ambient 24*C->płyn 30*C.

Między chłodnicami jest 65mm rozstawu więc podgrzane powietrze uchodzi swobodnie.

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SR1 560 by pasowały ale na dużego tyra X2000.

Wiadomo taka jedna 480tka (chłodnica), jak na przykładach mniejszych tyr, szału nie robi, ale trzeba pamiętać że nowe topowe karty już się tak nie grzeją, do tego i5 sb, myślę że byłoby ok. "Starsze" i7 i gtx480 (największe grzałki w historii gpu chyba) to zupełnie inne wyzwanie :)

W ogóle znośnie się to prezentuje na tej x500, z tak powieszonymi 2x 4x120 byłoby dość miejsca, a to pociągnie już wszystko.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Loth da się namówić by zamiast zamontować w Fortress FT-02

nowy rig z już zakupioną chłodnicą Magicool+3xPhobya 180mm 700 rpm

wpakował ją na tył posiadanej LL X500 to zobaczymy jak wypadło.

Moim zdaniem Magicool będzie idealnie tam pasować.

 

2xGTX680+Xeon X5690@4.7GHz to nie wyzwanie dla tej chłodnicy.

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe połączenie równoległe bloków na ram.

Aplikacja miedzianych rurek przemyślana i miła dla oka.

Poproszę link do worklogu.

Cichy i chłodny ten konfig to raczej nie będzie przy full load

lecz zasługuje na uznanie za inwencję autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem skąd to jest, ktoś wrzucił na overclockers.co.uk do tematu, że niby gdzieś znalazł, bez podania źródła.

600t ma generalnie potencjał, spora, bardzo szeroka. Nie moje klimaty z racji na plastik niestety. Ale ma wielu zwolenników.

 

 

edit:

Jakiś czas temu w tym temacie pisałem o podobnym custom MM UFO, fajnie dość wygląda w rzeczywistości:

 

62062511.jpg 48831651.jpg 24474706.jpg 77565515.jpg 71363557.jpg

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe te karty to gtx480 x4.. cieplej się nie da :)

 

Chłodnica dobry patent do 650d, wysokość ramy jest taka sama, wyciąć 5,25'' poza jedną, w obsidianach zaślepki trzymają się na panelu więc nie problem. 200mm na top, 2x180 front i mamy moc w ładnej budzie.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Elder: Prosz

Całkiem ciekawy worklog w sumie.

 

Dzięki wielkie.

 

Wiem dobrze ile ciepła dwie GTX480 potrafią generować

a przy czterech takich grafach w full load jest piekło i te dwie chłodnice będą miały ciężkie zadanie.

EvOcarlos konkretów z testów układu nie podał...jak na razie...poczekamy,zobaczymy.

 

Polerowana miedź z jej podatnością na utlenianie to pracowity w utrzymaniu detal,

chyba że wybrniemy z problemu patyny poprzez niklowanie/chromowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu był pomysł wstawienia 2x 240 chłodnic w miejsce na mocowania dysków w budzie CM Storm Trooper, doczekał się realizacji:

 

trooper1.jpeg trooper2.jpeg

 

 

Lian Li PC-V600F, i chłodnica 1x180mm Magicool

Autor przymierzał się do wstawienie dwóch prostopadle do frontu, ale okazało się, że zostałoby zbyt mało miejsca na grafikę:

 

v600_magicool1.JPG v600_magicool2.JPG

 

Miguelnotrabajo's Liquid Cooled SFF Gaming Project

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...