Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

a mi jakies dwa tygodnie temu skradziono rower. Stal sobie biedny na terenie zakladu pracy, w ktorym pracuje i gdzie jest ochrona, ktora powinna czuwac. A zlodziej go wzial i po prostu wyjechal brama przy portiernii! Zapomnialem, ze mieszkam w Polsce... :oops:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy jak kupie jakis tani rower(widizaĹ?em umnie w sklepie za 550 z hamulcami tarczowymi 2xamory:PtyĹ? amor pionowy:D)to potem dokupie doniego bajery ipodmienie?

Niebardzo po po pierwszej wycieczce amory zĹ?apiÄ? luzy a hamulce sie rozlegulujÄ? i sie nie da jezdziÄ? później :P A taki rower to pewnie z 20 kg waĹĽy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie zatkaĹ?o tarcze hamuclowe w cenie 550zĹ?:Pjak uzbierma kase i bedzie to sobie kupie:Pbo cza jakis rower przetem miaĹ?em na przednich tesz cos kolo 600 firma magnum,i urwaĹ?y sie wideĹ?ki i maĹ?o zem sie nie zabiĹ? bo byĹ?o to na przejsciu:Pale do takiego roweru potem dokupi bajery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reed - bierzesz siÄ? za dual i street? :) A tak powaĹĽnie to ramka jest fajna i bardzo wytrzymaĹ?a, ale przy twoich gabarytach i przyzwyczajeniach moĹĽe byÄ? dla ciebie niezbyt wygodna. Po prostu kÄ?ty sÄ? inne niĹĽ w rowerze do XC, a mniejsza rama zmusi ciÄ? do uĹĽycia dĹ?ugiego mostka i sztycy, ĹĽeby siÄ? nie garbiÄ? i nie jeĹşdziÄ? z podkurczonymi nogami. JeĹ?li jeĹşdzisz rekreacyjnie i raczej XC to nie polecam tego wynalazku - poszukaj lepiej jakiejĹ? normalnej ramki do XC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ramka bedzie na 100%, z tego co wiem reed wolisz bardziej rekreacyjnie (XC ;) ) wiec rama za mala.

Kuzyn wlansie ostatnio kupil Treka 4300 na ramie 18", to dla mnie (180cm) byla o wiele za mala ( tez XC ). Sam mam 21" ;]

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 182cm wzrostu i ramke 16''. WedĹ?ug mnie jest duzo wygodniejsza szczegĂłlnie na stromych zjazdach kiedy moge sobie znizyc siodeĹ?ko w innym przypadku przez byle jaki kozen mozna zaliczyc OTB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam 187 cm wzrostu i trenuje XC, rowerek na ramie 19,5' i pieknie sie jezdzi :)

 

Mysle reed ze dla jazdy po miescie, i troche w terenie nie podpasowala by CI ta rama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko ktĂłry z nich sie bardziej opĹ?aca ?

http://www.arkus.com.pl/pl/9/9/art95.html czy teĹĽ moĹĽe http://www.arkus.com.pl/pl/9/9/art93.html

jeĹşdziĹ? bÄ?dÄ? gĹ?Ăłwnie po mieĹ?cie i okolicach (gĹ?Ăłwnie asfalt, i drogi ubite) i w wypadku takiego rowerka co musiaĹ?bym do niego jeszcze wsadziÄ? (czyt. wymieniÄ?) osobiĹ?cie jestem za tym pierwszym, widziaĹ?em go juĹĽ i chcÄ? go sobie sprawiÄ?. a i ma 2 lata gwarancji (to "przy okazji") i szukam czegoĹ? wĹ?aĹ?nie do 500 zĹ? wiÄ?c nie wiem czy coĹ? lepszego trafiÄ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Authorka to przejdĹş siÄ? do sklepu i siÄ?dĹş sobie na jakimĹ? zĹ?oĹĽonym rowerku. Nie robiÄ? problemĂłw, ĹĽeby sobie przymierzyÄ? :) A stwierdzisz organoleptycznie jaki rozmiar ci najbardziej pasi. MyĹ?lÄ? ĹĽe przy twoim wzroĹ?cie to chyba 18'' byĹ?o by optymalne? Jak jeĹşdziĹ?em XC to miaĹ?em 18 a gabaryty mamy podobne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy i rozmiary : jeden ze sposobow -

 

zmierz od ziemi do krocza dlugosc - nasteopnie dla rowerka mtb pomnoz przez 0,57 a szosowego 0,67 otrzymany wynik podziel przez ~2,54 i otrzymasz ywmiar ramy w calach - dla szosy nie musisz dzielic bo sa glownie w cm podawane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam moze troche nietypowe pytanie  8)  

 

A wiec gdzie w Warszawie mozna kupiÄ? tanio i dobrze nowe badz uzywane rowery, najbardziej pasowaĹ?a by mi jakaĹ? hurtownia ale <font color="#FF0000">[ciach!]</font>Ĺ?em i nic nie znalazĹ?em dlatego skierowaĹ?em sie tutaj  8)  

 

Co do rowerku ktory chce kupiÄ? to Merida Kalahari 500SX, co o nim sÄ?dzicie ? jeĹ?li to zĹ?y wybor to zaproponujcie taniego wĹ?aĹ?nie w takim przedziale cenowym, najlepiej coĹ? okoĹ?o 600zĹ? Koniecznie amortyzator przedni no i ogĂłlnie w miare dobry jakoĹ?ciowo. Ogolnie mĂłwiÄ?c zalezy mi na tanim a dobrym rowerze.

rowerek jak za tÄ? kase bardzo dobry, mĂłj brat go ma,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam moze troche nietypowe pytanie  8)  

 

A wiec gdzie w Warszawie mozna kupiÄ? tanio i dobrze nowe badz uzywane rowery, najbardziej pasowaĹ?a by mi jakaĹ? hurtownia ale <font color="#FF0000">[ciach!]</font>Ĺ?em i nic nie znalazĹ?em dlatego skierowaĹ?em sie tutaj  8)  

 

Co do rowerku ktory chce kupiÄ? to Merida Kalahari 500SX, co o nim sÄ?dzicie ? jeĹ?li to zĹ?y wybor to zaproponujcie taniego wĹ?aĹ?nie w takim przedziale cenowym, najlepiej coĹ? okoĹ?o 600zĹ? Koniecznie amortyzator przedni no i ogĂłlnie w miare dobry jakoĹ?ciowo. Ogolnie mĂłwiÄ?c zalezy mi na tanim a dobrym rowerze.

rowerek jak za tÄ? kase bardzo dobry, mĂłj brat go ma,

A moĹĽesz jego foty zapodac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy i rozmiary : jeden ze sposobow -  

 

zmierz od ziemi do krocza dlugosc - nasteopnie dla rowerka mtb pomnoz przez 0,57 a szosowego 0,67 otrzymany wynik podziel przez ~2,54 i otrzymasz ywmiar ramy w calach - dla szosy nie musisz dzielic bo sa glownie w cm podawane

DziÄ?ki za "wzĂłr", nie znaĹ?em tego sposobu :)

WyszĹ?o mi 18,5 czyli 18" i 19" bÄ?dÄ? rĂłwnie dobre ?

Czy nie bÄ?dzie to obojÄ?tne ? sztycÄ? przecieĹĽ teĹĽ mam moĹĽliwoĹ?Ä? dopasowania ? (czy siÄ? mylÄ? ?) a kierownicÄ? w sumie to wolÄ? mieÄ? wyĹĽej, nie lubiÄ? zbytnio "pikowaÄ?" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reed mi wyszlo nieco ponad 20' a smigam na 19,5'. Ten wzor jest raczej pogladowy :). Dobierajac nieco mniejsza rame prowadzi sie troche inaczej, jakby szybciej skrecal byl bardziej zwinny, narwany rowerek, z kolei wiekrza rama to przeciwienstwo. Wybor zalezy od upodobania. Wiele mozna skorygowac dobiewrajac kierownice - prosta albo gieta, mostek, dluzszy, krotszy, z roznymi kÄ?tami, no i sztyce :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam moze troche nietypowe pytanie  8)  

 

A wiec gdzie w Warszawie mozna kupiÄ? tanio i dobrze nowe badz uzywane rowery, najbardziej pasowaĹ?a by mi jakaĹ? hurtownia ale <font color="#FF0000">[ciach!]</font>Ĺ?em i nic nie znalazĹ?em dlatego skierowaĹ?em sie tutaj  8)  

 

Co do rowerku ktory chce kupiÄ? to Merida Kalahari 500SX, co o nim sÄ?dzicie ? jeĹ?li to zĹ?y wybor to zaproponujcie taniego wĹ?aĹ?nie w takim przedziale cenowym, najlepiej coĹ? okoĹ?o 600zĹ? Koniecznie amortyzator przedni no i ogĂłlnie w miare dobry jakoĹ?ciowo. Ogolnie mĂłwiÄ?c zalezy mi na tanim a dobrym rowerze.

rowerek jak za tÄ? kase bardzo dobry, mĂłj brat go ma,

A moĹĽesz jego foty zapodac?

no problem, ale jutro bo cyfrĂłwke poĹĽyczyĹ?em koledze i jutro mi odda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zassaĹ?em wreszcie:

 

Dołączona grafika

 

:twisted:

Jak bedziesz mogl, to za jakis czas napisz jak sie sprawuje ;] BO ja sie zdecydowac nie moge. Dzieki ;]

Jasne, jak juz poskĹ?adam caĹ?y i troszkÄ? go dotrÄ? to zapodam wraĹĽenia :-)

 

Update:

Na razie na amorku wyĹĽywa siÄ? CzesĹ?aw :lol:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...