Skocz do zawartości
Alanz

Nowy Komputer bez limitu pod BF3

Rekomendowane odpowiedzi

Za chwilę będzie dostępna beta BF3 i należało by zmienić komputer. Mam nadzieję że ktoś doradzi albo mnie utwierdzi w decyzji.

 

Procesor teraz C2D 8400 wykręconego na ponad 4GHz zmieniamy na 2600K i kręcimy tutaj chyba nie ma żadnej innej alternatywy sensownej.

Płyta tutaj nie wiem co wybrać większość doradza P67 ja chciałem coś nowszego bardziej energooszczędnego jak Z68 (miała się pokazać super płyta ZOTAC na Z68 cisza)

Pamięć do wyboru do koloru chyba nie będzie problemu może Corsair 2x4GB 1600 MHZ Vengeance lub coś szybszego.

Karta Graficzna chyba teraz nie warto zmieniać tylko poczekać na serie ATI 7000 teraz mam ATI 5870 i bardzo mało pobiera w idle.

Dysk Twardy SSD szukam coś szybkiego i bezawaryjnego jak INTEL (za wyjątkiem serii 320), teraz mam 80G intela SSD 80GB Intel X25-M SSDSA2M080G2G.

Zasilacz chyba mogę zostawić stary bo mam ENERMAXA MODU 82+ 625W dla lini 12V łącznie 50A.

Jakie teraz najlepsze jest chłodzenie na 2600k? Mam teraz Prolimatech Megahalem.

 

Jeśli ktoś byłby tak uprzejmy i chciał dorzucić swoje dwa grosze chętnie poczytam. Kasa tutaj nie jest ograniczeniem, ale to nie oznacza, że chce siedzieć przy komputerze który ma 4 karty graficzne i trzeba używać zatyczki do uszu aby nie zwariować od hałasu wentylatorów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO odstawiłbym to do premiery Battlefield'a 3, któremu towarzyszyć będą procesory FX. Może jedno będzie wcześniej, może drugie, ale kupno na już zestawu Cię nie zbawi, a jak się okaże, że 8120 jest w cenie i5 wydajniejszy i się bdb kręci dając wysoki przyrost mocy (skoro 8150 ma startować do i7) to zostaniesz ze słabszym sprzętem, który kupiłeś "przyszłościowo".

 

BTW W jaki sposób Z68 ma być oszczędniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w zasadzie w identycznej sytuacji co ty, czekam z wyborem cpu i plyty do premiery bulldozerow lub jesli nie pojawia sie do premiery bf3 to kupie 2500k

tez mam 5870, bardzo fajna karta, poza tym mysle ze w multi najbardziej bedzie sie liczyl proc, wiec na hd7000 mozna spokojnie poczekac

narazie kupilem ramy 2x4gb goodrama 1333mhz, podobno roznicy nie ma - w grach, w sposunku do duzo drozszych

mam m4 cruciala i jest bdb, narazie uzywalem go jedynie na sata2, do tego niedawno wyszedl nowy firmware do niego wiec powinno byc jeszcze lepiej

przy braku limitu zastanowilbym sie nad lepszym monitorem, ale o taki do gier trudno...

 

jesli mialbym zgadywac to bf3 bedzie wykorzystywal i 8 rdzeni, jednak to tylko moje domysly ;-)

Edytowane przez b4rt3k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety bedzie smigac na wysokich, pisze niestety gdyz tu widac jak wolny jest postep co do jakosci grafiki, wszystko takie plastikowe, cukierkowe

gdyby nie ograniczenia konsolowe to nowe gry dzialalyby w fhd+wysokie detale tylko na najnowszysch kartach w sli, ale nie oznaczaloby to ze sa niezoptymalizowane, a to ze jest duzy skok w jakosci grafiki, nawet po zmiejszeniu do srednich detali jakosc grafy bylaby lepsza niz obecne gry oferują na ultra

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty z serii 5850, 5870 w zupełności wystarczą do BF3. Śmiało będziecie mogli grać na wysokich ustawieniach w full hd.

 

Koniecznie procesor 4 rdzeniowy, 4gb -minimum jeśli chodzi o ram i karta od 5850 wzwyż.

Czy ja wiem na pewno na full HD wystarczą? W teorii oficjalne zalecane karty to GTX560 oraz HD6950 ale do jakich ustawień to wystarczy to nie wiadomo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie wasze odpowiedzi i tak:

 

1) Procek na 100% 2600K bo jak tylko coś wyjdzie lepszego poleci jako farma.

2) Płyta tutaj się zastanawiam i odpuszczę sobie chyba Z68 bo to sensu nie ma i nie wiem dlaczego gdzieś mi się ubzdurało o energooszczędności. W zestawie polecają ASUS SABERTOOTH P67 R3.0 Intel P67 ale dzisiaj obadałem płytę i ma jeden LAN a ja często używam drugiego. Zawsze można kupić zewnętrzną, ale nie posiada obudowy i będę musiał dorobić mocowanie aby nie latała jak będę pultać kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy 5850 i 5870 z szybkim 4 rdzeniowym procem polecam dorzucic druga karte , miod malina jesli chodzi o wydajnosc

pewnie do full HD i Ultra jakosci nie wystarczy ale zapewni okolo 90-100 fps przy ustawieniach High .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety bedzie smigac na wysokich, pisze niestety gdyz tu widac jak wolny jest postep co do jakosci grafiki, wszystko takie plastikowe, cukierkowe

gdyby nie ograniczenia konsolowe to nowe gry dzialalyby w fhd+wysokie detale tylko na najnowszysch kartach w sli, ale nie oznaczaloby to ze sa niezoptymalizowane, a to ze jest duzy skok w jakosci grafiki, nawet po zmiejszeniu do srednich detali jakosc grafy bylaby lepsza niz obecne gry oferują na ultra

No niestety, ale nie będzie. BF3 jest robiony pod PC a nie pod konsole jak to teraz bywa w 80% przypadków. Wersja pod konsole jest uboższa graficznie od wersji PC żeby konsole uciągnęły silnik gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...