Skocz do zawartości
SpeedyBangBong

Temperatury dochodzące do 100 stopni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym się dowiedzieć co nieco na temat temperatur modelu PALIT GTX465 jako iż mój podczas stressu potrafi dochodzić (przy niskim poziomie hałasu chłodzenia) do 90 stopni Celsjusza ! Te karty faktycznie tak mają czy trzeba by było było zmienić chłodzenie ? Jak tak to za ile kupiłbym jakieś ciche i wydajne chłodziwo, i przy okazji jakieś propozycje. I jak wygląda zmiana chłodzenia na karcie ? (Nigdy tego nie robiłem :oops: )

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o rpmy, a o to, zebys zwiekszyl predkosc turbiny na karcie, to temperatury spadną. Nie po to chlodzenie ma osobne profile dla 2d i 3d, zeby ustawic na minimum i czekac az sie chip odlutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenia boxowe raczej tworzone są po to, by zapewnić karcie możliwość bezproblemowego działania (z małym zapasem), ale bez oglądania się na ich głośność. Jak dałeś prędkość wentylatora na min, to nie dziw się, że masz >90*C na karcie, to normalka przy boxie.

 

A co do zmiany chodzenia, to nie takie trudne, w instrukcji od nowego coolera masz wszystko dokładnie opisane, trzeba tylko nabrać wprawy. Więc po co ten " :oops: ", przecież to nie rozmowy o sexie. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zmień nazwę tematu bo nic z niego nie wynika.

2. To, że nie piszesz w temacie zbiorczym już wybaczę bo ma on 2 strony więc rzeczywiście nie jest popularny.

3. Sygnatura oczywiście nieregulaminowa, a jakże.

 

Krótko mówiąc: albo przeczytasz jak powinno się funkcjonować na tym forum albo szybko skończysz karierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zmień nazwę tematu bo nic z niego nie wynika.

2. To, że nie piszesz w temacie zbiorczym już wybaczę bo ma on 2 strony więc rzeczywiście nie jest popularny.

3. Sygnatura oczywiście nieregulaminowa, a jakże.

 

Krótko mówiąc: albo przeczytasz jak powinno się funkcjonować na tym forum albo szybko skończysz karierę.

 

Przepraszam, poprawię się :]

 

 

Czy takie chłodzenie byłoby znacznie lepsze od tego PALIT'a ? - ZALMAN ZM-VF3000F

 

Albo chociaż jakieś inne propozycje ?

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam GTX 580 SOC i temperatura w stresie dochodzi nawet do 95 stopni, ale to juz pod

 

sporym obciazeniem, nie wiem czy to dobrze ale narazie jest ok jesli chodzi o obraz nic sie nie

 

dzieje, jesli mozna mam inny problem, moze ktos tutaj wie cos na ten temat ? bylbym bardzo

 

dzwieczny.. otoz podczas grania wszystko jest ok, pewna gra chodzi na full i maks detale a skolei

 

innym razem gdy wlaczam gre zaczyna mi bardzo mulic i poprostu nie idzie na takich wysokich

 

ustawieniach, teraz jeszcze jedna sprawa, a mianowicie,nie dzialo sie to kiedy mialem karty polaczone

 

w SLI ale kiedy dokupilem trzecia karte owy problem sie pojawil i nie mam pojecia czy to moze byc

 

zalezne od tego ze trzecia karta jest ? uzywam Eyefinity 3 monitorow czyli jedna karta mozna

 

powiedziec na kazdy monitor, kiedy wlaczam gre po chwili myszka zaczyna wolno sie przesowac i tak

 

samo jest juz w grze, jest spowolniona, prosze bardzo o wskazowke co jest tego przyczyna , dzieki

 

bardzo,pozdrawiam

Edytowane przez roboto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

może za wysoka temperatura w obudowie? jakie masz temperatury w 2d? ja mam gtx 570 i u mnie temp wyglądają następująco.

 

post-174386-0-77786100-1322116653_thumb.jpg

post-174386-0-84826900-1322116669_thumb.jpg

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odp, wiec u mnie w 2d w spoczynku temp karta 1, 44 stopnie druga 38, trzecia 35, obudowa, Cooler Master HAF 932, w stresie to cala buda pompuje powietrze i ladnie pracuje :) ale karty wtedy lapia temp, 1 do 95 druga okolo 80 ,trzecia okolo 60, dzisiaj zainstalowalem jeszcze raz sterowniki i problem chwilowo zniknal, zaczekam troche i zobacze czy znow sie pojawi, mysle ze moze byc to spowodowane jakims innym programem jaki uzywam, narazie nie uzywalem zadnych aplikacji innych po zainstalowaniu sterow, mam pewna teorie ale sie wstrzymam jeszcze z ocena, kupilem rok temu kompa i szkoda by bylo jesli by okazalo sie cos nie tak teraz ale poczekamy. spcyfikacje sprzetu

 

 

ASUS Rampage III Extreme

Core i7 980x 3.7

DDR3 12 GB 2000Mhz

3x GTX 580 SOC

be quiet Dark Power Pro 1200W

Cooler Master HAF 932

Win 7 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...