Skocz do zawartości
Napiecie

Wymiana karty graficznej hd4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam kartę graficzna hd4870 z 512mb pamięci.

I teraz pytanie na co mógłbym ją upgradować?

Czy lepiej mi dokupić taką samą i połączyć w crossfire?

Czy lepiej ją sprzedać i dokupić coś lepszego? (9800gx2?, gtx280?)

Budżet to jakieś 300-400zł. Jednak licząc ze sprzedałbym starą hd4870 za jakieś 200zł, mógłbym wydać 500-600zł na nową grafikę.

Lepiej byłoby chyba kupić używaną kartę - tańsze a tak samo dobre.

Posiadam również starą 8800gts 512 - w przypadku na wymianę na coś od nvidii mogłaby zajmować się psyhixem.

 

Reszta kompa:

- phenom x4 955 @ 3,6ghz

- asus m4a79xtd evo

- ramy: 3x1gb corsair 1333mhz + 1x2gb Mushiny 1600mhz

- Be quiet 550w

 

Proszę o odpowiedź

Edytowane przez Napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CF 2xHD4870 bez sensu, szczególnie pod kątem zużycia energii.

 

Ja bym brał HD5850 albo HD6850. W cenie do 600 zł bez problemu da radę kupić nowe.

 

Ewentualnie nawet używane HD6870 (co ogólnie nie jest jednak nadmiernie sensownym zakupem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, to będzie kwestia profili pod konkretne gry, ogólnie z tym cf to nie jest taka bajka jak by z teorii wynikało.

 

Przeciętnie to 2x4850 powinny być mniej więcej tym samym co hd5870 oraz powinny być lepsze od HD5850 na standardowych taktach, przy założeniu, że wszystko jest OK ze sterownikami.

 

Naturalnie mowa tu o DX 9, 10 oraz 10.1, bo DX 11 w 4xxx nie jest obsługiwane. Nie ma też obsługi więcej niż dwóch monitorów. OpenGL jest w wersji 3.0. Pamięć zapewne GDDR3. Tak że ta wydajność byłaby taka nieco ułomna, być może właśnie tam, gdzie byś jej oczekiwał.

 

Zużycie energii pod obciążeniem wyższe, ale przede wszystkim wyraźnie wyższe w trybach typu 'idle'.

 

Nie piszesz nic o rozdzielczościach, jak to jest coś typu 1200x1920 to nie wiem jak zachowa się 512 MB GDDR w CF, bo w tym przypadku chyba tekstury ładują się podwójnie do pamięci obu kart (nie jestem tego pewien, a nie chce mi się szukać).

 

Edit: Sorry, dopiero teraz zauważyłem, że masz przecież 4870 a nie 4850. 4870x2 powinno być przeciętnie rzecz biorąc lepsze od HD5870 w DX 9 i DX 10. Ale poczekaj jeszcze na inne opinie może. :)

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie stac mnie ani na gtx470, ani na gtx560.

Są to po prostu za drogie karty dla mnie ;/

Co do hałasu i gorąca z 4870 - nie będzie to raczej problemu - na swoim mam juz accesero s1 a jeżeli kupowałbym 2 to tylko z w/w accesero lub chłodzeniem scytha. Czyli to nie problem.

Ps o ile lepszy byłby ten gtx 470/560 od 4870cf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze obaczyć GTX275-GTX285 (poziom prawie HD5850). Rozważ PhysX zastanawiając się czy grasz w gry z tym bajerem, jeśli nie, to skłaniaj się ku HD5850 (ew HD5830, ale ten kastrat ma nierówny poziom).

 

Crossfire odpada również z powodu większego nacisku na procek, a aż taki szałowy to on nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na accelero mam wentylator, sam rdzen dalby rade pasywnie, ale sekcja zasilania nie wytrzyma.

 

Weź otwórz puszkę i sprawdź, czy w dolny slot pci-e da się włożyć w ogóle jakąś kartę, no tego 8800gts.

A moze lepiej by bylo kupic cos od nvidii i zainstalowac ta 8800gts do psyhixa? ma to sens?

 

Wydaje mi się, że nie i cała dyskusja o PsyhX czy CF gdy na karcie siedzi Accelero S1 jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem multi gpu ma sens tylko wtedy, gdy pojedynczym gpu nie da się uzyskać większej wydajności.

Internet jest zawalony informacjami na temat wad cf/sli.

Przy zmienionym chłodzeniu sprawa się komplikuje o tyle, że albo Accelero S1 z wentylatorem zablokuje kolejne gniazdo pci-e albo druga karta pogorszy warunki chłodzenia pierwszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym, ale nie podam. Pisałem nie tylko ja o tym i to nie raz.

Zapewniam cię, że w sieci znajdziesz o tym mnóstwo informacji. Jak ktoś chce widzieć tylko suche cyferki w testach, nie mam już zamiaru go nawracać.

Nie doczytałeś pewnie o gorszych warunkach chłodzenia całego komputera.

Pobór energii Cię nie interesuje, pewnie tak długo do puki nie przyjdzie rachunek za energię elektryczną lub nie zesra się Twój zasilacz z tą konfiguracją.

Hasła skalowalność, mikroprzycięcia odszukaj sam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przekonałeś mnie.

 

Na początku trochę za bardzo bylem napalony na to cf.

 

Problme jest taki ze ten 5850 przekracza mój budżet ;/ - nawet gdy sprzedam tego starego 4870

 

Mógłbyś polecić mi coś tańszego? Zastanawiałem się nad gtx285/280 jaki jest tego odpowiednik od ati?

Edytowane przez Napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accelero sobie zostawię- musiałem pogiąć część finów bo ten 4870 jest od gainward i nie pasowało inaczej - czyli raczej go nie sprzedam - poza tym nie chce - może jeszcze się przyda.

 

Tego starego 4870 sprzedam za ok 200zl (jeszcze prowizja allegro i inne)

 

+ mogę dołożyć ok 200-300zł - wiadomo im mniej tym lepiej

 

Btw to accelero pasowało by na 5850?

Edytowane przez Napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad gtx285/280 jaki jest tego odpowiednik od ati?

Właśnie 4870 oraz 4890. :-P Adashi słusznie prawi - 6790, lub minimalnie droższy od niego 6850.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...