Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

wyniku w grach nie polepszy a swój od 680 mam zmodyfikowany tak że w ide mniej prądu bierze, a na stockl napieciu lata na 1240mhz także leje ten bios aczkolwiek sprawdzę kbt czy wykrywa  kartę 

 

 

jak ktoś się chce bawić to kepler biost tweaker 1.25 rozpoznaje kartę i można edytować jak gtx 680, ale mi sie w to bawić nie chce, jestem ciekaw jakie pamieci zapodali na 770 bo sa traktowane dużo więcej jak oryginale 680, być może lepsze kości albo napiecie w górę, ale to już niech się sideband wypowie

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież wiem że nie polepszę wyniku w grach... ale z nudów z kompem coś można pokombinować. ciekawe jaką tablicę napięć przyjęli może uda się kartę bardziej podkręcić i przy okazji sfajczyć hahahahaha
 
chciałbym sobie skomplikować życie i dokupić drugiego gtx680 do SLI, na oku mam  Gigabyte GF GTX680 2048MB 256Bit PCI-E OC. obecnie mam referenta od MSI jak myślicie będą one ze sobą współdziałać? 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będa działać, bo to takie same chipy kart. Jesli jedna karta ma mniej ramu, to druga nie skorzysta ze swojej wiekszej ilosci ramu (czyli obcina zawsze w dol).

@Up, nie jesteś na bieżąco. Od sterowników 310.90 Nvidia zablokowała możliwość łączenia w SLI kart z różną ilością VRAM. Już nie można łączyć dwóch GTX 680 z różną ilością pamięci, SLI nie będzie wcale działać.

Edytowane przez Wooojciech1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w grudniu działało wykorzystując CoolBits ustawione na 18.

Ostatnio, bo 30 marca też ktoś zgłaszał, że działa ta opcja, aczklwiek to było  2x 580.

 

Tak wiec bezpieczniej kupować karty z taką samą ilością ram  najlepiej z takim samym PCB.

 

 

Edit:

http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=158907

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem MSI N680GTX TWIN FROZR 2GD5/OC  to samo pcb co mój MSI GF GTX680 2048 MB DDR5 256bit PCI-e (oba to referenty) różnią się tylko chłodzeniem, powinno być dobrze Dołączona grafika

 

mam nadzieję że mój zasilacz da radę. podobno do sli gtx 680 wystarczy 750w ale nie napisali czy bronze, gold czy może platinum :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie 680-tki tego samego producenta z tym samym chłodzeniem itd.. różniły się tylko datą zakupu o rok i wersją biosu... SLI działało bardzo słabo w Crysis3 miałem spadki do 45FPS a pomimo wyłączeniach synchronizacji pionowej FPS nie chciał przekraczać 60 kl/s. Pożyczyłem GTX 690 i w grze jest cały czas powyżej 60 kl/s i po włączeniu v-synch na monitorze 60 Hz uzyskałem zadowalającą mnie płynność czego nie mogłem osiągnąć na dwóch GTX 680 w SLI. Dziwne trochę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany 680 na 770 to na bank karta nie odpali , tzn odpali , ale nie będzie obrazu.

 

Bios nie ma nic do aktywnej tablicy napięć , powtarzam n-ty raz nie da rady zapodać więcej jak 1.212v na 680gtx , ta sama tablica , którą mają fermi 0.825v do 1.21v , ktoś chce inną tablice trzeba lutować. Ale na karcie można zrobic klasycznego vmoda , zabezpiecznie przed za wysokim napięciem ma pewien próg , dlatego da radę podbić prawie do 1.3v Dołączona grafika

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, widzę, że to temat zbiorczy więc myślę, że nie będzie problemu, jestem nowy.

 

Mam takie pytanko, czemu jak włączam komputer do wiatraczki działają na full obrotach po zalogowaniu do systemu zwalniają, Na linuks ubuntu cały czas działają na full obrotach, jak z tobie z tym poradzić.

 

Karta: NVIDIA GTX670 Gigabyte W3 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być karta nieobciążone więc zwalniają. Tak w ogóle to chłodzenie karty powinno już w biosie zwolnić hmmm. Tobie pewnie sterowniki w windows dopiero spowalniają. W linuxie to zależy od sterowników jest tam w ogóle jakiś program do tego ?

Edytowane przez Polar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest git Dołączona grafika odebrałem msi twinfrozer iii gtx 680. 

 

zsynchronizowałem karty biosami na 1202/3402 na 1,212v. miałem nadzieję że chłodzenie twin frozer 3 będzie cichsze ale nie ma tragedii - żona nie truje więc może być, zresztą ja gram w słuchawkach także mi to rybka.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem z strony producenta, i nie zwalniają mi po prostu aż do tego stopnia co w windows 7, w ubuntu są wyraźnie słyszalne. W bios nie zwalniają, dopiero po wyświetleniu ekranu logowania do systemu. Cały proces instalacji windows 7 home premium oem (bo był tańszy) działały myślę na średnich obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki co jedynie gta4 nie radzi sobie z sli ale to wszystkim jest wiadome cala reszta gier dziala bez problemu. narazie gralem bf3, tombrider, crysis 3, skyrim, metro last light, farcry3 i jeszcze kilka innych. generalnie mam ustawione w panelu nvidi synchronizacje pionowa na adaptacyjna (trzyma ladnie 60 fps) wydajnosc tez na adaptacyjna.

przekonalem sie tez do "geforce experience" naprawde fajny program.

z rozmyslem nie wybralem titana tylko dokupilem 680. gdyby titan byl za 3k to jeszcze mozna bybylo sie zastanawiac ale za 4k to za drogo zwalszcza ze z 2x680 jest szybciej.

 

do minusów msi twinforce iii należy dodać 10C wyższa temperature vs arctic Accelero Twin Turbo II którego mam na "starej" 680. np gram w metro temperatura TF3 63C, arctic 51C. w dodatku jest dużo głośniej. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia lubienia czy nie lubienia , skoro właściwie wydajność nie była lepsza od 670gtx ,a a wielu grach słabiej ze względu na na wysokie obciążenie cpu przez stery to po co mi taka karta , do tego wsysa więcej watów. Nie miałem okazji sprawdzić 79xx nadażyła się okazja kupić 7970ghz super tanio i jeszcze na tym zarobić to czemu nie , gdyby okazała się lepsza od 670gtx to bym ją zostawil , ale okazało się inaczej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz testy mało zależne od cpu lub miejsca mniej obciążające to amd wypada dobrze , na amd średni fps w miejscach mniej istotnych jest wysoki jak przychodzi co do czego leci łeb na szyje Dołączona grafika

 

Dokładnie to samo miałem na 69xx , myślałem , że coś się zmieniło od tamtej pory , ale jednak widać , że ciągle to samo na amd.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy wynik w 3dmark - chodzi o test "strike". okazało się (nie zwróciłem wcześniej na to uwagi - dzięki Blue) że coś jest nie tak. a była to łatka windowsa KB2670838

 

po jej wywaleniu jest lepiej: http://www.3dmark.com/3dm/666082    vs http://www.3dmark.com/3dm/663235

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki będzie skok gdy wymienię wysluzony intel pentium 4 i geforce 6200le na intel i5 3570 i gtx 770

dorzuć do tego jeszcze SSD i zwali cię z nóg.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...