Skocz do zawartości
Arthe

LG E2370V-BF vs DELL U2312HM

Który lepiej kupić?  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który monitor do Gier i Filmów będzie lepszy, LG E2370V-BF czy DELL U2312HM?

    • LG E2370V-BF
    • DELL U2312HM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić monitor na matrycy IPS głównie do gier i filmów, w moim budzecie mieszczą się LG E2370V-BF i DELL U2312HM, niestety nie wiem czym one dokładnie się różnią w praktyce, proszę pomóżcie wybrać, który monitor lepiej kupić! Bardzo proszę o podawanie argumentów wyboru. Mile widziane są nowe propozycje w cenie wyżej wymienionych monitorów.

Edytowane przez Arthe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję poczytanie w recenzjach o czasie reakcji i lagu (znajdź serwis w którym są recenzje jednego i drugiego modelu).

 

Czytałem i to sporo, tylko że o 5 różnych monitorach, po przeczytaniu wielu recenzji zlikwidowałem 3 i zostały te dwa. LG ma niby szybszy czas reakcji i opcje które są niby specjalnie do gier żeby nie było input-laga, ale ludzie pisali, że jak to włączą to nie widzą różnicy. Niestety nie znalazłem żadnego serwisu gdzie były by obie recenzje jednocześnie. Byłem w sklepie z laptopem i testowałem tego Della niestety LG nie było, jedynie widziałem jeszcze LG ips236v-pn. Mam duży dylemat, bo oba maja podobną ilość wad i zalet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem filmów i gier oba monitory nie będą się różnić. Mam tego Della i smużenia nie da się zauważyć, input lag jest niski - co zresztą widać w teście podlinkowanym wyżej.

W przypadku LG dopłacasz za pilot i kilka (zbędnych wg mnie) funkcji. Mnie odstraszają tantedtne błyszczące i sztywne podstawki w LG, dlatego wolałem wybrać Della, który ma znacznie lepszy design jak na mój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie w moim wlasnym LG od poczatku przeszkadza blyszczaca ramka. Kontrast z obrazem na monitorze, nawet w ciemnym pokoju przeszkadza. Mam takze belinea z matowa srebrna ramka i nie mam takich odczuc.

 

Stalem przed podobnym wyborem, LG 120hz czy Dell 2312 lub 2412. Bedzie dell, jeszcze nie wiem tylko ktory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już od kilku dni jestem za Dellem, nawet juz wczoraj zamówiłem go, i na 90% jutro go kupie już, więc jakby co moge napisać jak z nim pierwsze wrażenie, a później coś więcej. Słyszałem że w Dellu overdrive nieźle działa, natomiast ten game-mode w LG jest nie zauważalny. Aha jeszcze jakby ktoś chciał to też ta recka jest warta uwagi: http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1317112577

Edytowane przez Arthe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia nieco ta recenzja z TFT Cenrtal. Dell słabo wypadł pod względem kontrastu/poziomu czerni w porównaniu do większego brata U2412M. Ciekawi mnie czy to błąd pomiaru albo celowy zabieg recenzenta? I czy różnica między średnim kontrastem 1000:1 a kontrastem poniżej 900:1 jest zauważalna?

Wybrałem U2312HM, bo sądziłem, że nie będzie odbiegać "jakościowo" od 24-calowego, ale jeśli warto dopłacić żeby mieć nieco lepszy kontrast i czerń to zastanowiłbym się nad zmianą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia nieco ta recenzja z TFT Cenrtal. Dell słabo wypadł pod względem kontrastu/poziomu czerni w porównaniu do większego brata U2412M. Ciekawi mnie czy to błąd pomiaru albo celowy zabieg recenzenta? I czy różnica między średnim kontrastem 1000:1 a kontrastem poniżej 900:1 jest zauważalna?

Wybrałem U2312HM, bo sądziłem, że nie będzie odbiegać "jakościowo" od 24-calowego, ale jeśli warto dopłacić żeby mieć nieco lepszy kontrast i czerń to zastanowiłbym się nad zmianą...

 

Czytałem ze wer 24 ma lepszy kontrast, ale jest widoczna roznica w input-lagu, i czymś tam jeszcze (znaczącym), tez chciałem kupić wer 24 głównie dlatego że ma 16:10, a nie te glupie 16:9 no i rozdzielczość 1920x1200. Kupiłem dzisiaj, Dell'a U2312HM, sprawdzałem narazie równomierność oświetlenia i musze przyznać ze na rogach jest malutka różnica jak się naprawde przyjzy, żadnych złych pikseli, obudowa jest ok. nie ma jakiś przerw. Podstawka jest solidna, choć jeszcze się nią nie bawiłem za bardzo, przetestowałem narazie tylko gre BattleFielda 2: Bad Company full HD działa pięknie, smużenie nie zauważalne. Narazie nie konfigurowałem nic. Dam jeszcze później znać, bo testowałem go mniej niż godzine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ze wer 24 ma lepszy kontrast, ale jest widoczna roznica w input-lagu, i czymś tam jeszcze (znaczącym), tez chciałem kupić wer 24 głównie dlatego że ma 16:10, a nie te glupie 16:9 no i rozdzielczość 1920x1200. Kupiłem dzisiaj, Dell'a U2312HM, sprawdzałem narazie równomierność oświetlenia i musze przyznać ze na rogach jest malutka różnica jak się naprawde przyjzy, żadnych złych pikseli, obudowa jest ok. nie ma jakiś przerw. Podstawka jest solidna, choć jeszcze się nią nie bawiłem za bardzo, przetestowałem narazie tylko gre BattleFielda 2: Bad Company full HD działa pięknie, smużenie nie zauważalne. Narazie nie konfigurowałem nic. Dam jeszcze później znać, bo testowałem go mniej niż godzine.

 

10 ms które ma U2412M to tyle co nic, to nie są nawet dwie klatki obrazu... A co do podświetlenia, to zapewne mówisz o srebrzeniu w dolnych rogach widoczne na czarnym ekranie. Zauważ, że kiedy się oddalisz od ekranu to znika. Mi to akurat w niczym nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam ile ma U24 czasu reakcji ale U23 chyba 8GtG i 24 BtB, ale nie widać tego w grach FPS, dla mnie smużenia zauważalnego brak. Tak srebrzenie lekkie na czarnym tle, w praktyce w ogóle mi nie przeszkadza, pisałem tlyko takie rzeczy do których moge się jakoś przyczepić (czyli uważnie się przyglądając). Na ten czas nic mi nie przeszkadza, jedynie moje biurko, jakoś się małe zrobiło :S Film w Full HD blue-ray wygląda niesamowicie! Trzeba jednak wźiąć pod uwage to, że pierwszy raz widziałem Blue-ray na Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...