Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sens pchania się w SLI na płycie Asrock P67 Extreme4 ? Na razie kupuje GTX 670 na dniach i myślę aby dokupić drugą za parę miesięcy. Duża strata będzie jak karty będą działać pod PCIe 2.0 x8 ? Bo w takim trybie karty w SLI działają na tej płycie. No i czy zasilacz BQ 750 W da radę.

 

Zmieniłeś zdanie? Dołączona grafika

 

Co do 2.0 vs 3.0 to na wykresie może tego być nie widać zawsze , ale na pewno 3.0 komfort grania na sli będzie lepszy , ale to musisz wtedy proca by mieć 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś z was dostęp do biosu uefi gop dla gtx 680 model referencyjny, pisałem do suportu evga i wysłali mi plik ale nie pasuje on do mojej karty, napisałem im o tym ale nastała cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest mniej więcej rozsądne napięcie dla Gigabyte GTX 670 WF3 OC. Dopiero co zamontowałem go w obudowie. Ledwo wszedł taki wielki Dołączona grafika. Na razie rdzeń ustawiłem na 1100/1250 (boost), a pamięci 3505. Power Target mogę dać max 112%. Napięcie dałem 1.125v. Temperatura GPU w Crysis 3 nie przekracza 64'C, a wentylatory rozkręcają się do 60%. Wydajność ? No cóż 1680x1050, wszystko na max. SMAA X4 i gra działa dość płynnie. 2 misja od 34 do 55 FPS. Średnio ok 38. Na GTX 460 miałem ok 18-22, więc jak na razie nieźle.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tu jest pies pogrzebany bo to nie jest plik .rom tylko update pod windows ukryty w pliku exe, jak ktoś chce to moge wysłać ale trzeba mieć windows 8 i gtx 680 model referencyjny

edit: już sobie poradzilem jak ktoś chce bios ze wsparcie ultra fast boot (asus i asrock z77 napewno wspiera) to email na pw i wyśle

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę słaby ten wynik.

 

http://www.3dmark.com/3dm/353944?

 

Karta przy 1140 (1280 boost) wywala już sterownik przy napięciu 1.175 v. Przeszła jednak 3D Mark 11 i najnowszy przy 1120 (ok 1250) i tak było przez wszystkie testy ok 1250-1260. Pamięci na ok 6600. Niestety wywala w Heaven 4.0. Znaczy się przechodzi benchmark. Ale jak odpale free camera to po chwili wywala do pulpitu. Albo wywala bład że aplikacja przestała działać i słychać tyko dźwięk. Ale tym razem o sterowniku nie było komunikatu. Skoro 3D Mark 11 i najnowszy przeszło to troszkę dziwne. Czas na gry.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się na razie stabilnie wykręcić na 1267/7008. Może i da się wyżej. Aczkolwiek zbyt dużego przyrostu w smarkach to ja nie widze. Dalej ok 6400 w najnowszym. Crysis 3 działa ok. W miejscach gdzie miałem po 10-11 klatek na GTX 460 mam teraz ok 26-28. Rzadko spada poniżej 30. Ale o dobrej płynności to nie ma co mówić. Raz jest 50, a po chwili 32-40 jak się więcej dzieje.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband dzięki za tego posta Dołączona grafika

 

strzał w 10. ostatnio skręciłem procka z 4,7 na 4,5 bo waliło mi przypadkowymi WHEA, a dalej napięcia nie chciałem podnosić, do rzeczy. przy 4,7 miałem wyłączone C3 i C6 = zero problemów z skyrim. przy 4,5 włączyłem C3 i C6 co spowodowało że skyrim przestał działa gładko. nie skojarzyłem że winny jest C3 i C6. po przeczytaniu twojego posta wyłączyłem to [ciach!]o i teraz gra działa jak należy. nigdy więcej żadnego tandetnego oszczędzania energii. pierdziele to i tak co miesiąc płace ~140zł za prąd to 2zł w tą czy w tamtą to jeden pisior. zresztą komp nie działa u mnie 24h/dobę. od tego mam ds110j Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież wyłaczenie samego C3 i C6 nie powoduje że mnożnik pracuje na stałym poziomie jeśli o to Ci chodzi. Tylko reguluje napięcie zdaje się.. U mnie to nic nie daje. A do stałego taktowania to oczywiście wyłacza się EIST. A Side'owi chodziło raczej o Crysis 3 z tym c3 że mocno gniecie CPU. Side prawda ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , ale to nie eist/c1 odpowiada za mnożnik w 1155 to nie jest 775 Dołączona grafika

 

Intel speed step reguluje mnożnik , ale c6 może powodować problemy przy offsecie, ja tam przy fixed i c6 zero problemów. Do crysis 3 trzeba wyciskać ostatnie soki z cpu Dołączona grafika , tam gdzie jest akcja lub trawka lub to i to cpu gotuje się Dołączona grafika Ta gra nadaje się lepiej do sprawdzenia stabilności cpu niż linx/prime itp , te programy jedynie grzeją jak przychodzi co do czego c3 jest niestabilnyDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie raczej stabilny. Wyzej niz 4.5 ghz nie pojdzie. Myslalem ze 4.5 ghz starczy mi na dlugo. Jak widac nie. Zmiana procka raczej nie wchodzi w gre. Za duzo zabawy i koszta. Gtx 670 dal mi lepsza wydajnosc w paru innych grach. Co do C3 to procesor dziala w 85-90% na wszystkich rdzeniach. Przydaly by sie dodatkowe ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki program do monitorowania GPU tych kart najlepiej sprawdza się w praktyce ? Asus gpu tweak , Msi after burner ... ?

 

tylko że ja nie mam nie stabilnego procka z włączonym tym dziadostwem c3 i c6 tylko że gra rwie, bez tego działa płynnie bez zająknięcia.

 

Potrzebujesz do czegoś mieć włączone te opcje ? C1, C3, C6 opcja oszczędzania energii wyłączają rdzenie, odcinają napięcie, usypiają procesor więc nic dziwnego że gry rwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki program do monitorowania GPU tych kart najlepiej sprawdza się w praktyce ? Asus gpu tweak , Msi after burner ... ?

 

 

 

Potrzebujesz do czegoś mieć włączone te opcje ? C1, C3, C6 opcja oszczędzania energii wyłączają rdzenie, odcinają napięcie, usypiają procesor więc nic dziwnego że gry rwą.

 

U mnie jakoś nic nie rwie, a wszystkie opcje włączone. W zasadzie wystarcza dosć nieznaczne obciążanie procka i wszystkie rdzenie pracują na 4.5 ghz. W IDLE działa to jak należy i mam 1.6-2.3 ghz i najniższe napięcie podczas zwykłej pracy czy oglądania filmów. Wystarczy odpalenie jakiekolwiek gry i cały czas pracuje z maksymalnym taktowaniem. Więc nie ma prawa nic rwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nic nie rwie , a mam właczoną c6 , a c6 właściwie działa jedynie w głebokim idle jedynie winamp nie powoduje wyjścia z c6 , przegładarka z flashem i proc przechodzi już do c3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastosowałem do tego (opcja pierwsza):

 

So heres your 2 options:

  • Offset Mode: Your CPU will use VERY LITTLE voltage and speed when idling, ANYTIME you idle. (Even browsing can be considered idling.)

    • Enhanced Halt State (C1E): Enabled
    • CPU C3 State Support: Disabled
    • CPU C6 State Support: Disabled
    • Package C State Support: Disabled
  • Fixed Mode: Your CPU will run full voltage and speed all the time, even when idling.

    • Enhanced Halt State (C1E): Enabled
    • CPU C3 State Support: Enabled
    • CPU C6 State Support: Enabled
    • Package C State Support: Auto
Which one is better?

Neither is "better". The first one will save you power and money, the second one will ensure you have 100% CPU power all the time. Some choose the 2nd option because they don't care about the electric bill and they like to have the best stability and power they can have. If, like me, you choose the 1st option, you will not be penalized.

 

Don't forget that each one can still use Sleep / Hibernate both of which will reduce the PC power usage to almost zero.

 

Źródło: Complete Overclocking Guide: Sandy Bridge & Ivy Bridge | *ASRock Edition*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zmieniłem to referencyjne chłodzenie i nastała cisza :D (sygnaturka)

Temperatury też spadły idle ref ok 36* vs nowe 22*-23*, stres (gry) stare 60*-65* vs nowe ok 40*-45*

 

Teraz się zastanawiam nad zakupem kolejnej karty pod SLI, martwi mnie tylko mój zasilacz nie mieszczę sie już z kablami w obudowie :P a tu by były kolejne przelotki do zasilania.

Przyrost mocy w SLI to ok +60% z tego co pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już poruszamy temat SLI.

 

Czy osoby korzystające z konfiguracji SLI mogłyby napisać jak to aktualnie wygląda z tymi mikroprzycięciami ? Czy one rzeczywiście występują i czy rzeczywiście płynność obrazu w SLI jest odczuwalnie słabsza niż by to wynikało z liczby fps ?

 

Mam okazję kupić w dobrej cenie drugą 680'tke i analizuje wszystkie za i przeciw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...