Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh to neiwiem z drogich dobrych firm to masz:

Trek, GT, Gary Fisher, Kona. Merida, Specialized, Scott, Cannondale, Author

 

A powiedzmy, ze z tanich tooo  

Wheeler, Unibike, Giant?  :D wiecej nei pameitam :P

Author to nie jest ceniona marka, to nienajgorsza firma popularna w Polsce ale stawianie go razem ze Scottem, Specializedem itp. w jednym rzedzie to gruba pomylka.

Jesli mialbym cenic jakas czeska marke (w kategorii XC) to bylby to raczej Morati i ewentualnie Rock Machine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh to neiwiem z drogich dobrych firm to masz:

Trek, GT, Gary Fisher, Kona. Merida, Specialized, Scott, Cannondale, Author

 

A powiedzmy, ze z tanich tooo  

Wheeler, Unibike, Giant?  :D wiecej nei pameitam :P

Author to nie jest ceniona marka, to nienajgorsza firma popularna w Polsce ale stawianie go razem ze Scottem, Specializedem itp. w jednym rzedzie to gruba pomylka.

Jesli mialbym cenic jakas czeska marke (w kategorii XC) to bylby to raczej Morati i ewentualnie Rock Machine

Hmm no wiesz jak bym sie mial rozdrabniac to owszem, ale wg. mnie Author'a zaliczyl bym do tych markowych i nie zestawil bym go z Wheeler'em ;]

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh to neiwiem z drogich dobrych firm to masz:

Trek, GT, Gary Fisher, Kona. Merida, Specialized, Scott, Cannondale, Author

 

A powiedzmy, ze z tanich tooo  

Wheeler, Unibike, Giant?  :D wiecej nei pameitam :P

Author to nie jest ceniona marka, to nienajgorsza firma popularna w Polsce ale stawianie go razem ze Scottem, Specializedem itp. w jednym rzedzie to gruba pomylka.

Jesli mialbym cenic jakas czeska marke (w kategorii XC) to bylby to raczej Morati i ewentualnie Rock Machine

Hmm no wiesz jak bym sie mial rozdrabniac to owszem, ale wg. mnie Author'a zaliczyl bym do tych markowych i nie zestawil bym go z Wheeler'em ;]

 

Pozdrawiam.

IMHO jesli Author gdzies pasuje to wlasnie w zestawie z Wheelerem, Focusem itp. raczej w B-Brand , NAPEWNO nie A-Brand

To raczej Merida szturmuje klase A-Brand, wybili sie na ramach MATTS (wzorowanych na Mongoose IBOC) teraz to udoskonalaja, pracuja nad nowymi stopami, systemami zawieszen ktore sa juz uzywane nawet w wykupionych przez Meride Specialized-ach - model Epic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wronka - jeĹ?li masz 185 cm wzrostu to bierz ramÄ?18'' i nie daj siÄ? namĂłwiÄ? na wiÄ?kszÄ?! Mniejsze ramy sÄ?wygodniejsze, bardziej zwarte w budowie i porÄ?czniejsze w uĹĽytkowaniu. JeĹ?li bÄ?dzie ci niewygodnie (np bÄ?dziesz siÄ? garbiĹ?, nie bÄ?dziesz mĂłgĹ? wyprostowaÄ? nĂłg przy pedaĹ?owaniu itp) to bierzesz dĹ?uĹĽszÄ? sztycÄ? lub mostek i po kĹ?opocie. MniejszÄ? ramÄ? zawsze moĹĽna dostosowaÄ? do wyĹĽszej osoby, odwrotnie siÄ? nie da :). Co do wyboru roweru - idĹş do sklepu i popatrz co jeszcze jest (koniec sezonu) i na co ciÄ? staÄ?. Zapisz to na kartce, zapostuj na forum a my sprĂłbujemy doradziÄ? co lepsze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz do sklepu i przymierz sie do kazdej ramy

 

kazda firma troche inaczej to ma.. zalezy tez jaki amorek z przodu zapodasz jak jakas 130 to pamietaj ze bardziej przod podniesie a co za tym idzie odstep miedzy kroczem a rama

 

ja mam 184cm wzrostu i rame w konie 19" i 'uprawiam' xc z elementami samobojczymi ;p

 

jak przymierzalem w sklepie kone 19" i kellysa 19" to roznica byla znaczna (kellys wiekszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolicie ze sie bezczelnie spytam na jakich oponach jezdzice? :) ja dzis w ramach treningu silowego zalozylem 2.5" zrobilem kolko po pruszkowie i zdycham :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolicie ze sie bezczelnie spytam na jakich oponach jezdzice? :) ja dzis w ramach treningu silowego zalozylem 2.5" zrobilem kolko po pruszkowie i zdycham :)

Continental Gravity 2,3" ale jak na moje nogi to maĹ?o, wsadziĹ?bym z chÄ?ciÄ? 2,5" tylko nie wiem ktĂłre wejdÄ? do mojego TRACTIONa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zapodalem panaracer'y megablaster

Dołączona grafika

narazie sa zajedwabiste przyczepnosc miodzio w porownaniu do wczesniejszych standardowych gianta 1.75.

ale dzis niemoge rekami ruszac tak mnie bary bola ze qrcze niewiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ja kilka miesiÄ?cy temu kupiĹ?em panaracery fire xc pro 2.1 i wydawaĹ?y mi siÄ? straaasznie szerokie, ale teraz to kupowaĹ?bym minimum 2.3 (:

 

wronka: nie ma polskiej strony kony, niestety ): ĹĽeby zobaczyÄ? konÄ? blast rocznik 2004 musisz na tej stronie poszukaÄ? linka 2004 bikes a nastÄ?pnie do blasta. a na 2005 rok to bezpoĹ?rednio tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolicie ze sie bezczelnie spytam na jakich oponach jezdzice? :) ja dzis w ramach treningu silowego zalozylem 2.5" zrobilem kolko po pruszkowie i zdycham :)

Specialized Comp Control i Comp Master 2.2, spore gumy ale maja niezly profil, przy cisnieniu 4 - 4,5 atm swietnie sie sprawdzaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duze cisnienia pompujecie do opon 2.2 i wiekrzych ?

 

ja laduje do swoich 2,5 atmoswery, wtedy pracuja na malych wybojach i troszke mniej drgan tylna opona przenosi, nie zauwayzlem zby przy szybszych zakretach opona sie giela na boki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdze fullem wiec za komfort odpowiada zawieszenie, waze okolo 88kg i w gorach potrzebuje tego cisnienia zeby na jakis kamieniach sobie detek nie przebijac (snakebit), a przy duzych predkosciach na asfalcie rower jedzie stabilnie bez efektu 'plywania' na miekkich gumach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IRC Mythos XC 1.95/Maxxis Kraken 1.95

Musze powiedziec, ze ten maxxis jak za swoja cene (26 zeta!) calkiem przyzwoity jest, nie narzekam na niego.

A ten IRC to inna sprawa, kevlarowa [; ...

A teraz sie podziele moim dylematem :D Pisalem juz, ze zdecydowalem o doborze ramy jednak temat ten nie daje mi spac :P

Jezdze w XC, lasy, gorki, pagorki, holdy [; ... Ale rowniez dalekie dystanse w wiekszosci po szosie ...

Zabralem pod uwage 2 ramy: Duncon Amstaff - bylem ogladac rame, zaj...... jest oraz Dangerous Mike XC 2.0.

I tutaj kwestia wagi :? Amstaff wazy 2,5kg a DM 1,7kg. Nie wiem czy olac ta roznice i brac pancerna rame? Jeszcze za Amstaffem przemawia fakt, ze widzialem go na zywo a DM niestety nigdzie nie maja ... Dzisiaj znalazlem cos takiego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31118443 - cena atrakcyjna i waga jak DM :D No nie wiem, po prostu mam wielki dylemat :P

Pomozcie rada, bo nie moge spac w nocy przez to :D

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral Mike. Jezdzilem na obydwu ramach. Amstaff wydaje sie dobry do jazdy dualowej, a nie na szose. Po 5 km nogi ci odpadna. Zreszta na kazdej z tych rama ciezko bedzie sie jezdzilo. Chyba ze kupisz sobie Pointa 17,5' dobry i do dualu i od czasu do czasu na szose. Sztyca wysoko i jedziesz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedlugo dojdzie do tego, ze zadnej nie kupie :D

Jezdzilem na szosie na a-gangu '14 (dojazd do miejscowki :?) jakies 15km i dawalem rade :D

Chyba sie skusze na amstaffa bo moge miec w bardzo dobrej cenie, wlasciwie taniej niz DM... Tylko poszukuje osoby z okolicy, ktora ma na tej ramie zlozonego bika.

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz. Kazdy ma inne mozliwosci. Ale po prostu nie wygodnie sie jezdzi. Jak chcesz to bierz tego Amstaffa. Kumpel zlozyl na nim rower z Bomberem. I smiga az milo (to chyba czesty zwrot na forum :> )

 

 

Sprobuj na 9' ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...