Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 660, 650 Ti & GTX 650 Ti BOOST - Test 1 Post

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyliło Ci się z ramem na płycie głównej.

 

Niet, nie jestem debilem i wiem co mówie, pograj w GTA 4 na małej ilości RAM na karcie, tekstury znikają i FPS spada, a elementy grafiki ciągle się doczytują. Pograj w BF3 na małej ilości pamięci, tekstury na początku gry długo się wczytują, a później FPS jest żenujący i co chwile gra zwalnia by coś sobie doczytać z RAMu sytemowego bo na karcie się nie zmieściło, a to powoduje spowolnienie do czasu wrzucenia danych do pamięci karty, która uprzednio musi być znowu wyczyszczona i nadpisana (tutaj ogromne znaczenie ma przepustowość pamięci i może sporo nadrobić). I tak w kółko macieju. Efekt braku pamięci na karcie graficznej jest bardzo charakterystyczny i ciężko go z czymś innym pomylić. W przypadku GTA IV gra jakoś sunie dalej mimo braku tekstur chociaż FPS też spada, ale wiele gier reaguje tak, że zwalnia drastycznie bo męczy się z ciągłym nadpisywaniem czegoś na karcie (trzeba wtedy albo zjechać z detalami albo zmniejszyć rozdzielczość i od razu mamy ogromnego boosta jeśli nagle wszystko zacznie się mieścić na RAM GPU). Ile to ja razy miałem sytuację, że podbiegałem w jakiejś grze gdzieś do ściany i właściwa tekstura pojawiała się po chwili, a co ciekawe dziury po pociskach na ścianie wisiały w powietrzu do czasu doczytania reszty.

 

Doczytki lokacji, a doczytki tekstur i modeli to osobna sprawa. W przypadku ramu systemowego gra zazwyczaj "staje" w miejscu lub ma kilka FPS do czasu doczytania odpowiednich elementow z dysku, a później działa płynnie do czasu kolejnej doczytki (no chyba, że ramu jest naprawde mało to wtedy w ogóle się nie da grać), a samo zmniejszenie detali niewiele pomaga..

 

Jako przykład:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=Gt1jLozauW0&feature=related

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=IGMFE3rDYJs&feature=related

 

I jak, nie ma tam doczytujących się tekstur?

 

Zazwyczaj jest tak, że i tak karta będzie za słaba do danej gry zanim braknie jej pamięci. W BF3 miałem okropne dropy FPS przy radeonie 4850 512MB jak ustawiłem na ultra opcje, które zjadały RAM. Na 4850 z 1GB było lepiej pod względem FPS. Grałem wtedy na kosmicznej rozdzielczości 1800x1440.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie ktos pisał, że 1GB na karcie grafiki wystarczy - może temu komuśc wystarczy ale

ja wczoraj pograłem dłużej w starocia uwaga z 2007r. Crysis i GPU-z pokazuje wykorzystanie procesora GPU 100% i pamięci 1384MB - wiec już chyba odpowiedź jest jasna !

 

Ciekawe jak nowe gry korzystają z pamięci karty ? ale podejrzewam, że ciągną jeszcze bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamięcią jest tak, że jeśli jest jej więcej to gra nie będzie bawić się w nadpisywanie tylko wrzuci wszystko co ma. W pierwszego Crysisa spokojnie można grać na karcie z 1GB pamięci, BF3 z ustawieniami Ultra też zjada powyżej 1GB, ale jak się ma kartę z mniejszą ilością pamięci to sama gra też mniej pamięci używa. Dlatego nie radzę się sugerować tym ile pamięci nam zjadło jeśli i tak mamy nadmiar. To czy brakuje pamięci możemy ocenić dopiero kiedy tej pamięci rzeczywiście mamy za mało na poprawne działanie gry. 1GB do WIĘKSZOŚCI gier wystarczy, tak samo jak 4GB pamięci systemowej (i nie dajcie sobie wciskać bzdur, że taki BF3 potrzebuje więcej niż 4GB). Są wyjątki jak Crysis 2 z patchem DX11 i teksturami w wysokiej rozdzielczości, tutaj sam producent rekomenduje 1.5GB.

 

Pierwsza część Crysisa też zapisuje dużo danych do ramu systemowego i można wywnioskować, że 4GB to dla niej za mało bo na wykresie jest, że zjadła 5,5GB. To oznacza tylko, że gra tak gospodaruje ramem i jak ma go więcej to nie nadpisuje poprzednich danych.

 

Mając G15 i wyświetlacz na niej przyzwyczaiłem się do monitorowania takich parametrów jak użycie pamięci czy GPU/CPU ;].

 

Edit:

 

G15 to klawiatura od Logitecha z wyświetlaczem, dzięki temu nie muszę zawalać sobie ekranu informacjami o temperaturze, użyciu CPU/GPU itp., a parametry monitoruje cały czas.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tego GTX 660 łoi dupsko 7850 az milo Dołączona grafika

 

ja wiem czy tak łoi

 

z wczorajszego dnia masz testy na najnowszych sterach , HD7850 i gtx660

 

http://pclab.pl/art51253-13.html

 

http://pclab.pl/art51253-12.html

 

http://pclab.pl/art51253-11.html

 

 

po obniżkach cenowych które niedługo mają wejść w życie , porównywanie HD7850 i gtx660 będzie mijać się z celem

 

http://techplanet.pl...r-oc,33764.html

 

http://techplanet.pl...r-oc,34166.html

 

 

po za tym jak wywalisz na ultra msaa8 z dofem i resztą upiększaczy to szyna i ropy w 660 zrobią niestety swoje , wydajność 660/660ti to istna karuzela

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz juz czytalem te twoje wypociny na forum banchmark albo pclab - nie pamietam

i powiem tak mam w nosie taka karte ktora dopiero po ekstremalnym podkreceniu cos tam dogania lub minimalnie wyprzedza - a to podkrecenie w 99% udaje sie dziwnie tylko egzemplarzom testowym redakcji - jakos uzytkownikom jak czytam znaczni mniej a juz na pewno nie te najtansze wersja

 

GTX 660 na dzien dobry bije na glowe 7850 i czasem dogania 7870 jest cichy i chlodny czego o radeonie powiedziec nie mozna (chodzi glownie o temp)

 

NIe po to kupuje karte by krecic ja do zesrania bo moze mi sie uda i kogos tam o 50pkt pobije w 3DMarku11 a temperatura bedzie 90c i ile pociagnie ?

 

Dla mnie to 7850 nie jest zadna konkurencja dla GTX 660 jesli juz to 7870

sam przed zakupem przeczytalem dziesiatki testow

 

 

a tak na marginesie gram ostatnio w crysis i raz wlaczam AA na 16Q raz na 0 a raz na 8Q i mam monitor

na IPSI-e i w rozdzielczosci 1920-1080 nie moge zauwazyc specjalnie roznicy ale klatki fakt spadaja

czy wy widzicie ta roznice w HD ??

zaznaczam ze doskonale wiem na czym polega AA

Edytowane przez bombel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz juz czytalem te twoje wypociny na forum banchmark albo pclab - nie pamietam

 

Dla mnie to 7850 nie jest zadna konkurencja dla GTX 660 jesli juz to 7870

sam przed zakupem przeczytalem dziesiatki testow

 

odnośnie wypocin to ja byłem ętnasty który o tym wspomniał , skoro siedzisz też na pclab , to pewnie wiesz że jednym z pierwszych który poruszył temat szyny i ropów w 660/660ti był chociażby Maxforces i nie bez powodu , testy z toms hardware potwierdzają , że cena w szczególności wesji ti jest nieadekwatna do oferowanej wydajności , zwykła 660 jeszcze jako tako , w kwocie do 850pln jest akceptowalny , choć za 860pl mozna mieć już 7870 http://techplanet.pl...r-oc,34448.html

 

co do 7850 vs 660 to już pisałem że , po obniżkach cenowych które niedługo mają wejść w życie , porównywanie HD7850 i gtx660 będzie mijać się z celem , najtańszy 7850 będzie stał ok. 200pln mniej niż najtańszy 660

 

http://techplanet.pl...r-oc,33764.html

 

http://techplanet.pl...r-oc,34166.html

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co masz duzo racji w tym co piszesz

ja swojego GTX-a 660 kupilem za 865zl

i zmienilem karte z Radka 6870

 

i nie zaluje i takze nie przezywam tych kilku klatek czy punktow w tescie

dla mnie miedzy 6870 a GTX 660 jest spory skok

Z 4200 do 6000pkt w 3DMark11 i lepsze wyniki w grach

 

Tamten niby super Radek XFX dual fan nagrzewal sie do 85c a oc jedynie 50hz na rdzeniu i chyba 150hz na pamieciach

oczywiscie radakcja jak robila tesy trafila na mega sztuke :-) jak zwykle zreszta trafia redakcja

 

Wiec ja ciesze sie z 660gtx

ale gdybym trafil fajnego 7850, ktory cos tam sie kreci, nie grzeje sie przede wszystkim i jest cichy to tez bym sie cieszyl bo wisi mi 100pkt w 3DMark11 i 2-3 klatki w grze

 

Ostatnie 9 lat jechalem na radkach a teraz mam GTX-a i tez jest ok

 

Znacznie wazniejsze jest dla mnie jakosc obrazu jaki daje karta i jego czystosc co takze zalezu od LCD i nie patrze tylko czysto na wydajnosc

Niektorzy laduja 1000zl w karte i podkrecaja ja az sie gotuje a w nosie maja jakosc obrazu, ktory widza

 

Jesli ten sklep, gdzie podales ceny jest ok podcza realizacji reklamacji to faktycznie zdecydowanie lepszy cena/jakosc jest radek 7850

 

sam mialem pdnieta od nowosci super hiper karte sapphire VAPOR OC i wiem co to znaczy dobry sklep - na drugi dzien mialem juz inna nowa kartre a nie bawilem sie w wysylki i czekanie na rozpatrzenie reklamacji ale z tego powodu karte kupuje z 40-50zł wieciej niż na allegro

 

Jak bym chcial sie spierac o wydajnosc jak cos tam sie wlaczy lub wylaczy w grze to bym ci napisac ze GeForce ma PhysX a Radek nie i w testach odpada bo tego nie ma ale wybacz nie bardzo to widze jak na razie moze dlatego ze gram w stare gry Far Cry, Crysis

 

Napisz jesli mozesz czy naprawde w rozdzielczosci 1920-1080 widzisz w grze wlaczone AA x 0, 8 czy 16 bo ja latam i ogladam przedmioty w Crysis i ciezko mo to odróżnić a wzrok mam jeszcze dobry

W Far Cry jak wlacze AA to nie dziala mi HDR Rendering wiec mam wlaczone HDR bez AA i w 1920-1080 jest minimalna roznica bez AA jak schyle sie gdzie tam w szopie i z 2cm :-) popatrze na noge od krzesla to minimalnie cos tam dostrzegam :-) ale jak to komus pokazuje to sie ze mnie smieje i twierdzi ze nic nie widzi

Edytowane przez bombel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(i nie dajcie sobie wciskać bzdur, że taki BF3 potrzebuje więcej niż 4GB).

 

Potrzebuje, sam po wyjęciu dwóch kości miałem nagłe spadki fps. Problem był przy ustawieniach w większości na ultra. Po włożeniu ich z powrotem wszystko wróciło do normy. Wiele osób dokupywało specjalnie ram do bf3 i zauważyło poprawę. Co do tematu 7850 czy 7870 vs gtx 660 sam się długo zastanawiałem czy czekać na gtxa czy kupować kartę amd. Jednak za dużo naczytałem się o problemach z serią 7800 od samych użytkowników tych kart, więc mając już wcześniej problemy z produktami od amd, moje uprzedzenia do tej firmy tylko się nasiliły i postanowiłem zaczekać na gtxa(i nie żałuję). Edytowane przez STALKERqwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

NVIDIA mniej więcej od sześciu miesięcy systematycznie wypuszcza kolejne karty graficzne, którymi stara się osłabić pozycję swojego największego rywala na rynku desktopowym - AMD. Tradycyjnie zaczęło się od wielkiego uderzenia w postaci GeForce GTX 680, który jest naprawdę udanym i wydajnym modelem, ale zarazem pieruńsko drogim. Kolejne propozycje (GTX 670, GTX 660 Ti) nadal były urządzeniami w cenie znacznie przekraczającej 1000 złotych, więc przeciętny gracz nawet nie zwracał sobie głowy takim sprzętem. AMD już dawno wystosowało pełną ofertę, regularnie obniża ceny na swoje układy oraz organizuje ciekawe promocje, a tymczasem NVIDIA dopiero prezentuje karty z tzw.: środka. Jednak o ile w przypadku propozycji high-endowych „Zieloni” pokazali pazury, wszak GTX 680, GTX 670 i obydwie wersje GTX 660 okazały się mocnymi zawodnikami, tak niższe segmenty z GT 640 i GTX 650 wyszły NVIDII zdecydowanie gorzej. Teraz przyszła pora na kolejną odsłonę Keplera, a mianowicie GeForce GTX 650 Ti - czy będzie dobrą propozycją dla średnio wymagających graczy?

Test GeForce GTX 650 Ti - Średni Kepler kontra HD 7850 1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje, sam po wyjęciu dwóch kości miałem nagłe spadki fps. Problem był przy ustawieniach w większości na ultra. Po włożeniu ich z powrotem wszystko wróciło do normy. Wiele osób dokupywało specjalnie ram do bf3 i zauważyło poprawę. Co do tematu 7850 czy 7870 vs gtx 660 sam się długo zastanawiałem czy czekać na gtxa czy kupować kartę amd. Jednak za dużo naczytałem się o problemach z serią 7800 od samych użytkowników tych kart, więc mając już wcześniej problemy z produktami od amd, moje uprzedzenia do tej firmy tylko się nasiliły i postanowiłem zaczekać na gtxa(i nie żałuję).

 

Nagrać gameplay? Prawie cały czas 60FPS przy i5 4.6GHz, 4GB pamięci i 670 2GB. Użycie systemowej pamięci RAM 92%, na 8GB gra się tak samo. Gra wrzucona na SSD. EOT.

 

Edit:

 

Mam 8GB pamięci, zaraz wrzuce gameplay z 4GB, jutro postaram się wrzucic z 8GB. Sobie zobaczysz, powiedz lepiej o jakich spadkach mówisz? Bo jedyne spadki jakie zauważyłem to po śmierci postaci na jakąś sekunde, czasami do 30 kilku fps, ale to w niczym nie przeszkadza. Ustrawienia tradycyjnie maksymalne, nie gram na armored kill bo nie mam dodatku.

 

Edit2:

 

Dobra, linki wrzuce jutro bo dopiero 30% uploadu na YT, a ja musze jechać do roboty...

 

http://youtu.be/j_2HOZ7rxG4

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrać gameplay? Prawie cały czas 60FPS przy i5 4.6GHz, 4GB pamięci i 670 2GB. Użycie systemowej pamięci RAM 92%, na 8GB gra się tak samo. Gra wrzucona na SSD. EOT.

 

No i co z tego, wykorzystanie ramu z 4gb miałem podobnie. Z ustawieniami ultra na mapach armored kill po prostu byłe nagłe spadki, z 8gb tego nie mam. EOT

btw na jakich grasz ustawieniach, mapach i co u ciebie oznacza prawie cały czas 60 fps? Masz w ogóle 8gb, czy są to tylko twoje przemyślenia?

Edytowane przez STALKERqwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam karte Gigabyte GTX 660 z chlodzeniem Windforce 2

http://www.gigabyte..../gv-n660oc-2gd/

 

Karta standardowo pod 2 D ma wentyle ustawione na 40%

w zadnym programie nie moge zmniejszyc predkosci minimalnej wentylatorow karty (MSI, Gigabyte guru 2)

moge regulowac predkosci i ustawiac mapy chlodzenia ale zawsze od 40% w gore

 

Moze ktos wie jaki program pozwoli na zmniejszenie tych predkosci np do 30% poniewaz karta jest naprawde bardzo chlodna w 2D 27-31c i 30% w zupelnosci by jej starczylo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8GB pamięci, zaraz wrzuce gameplay z 4GB, jutro postaram się wrzucic z 8GB. Sobie zobaczysz, powiedz lepiej o jakich spadkach mówisz? Bo jedyne spadki jakie zauważyłem to po śmierci postaci na jakąś sekunde, czasami do 30 kilku fps, ale to w niczym nie przeszkadza. Ustrawienia tradycyjnie maksymalne, nie gram na armored kill bo nie mam dodatku.

 

Biegnę sobie sam, wokół nic sie nie dzieje i nagle z 60 fps robi się 40. Na mapach z podstawki tego nie miałem, na tych z b2k i AK już tak.

 

Witam

Mam karte Gigabyte GTX 660 z chlodzeniem Windforce 2

http://www.gigabyte..../gv-n660oc-2gd/

 

Karta standardowo pod 2 D ma wentyle ustawione na 40%

w zadnym programie nie moge zmniejszyc predkosci minimalnej wentylatorow karty (MSI, Gigabyte guru 2)

moge regulowac predkosci i ustawiac mapy chlodzenia ale zawsze od 40% w gore

 

Moze ktos wie jaki program pozwoli na zmniejszenie tych predkosci np do 30% poniewaz karta jest naprawde bardzo chlodna w 2D 27-31c i 30% w zupelnosci by jej starczylo ?

 

Na mojej msi też się nie da zjechać w dół, chociaż u mnie najniższa prędkość to właśnie 30%. Dziwne że u ciebie jest aż 40%, w teście na purepc jest 25%. Edytowane przez STALKERqwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B2K mam dokładnie taki sam FPS, nic się nie zmienia, akurat serwer jaki był pod ręką miał Caspian Border. W AR nie grałem więc nie mam pojęcia. Nie wiem czy dam rade nagrać gameplay dzisiaj na 8GB pamięci bo mam nieco mało czasu, może w weekend się mi uda. Tak czy inaczej grając w BF3 na 4 i 8 GB nie widze żadnych większych spadków FPS, gra się tak samo przyjemnie. Jak kupie AR to też przetestuje.

 

Patrząc na wyniki 650TI, kartę zabija przepustowość pamięci. Niski minimalny FPS w niektórych grach (mafia 2, metro) idealnie o tym świadczy. Szkoda, bo przy większej przepustowości byłaby to świetna karta. Wyniki w Starcraft 2 1vs1 1920x1080 to katastrofa, ogólnie duża rozdziałka tą karte zabija. W sumie wolałbym 7850.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no to u mnie zupenie stabilnie jest gpu 1127 chyba i 1700 mem

wiesz dlatego tak pytam o temperatury bo od tygodnia walcze z ze swoja obudowa kompa

tzn jak mam zdjety lewy bok to temperatury mam ok (proca, system, karty) ale jak go zaloze to wszystko skacze o 4-5c

Moja buda to staroc ale kiedys to bylo cos Dołączona grafika Modecom Cybermirror (ciezka fajna buda) w 2003r kosztowala cos kolo 370zł

http://imageshack.us/photo/my-images/483/cybermirrorblackzl9.jpg/

 

 

Dołożylem 2 wentyle wciagajace tyle ze to tylko 2x80mm i 1 wyciagajacy juz byl 1x80mm dzis zaloze na bok 1x120mm (musialem nawiercic bok budy) i zobacze co to da - jesli nic to zmianiam bude

 

Ale jesli to nie klopot moglbys dla mnie sprawdzic jakie bedzesz mial temperatury na procu, karcie i systemu jak zdejmiesz bok ? Ciekawi mnie to czy u Ciebie takze spadna ?

 

Ja postaram sie dzis pozno wieczorem ustalic max taktowania dla Gigabye

Edytowane przez bombel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób odbywa się promocja na grę Assasin Creed II? Czy dostaje się jakąś kartę z kodem, który upoważnia do pobrania gry? Pytam, bo kupiłem GTX660, ale w środku nie było żadego kuponu czy choćby kartki z informacją co zrobić, by otrzymać grę. A na stronie sklepu wyraźnie jest napisane, że do karty dołączona jest gra AC III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wybór trochę łatwiejszy, wiedziałem, że GTX 660 tylko nie wiedziałem od kogo. Wybór padł na Gigabyte, dlatego że na Agito jest z grą Assassin's Creed 3.Gigabyte vs. MSI w testach praktycznie to samo. Trochę bałem się tego chłodzenia po przeczytaniu tych wszystkich negatywnych opinii w testach na temat Windforce. I muszę powiedzieć, że to absolutna bzdura z tą głośnością. Karta zupełnie niesłyszalna w idle i pod obciążeniem. Włączyłem specjalnie program OC Guru bo sądziłem, że wiatraki nie przyspieszyły. Temp w idle 27 st. Obroty 40%, obciążenie (Kombustor stres GPU 99%) 61 st. Obroty 60%. OC jeszcze się nie bawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...